معایب xbody

در این مقاله عوارض، مضرات و معایب xbody و همچنین لاغری با این ورزش و مزایای تمرینی آن و به طور کلی ایکس بادی (

توسط مدیر سایت در 17 تیر 1402

در این مقاله عوارض، مضرات و معایب xbody و همچنین لاغری با این ورزش و مزایای تمرینی آن و به طور کلی ایکس بادی (xbody go) چگونه ورزشی است ؟ برطرف می کنید. این سیستم به جز در بعضی موارد خاص برای کلیه سنین بانوان و آقایان و نوجوانان هیچ گونه ضرری ندارد. کاربرد های xbody goتنها در امر ورزش خلاصه نمی شود از این سیستم در پزشکی برای کمک به توانبخشی، بهبود روند حرکتی، و تقویت عضلات پیرامون مفاصل، و در بسیاری از مراکز سلامتی و زیبایی با هدف کاهش کاهش وزن و از بین بردن چربی های اضافی و اصلاح فرم و استایل بدنی مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در ورزش های رقابتی نیز کاربرد دارد و حتی بسیاری از بدنسازان حرفه ای از این سیستم در هر چه بهتر فرم و شکل عضلات شان بهره می گیرند. شیوه انجام این ورزش موجب شده است که برای شروع آن لزوما به یک باشگاه خوب xbody go در اسلام شهر نیاز باشد. به همین علت نیز اهمیت دارد که تجهیزات و امکانات مورد نیاز ساکنین اسلام شهر از جمله یک باشگاهxbody خوب در خود این شهر فراهم گردد. با توجه به اینکه در این دستگاه ها از کابل های الکتریکی استفاده می شود، FDA نگرانی های خود را در استفاده بی رویه و غیر اصولی افراد از این دستگاه ها عنوان نموده است اما این بدان معنا نیست که استفاده از دستگاه هایی همچون xbody go می تواند برای سلامتی مضر باشد.
بسیاری از افراد بر این باورند که پالس های الکتریکی ارسالیxbodyبه بدن عاری از عوارض نیست و حتی ممکن است به سیستم قلبی آسیب برساند در حالی که بسیاری از محققان علوم پزشکی ورزشی موافق این نظریه نیستند و اعلام می کنند که درمان با کمک جریان الکتریکی مبحثی کاملا شناخته شده و قابل قبول از پروسه درمان است که در فیزیوتراپی برای کمک به بهبود عضو آسیب دیده و توانبخشی توسط فیزیوتراپ ها مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یکی از تکنیک های فیزیوتراپی کاملا به رسمیت شناخته شده است. جدید بودن این ورزش موجب شده است تا گاهی پیدا کردن یک باشگاه خوب ایکس بادی در اسلام شهر کمی دشوار باشد. اگر می خواهید این ورزش را شروع کنید و به دنبال یک ورزش ایکس بادی خوب در اسلام شهر می گردید با ما در این صفحه همراه باشید. در حقیقت ایکس بادی XBody ورزشی ترکیبی با تکنولوژی می باشد که همین عامل باعث تاثیر دو چندان برابر آن شده است. همچنین به دلیل افزایش ایمنی در برابر نشتی سوخت، تمام تغییرات لازم برای حذف مسیر برگشت سوخت از ریل به باک (Returnless) پیادهسازی شده است.

XBody از جمله ورزش های نو ظهوری است که در آن از سیستم Electric Muscle Stimulation (تحریک الکتریکی عضلات) با نام اختصاری EMS بکار گرفته می شود. اما EMS به معنی برانگیختگی الکتریکی عضلات می باشد که باعت تحریک و انقباض عضلات میشود. روشی که در فیزیوتراپی هم برای ریکاوری عضلات از آن بهره می برند. در این روش نیز با استفاده از یک دستگاه تولید کننده پالس های الکتریکی که به وسیله الکترود به عضلات مد نظر وصل شده است، دستوراتی از طریق دستگاه به جای مغز به عضله ها فرستاده می شود. مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی بر روی جنبه های تناسب اندام و زیبایی از جمله “شکل دادن بدن از طریق تشکیل عضلات و کاتابولیسم چربی، تحریک متابولیسم و محکم کردن بافت همبند” تمرکز می کنند. ورزشکاران حرفه ای بدنسازی برای بهبود قدرت، سرعت و هرچه بهتر شدن فرم عضلات از ایکس بادی بهره می گیرند. بدن بین ۲ تا ۳ روز در این وضعیت قرار داشته و انرژی بسیار بالایی را در جهت تقویت و آمادگی ماهیچه ها صرف کند بطوریکه پس از چند هفته تمرین منسجم و منظم با ارتقاء سطح آمادگی درعضلات روند متابولیسم (سوخت و ساز) بدن به طور چشمگیری افزایش یاقته و سبب کاهش وزن و از بین رفتن چربی های متراکم شده در قسمت های مختلف بدن همچون ران ها، شکم و پهلوها شود و پیامد از بین رفتن این چربی ها کاهش وزن و سایز، شکل گیری عضلات و اصلاح و بهبود فرم و استایل بدنی خواهد بود.

همزمان با ارسال این پالس ها ، فرد ورزشکار توسط مربی ورزش داده شده و به تمرینات مختلف عضلهسازی و چربیسوزی میپردازد. شدت پالسهای دستگاه ایکس بادی قابل کنترل است و به عوامل مختلف بستگی دارد که مربی آگاه بهتر است در طول مدت استفاده از این دستگاه، دائما نظارت ویژهای داشته باشد. تمرینات و حدود ۱۸۰۰ کالری نیز در طول ۴۸ ساعت بعد از تمرین برای ریکاوری عضلات مصرف می شود. عضلات مصرف می شود. تحریک الکتریکی عضلات تاثیر مستقیمی بر عضله دارد، و از هر گونه اعمال فشار اضافی و بیش از حد به مفصل جلوگیری میکند. از آنجایی که در ماهیت عضلانی، مانند چگالی، مویرگزایی عضله تاثیر دارد، ریزسازههای متابولیکی را تحت تاثیر قرار میدهد و در نتیجه بر روی متابولیسم عضلانی و متابولیسم پایه تاثیر به سزایی میگذارد. همانطور که پیشتر گفتیم، در مواقع نادر ممکن است حالتی به نام رابدومیولیز ایجاد شود. همانطور که تمرین میکنید، این گرهها امواج الکتریکی کنترل شده را از طریق ماهیچهها ارسال میکنند.

 منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن