علیرغم بایدن و ماکرون، متحدان غربی علیه روسیه متحد هستند – POLITICO

[ad_1]

مقامات غربی روز پنجشنبه برای مهار هر گونه خسارت ناشی از جو بایدن و امانوئل مکرون تلاش کردند.

اظهارات سرگردان رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر اینکه قدرت های ناتو ممکن است “تهاجم جزئی” روسیه به اوکراین را تحمل کنند، در همان روزی بیان شد که رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت که اروپایی ها باید در مورد نسخه خود از یک دستور امنیتی جدید با مسکو مذاکره کنند.

اظهارات نادرست فرماندهان کل دو قدرت هسته‌ای بزرگ ناتو، اگر چنین بود، باعث لرزش پایتخت‌ها از کیف تا اتاوا شد، اما در پایان به نظر می‌رسید که اتحاد غرب را در عقب راندن روسیه تقویت کند. این نشان می دهد که شاید این کرملین بود که باید بیش از همه نگران می شد.

در میان مدافعان اصلی روسای جمهور، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود که از حضور کوتاهی با ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا در بروکسل، اصرار داشت که همه چیز تحت کنترل است و نه بایدن و نه ماکرون از راه دور چیزی نگفته اند. ادعایی عجیب و غریب، اما ادعایی که او بدون سرخ شدن انجام داد.

بورل درباره اظهارات بایدن گفت: «هیچ چیز جدیدی نیست، اما مهم است. وی ادامه داد: یقیناً تهدید بزرگی در مرز اوکراین وجود دارد و افزود: ما در حال همکاری با متحدان هستیم تا آماده پاسخگویی باشیم که در صورت انجام هر گونه تجاوزی به روسیه بسیار گران تمام می شود. اوکراین. بنابراین، عبارت پرزیدنت بایدن دقیقاً در همان جهتی بود که ما در آن کار می کردیم.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در کیف، اینطور نبود. ما می خواهیم به قدرت های بزرگ یادآوری کنیم که هیچ تهاجم جزئی و ملت های کوچک وجود ندارد. زلسنکی توییت کرد. همانطور که هیچ تلفات جزئی و اندوه کمی از دست دادن عزیزان وجود ندارد.» سپس کمی تزیینات خود را اضافه کرد: «من این را به عنوان رئیس جمهور یک قدرت بزرگ می گویم.

در مورد مکرون، بورل خاطرنشان کرد که او در زمان سخنرانی رئیس جمهور فرانسه در استراسبورگ حضور داشت که در آن به نظر می رسید پیشنهاد می کرد که اروپایی ها باید مسیر خود را به سمت یک توافق امنیتی در روسیه قطع کنند. اما بورل گفت که هیچ چیز نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، او گفت، ماکرون اصلاً چیز جدید یا غیرعادی نگفته است.

بورل گفت: «در مورد رئیس جمهور مکرون، من آنجا بودم، و فکر می‌کنم این نیز بیانیه مهمی است، اما بخشی از آن چیزی است که ما از ابتدا گفته‌ایم، که اروپایی‌ها باید دیدگاه خود را در مورد این موضوع ارائه کنند. بدون مشارکت اروپایی ها نمی توان درباره امنیت یا امنیت اروپا در اروپا توافق کرد.

بورل ادامه داد: «و رئیس جمهور مکرون نگفت که اروپایی ها قرار است پیشنهادات خود را به روس ها ارائه دهند. او گفت که اروپایی ها باید همراه با متحدان در نظر داشته باشند که نظم امنیتی در اروپا را چه می دانند. و در این مورد، من کاملاً با رئیس جمهور مکرون موافقم.»

با این حال، همه با ارزیابی بورل موافق نبودند.

حتی برخی از مقامات اروپایی که گفتند با هدف نهایی ماکرون برای اروپا برای توسعه دیدگاه خود برای نظم امنیتی جدید موافق هستند، اذعان کردند که اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه زمان‌بندی بدی داشت و شکاف‌هایی را در وحدت غرب پیشنهاد کردند – شکاف‌هایی که آنها اصرار داشتند در واقع وجود ندارند.

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت: «همه چیز به زمان بندی بستگی دارد. به عنوان یک هدف میان مدت، مطمئناً درست است که اتحادیه اروپا باید موضع مشترکی در مورد معماری امنیتی که ما می خواهیم اتخاذ کند. اما این واقعیت فعلی روی زمین را تغییر نمی دهد.

این دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا افزود: «چنین بحثی زمان زیادی می برد». در حالی که مذاکرات در حال حاضر بر جلوگیری از تهاجم نظامی احتمالی قریب الوقوع روسیه به اوکراین متمرکز است. با توجه به این وضعیت، تعجب آور نیست که در حال حاضر بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از اروپای شرقی در درجه اول به ناتو و اتحاد فراآتلانتیک با ایالات متحده برای خنثی کردن بحران نگاه می کنند.

یکی دیگر از دیپلمات های ارشد اروپایی در پاسخ به این سوال که درخواست مکرون برای پیشنهاد مشترک اروپایی چقدر دردسر ایجاد کرد، پاسخ داد: «مشکل برای چه کسی؟ کشورهای اتحادیه اروپا که عضو ناتو هستند پلتفرم خود را برای گفتگو با روسیه دارند. تمامی کشورهای اتحادیه اروپا در سازمان امنیت و همکاری اروپا نمایندگی دارند [the Organization for Security and Co-operation in Europe]. و ضمناً آیا محتوایی برای چنین پیشنهادی داریم؟ بنابراین مطمئناً تماس او سؤالات زیادی را ایجاد کرد. اما مشکل واقعی جای دیگری است: در مرزهای اوکراین.

مکرون در سخنرانی خود در پارلمان اروپا گفته بود: «چند هفته آینده باید ما را به سمت نهایی کردن یک پیشنهاد اروپایی برای ایجاد نظم امنیتی و ثبات جدید سوق دهد، ما باید آن را در میان اروپایی ها بسازیم، سپس آن را با متحدانمان در ناتو به اشتراک بگذاریم. سپس آن را به مذاکره با روسیه تحویل دهید.»

یکی از مشاوران مکرون تاکید کرد که رهبر فرانسه به اروپا پیشنهاد نداده است که به نحوی راه خود را طی کند یا حواس را از همکاری دیپلماتیک مداوم برای پاسخ به روسیه منحرف کند.

این مشاور گفت: «این در مورد ایجاد یک مسیر موازی بین اروپایی ها و روس ها نیست. «این در مورد تحکیم موقعیت اروپا و گنجاندن خواسته های ما در هر مسیر، رسیدگی به هر موضوع در قالب مناسب است: فرمت نرماندی برای اوکراین، کنترل تسلیحات از طریق ناتو و OSCE. در مورد توافقنامه هلسینکی، بله زمانی فرا خواهد رسید که برای گفت و گو در سطح بالایی سیاسی ضروری است و در واقع می تواند گفت و گوی اتحادیه اروپا و روسیه باشد.

این مشاور افزود: «این دیوانگی است که گفت‌وگو بین اروپایی‌ها و روسیه آغاز نشود [in due time].”

دیگر دیپلمات‌های اروپایی از ماکرون در مورد ماهیت او تمجید کردند.

میلتیادیس وارویتسیوتس، وزیر خارجه یونان در این باره گفت: به عنوان یک مقام یونانی، می توانم به شما بگویم که ما از ایده های رئیس جمهور مکرون برای خودمختاری استراتژیک حمایت می کنیم. تقویت بیشتر نقش اتحادیه اروپا در امور جهانی و امنیت اروپا به ویژه در دیدگاه ما برای اتحادیه اروپا قرار دارد.

بر تحریم ها تمرکز کنید

علیرغم همه نگرانی‌ها و نگرانی‌ها، تحرکات دیپلماتیک – ایجاد بسته‌ای از تحریم‌ها که غرب در صورت حمله جدید علیه مسکو اعمال می‌کند – به سرعت ادامه یافت.

مقامات گفتند که دیپلمات‌ها هر روز در حال رایزنی بودند، زیرا ایالات متحده و ناتو آماده پاسخ کتبی به درخواست‌های روسیه برای تضمین‌های امنیتی بودند، که بسیاری از آنها را قبلاً «غیر شروع کننده» رد کرده‌اند.

یک مقام دفاعی اروپای مرکزی گفت: “توافق محکمی بین متحدان وجود دارد، به ویژه در مورد خواسته های روسیه.”

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، با آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان در برلین دیدار کرد، و آنها همچنین دیدار گسترده تری داشتند که شامل ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه و جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه شمال آفریقا و آمریکای شمالی بود. قالبی که اکنون “چهارگانه فرا اقیانوسی” نامیده می شود تا آن را از گروه دیگری از اشکال ایالات متحده با هند، ژاپن و استرالیا متمایز کند.

بلینکن، در یک سخنرانی در برلین که توسط کنسرسیومی از سازمان های تحقیقاتی برگزار شد، ادعاهای مسکو مبنی بر اینکه افزایش نیروهای عظیم این کشور در مرز اوکراین ضروری است، زیرا امنیت آن به خطر افتاده است را رد کرد.

بلینکن گفت: «تاکنون آمادگی ما برای مشارکت با حسن نیت رد شده است، زیرا در حقیقت، این بحران اساساً مربوط به تسلیحات یا پایگاه‌های نظامی نیست.» این درباره حاکمیت و خودمختاری اوکراین و همه دولت‌ها است و در هسته آن رد یک اروپای کامل، آزاد و در صلح پس از جنگ سرد است.»

بلینکن قرار است روز جمعه در ژنو با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار کند.

جنون ادامه دار فعالیت های دیپلماتیک نشان داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تا چه حد به طور مؤثری فرمان صحنه ژئوپلیتیک جهانی را به دست گرفته است.

بائربوک در برلین از بلینکن استقبال کرد و خاطرنشان کرد که او به تازگی از اوکراین آمده است، جایی که او روز دوشنبه از آنجا دیدن کرد، و او خاطرنشان کرد که بلینکن روز جمعه لاوروف را خواهد دید و خاطرنشان کرد که او را روز سه شنبه در مسکو ملاقات کرده است.

در همین حال، در واشنگتن، بایدن اظهارات خود در مورد یک تهاجم جزئی را پس گرفت و گفت: «هر واحد روسی که مونتاژ شده باشد از مرز اوکراین عبور می کند که تهاجم است».

در پایان، جولی، وزیر خارجه کانادا بود که شاید به طور خلاصه واقعیت را خلاصه کرد.

او که در کنار بورل ایستاده است، گفت: «روسیه از قبل در اوکراین است. ما در مورد تهدید واقعی تهاجم بیشتر به اوکراین صحبت می کنیم. بنابراین، از این نظر، همانطور که همکارم اشاره کرد، تهدید یک تهدید است و ما بسیار، بسیار نگران این تهاجم بیشتر به اوکراین هستیم.»

یاکوب هانکه ولا، متیو کارنیتسنیگ، و هانس فون در بورچارد در گزارشی مشارکت کردند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24MariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/BetvoleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmachicken slaughterhouseVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma