یک سفیر سابق ناتو وارد سر پوتین شد

[ad_1]

سفیر فولکر: بدترین حالت ممکن است این باشد که روسیه تهاجم بزرگی را به اوکراین انجام دهد و تلاش کند تا کل کشور را تصرف کند و دوباره اوکراین را تابع روسیه کند، همانطور که در مورد اتحاد جماهیر شوروی اتفاق افتاد. اوکراینی‌ها بسیار توانمندتر از سال‌های 2014 و 2015 هستند. در اوکراین مقاومت داخلی وجود خواهد داشت و این بار در مقایسه با سال‌های 2014، 2015، زمانی که کریمه و تهاجم به دونباس بود، کمک‌های زیادی به اوکراین خواهد شد. بنابراین من فکر می کنم که کشورها بسیار آماده تر برای کمک هستند. این منجر به درگیری گسترده تر با روسیه می شود، که حتی می تواند باعث شود روسیه، به عنوان بخشی از دکترین خود، استقرار تسلیحات هسته ای را در نظر بگیرد. واقعاً به شدت افزایش یابد. و اگر چنین اتفاقی بیفتد راه وحشتناکی است. من فکر نمی‌کنم که این سناریو محتمل‌تر باشد. من فکر می‌کنم آنچه بسیار محتمل‌تر است این است که روسیه به اوکراین حمله کند، اما این کار را در جنوب، شرق، شاید چند جبهه در شمال انجام می‌دهد. همچنین، تلاش می‌کند قلمرو بیشتری را تصرف کند، این کار را به سرعت انجام می‌دهد و سپس تلاش می‌کند، یا مایل است پس از آن آتش‌بس جدیدی داشته باشد. من فکر می کنم که آنها علاقه مند هستند کریمه را به مخازن شمال کریمه متصل کنند، که قبلاً آب کریمه را تغذیه می کرد. و من فکر می کنم که آنها علاقه مند به اتصال کریمه از طریق زمین به دونباس و روسیه هستند. به عنوان مثال، این شامل گرفتن کل خط ساحلی در دریای آزوف، شهر ماریوپول، و ایجاد یک قلمرو پیوسته است که همه اینها را به خود قلمرو روسیه متصل می کند. و سپس خواهیم دید که آیا او فقط آن را رها می کند، آیا آن را به عنوان یک ایالت مستقل نووروسیا به رسمیت می شناسد یا اینکه تصمیم دارد آن را به روسیه ضمیمه کند. من فکر می کنم بسیاری از آن چیزها ممکن است. حتی با انجام این کار، درگیری های اساسی رخ می دهد، مردم کشته می شوند، پناهندگانی وجود خواهند داشت که نیروهای اوکراینی با آنها مقابله خواهند کرد. اگر این کار را بکنند، جنگ بزرگ و کثیفی خواهد بود. اما روسیه دارای نیروهای نظامی برتر، به ویژه نیروهای هوایی و دریایی برتر است، و من فکر می کنم در موقعیتی است که می تواند پیروز شود. اما من فکر می‌کنم که این سناریوی محتمل‌تری است و این همان چیزی است که فکر می‌کنم تلاش‌های دولت و ناتو و متحدان اروپایی همگی به دنبال جلوگیری از آن هستند.

در مورد انگیزه های پوتین

رایان لیزا: صحبت های زیادی وجود دارد و اخیراً از رئیس جمهور بایدن شنیدیم که او [Putin] با ادغام مجدد همه کشورهای شوروی سابق هدایت می شود. من می‌خواهم نظر شما را در مورد اینکه آیا با گذشت زمان و گذشت دهه‌ها از پوتین، درک دقیقی از پوتین است یا خیر، که او دیدگاه کمی جاه‌طلبانه‌تری نسبت به آنچه واقعاً می‌توان به دست آورد، دارد یا خیر. فکر نمی‌کنم کسی واقعاً فکر کند که استونی، لتونی و لیتوانی هرگز به عقب برمی‌گردند. او باید – به من بگو اگر اشتباه می کنم – کاملاً فریب خورده باشد تا این را باور کند. کمی پیش زمینه در مورد تحصیلات خود در “پوتینیسم” و اینکه دیدگاه شما در مورد اهداف و مقاصد او در اینجا چیست و چه نوعی آنها را هدایت می کند، به ما ارائه دهید.”

سفیر فولکر: “این سال صدمین سالگرد تأسیس اتحاد جماهیر شوروی است. 30 دسامبر 2022، صدمین سالگرد خواهد بود. اتحاد جماهیر شوروی در قلمرو امپراتوری روسیه سابق تأسیس شد، و من فکر می کنم او در تلاش است تا روسیه بزرگتری را در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق بسازید. او قبلاً کنترل امنیتی بلاروس را به دست گرفته است. او کنترل نیروهای امنیتی قزاقستان را در اختیار گرفته است. او بخشی از گرجستان را گرفته است. او قبلاً بخشی از اوکراین را گرفته است. او اشغال کرده است. بخشی از مولداوی و من فکر می کنم او این کار را برای انجام کارهای بیشتر افزایش می دهد. پس این یک چیز است، بازسازی روسیه بزرگتر. دومین چیز این است که من فکر می کنم او از نظم امنیتی اروپا که از دهه 1970 با هلسینکی برقرار بوده است ناراحت است. اگر به خاطر داشته باشید، پس از جنگ جهانی دوم، توافقی با استالین در یالتا برای تقسیم اروپا به شرق و غرب صورت گرفت و [these] دو حوزه نفوذ من فکر می کنم توافق هلسینکی به طور موثر اصول را در اروپا تغییر داد و گفت نه، ببینید، هر کشوری یک کشور مستقل است. هر دولتی حق استقلال خود را دارد، حق دارد جهت گیری امنیتی خود را انتخاب کند. تغییر مرزها با زور، تهدید یا توسل به زور در اروپا و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها نباید صورت گیرد. همه این اصولی که در سال 1975 ایجاد شدند – لزوماً به طور کامل به عنوان پیمان ورشو و اتحاد جماهیر شوروی اجرا نشدند – اما اینها اصول توافق شده با اتحاد جماهیر شوروی، با ناتو، با پیمان ورشو بودند. و زمانی که این کشورها پس از سال‌های 1989 و 1991 فرصت آزادی را پیدا کردند، بسیاری از آنها دموکراسی، اقتصاد بازار، همسو شدن با ناتو، همسو شدن با اتحادیه اروپا و بخشی از یک نهاد دفاع شخصی جمعی در اروپا را انتخاب کردند. . پوتین می‌خواهد این وضعیت معکوس شود. او می خواهد به یالتا برگردد. او می‌خواهد به حوزه نفوذ روسیه برگردد که همه در اروپا آن را به رسمیت می‌شناسند و این همان چیزی است که در دسامبر به آمریکا و ناتو پیشنهاد کرد. [2021] همه چیز در مورد است.”

در مورد ژئوپلیتیک و زمان بندی

رایان لیزا: “یک سوال این است که چرا اکنون و چرا با بایدن به جای روسای جمهور قبلی آمریکا؟ فکر می کنید چه چیزی در این لحظه او را به این تصمیم سوق داد؟ نظرات زیادی وجود دارد، به ویژه از سمت راست، که خروج از افغانستان به نوعی منجر به این تصمیم شد، زیرا باعث شد بایدن در ایالات متحده ضعیف به نظر برسد. دیگران موضع مخالف دارند و می گویند، خوب، در واقع، خروج از افغانستان باعث شد پوتین متوجه شود که بایدن به خوبی از جایی که ارتش آمریکا باید در اطراف باشد آگاه است. جهان، و این ممکن است بهترین لحظه برای ترغیب بایدن به تعامل با ساختار امنیتی اروپا باشد و شاید در آن تجدید نظر کند. بنابراین، چرا اکنون، و به نظر شما چگونه تغییر در رئیس جمهور آمریکا تفکر او را تغییر داد؟”

سفیر فولکر: “خب، این یک سوال عالی است، زیرا او در سال 2008 به گرجستان حمله کرد. او در سال 2014 به اوکراین حمله کرد. او از آن زمان تاکنون در آنجا در سطح پایینی مبارزه کرده است. اما این یک سطح جدیدی از تهدید است. و من فکر می کنم چندین عامل در اینجا وجود دارد. یکی از آنها است [that] او هر دو ضعف را در آمریکا و اروپا می بیند. در اینجا او تمرکز زیادی بر مسائل داخلی و آشفتگی داخلی در ایالات متحده در مورد دموکراسی خودمان می بیند. پس این هم یک فرصت است. شما به افغانستان اشاره کردید و من معتقدم که این یک عامل مهم است: اینکه او دید که ایالات متحده شکم اعمال زور را ندارد. که ما از این کار خسته شده ایم. ما می خواهیم عقب نشینی کنیم. ما حاضر نبودیم حتی 2500 سرباز را در افغانستان نگه داریم، و هرج و مرجی که پس از خروج ما به وجود آمد، فکر می کنم چیزی است که همه در جهان از جمله پوتین دیدند، و او فکر کرد، بسیار خوب، ایالات متحده دیگر متعهد به تمرین نیست. قدرت در جهان مانند گذشته است و این وضعیت ممکن است برای همیشه دوام نیاورد. روسیه به مرور زمان ضعیف تر می شود. اوکراین به مرور زمان قوی تر می شود. ناتو ممکن است عقب نشینی کند، ایالات متحده ممکن است عقب نشینی کند. بنابراین این زمان مناسبی برای اقدام است.”

در پاسخ

رایان لیزا: بیایید در مورد واکنش ناتو تا کنون و به ویژه پاسخ کاخ سفید صحبت کنیم. اجازه دهید با مرور کلی شما از نحوه مدیریت بایدن با این بحران تا کنون شروع کنیم. شما در ابتدا انتقادی بودید. اخیراً کمی بیشتر تعریف شده است، اما دیدگاه خود را در مورد اینکه آنها کجا به درستی انجام داده‌اند و فکر می‌کنید کجا تا به حال کوتاهی کرده‌اند، به ما بدهید.»

سفیر فولکر: “خب، می دانید، آنچه من فکر می کنم در حال حاضر مثبت است، این است که ما بالاخره وارد یک حالت پیشگیرانه می شویم، و این همان چیزی است که من از آن انتقاد می کنم. فکر نمی کنم به اندازه کافی سریع به آنجا رسیدیم. ما شاهد ساخت ارتش روسیه بودیم. قبلاً در پاییز انجام شد، و ما می‌دانستیم که این یک حرکت تهدیدآمیز است. 17 دسامبر بود، من معتقدم زمانی که روسیه پیشنهادات خود را به ایالات متحده و ناتو ارائه داد و خواستار بازنویسی معماری امنیتی اروپا شد. فکر می‌کنم ما باید خیلی اینها می‌بودیم ما در مورد اینها مذاکره نمی کنیم و باید چیزهایی را می گذاشتیم که موقعیت ما را در میدان تقویت کند تا برای پوتین روشن شود که نه تنها این پیشنهادها را رد می کنیم، بلکه در جایی هستیم که فکر می کنیم. ما اکنون پرزیدنت بایدن را داریم که 8500 سرباز آمریکایی را فعال کرده است. ما کشورهای ناتو را داریم که نیروها را در بخش شرقی ائتلاف مستقر می کنند تا به متحدان در آنجا اطمینان دهند. برخی از متحدان در شرق اکنون در حال انتقال هستند. g تجهیزات نظامی که ما به آنها به اوکراین داده‌ایم، به لطف ایالات متحده که این کار را انجام می‌دهند، و ایالات متحده کمک‌های امنیتی خود را به اوکراین افزایش داده است. اینها همه چیزهایی است که می توانستیم داشته باشیم و باید در ماه دسامبر انجام می دادیم، و من فکر می کنم که بیشتر از آنچه امروز می بینیم، بر تفکر پوتین تأثیر می گذاشتیم. من هنوز فکر می کنم که ما فرصتی برای اعمال تحریم ها علیه روسیه نیز داریم.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum turkuaz korsan taksibirthday giftMobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme