واقعاً سفرای خارجی در مورد اولین سال بایدن چه فکر می کنند؟

[ad_1]

POLITICO با 19 سفیر و مقامات ارشد سفارت که در واشنگتن دی سی و از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و اقیانوس آرام کار می کردند صحبت کرد. آنها تقریباً به اتفاق آرا، مدیریتی را توصیف کردند که سازماندهی و مدیریت شده‌تر از فرآیندهای قبلی است.

در حالی که تعداد کمتری از دیپلمات‌ها قبلاً حساب‌های کاخ سفید را توییت کرده‌اند، مشکل اینجاست که آنها احساس می‌کنند توسط دولتی که می‌خواهد بگوید عمدی و مشورتی است، رها شده‌اند.

“در پایان روز، ما در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟” یک سفیر از اتحادیه اروپا گفت: ما در مورد 10 دقیقه از وقت شما صحبت می کنیم. «به همین دلیل است [Russian Foreign Minister Sergey] لاوروف، او به کشور ما سفر می کند و یک ساعت، یک ساعت و نیم با پسران ما می نشیند. نه اینکه ما هر چه آقای لاوروف می گوید باور کنیم، اما اگر یک ساعت از وقت خود را صرف کنید، به او گوش می دهید، نظر او را می فهمید.

اما برای بسیاری از کشورهای بزرگ اروپایی، پس از شکست در افغانستان، تعهد دولت بایدن بهبود چشمگیری داشته است: یکی از سفیرها گفت: “آنها از نزدیک در حال هماهنگی هستند، این کاملا موفق است.” در واقع، کشورهای قدرتمندتر منطقه ای تمایل زیادی به جلب توجه تیم بایدن دارند. یک سفیر آسیایی گفت: «من خراب شدم. کم و بیش ما می توانیم ارتباط فوری داشته باشیم.

سفیر اضافه کرد که مشکلات داخلی آمریکا و همه‌گیری، زمان و انرژی را که دولت می‌تواند به هر کسی که می‌خواهد توجه کند، محدود می‌کند. ممکن است در مورد کشورهای کوچکتر ناامیدی وجود داشته باشد، اما این بازتابی از واقعیت های سیاسی است که در اینجا وجود دارد.

مقامات کشورهای کوچکتر، عمدتاً در اروپا، این پیام را دریافت می کنند. همانطور که یکی از سفیران به سرویس پروتکل وزارت امور خارجه گفت: «آنها هیچ کاری نکردند. آنها می گویند که به خاطر کووید است، بله، اما پسرها: بیایید.”

برخی دیگر شکایت داشتند که دولت آنها را در تصمیمات مهم نخوانده است، مانند آنچه در مذاکرات هفته گذشته آمریکا و روسیه در مورد اوکراین روی میز بود. یکی از مقامات گفت که دولت آنها فقط داده ها را از بیانیه های عمومی ناتو دریافت می کند.

“ما در یک منطقه خاکستری هستیم. ما نمی دانیم آنها در مورد ما چه می گویند، “او افزود که” ما هرگز به اندازه اکنون احساس ناامنی نکرده ایم” و نشان می دهد که سایر دولت های کوچکتر در اروپا نیز همین احساس را دارند.

دولت اصرار دارد که آشکارا عمل می کند – حتی تعهدات مکرر بین دولت و همتایان خارجی را در زمان آغاز گفتگوهای دوجانبه بین ایالات متحده و روسیه فهرست می کند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، گفت که از نحوه همکاری ایالات متحده با ناتو، چه قبل و چه بعد از مذاکرات دوجانبه با روسیه در ژنو، “بسیار سپاسگزار” است. «معاون وزیر [of State] وی افزود: «وندی شرمن زمان زیادی را با متحدان ناتو سپری کرده است و از نزدیک به آنها رایزنی کرده است.

برای برخی از کشورهای اروپایی خارج از ائتلاف، این تاکید بر مشورت نزدیک با ناتو چیزی است که به شدت مورد توجه قرار می گیرد. “جیک [Sullivan] و آماندا [Sloat] یکی از مقامات اروپایی با اشاره به مشاور امنیت ملی و مدیر NSC اروپا شکایت کرد.

اما استاوروس لامبرینیدیس، سفیر اتحادیه اروپا، تیم بایدن را به دلیل «درام کردن درام از رابطه» تحسین کرد و خاطرنشان کرد که «وقتی پوست را وارد بازی می‌کنید، آنها گوش می‌دهند».

با این حال، اکثر سفرای POLITICO که به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند تا اجازه دهند این مقامات خارجی آزادانه صحبت کنند، گفتند که دولت بایدن علیه شهرت به دست آمده رئیس جمهور به عنوان یک شریک جرم کار می کند.

مقامات ارشد، از جو بایدن به بعد، به اندازه کافی تماس نمی گیرند و دعوت نامه هایی را که دیپلمات ها از یک کاخ سفید دوستانه انتظار دارند، صادر نمی کنند.

در حالی که بازیگران اصلی منطقه مانند آلمان، بریتانیا، فرانسه، استرالیا و ژاپن بایدن و سایر مقامات ارشد را در اجلاس های بزرگ می بینند، اغلب چندین ماه بین تماس های تلفنی می گذرد. یکی از سفیر G7 می گوید: «من باید تلفن را کمی بیشتر بردارم.

مقامات آنها به پولیتیکو گفتند در همین حال، کشورهای کوچکتر پشت پرده بوروکراسی و تکنوکراسی بسته شده اند. این دولتی است که مدام می گوید «اروپا، اروپا، اروپا» و معنای واقعی آن برلین و پاریس است. و این همه است، “یک سفیر متوسط ​​اروپایی گفت.

معاون سفیر آفریقا گفت که از اینکه بایدن “احترام را به روابط با سایر کشورها بازگرداند” و شروع به عمل به وعده های جهانی خود به کووید کرده است. اما او همچنین نمی تواند این واقعیت را نادیده بگیرد که “عوارض وجود داشت: ترک آفریقا بدون واکسن برای ماه ها ناامید کننده بود”، از جمله داشتن تنها مقامات دولتی در سطح متوسط ​​برای تماس با هر گونه نگرانی. “ما دسترسی داریم، اما حقیقت این است که سران کشورها هنوز صحبت نمی کنند [with the president]«اجلاس آفریقا و آمریکا بعداً برای سال 2022 برنامه ریزی شده است.

کاخ سفید بر موضع خود ایستاده است. رئیس جمهور بایدن احیای روابط و بازگرداندن اعتماد به رهبری خود را در اولویت قرار داده است و ما در سال گذشته برای انجام این کار سخت کار کرده ایم. امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی، گفت: ما مفتخریم که با متحدان و شرکا با اتفاق نظر در طیف وسیعی از اولویت‌های خود کار می‌کنیم و همچنان معتقدیم که بسیاری از بزرگترین فرصت‌های ما برای پیشرفت از همکاری ناشی می‌شود.

شورای امنیت ملی همچنین به موفقیت دولت POLITICO در مجامع چندجانبه، از جمله امضای 110 کشور برای تعهد جهانی متان، هدایت تلاش‌های بین 136 کشور به توافق جهانی نرخ مالیات شرکت‌ها و میزبانی اجلاس سران درباره واکسن‌های کووید اشاره کرد.

اما برای دولتی که تهدیدات علیه دموکراسی را اولویت اصلی دیپلماتیک و امنیت ملی نامید و میزبان اجلاس سران دموکراسی در دسامبر بود، چندین مقام خارجی از دیپلماسی مدیریت بحران بایدن چشم پوشی کردند: “قطعاً فعلاً خودشان را معرفی نمی کنند.”

حالت ثابت رسیدن

حکومت ده ها متحد و چند مخالف حیله گر برای پر کردن هر دفتر خاطرات اجتناب ناپذیر است. با این حال، POLITICO نمونه‌های متعددی را از سفرا شنید که چگونه اولین تماس آنها در مورد یک موضوع – و گاهی اولین تماس آنها با دولت بایدن، تنها زمانی صورت می‌گرفت که کاخ سفید به چیزی نیاز داشت.

اسپانیا، چهارمین قدرت بزرگ اتحادیه اروپا، اولین تماس خود را از بایدن در 21 اوت پس از سقوط کابل به دست طالبان دریافت کرد و ایالات متحده به دنبال محل اقامت موقت برای افغان های تخلیه شده بود. تا آن زمان، پدرو سانچز، نخست‌وزیر، تنها کاری که می‌توانست انجام دهد، قدم زدن در کریدور با بایدن در جریان نشست ژوئن ناتو بود.

برای دیگران، اولین تماس در مورد نقش هواوی در شبکه های 5G آنها بود. یک سفیر اروپایی متحیر پرسید: «اگر فقط روزی که می‌خواهید چینی‌ها را از شبکه 5G ما دور کنید – که طبق قانون ما بسیار پیچیده است و ما کشوری با قوانین هستیم – یک تماس تلفنی دریافت می‌کنیم؟»

انتظار می رود دولت های آسیایی از اینکه دولت های متوالی زمان بیشتری را به منطقه خود اختصاص می دهند، سپاسگزار باشند. یک سفیر آسیا از دستیابی تیم بایدن به کشورهای هند و اقیانوس آرام، از جمله در چارچوب چهارگانه، که شامل هند، ژاپن، استرالیا و ایالات متحده است، تمجید کرد.

سفیر گفت که دولت نیاز به تقویت روابط با همسایگان چین را به دلیل مواجهه با پکن در چندین جبهه تشخیص می دهد، اما به دلیل فقدان برنامه تجاری برای منطقه با مشکل مواجه است. ترامپ از توافق تجاری اقیانوس آرام که توسط سلف او حمایت شده بود خارج شد و 15 کشور از جمله چین به مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای جداگانه ادامه دادند.

با وجود بیش از 100 سمت دیپلماتیک و امنیت ملی که نیاز به تایید سنا دارند هنوز خالی است – تقریباً نیمی به دلیل عدم نامزدی، نیمی به دلیل محاصره جمهوری خواهان – چالش دیگر صرفاً یافتن یک مقام ارشد برای گفتگو است.

یکی از سفیرها گفت: “رئیس پروتکل: من هرگز آن مرد را ندیده ام.”

وقت چهره است، احمق

در حالی که هر سفیری می‌خواهد ملاقات‌ها و گفتگوها با مقامات دولت را به حداکثر برساند، اما یک منافع استراتژیک ایالات متحده نیز وجود دارد: تعهد رو در رو می‌تواند سود خوبی را در مورد پیوستن متحدان به ایالات متحده در مورد سیاست‌های روسیه و چین ارائه دهد.

“اگر میکروفون خود را بردارید و به یکی از خیابان های اروپایی بروید و از آنها بپرسید که چقدر چین را به عنوان یک تهدید یا برای آزادی در دریای چین جنوبی می بینند، به شما خواهند گفت: “در مورد چه لعنتی صحبت می کنید؟” “شما باید قانع کننده عمل کنید، باید واقعاً از طریق آن کار کنید.”

با استناد به نگرانی‌های کووید، دولت برخی از ظرافت‌های سنتی مهمان‌نوازی واشنگتن را کنار گذاشته است و سفرای جدید استوارنامه‌های خود را شخصاً به رئیس‌جمهور تقدیم می‌کنند. حداقل 28 سفیری که در شش ماه اول دوره ریاست جمهوری بایدن وارد واشنگتن شدند، فرصت را از دست دادند. وزارت امور خارجه اطلاعات جدیدتری ارائه نکرد.

یک سفیر دیگر به پولیتیکو گفت که رئیس دولت آنها می خواهد با بایدن شام بخورد. کاخ سفید که ترجیح می‌دهد رئیس‌جمهور را در طول یک بیماری همه‌گیر در معرض خطر قرار ندهد و از ترس اپتیک ضعیف غذا خوردن در نزدیکی، در حالی که به آمریکایی‌ها می‌گفت از خود فاصله بگیرند، به سفارت گفت که غذا امکان‌پذیر نیست.

یک سفیر دیگر گفت: این یک فرصت از دست رفته است: “ما می توانیم این کار را با ماسک صورت انجام دهیم: این افراد سه گانه واکسینه شده هستند که می توانند آن روز صبح آزمایش شوند. راه هایی برای انجام این کار وجود دارد، اینطور نیست؟”

یکی از نشانه های حساسیت در مورد تعامل رو در رو، طغیان وزیران در هنگام وقوع است. خوزه مانوئل آلبارز، وزیر امور خارجه اسپانیا، روز سه شنبه پس از دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه اسپانیا، گفت: «من واقعا از تلاش هایی که در بحبوحه بحران Omicron انجام داده اید، که در آن تماس ها بسیار پیچیده است، قدردانی می کنم. من فقط در مورد فاصله گذاری اجتماعی یاد گرفتم.

در رقابت فزاینده بین دموکراسی و خودکامگی، متفقین ممکن است چاره ای جز همکاری با ایالات متحده بر اساس برنامه و سرعت خود نداشته باشند. اما اگر یک درس از سال اول وعده بایدن مبنی بر اینکه “آمریکا بازگشته است” وجود دارد، این است که متحدان کوچکتر احساس می کنند مورد غفلت قرار گرفته اند و زمانی که نمی توانند کسی را وادار به برداشتن تلفن کنند، عمیق تر احساس می کنند.

به قول سفیر اروپا با دهن کجی: «گاهی اوقات یک سرمایه گذاری در زمان کوتاه، اراده بسیار خوبی برای شما به ارمغان می آورد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24