پورتال بیمه سامان:: استعلام و صدور آنلاین بیمه نامه شخص ثالث ::

ضرروزیان جانی راننده مقصر نیز بر مبنا دیه ماه غیر حرام (ماه عادی) پرداخت‌‌‌‌‌ می‌گردد. سقف پوشش جانی به اندازه‌ی مبلغ دیه در ماه حرام هست و دستکم پوشش مالی به ترازو یک چهلم مبلغ دیه ماه حرام نظر گرفته می‌شود. در تراز شهر لزوم اختیار سطح تعهدات 30 میلیون تومانی مالی در بیمه ثالث ماشین بیش از پیش احساس می شود. به طور مثال، هر چه مقدار پوشش دهی بیشتر باشد و فرد حق بیمه بیشتری را پرداخت کند در صورت بروز حادثه اگر هزینه ضرروزیان را تقبل کند، هزینه کمتری را می بایست انقطاع از خسارت پرداخت شده از سوی کمپانی بیمه ارائه نماید. پس از تأیید داده ها در مرحله بعد از آن باید اطلاعات شخصی مثل اسم و نام خانوادگی، کد ملی، نشانی و … را وارد کنید و سپس عکس پشت و روی کارت اتومبیل و بیمه‌نامه قبلی خود را ارسال کنید.
نرخ بیمه فرد ثالث برای هر ماشین اساسی اعتنا به عوامل متفاوتی همچون مدل خودرو، تعداد سیلندر، کاربری خودرو، تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات بیمه‌نامه و جریمه دیرکرد گزینش می شود. علاوه بر آنکه خرید بیمه شخص ثالث برای همگی دارندگان وسایل نقلیه موتوری الزامی است، داشتن همین بیمه می‌تواند خسارات مالی و جانی ناشی از پیدایش رخداد را که می‌تواند تا مرز صدها میلیون تومان باشد، جبران نماید. راننده مقصر هم تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به طراوت جزئی از بیمه فرد ثالث شده میباشد قرار می‌گیرد. اهمیت همین تفاوت که بیمه حوادث راننده صرفا خسارت‌های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد. اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست.
انتقال بیمه شخص ثالث و تخفیف‌های عدم ضرر آن، در رخ یکی از بودن مدل بدنی و کاربری دو اتومبیل میسر است. برای مثال بیمه ثالث آژانس را نمی‌توان به موتور سیکلت یا کامیون انتقال داد. هر سال، کمترین و بیشترین مقدار پوشش مالی بیمه های شخص ثالث اتومبیل از جانب بیمۀ مرکزی انتخاب می گردد؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری اخذ کند. به رخ کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه داراست که ممکن هست به جهت صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. البته در صورتی که بیمه فرد ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را فارغ از پرداخت هزینه، انتقال بدهید. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید کردن و تمدید، مبلغی به تیتر جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد.
عمومی
برای دریافت ضرر و زیان مالی نیاز به مدارک تحت است، که ولی مهم توجه به وضعیت تصادف که نیاز به کروکی داشته یا این که نیکی حالت پرداخت ضرر و زیان متعدد می باشد. به جهت اخذ خسارت مالی، چنانچه به جهت تصادف کروکی دارید، نیاز به اورجینال کروکی، اصل و رونوشت کارت خودرو، بیمه‌نامه و گواهینامه زیان‌دیده و مقصر اتفاق و اورجینال برش کوپن مقصر نیاز دارید. درصورتی‌که کروکی تصادف غیرسازشی باشد، همراه داشتن رونوشت کروکی اتفاق و مدارک قضائی نیز حتمی است. در تصادفات جرحی یا تصادفاتی که به اموال دولتی زیان وارد شده است، حضور مقصر رخداد در زمان پرداخت ضرروزیان الزامی است. یکی از از تخفیف های بیمه ثالث، داشتن عدم ضرر بر مبنا تعداد سال هایی هست که فرد از بیمه نامه خود استفاده نکرده باشد. بر اساس آخری تغییرات بیمه ثالث ، مقدار تخفیفات بیمه شخص ثالث از 5 % آغاز شده و برای سال 14 ام به هفتاد % می رسد .
ولی از انجا که داده ها افراد، مشخصات بیمه و همه سابقه در سیستم بیمه ثبت شده است، وجود کوپن ضرورتی ندارد. اما هنوز برخی از موسسات بیمه کوپن کاغذی را حذف نکرده اند و در آینده نزدیک مبادرت به حذف آن میکنند. به زودی به جای بیمه نامه، کارت هوشمند اهمیت کد QR صادر می گردد که تمام سوابق و داده ها بیمه طومار به وسیله آن در دسترس است. به جهت خرید کردن بیمه شخص ثالث میتوانید به دو شکل حضوری و غیر حضوری (آنلاین) اقدام کنید. از مزیتهای خرید کردن غیر حضوری میتوان به امکان مقایسه بها و سرویس ها شرکت ها بیمه مختلف اشاره کرد.

خرید اقساطی بیمه فرد ثالث

بهترین روزگار مناسب برای تمدید بیمه‌نامه میان 4 روز الی یه هفته زودتر از تاریخ انقضای بیمه‌نامه است. تخفیف‌های شما مطابق دیتاها پایانی بیمه تصویب شدند و نیازی وجود ندارد خودتون سال نو رو بیش تر کنید. بیمه‌نامه شما در کمترین دوران ممکن صادر شده و رایگان به نشانی مورد نظرتان ارسال می‌شود. لطف خرید از بیمه بازار اینه که میشه ارزش همه بیمه‌ها رو استعلام گرفت و همیشه ارزون‌ترینش رو خرید. نو همیشه کلی تخفیف هم بر روی بیمه‌های گوناگون دارن که حساس خوبی از خرید کردن به آدم می‌ده.

  • اشخاص ثالث در همین بیمه نامه به همه افرادِ درون یا خارج از وسیله نقلیه ولی به جز راننده خودرو که طی واقعه رانندگی در گیر زیان بدنی یا این که مالی شده اند، اشاره دارد.
  • پلیس هدایت و رانندگی برای این‌که بتواند نظم بیشتری ایجاد کند، در رخ رویت و استعلام خودرویی که بیمه فرد ثالث ندارد عکس العمل جدی کرده و جریمه دیرکرد تمدید بیمه نامه را صادر خواهد کرد.
  • در رخ معامله خودرو، مالک تازه می تواند بیمه طومار را به اسم خود تصویب کند.در این رخ الحاقیه ای به بیمه نامه پیوست می شود که مبنی بر تغییر و تحول صاحب و مالک است.
  • بهترين روزگار براي تمديد بيمه فرد ثالث يك هفته قبل از اتمام تاريخ دارای بيمه‌نامه است.
  • از همین رو بیمه ملت اهمیت همکاری صندوق بازنشستگی کشوری در جهت تسهیل در خرید کردن بیمه نامه شخص ثالث اقدام به ارائه خدمات به جامعه بازنشستگان نموده است.

اگر چه طبق ضابطه دیه زن نصف دیگه مرد میباشد البته در این بیمه، دیه و ضرر افراد اتفاق چشم فارغ از جنسیت آنان پرداخت می‌شود. ماوتفاوت این مبلغ را صندوق تامین خسارات بدنی خواهد پرداخت تا در صورت هر دسته مشکلی خانم‌ها دیه برابر مردها دریافت کنند. این قانون از سال ۹۸ به آن‌گاه و صرفا به جهت همین بیمه وجود دارااست و هنوز نیز به جهت موارد دیگر دیه زن نصف مرد است. چرا که اهمیت خرید بیمه شخص ثالث می‌تواند قدمی مثبت در جهت بهبود قوانین برداشت.
طبق قانون، همه خودروها برای تردد در خیابان ها و جاده های عمومی می بایست بیمه فرد ثالث داشته باشند. در رخ عدم به ملازم داشتن بیمه شخص ثالث جریمه های سنگینی به جهت صاحب و مالک اتومبیل در حیث گرفته می شود. دیه کامل ماه حرام در سال ۱۴۰۰، ۶۴۰ میلیون و در ماه غیر حرام ۴۸۰ میلیون است.
با ازدیاد جمعیت و ترافیک حوادث رانندگی هم ارتقا یافته است،اصولا حوادث رانندگی جزو حوادثی هست که سبب به خسارات جانی و مالی سنگینی به رانندگان، مسافران یا اشخاص ثالث میشود. و هرروزی که شما برای خرید کردن این بیمه نامه دیر کار کنید جریمه دیرکرد خواهید شد.که بر مبلغ حق بیمه اثر گذاری گذار است. بیمه شخص ثالث جمهوری اسلامی ایران زیان های مالی و جانی وارده به اشخاص ثالث را میپردازد. هرگونه زیان مالی و جانی وارد شده به افراد ثالث در حوادث رانندگی به عهده بیمه فرد ثالث است. بر مبنا قانون، خرید کردن بیمه شخص ثالث به جهت کل خودروها ناخواسته میباشد و نداشتن همین بیمه عواقب جبران ناپذیری برای دارندگان وسائل نقلیه به ملازم خواهد داشت. در برخی حوادث علاوه بر شخص ثالث، راننده­‌ی خودروی حادثه‌آفرین هم در گیر خسارت­‌های بدنی و جانی می‌­شود.

خسارت راننده

بیمه‌گذار دیگر نیازی به اخذ الحاقیه بیمه‌نامه فرد ثالث و پرداخت هزینه مازاد نخواهند داشت. طبق ضابطه نو بیمه شخص ثالث، رضایت گرفتن شرکت‌های بیمه از بیمه‌گزار برای پرداخت مبلغ ضرر کاهش ممنوع اعلام شده هست و شرکت‌های بیمه می بایست کل زیان تعیین شده بیمه‌گزار را به طور تمام پرداخت کنند. در واقع بیمه فرد ثالث، تضمینی هست از سوی دارندگان وسائل نقلیه به افراد ثالث که در صورت بروز اتفاق و ساخت ضرروزیان مالی و یا جانی بوسیله بیمه گر قابل جبران خواهد بود. ارائه هر گونه سرویس ها به دارندگان وسایل نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه شخص ثالث به وسیله هدایت و رانندگی، دفترها اسناد رسمی، سازمان ها و نهادهای دارای ربط مهم حمل و نقل ممنوع است و تصویب معامله این وسایل نقلیه امکانپذیر نیست.

چگونه بهترین بیمه فرد ثالث را بخریم؟

طبق قوانین جدید بیمه راننده خودرو نیز اجباری بوده و درصورت فوت یا این که نقص کاربر راننده مقصر حادثه، دیه به خانواده وی تعلق خواهد گرفت. برای خرید کردن بیمه‌نامه شخص ثالث، کد ملی مالک هم در سامانه سنهاب تصویب می‌شود. به کار گیری از نحوه کد ملی در سامانه سنهاب کوتاه‌ترین روش استعلام بیمه فرد ثالث به حساب می‌آید. حساس یاری طرز کد‌ ملی، موقعیت بیمه فرد ثالث مشخص می گردد و میزان تخفیف‌ها و دوران تمدید بیمه قابل‌پیگیری است.
از آنجا که خرید و محاسبه بیمه فرد ثالث و توجه به بررسی بیمه شخص ثالث بر اساس معیارهای گوناگون فراوان حیاتی دارد، بیمه ماهان اصلی ارائه بهترین نرخ بیمه فرد ثالث همپا همیشگی‌تان خواهد بود. در واقع همان تعداد سال هایی می باشد که بیمه طومار اتومبیل خسارتی را نداشته است.تخفیف بیمه فرد ثالث اساسی نداشتن خسارات، اساسی ارتقاء تعداد سال های عدم خسارت اکثر می شود. یک نکته جذاب همین که بر اساس ضابطه تازه بیمه شخص ثالث تخفیفات بیمه ثالث اهمیت یک بار ضرر و کنده شدن یک کوپن بیمه نامه از دربین نمی فرایند و تنها تخفیفات بیمه نامه بر شالوده خسارات ساخت شده پلکانی کاهش می یابند که در ادامه به همین مورد قضیه هم می پردازیم. در صورت گم شدن بیمه شخص ثالث ابتدا بلافاصله به دفتر کار نمایندگی بیمه گم شدن آن را اطلاع دهید. برای بیمه شخص ثالث نمیتوان المثنی صادر کرد، صرفا میتوانید تقاضای صدور گواهی کنید.

تخفیف کمپانی بیمه

بنابراین خرید بیمه ارزان پس از تغییرات قانون به بیمه ای بدل شده می باشد که تخلفات رانندگی راننده را در هزینه‌های بیمه طومار نظر میکند. راننده مقصر حادثه هم درصورت داشتن گواهینامه اعتبار و دارای ارتباط اهمیت ماشین می‌تواند هزینه خسار‌ت‌های جانی خود را از بیمه فرد ثالث بگیرد. در رخ مفقودی بیمه‌نامه فرد ثالث، بایستی حیاتی در دست داشتن کارت ماشین و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک مدرک صادر خواهد شد که بها رسمی آن به اندازه اورجینال بیمه‌نامه است.

انتقال بیمه فرد ثالث به مالک نو خودرو

حداقل میزان پوشش مالی تعیین شده از جانب بیمه مرکزی در سال 97، 7/7 میلیون تومان است. بیمه‌گزار می‌تواند حیاتی پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بالاتری را خریداری کند. تخفیف عدم ضرر فرد بیمه گذار نیز در محاسبه بیمه فرد ثالث تاثیر گذار خواهد بود. به عبارتی خودروهایی که بخش اعظم احتمال تصادف و رخداد در آن ها وجود دارااست می‌بایست حق بیمه ثالث بیشتری پرداخت کنند. موارد دیگری همچون جریمه دیرکرد، مدت اعتبار بیمه نامه و تعهد مالی کمپانی بیمه و میزان پوشش کمپانی بیمه در محاسبه بیمه شخص ثالث تاثیرگذار می باشد و قیمت بیمه شخص ثالث بر شالوده تمامی همین مورد ها گزینش می‌شود. اغلب تفاوت‌هایی که در بها بیمه فرد ثالث شرکت‌های بیمه بازدید می گردد به علت تعهد مالی و میزان پوشش این شرکت‌ها است. علاوه بر این، بابت هر روز دیرکرد، می بایست جریمه بیمه شخص ثالث نیز به بیشتر مبلغ یاد شده پرداخت شود که مقدار آن سالانه توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می گردد. تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف، زيان مالي و جاني مي بينند، ذیل پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. در اين نوع اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث به شمار مي آيد به کارگیری كند. همین سامانه کلیدی مجوز بیمه مرکزی، 24 ساعت شبانه روز 7 روز هفته در سرویس بیمه‌‌گزاران می‌باشد. در این سایت، قابلیت خرید اینترنتی انواع بیمه مثل بیمه اتومبیل( بیمه فرد ثالث، بیمه بدنه)، بیمه موتورسیکلت، بیمه آتش سوزی و زلزله، بیمه مسافرتی، بیمه درمان، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه کرونا، بیمه تجهیزات الکترونیک(بیمه موبایل، بیمه لپ تاپ، بیمه تبلت) مهیا است.

فرم سفارش آنلاین بیمه

طبق بخشنامه بیمه مرکزی و هماهنگی های انجام شده اساسی پلیس راهور و سایر نهادهای مربوطه، نیازی به ورژن کاغذی بیمه نامه فرد ثالث نمی باشد. کلیدی دقت به حالت هر کمپانی بیمه ای و انجام فرآیند اداری در هر شرکت بیمه ای می توانید تخفیفات به گزارش همین سایت را به شخص دیگر، خودروی دیگر و به شرکت بیمه دیگر منتقل کنید. چنانچه وسیله نقلیه بیمه ثالث داشته باشد ، کمپانی بیمه ضرر را ا زمحل صندوق خسارات مالی کمپانی بیمه پرداخت کرده و در آینده از فرد مقصر بازگرفته می شود. سال ایجاد وسیله نقلیه یکی از از مهمترین فاکتورهای ارزیابی بیمه شخص ثالث می باشد ، با بالا رفتن سن خودرو به علت فرسودگی وسیله نقلیه و ارتقا ریسک حادثی ، حق بیمه ارتقا می یابد.
در سطح بعد‌‌‌‌‌ می‌توانید نرخ و حالت بیمه شخص ثالث خودروی خویش را در برترین شرکت‌‌‌‌های بیمه مملکت بازدید و اصلی هم مقایسه نمایید و بر پایه نیازها و اولویت‌‌‌‌های خود یک عدد از بیمه‌‌‌ها را گزینش کنید. بیمه مرکزی هر ساله دست کم و حداکثر مبلغ حق بیمه‌ شخص ثالث را به شرکت‌های بیمه بیان می‌کند که همین مبلغ بر اساس میزان دیه به عبارتی سال تعیین‌‌‌‌‌ می‌شود. طرز استعلام بیمه شخص ثالث با کد یکتای بیمه‌نامه روشی آسان هست که اطلاعات یه خرده نیاز دارد. در صورتی که بیمه‌نامه اتومبیل در دسترس باشد، در سامانه سنهاب به‌راحتی می‌توانید از بیمه شخص ثالث استعلام بگیرید. ما در آیریس مهم ارائه داده ها درست و سوای حمایت از کمپانی بیمه­ای یگانه همین قابلیت را به جهت شما فراهم کرده­ایم که با مراجعه به سامانه آیریس به راحتی بیمه خویش را از کمپانی جدید خریداری کنید. شما می­توانید تخفیفات بیمه­ ای فرد ثالث، از کمپانی گذشته را سوای این که ابطال یا کسر شود را به کمپانی تازه انتقال دهید.
بهترین دوران برای تمدید بیمه شخص ثالث یک هفته قبل از اتمام تاریخ معتبر بیمه‌نامه می باشد. در قانون نو تخفیف بیمه شخص ثالث به جای 8 سال همین تخفیفات در 15 سال اعمال می‌شود. پوشش‌های بیمه فرد ثالث تنها در مرزوبوم جمهوری اسلامی کشور‌ایران اعتبار دارد؛ مگر اینکه در بیمه‌نامه کلیدی غیر از همین حالت توافق شده باشد. بیمه‌گزار فقط می‌تواند تخفیف بیمه فرد ثالث را به خودروی خود، همسر، فرزندان یا این که والدین خویش منتقل کند. با دقت به اينكه ميزان ديه، در هر سال توسط قوه قضائيه تعيين مي گردد، در صورتيكه تعهدات بيمه نامه فرد ثالث شما کاهش از دستکم تعيين شده از طرف قوه قضائيه باشد، مي توانيد تعهدات بيمه نامه فرد ثالث خود را افزايش دهيد. دقت داشته باشید که در هر سطح از تمدید بیمه شخص ثالث پاسارگاد می توانید جهت برطرف کردن ابهامات و مسائل اهمیت ما تماس بگیرید و یا از منوی سمت چپ وارد گفتگوی تلگرامی شوید.
جریمه تعدد خسارتچنانچه در زمان تمدید بیمه طومار یک کوپن از بیمه طومار جدا شده باشد نشانگر این است که در طی یک سال بیمه یک توشه زیان داشته اید ،‌ پس تخفیفی به بیمه نامه بعدی تعلق نمی گیرد . هر دسته ديه يا ارش ناشی از صدمه، شكستگی، نقص عضو، ازكارافتادگی (جزئی يا كلی ـ موقت يا دائم) يا ديه فوت شخص ثالث به منجر حوادث مشمول بيمه مورد قضیه اين ضابطه است. هزينه درمان نيز در شرایطی که مشمول ضابطه ديگری نباشد، جزء تعهدات بيمه موضوع اين ضابطه خواهدبود. در صورتی که شما در حین رانندگی بوسیله ماشین خرید بیمه ارزان و یا موتور سیکلت بر اثر حادثه خسارتی وارد کنید و در آن اتفاق مقصر شناخته گردید ، طبق ضابطه مسئول جبران این زیان به زیاندیدگان میباشید.این زیان ممکن می باشد خسارت مالی و یا ضرر بدنی باشد. تبصره – همه تخفیفاتی که به‌واسطه «نداشتن حوادث باعث به خسارت» در قرارداد بیمه مورد قضیه همین ضابطه اعمال شده باشد، وابسته به انتقال‌دهنده است. انتقال‌دهنده می‌تواند تخفیفات مذکور را به وسیله نقلیه دیگر از به عبارتی نوع، که وابسته به او یا این که متعلق به همسر، والدین یا اولاد بلاواسطه وی باشد، منتقل کند.
به‌صورتی‌که چنانچه وسیله نقلیه‌ای تحت همین پوشش نباشد، ممکن می باشد عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خوا هیم پرداخت. البته به‌راستی بیمه فرد ثالث چه مواقعی را پوشش می‌دهد و علت نامگذاری همین بیمه چیست. در پوشش بیمه فرد ثالث، فرد نخستین صاحب و مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گذار، شخص ثانی کمپانی بیمه یا این که بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در رخداد هستند. به جهت نمونه در یک اتفاق رانندگی هزینه درمان، فوت و ضرر و زیان وارد شده به اموال همه افراد زیان‌دیده، ذیل پوشش بیمه فرد ثالث قرار می‌گیرد. راننده مقصر هم پایین پوشش بیمه حوادث انفرادی راننده که جزئی از بیمه شخص ثالث شده هست قرار می‌گیرد. اهمیت این تفاوت که بیمه حوادث انفرادی راننده صرفا ضرر و زیان های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.
بدون خرید کردن این جور از بیمه خودرو حضور خودروی شما در خیابان ها موجب جریمه های سنگین خواهد شد. از طرفی عدم بهره مندی از بیمه فرد ثالث می تواند عواقب سنگینی را در هنگام برو تصادفات و حوادث رانندگی به دنبال داشته باشد. هزینه های سنگین تعمیر ماشین یا هزینه های جبران ناپذیر جانی در زمان تصادفات، از عارضه ها مهمی میباشند که سبب ساز تشویق افراد به خرید کردن بیمه شخص ثالث می شوند. همین بیمه اساسی جبران خسارت های ناشی از حوادث رانندگی خیال شما را از بابت پوشش هزینه های سنگین ناشی از همین حوادث ریلکس می‌کنند. چنانچه تا به درحال حاضر بیمه شخص ثالث خریداری نکرده اید، همین درحال حاضر قبل از آنکه دیر شود اقدام کنید. که در این حوادث، راننده مقصر نیز می تواند از مزایای این بیمه استفاده کند.
به همین ترتیب حیاتی ارتقا تعداد سال عدم خسارت، % تخفیف ثالث هم ارتقاء می‌یابد. فرد اول همان صاحب وسیله نقلیه می باشد که در اکثر بیمه طومار ها ذیل عنوان بیمه گذار شناخته می شود. فرد ثانی (دوم) شرکت بیمه (بیمه‌گر) میباشد که دارای تعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است.
شخص ثالث شخص خسارت دیده در حوادث رانندگی میباشد (که منظور غیر از راننده مقصر است). پرداخت خسارات بدنی (دیه) بر اساس قیمت ارزانترین مدل دیه (شتر) رخ می گیرد که مبلغ آن هر ساله مطابق تصمیم ریاست قوه قضائیه گزینش و بیان می شود. هر یک از کارت های بیمه فرد ثالث حساس 4 برش خسارت هست که هنگام تصادف یکی از از آن ها از بیمه طومار مقصر جدا می گردد.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Novagrasu tesisatçısısweet bonanzaAyırma Büyüsü