دیپلمات های بایدن در حال هجوم به منطقه علیه روسیه هستند. اما حتی برخی از متحدان نیز قانع نشده اند.

[ad_1]

ارتباط با سئول و توکیو دامنه جهانی شبکه متحدان آمریکا را به کرملین یادآوری می کند. مذاکرات با امارات متحده عربی و کویت – هر دو تولیدکننده بزرگ انرژی – به روسیه نشان داده است که واشنگتن برنامه ای برای آنچه در صورت قطع گاز مسکو به اروپا روی خواهد داد، دارد.

با این حال، در حال حاضر، به نظر نمی رسد که حمله دیپلماتیک محاسبات ولادیمیر پوتین را تغییر دهد. رهبر روسیه که قبلاً یک بار در سال 2014 به اوکراین حمله کرده بود، به نظر می رسد بیشتر نگران ترسیم مجدد نقشه جهانی به دلخواه خود است و کمی تحت تأثیر دسیسه های دولت ایالات متحده قرار گرفته است که قصد زنده ماندن دارد.

برخی از کشورهای موجود در فهرست آمریکا، مانند برزیل و هند، روابط اقتصادی و نظامی خود را با روسیه دارند که باید در نظر بگیرند و کار دولت بایدن را دشوارتر می‌کنند. حتی متحدان سنتی آمریکا، مانند آلمان، در حال ارزیابی روابط اقتصادی خود با روسیه هستند، زیرا آنها در نظر دارند که چگونه به یک تهاجم احتمالی پاسخ دهند.

روسیه نیز در حال تور است. پوتین، اگرچه اغلب ساکت است، اما قصد دارد اواخر این هفته با رئیس جمهور فرانسه گفت‌وگو کند و روز چهارشنبه با بازرگانان ایتالیایی تماس بگیرد. و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اعلام کرده‌اند که دولت بایدن، نه مسکو، خطر جنگ را افزایش می‌دهد.

این سناتور گفت: در واشنگتن، “این دولتی است که آشکارا تعدادی سیگنال قرمز دارد.” کریس مورفی (D-Conn.). مورفی گاهی از سیاست خارجی تیم بایدن انتقاد می‌کند، اما تمام تلاش‌های دیپلماتیک او برای بحران اوکراین را ستایش می‌کند و می‌افزاید: «فکر می‌کنم در اروپا سخت است که متحدانی دارید که متقاعد نشده‌اند این اتفاق بیفتد.»

ناپایدار و غیر قابل پیش بینی

پوتین در پاییز گذشته شروع به جمع آوری نیرو در امتداد مرز روسیه با اوکراین کرد. اگرچه پوتین در بهار گذشته نیروهای خود را به مرز اعزام کرد، اما استقرار جدید به طور قابل توجهی بیشتر بود. یک مقام ارشد دولت گفت که مواضع جدید روسیه دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله عملکردهای پشتیبانی و توانایی استقرار سریع نیروهای ذخیره هستند. این وضعیت برای میل بایدن برای داشتن روابط “پایدار و قابل پیش بینی” با روسیه خوب نبود.

بایدن و دستیارانش از ابتدای دوره ریاست جمهوری خود قول داده اند که از رویکرد “ابتدا دیپلماسی” برای چنین بحران های جهانی استفاده کنند – گسست از خباثت سال های دونالد ترامپ که توسط توییت ها تغذیه می شد. و آنها تلاش می کنند تا به این قول وفا کنند تا خود بایدن. رئیس جمهور در اواخر دسامبر با پوتین گفتگو کرد و به او و کشورش هشدار داد که در صورت نقض مجدد حاکمیت اوکراین، با تحریم های شدید اقتصادی و سایر مجازات ها مواجه خواهند شد.

در هفته‌های بعد، مقامات دولتی تلفنی، در جاده‌ها و در زوم بودند و در حالی که با کشورهای دیگر در کشتی بحث می‌کردند، همان پیام را ارسال می‌کردند. ده ها و در آن زمان احتمالاً صدها تعهد، چه دوجانبه و چه چندجانبه وجود داشت. همه از لوید آستین وزیر دفاع گرفته تا مقامات خزانه داری در کنار دیپلمات هایی مانند بلینکن در کار اطلاعاتی شرکت داشته اند.

وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه از جمله شلوغ ترین آنها بود که در هفته 10 ژانویه رهبری یک سری گفتگوها را با حضور روسیه، ایالات متحده و کشورهای اروپایی و ناتو بر عهده گرفت. بلینکن همچنین تلفنی صحبت کرد، از جمله دیدار با لاوروف در هفته گذشته.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی و جان فینر، معاونش، نیز همکاران خود را درگیر کرده اند. دیگر بازیگران کلیدی عبارتند از معاون وزیر امور خارجه ویکتوریا نولند و سفیران جولیان اسمیت و مایکل کارپنتر و همچنین سیا برنز.

در اوایل دولت، سالیوان و فاینر نسبت به بلینکن و نولند کمتر به روسیه تمایل داشتند. اعتقاد بر این است که این اختلافات خود را در تصمیم بایدن برای محدود کردن تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه و آلمان بر سر خط لوله گازی مورد مناقشه نورد استریم 2 نشان داد. اما سیاست گذاران خارجی اکنون می گویند که دولت بیش از هر زمان دیگری در مورد لزوم مخالفت با کرملین متحد به نظر می رسد.

ویلیام تیلور، سفیر سابق ایالات متحده در اوکراین از دولت می گوید: «واقعیت به صورت آنها ضربه زده است و آنها متوجه شده اند که روس ها در حال حاضر تهدیدی برای آنها هستند.

هنوز جداست

با وجود دامنه دیپلماتیک آن، مشخص نیست که حتی ناتو و متحدان اروپایی آمریکا واقعاً علیه پوتین متحد شده باشند.

رهبران مختلف چیزهای متفاوتی می گویند و برخی نظرات خود را در مورد نحوه تعامل با روسیه ابراز می کنند – امانوئل مکرون فرانسوی گفت اتحادیه اروپا باید گفت و گوی خود را با کرملین آغاز کند. از سوی دیگر، بریتانیا در دسترس عموم بود تا آن را با مواضع ایالات متحده مطابقت دهد. او از ارسال تسلیحات به اوکراین خبر داد و فاش کرد که متوجه شده بود روسیه در حال برنامه ریزی برای تحمیل یک رژیم دست نشانده در کیف است.

برخی از نوسانات شامل این واقعیت است که بسیاری از کشورهای اروپایی روابط تجاری و انرژی بیشتری با روسیه نسبت به ایالات متحده دارند. آلمان که مدتها بر پروژه نورد استریم 2 اصرار داشته است، گاهی اوقات به نظر می رسد مشتاق مداخله بسیار شدید در کرملین است. به عنوان مثال، به نظر می رسد مذاکرات قبلی برای قطع ارتباط روسیه از شبکه مالی سوئیفت در میان نگرانی های گزارش شده از سوی برخی کشورهای اروپایی کم رنگ شده است. و مانند کرواسی، سیاست های داخلی برخی از کشورهای اروپایی ممکن است به پیام های متفاوتی در مورد تعهد آنها منجر شود.

بایدن در یک کنفرانس خبری اخیر اذعان کرد که متحدان اروپایی آمریکا با واکنش پوتین به تجاوز هماهنگ نیستند، تا حدی به این دلیل که می تواند حوزه سایبری را درگیر کند یا منجر به تهاجم نظامی واقعی شود. بایدن گفت: «در ناتو، در مورد آنچه که کشورها مایل به انجام آن هستند، بسته به آنچه اتفاق می‌افتد، تفاوت‌هایی وجود دارد – میزان توانایی آنها برای رسیدن به آن».

با این حال، دیپلماسی ایالات متحده در مورد بحران اوکراین فراتر از اروپا است و خود بایدن در این زمینه نقش داشته است.

او هفته گذشته با کیشیدا فومیو نخست وزیر ژاپن دیداری مجازی داشت. به گفته کاخ سفید، این دو متعهد شده اند که برای جلوگیری از تجاوز روسیه به اوکراین همکاری نزدیکی داشته باشند. روابط ژاپن با روسیه – که با آن مدتی است اختلافات ارضی – در سال های اخیر پس از تلاش های مکرر شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن برای بهبود آنها، کاهش یافته است. ژاپن روابط رو به رشد روسیه با چین را از نزدیک زیر نظر دارد.

سفیر ژاپن در ایالات متحده، تومیتا کوجی، به پولیتیکو گفت که کشورش در تلاش است تا اهمیت احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را به روسیه القا کند.

وی از بیان اینکه آیا ژاپن در صورت ادامه حمله به روسیه، تحریم های اقتصادی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد یا نه، خودداری کرد. وی گفت: در واقع هر کشوری رویکرد متفاوتی در قبال تحریم ها دارد. من فکر نمی کنم یک اقدام یکپارچه وجود داشته باشد.

یکی دیگر از متحدان اصلی ایالات متحده در منطقه هند و اقیانوس آرام، کره جنوبی است که بلینکن وزیر امور خارجه آن در اواسط ژانویه درباره اوکراین گفت و گو کرد. کره جنوبی مدت‌هاست که به دنبال حفظ روابط خوب با روسیه بوده و در عین حال اتحاد خود با ایالات متحده را حفظ کرده و اگر مارپیچ بحران روسیه و اوکراین در حال حاضر مشخص نباشد، در نهایت به کجا خواهد رسید. در ماه اکتبر، لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، سئول را به دلیل تلاش برای “ترویج همکاری نزدیک با فدراسیون روسیه” تحسین کرد.

هفته گذشته، شرمن در مورد اوکراین با وزیر امور خارجه هند، یکی دیگر از کشورهای آسیایی که نیاز به تعادل در روابط با روسیه، چین و ایالات متحده دارد، صحبت کرد. در حین خواندن گفتگو از ایالات متحده، اوکراین، ج گزارش هندی که از طریق توییتر منتشر شد، چنین نبود، نشانه ای از حساسیت موضوع در دهلی نو است. در ماه دسامبر، هند و روسیه اعلام کردند که در حال گسترش روابط دفاعی خود هستند و به رغم نگرانی های مشترک در مورد چین، روابط هند با ایالات متحده را کمی ناخوشایندتر می کنند.

گفت‌وگو درباره اوکراین با کشورهایی مانند کویت، عربستان سعودی و امارات احتمالاً تا حدی به راه‌هایی می‌پردازد که این کشورهای تولیدکننده انرژی می‌توانند به جبران این کمبودها کمک کنند، اگر روسیه جریان نفت و گاز به کشورهای اروپایی را کاهش دهد. در صورت توسعه بحران. .

مقامات ایالات متحده با اشاره به حساسیت و تأثیر آن بر بازار، از بیان اینکه به طور خاص در مورد کدام کشورها صحبت می کنند، خودداری کردند. با این حال، در گفتگوی روز سه‌شنبه، یک مقام ارشد دولت گفت که این دامنه «بخش‌های مختلف جهان – از شمال آفریقا و خاورمیانه گرفته تا آسیا و ایالات متحده» را در بر می‌گیرد. (ایالات متحده یک تولید کننده بزرگ انرژی است).

در اوایل این ماه، بلینکن با همتای برزیلی خود از “نیاز به یک پاسخ قوی و متحد به تجاوز بیشتر روسیه به اوکراین” صحبت کرد. برزیل یکی از تولیدکنندگان بزرگ نفت است، اما به طور کلی روابط رو به بهبودی با روسیه دارد، بنابراین مطمئن نیست که از واشنگتن در مناقشه خود با مسکو حمایت کند. در واقع، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، شخصیتی شبیه ترامپ، قرار است به زودی به روسیه سفر کند.

درخواست اظهار نظر از سوی مقامات هندی، برزیلی، اماراتی و کویتی بلافاصله موفقیت آمیز نبود.

مورفی گفت که برای دولت مهم است که نمونه ای باشد که روسیه می تواند در صورت تلاش برای تسلط بر اوکراین و مواجهه با مقاومت کمی در سطح جهانی ارائه دهد.

مورفی گفت: «کشورهای بزرگی مانند هند و برزیل باید پیامدهای احتمالی آن را درک کنند. «به ویژه، هند باید درک کند که اگر روسیه با آن کنار بیاید، مشکلاتش با چین ممکن است حادتر شود.

مورفی گفت که نسبت به اینکه پیشرفت دیپلماتیک بزرگی حاصل شود، تردید دارد، اما روشن کردن هزینه‌های پوتین مهم است و این می‌تواند بر میزان تمایل او برای پیشرفت تأثیر بگذارد. مورفی گفت: «فکر می‌کنم پوتین هنوز در حال قضاوت است که آیا یک تهاجم تمام عیار ارزشش را دارد یا خیر».

الکساندر وارد در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin hovardaYabancı Dizi İzleturkuaz korsan taksi