بدترین ترس های غرب – سیاست

[ad_1]

برای گوش دادن به این مقاله، play را فشار دهید

برلین – آیا خواهد کرد یا نخواهد کرد؟

خواندن ذهن ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین هرگز آسان نبوده است.

و این همان چیزی است که او آن را دوست دارد.

با این حال، رئیس‌جمهور روسیه در تقابل خود با غرب بر سر اوکراین، بازی حدس‌زنی را به سطح جدیدی رسانده است. بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، پوتین در آستانه وارد کردن اروپا به جدی ترین درگیری نظامی آن از زمان جنگ جهانی دوم است یا بلوف مفصلی به راه می اندازد تا به غرب نشان دهد که مانند همیشه خطرناک است.

اگر توجه چیزی است که او به دنبال آن است، او آن را دریافت کرده است. نه تنها آینده اوکراین آزاد و دموکراتیک، بلکه کل ساختار امنیتی اروپا پس از جنگ سرد در خطر است.

پوتین پس از جمع آوری بیش از 100000 نیرو و تجهیزات نظامی در امتداد مرز اوکراین در نقاط استراتژیک از بلاروس تا کریمه، روسیه را در موقعیتی قرار داد که ظرف چند هفته به همسایه جنوبی خود حمله کرده و آن را اشغال کند. نیروهای مسلح اوکراین، هر چند مصمم باشند، نمی توانند با ارتش مجهز و آزمایش شده روسیه برابری کنند. سوال این نیست که آیا اوکراین می تواند یک حمله را دفع کند یا خیر، بلکه سوال این است که تا چه زمانی می تواند روس ها را دور نگه دارد – و بعد چه اتفاقی می افتد.

ماکسیمیلیان ترهال، محقق آلمانی مطالعات جنگ و استاد مدعو در دانشکده اقتصاد لندن، می‌گوید: «روس‌ها ممکن است بعد از چند هفته برای اعلام پیروزی مشکل زیادی نداشته باشند، اما در آن زمان است که جنگ واقعی آغاز می‌شود». دشواری این است که آن را حفظ کنیم و روس‌ها می‌توانند خیلی سریع به یک جنگ چریکی وحشیانه نگاه کنند.»

با وجود چنین خطراتی، مجموعه ای از خواسته های حداکثری که مذاکره کنندگان کرملین در نشستی در ژنو در ماه جاری به مقامات آمریکایی ارائه کردند، نشان می دهد پوتین به دنبال راه حلی دیپلماتیک نیست.

شرایط مسکو برای عقب نشینی – ممنوعیت گسترش بیشتر ناتو، پایان همکاری بین ائتلاف و کشورهای غیرعضو و توقف فعالیت ناتو در قلمرو اعضای اروپای مرکزی و شرقی – غیر آغازین آشکار بود. یک نظریه این است که رهبر روسیه با فهرست آرزوهای غیرواقعی خود، صرفاً در تلاش بود تا برگ انجیر برای کتاب های تاریخ ایجاد کند، به این امید که او تنها کسی نباشد که در آینده مورد سرزنش قرار گیرد.

مایکل کوفمن، کارشناس برجسته ارتش روسیه و مدیر برنامه مطالعات روسیه در CNA، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن، گفت: «در مورد تنها چیزی که در این لیست وجود ندارد، درخواست برای بازگرداندن آلاسکا بود. من فکر می‌کنم او خواهان امتناع آمریکا برای توجیه استفاده از زور و سابقه تاریخی است.»

اما پایان بازی پوتین چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که او از از دست دادن امپراتوری شوروی روسیه که زمانی آن را “بزرگترین فاجعه ژئوپلیتیک قرن” نامیده بود، تلخ است. بسیاری از ناظران کهنه کار روسیه بر این باورند که هدف او معکوس کردن تاریخ – تا حد ممکن – با بازگرداندن اوکراین به جمع روسیه است، هدفی که او قبلاً با بلاروس به آن دست یافته است. چنین مسیری احتمال پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا یا ناتو را که پوتین تهدیدی برای تسلط خود بر قدرت می‌داند، از بین می‌برد و یک حائل قابل توجه بین روسیه و اتحاد غربی ایجاد می‌کند.

پوتین در مقاله‌ای که در ماه ژوئیه منتشر شد، نوشت: «من مطمئن هستم که حاکمیت واقعی اوکراین تنها با مشارکت روسیه امکان‌پذیر است.»

برای پوتین، یک دانشجوی مشتاق تاریخ که عاشق شکوفایی نمادین است، سال 2022، صدمین سالگرد تأسیس اتحاد جماهیر شوروی، بهترین زمان برای حرکت علیه اوکراین خواهد بود.

اگرچه نه واشنگتن و نه اروپا امید خود را برای یک راه حل دیپلماتیک قطع نمی کنند، دشوار است که ببینیم غرب به جای کنترل اوکراین چه چیزی می تواند به رهبر روسیه ارائه دهد.

همچنین لازم به یادآوری است که پوتین در گذشته نه چندان دور از توسل به زور طفره نرفت و غرب را در هر قدم از راه، از حمله به گرجستان و اوکراین گرفته تا استقرار نظامی روسیه در سوریه، غافلگیر کرد.

علاوه بر این، اگر پوتین پس از استقرار مجدد هزاران نیرو در سراسر روسیه (با هزینه های هنگفت) بدون شلیک گلوله از موضع خود عقب نشینی می کرد، مانند رهبری به نظر می رسید که پوستش از نیشش بدتر است – برای یک مستبد شهرت خوبی ندارد. . نخبگان خود او ممکن است شروع به زیر سوال بردن سلامت عقل او کنند.

به همین دلیل است که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و بسیاری از متحدان ناتو بر این باورند که برخی از انواع درگیری‌های مسلحانه اجتناب‌ناپذیر است، اگر دلیل دیگری جز توجیه این افزایش و دادن اهرم فشار بیشتر به پوتین بر آینده اوکراین در میز مذاکره در آینده نباشد.

پارتیشن پیش بینی شد

اما چه شکلی خواهد بود؟ سناریوها از ایجاد یک «پل زمینی» به کریمه تا اشغال کل اوکراین به صورت عمده متغیر است. بسیاری گزینه اول را برای تحقق هدف پوتین برای کنترل آینده سیاسی اوکراین ناکافی و گزینه دوم را در دراز مدت بسیار پیچیده می دانند.

برای ارزیابی بهتر تفکر استراتژیک کرملین، POLITICO با تحلیلگران نظامی و مقامات دفاعی در دو سوی اقیانوس اطلس گفتگو کرد. در حالی که آنها در مورد بسیاری از جزئیات اختلاف نظر دارند، اتفاق نظر وجود داشت که سناریوی ایده آل پوتین تقسیم اوکراین است که کنترل شرق کشور از رودخانه دنیپر را که تقریباً از وسط اوکراین، از مرز بلاروس به سمت پایین جریان دارد، به او واگذار می کند. دریای سیاه

در مقدمه ای برای تهاجم، مسکو نوعی توجیه برای حمله ایجاد می کند، مانند محافظت از امنیت شهروندان روسیه در منطقه دونباس. ممکن است با زد و خوردها شروع شود و سپس به آنچه که ایالات متحده به طور خصوصی به متحدانش گفته است احتمالاً به “جنگ همه جانبه” تبدیل خواهد شد، شروع شود.

با وجود هزاران سرباز مستقر در بلاروس، که در کمتر از 200 کیلومتری شمال غربی کیف، و همچنین در امتداد مرزهای روسیه با اوکراین و کریمه مستقر هستند، روسیه می‌تواند یک حمله چند جانبه و همزمان انجام دهد و نیروهای مکانیزه را به سراسر حومه یخ زده این کشور بفرستد. . یک هدف کلیدی کیف خواهد بود، که روس ها می توانند از هر دو طرف دنیپر و همچنین از هوا به آن حمله کنند.

نیروهای روسیه رویکرد مشابهی را با دیگر مراکز شهری کلیدی مانند خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین که در شمال شرقی کشور در کمتر از 50 کیلومتری مرز قرار دارد، در پیش خواهند گرفت. علاوه بر نیروهای منظم، Buildup روسیه همچنین شامل واحدهایی از گارد ملی روسیه است که ماموریت آنها کمک به مدیریت یک اشغال با تضمین نظم در شهرها و کمک به اطلاعات روسیه برای جمع آوری مخالفان مظنون و هرکس دیگری که مشکوک هستند در برابر آنها مقاومت می کند، است. افراد دستگیر شده به اردوگاه های زندان در اوکراین یا روسیه فرستاده می شوند.

یک سوال بزرگ این است که روس ها با چه میزان مقاومت روبرو خواهند شد. به نظر می‌رسد مسکو روی اوکراینی‌ها در شرق، جایی که زبان روسی زبان غالب است، شرط‌بندی می‌کند که از کنار هم بگذرند و با پسرعموهای شمالی‌شان اتحادیه بپذیرند، این فرضیه که برخی ناظران فکر می‌کنند اشتباه بزرگی است.

گوستاو گرسل، تحلیلگر روسیه در شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا که فکر می‌کند اوکراینی‌ها درگیری شدید خواهند کرد، می‌گوید: «روس‌ها عزم اوکراین را دست کم می‌گیرند».

اما این دو گزینه را برای روس‌ها پیش رو می‌گذارد: عقب نشینی و توافق دیپلماتیک را بپذیرند یا دو برابر.

گرسل گفت: «عقل من به من می‌گوید پوتین دو برابر خواهد شد، زیرا تنها راهی که او می‌تواند به هدف سیاسی خود یعنی اعمال کنترل بر اوکراین دست یابد، تحت سلطه درآوردن کشور و اشغال آن است».

این به معنای تلفات قابل توجهی از هر دو طرف، از جمله بسیاری از غیرنظامیان اوکراینی است.

حتی اگر روسیه به سرعت کیف را تصرف کند و کنترل نیمه شرقی این کشور را به دست گیرد، خطر یک شورش طولانی مدت با حمایت غرب باقی خواهد ماند. اما دور از اطمینان است که اوکراینی‌های معمولی آماده رفتن به این مسیر هستند. برای یک چیز، یک کشور مسطح خود را به تاکتیک های چریکی واگذار نمی کند.

کوفمن از CNA گفت: “ممکن است روس ها به این نتیجه رسیده باشند که یک اشغال قابل مدیریت است.”

در واقع، روسیه سابقه سرکوب شورش ها، به ویژه در چچن را دارد. یک نگاه به گروزنی، پایتخت چچن که روسیه تماماً آن را با خاک یکسان کرد، به هر کسی اجازه می‌دهد تا با نیروهای روسی مقابله کند. اینکه آیا روس‌ها چنین رفتاری با اوکراینی‌ها را می‌پذیرند یا نه، سؤال دیگری است.

با روی کار آمدن یک دولت دست نشانده دوست مسکو در کیف و کنترل شرق اوکراین، نیمه غربی، عمدتاً اوکراینی زبان، به نوعی کشور ناهموار، حائلی بین حوزه روسیه و ناتو تبدیل خواهد شد.

اگر این اتفاق بیفتد، پوتین ممکن است تهدیدی را که معتقد است اوکراین آزاد برای حکومت او ایجاد می‌کند، از بین برده باشد، اما هزینه‌های آن از هر طرف بسیار زیاد خواهد بود.

موج پناهندگی

حمله روسیه و اشغال شرق، موج پناهجویان را به غرب اوکراین و اروپا راه خواهد انداخت. اوکراینی‌ها مجاز به سفر بدون ویزا به اتحادیه اروپا هستند، و به احتمال زیاد بسیاری از آنها برای درخواست پناهندگی به آنجا سفر می‌کنند.

غرب که تا کنون در مورد تحریم های بیشتر علیه روسیه دچار دودستگی شده است، متحدتر از هر زمان دیگری از زمان جنگ سرد خواهد بود.

حتی در آلمان، جایی که تشکیلات سیاسی به عقب خم شده است تا پوتین را از شک و تردید بهره مند کند، موج تغییر خواهد کرد. اگر چیزی وجود داشته باشد که چپ آلمان آن را نمی پذیرد، آن درگیری مسلحانه است، به ویژه هنگامی که غیرنظامیان کشته می شوند.

یکی از مقامات ارشد دفاعی آلمان گفت: «تهاجم ناتو را مانند قبل گرد هم خواهد آورد.

این امر احتمالاً منجر به افزایش نیروهای آمریکایی در اروپا و تعلیق توافق غرب با روسیه برای عدم ایجاد پایگاه های دائمی ناتو در بالتیک یا اروپای مرکزی و شرقی خواهد شد. بحث در فنلاند و سوئد در مورد پیوستن به ناتو تشدید خواهد شد.

مقاومت آلمان در برابر هزینه بیشتر برای دفاع از بین خواهد رفت.

ایالات متحده که نیروهایش بین اروپا و آسیا پراکنده خواهند شد، از اروپایی‌ها می‌خواهد که مسئولیت بیشتری در قبال امنیت خود بپذیرند.

محیط امنیتی اروپا اساساً تغییر می‌کرد و احتمالاً درگیری‌های در حال جوش در جاهای دیگر قاره، مانند بوسنی و هرزگوین، دوباره در کانون اصلی قرار می‌گرفت. روسیه می تواند از نفوذ خود در آنجا و سایر نقاط بالکان، به ویژه صربستان، برای ایجاد اختلاف بیشتر در اروپا استفاده کند.

یک سوال بزرگ این است که آیا پوتین آماده است تا ضربه هنگفتی را که به اقتصاد روسیه در پی تهاجم وارد می‌کند تحمل کند.

غرب تحریم‌های بسیار سخت‌تری را علیه روسیه اعمال خواهد کرد. فراتر از اقدامات اولیه مانند لغو پروژه خط لوله نورد استریم 2 و تعلیق روسیه از سیستم پرداخت مالی بین‌المللی موسوم به سوئیفت، ایالات متحده می‌تواند تحریم‌های فلج‌کننده‌ای را علیه بانک‌های روسی اعمال کند و فعالیت بین‌المللی را برای آنها غیرممکن کند.

این اقدامات روسیه را بیش از پیش به چین وابسته می کند و پوتین را در برابر فشار پکن باز می کند.

اما روسیه که تامین کننده بزرگ گاز و نفت غرب است، تنها کسی نخواهد بود که احساس درد می کند. تحریم‌های بخش انرژی این کشور احتمالاً قیمت‌های جهانی کالاها را بالاتر می‌برد، چیزی که مصرف‌کنندگان تقریباً بلافاصله در پمپ بنزین و قبض‌های گرمایشی خود احساس می‌کنند.

در حالی که برخی نگران هستند که تهاجم روسیه دیگر به اوکراین، اروپا را به دوران جنگ سرد بازگرداند، این ممکن است فقط نیمی از آن درست باشد. در بسیاری از دوران جنگ سرد، روابط بین شرق و غرب با ثبات بود و توسط مجموعه ای از موافقت نامه های کنترل تسلیحات و سایر معاهدات اداره می شد. آنچه ممکن است در پیش باشد وعده می دهد که بسیار غیر قابل پیش بینی تر است. و برخلاف دوران جنگ سرد، ایالات متحده باید توجه خود را بین آسیا و اروپا تقسیم کند.

نگرانی بزرگ دیگر این است که چین می‌تواند از بحران اوکراین برای تصرف تایوان به زور استفاده کند، گامی که جهان را به بحرانی عمیق‌تر سوق می‌دهد.

کافمن پیش‌بینی کرد: «قطعاً قبل از اینکه بهتر شود، بسیار تاریک‌تر و بدتر می‌شود». “ما به دنیای بسیار قدیمی باز خواهیم گشت که برخی از ما امیدوار بودیم دیگر نبینیم.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin hovardaYabancı Dizi İzleturkuaz korsan taksi