فدرال رزرو هاوکیش اروپا را تحت فشار قرار می دهد – POLITICO

[ad_1]

فرانکفورت – فقط جی پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده نیست که روز چهارشنبه در صندلی داغ نشسته و آخرین اقدامات سیاستی فدرال رزرو را نشان می دهد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در صورتی که سرریزها از آن سوی اقیانوس اطلس شروع به تهدید بهبود نوپای منطقه یورو کند، خود را تحت فشار جدیدی از سوی بازارها برای تعدیل مسیر قرار خواهد داد.

تغییر جدید فدرال رزرو – که انتظار می رود اولین افزایش نرخ پس از همه گیری در ماه مارس را شاهد باشیم – در حال حاضر اثر خود را بر هزینه های استقراض منطقه یورو گذاشته است. اوراق قرضه 10 ساله کلیدی آلمان هفته گذشته برای اولین بار از ماه می 2019 به بالای صفر رسید و در ماه گذشته بیش از 30 واحد افزایش یافت. افزایش معیار فوق ایمن منطقه یورو تا حدی منعکس کننده انتظارات است که بانک مرکزی اروپا زودتر از آنچه پیش بینی کرده بود، سفت تر شود.

و اکنون برخی از تحلیلگران در حال افزایش چشم انداز این هستند که فدرال رزرو چرخشی حتی شدیدتر به سمت سیاست های سختگیرانه – تسریع افزایش بازده اوراق قرضه منطقه یورو – انجام دهد.

پیتر هوپر از دویچه بانک در یادداشتی خطاب به مشتریان در 19 ژانویه نوشت: «ما ممکن است در ماه‌های آینده با یک غافلگیری جنگ‌طلبی بزرگ‌تر مواجه شویم. دیوید مریکل، اقتصاددان گلدمن ساکس، در یادداشتی برای مشتریان در آخر هفته، همچنین به این خطر اشاره کرد. فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داده یا ترازنامه خود را سریعتر از آنچه در حال حاضر انتظار می رود کاهش می دهد.

تا کنون، نظرات عمومی لاگارد نگرانی کمی در مورد افزایش بازدهی نشان داده است. او سه شنبه به رادیو فرانسه گفت: «این بدان معناست که اعتماد به رشد وجود دارد و در چنین شرایطی، نرخ ها به تدریج افزایش می یابد.

با این حال، بانک مرکزی اروپا به این نکته توجه خواهد داشت که هر گونه افزایش شدیدتر در هزینه های استقراض به پشتوانه یک فدرال رزرو جنگ طلب تر نمی تواند بهبود منطقه را تضعیف کند. لاگارد اطمینان داده است که بانک مرکزی اروپا “با دقت بسیار” شرایط مطلوب تامین مالی را در آینده زیر نظر خواهد داشت.

این آنها هستند، نه ما

در حالی که بانک مرکزی اروپا نمی تواند برای تأثیرگذاری بر فدرال رزرو انجام دهد، اما به شدت تلاش می کند تا بازارها را متقاعد کند که کورکورانه از ایالات متحده پیروی نمی کند، جایی که تورم اصلی و دستمزدها بالاتر است.

لاگارد و همکارانش در عوض به این پیام پایبند بوده اند که تورم منطقه یورو خوش خیم تر است و اقتصاد آن بیشتر از آمریکا به محرک نیاز دارد. آنها می گویند بر این اساس، بانک مرکزی اروپا باید به پمپاژ پول به بازارها ادامه دهد و اطمینان حاصل کند که نرخ های بهره حداقل برای یک سال دیگر در محدوده منفی باقی می مانند.

برای حفظ این استراتژی، سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا در حال ارائه راهنمایی های زیادی در مورد سیاست های آینده هستند، و این نشان می دهد که بازارها باید با شرط بندی که بانک مرکزی از الگوی فدرال رزرو پیروی می کند و شروع به افزایش نرخ بهره در سال جاری می کند، از پیشی گرفتن خود اجتناب کنند.

لاگارد از هر فرصتی که به دست می آورد استفاده می کند تا تأکید کند که بانک مرکزی اروپا «هر دلیلی» دارد که به اندازه فدرال رزرو سریع یا تهاجمی نباشد. او هفته گذشته گفت: «ما در شرایط بسیار متفاوتی هستیم.

دستورالعمل آتی بانک مرکزی اروپا که برای اولین بار در ماه ژوئیه امضا شد، می گوید که تا زمانی که تورم در میان مدت حدود 2 درصد تثبیت شود، نرخ بهره در پایین ترین حد خود باقی خواهد ماند. در شورای حاکمیت تعیین کننده سیاست، این موضع بحث های پرشوری را برانگیخته است، اما لاگارد به دوبرابر شدن ادامه داده است و استدلال می کند که شرایط دستورالعمل برای برداشته شدن «بعید است» در سال جاری برآورده شود.

اکثر اقتصاددانان همچنان از این دیدگاه حمایت می کنند و انتظار ندارند در سال 2022 نرخ بهره افزایش یابد. اما سرمایه گذاران عصبی شده اند و اکنون قیمت گذاری را تا پایان سال با افزایش 20 واحدی نرخ بهره تعیین می کنند. توانایی لاگارد در حفظ بازده با تضمین های شفاهی به حمایت شورای حاکم بر او بستگی دارد. همانطور که در خلاصه رسمی نشست سیاستگذاری دسامبر که هفته گذشته منتشر شد، این کار ممکن است اکنون چالش برانگیزتر باشد. این گزارش خاطرنشان کرد که برخی از سیاست گذاران هشدار داده اند که تورم “به راحتی می تواند به بالای 2 درصد” در سال های 2023 و 2024 برسد.

چنین انتظاراتی موضع رسمی بانک مرکزی اروپا را زیر سوال می برد، که شاهد کاهش تورم حتی بدون افزایش نرخ در سال جاری است. این موضع همچنین فرض می‌کند که تورم بسیار پایین همچنان بزرگترین دشمنی است که بانک مرکزی باید با آن مبارزه کند و رکورد بالای تورم دسامبر منطقه یورو که به 5 درصد رسید، اوج را نشان می‌دهد.

چه کسی خرید خواهد کرد؟

چیزی که کنترل آن برای لاگارد سخت تر خواهد بود این است که سرمایه گذاران با پای خود رای دهند. بازدهی بالاتر بدهی ایالات متحده، سرمایه گذاران خارجی را مجبور به فروش اوراق قرضه منطقه یورو می کند، و اگر سرمایه گذاران داخلی به عنوان خریداران جدید وارد عمل نشوند، تقاضای کمتر باعث افزایش بازده بدهی های منطقه یورو خواهد شد. (قیمت اوراق قرضه معکوس با بازده است، بنابراین اگر در میان تقاضای ضعیف کاهش یابد، بازدهی افزایش می یابد.)

افزایش تقاضای داخلی بسیار بعید به نظر می رسد. بانک مرکزی اروپا بزرگترین خریدار در بازار بوده و در دو سال گذشته حدود 2 تریلیون یورو اوراق قرضه دولتی را جارو کرده است. اما امسال، این خریدها ممکن است به کمتر از نیم تریلیون بر اساس برنامه های بانک مرکزی اروپا برای کاهش خرید اوراق قرضه کاهش یابد. کاهش تقاضا در نتیجه فشار بیشتری بر بدهی های منطقه یورو وارد می کند. این در حال حاضر در افزایش بازده اوراق قرضه آلمان قابل مشاهده است.

خطر بزرگتری برای کشورهای دارای بدهی سنگین منطقه یورو وجود دارد که اوراق قرضه دولتی آنها به دنبال آلمان است. تحلیلگران هشدار می دهند که این کشورها ممکن است شاهد افزایش هزینه های تامین مالی باشند. به عنوان مثال، رابین بروکس، اقتصاددان ارشد مؤسسه مالی بین‌المللی، اشاره کرده است که در طول همه‌گیری، علاقه سرمایه‌گذاران کمی، خارج از بانک مرکزی اروپا، برای برداشت بدهی آن کشورها وجود نداشت.

او در ماه نوامبر به پولیتیکو گفت: «تمام انتشار توسط خریدهای بانک مرکزی اروپا جذب شد. من هیچ علاقه ای در میان سرمایه گذاران خصوصی برای اوراق قرضه ایتالیایی یا اوراق قرضه یونانی نمی بینم.

اگر بازده اوراق قرضه به شدت شروع به افزایش کند و شرایط تامین مالی را سخت تر کند، مشخص نیست بانک مرکزی اروپا چه واکنشی نشان خواهد داد. سال گذشته، زمانی که بازده اوراق قرضه منطقه یورو در نتیجه سرریز بازارهای اوراق قرضه ایالات متحده افزایش یافت، بانک مرکزی ابتدا خرید دارایی های خود را افزایش داد و سپس دستورالعمل آینده خود را تغییر داد.

اریک نیلسن، مشاور ارشد اقتصادی UniCredit هشدار داد که این زمان ممکن است متفاوت باشد. همانطور که او می بیند، واکنش واضح و درست به شرایط سخت تر این است که بانک مرکزی اروپا تقاضا برای اوراق قرضه را با افزایش خرید دارایی ها افزایش دهد. اما با توجه به مقاومت در داخل شورای حاکم، ممکن است مدتی طول بکشد تا سیاستگذاران وارد عمل شوند.

«در زمانی که بیزاری در بانک مرکزی اروپا نسبت به [bond buying] او گفت که به تب بالایی رسیده است، واکنش عملیاتی بانک مرکزی اروپا به بازدهی بالاتر وارداتی ممکن است کمتر ساده باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin hovardaYabancı Dizi İzleturkuaz korsan taksi