بحران اوکراین شکاف در برلین را آشکار می کند – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

برلین – به اهتزاز درآوردن شمشیر اوکراین از سوی روسیه و مخالفت آن با غرب، اختلافات را در ائتلاف حاکم جدید آلمان آشکار می کند و اولین آزمون سیاست خارجی را برای اولاف شولز صدراعظم آلمان قرار می دهد.

روز سه‌شنبه، آنالنا بوربوک، وزیر امور خارجه سبز، یکی از شرکای کوچک ائتلاف، در مسکو خواهد بود تا با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار کند و او امیدوار است به تنش‌زدایی در مرز اوکراین منجر شود، جایی که روسیه حدود 100000 سرباز را جمع‌آوری کرده است. .

مجموعه ای از جلسات هفته گذشته بین روسیه و ایالات متحده و متحدان ناتو – و همچنین اعضای سازمان امنیت و همکاری در اروپا – نتوانست تنش ها را کاهش دهد و مسکو همچنان تهدید می کند که در صورت عدم پایبندی غرب به اقدام نظامی. اوکراین و گرجستان هرگز به ناتو نخواهند پیوست.

در حالی که بوربوک هم طرفدار گفتگو با روسیه و هم از سیاست سخت‌تر در مورد روسیه است، سفر او به مسکو به دلیل سیگنال‌های متناقض از سوی حزب سوسیال دموکرات صدراعظم صدراعظم (SPD) پیچیده می‌شود و این خطرات به نظر می‌رسد که برلین می‌تواند در زمانی که غرب درگیر کارهای مستقل کمی باشد. متحدان سخت کار کرده بودند تا زمانی که نوبت به کرملین می رسید، خود را به عنوان یک گام کامل رو به جلو معرفی کنند.

اختلافات در ائتلاف آلمان به ویژه در مورد خط لوله گازی جنجالی نورد استریم 2 که منتقدان آن را “سلاح ژئوپلیتیکی” می نامند که مسکو می تواند علیه اوکراین یا اتحادیه اروپا استفاده کند و ایالات متحده گفته است که هدف قرار خواهد گرفت، مشهود است. تحریم های جامع در صورت حمله به اوکراین.

سیاستمداران ارشد SPD از نورد استریم 2، از جمله کریستین لامبرشت، وزیر دفاع و کوین کوهنرت، دبیر کل حزب، که هفته گذشته گفتند خط لوله نباید به هیچ وجه به تنش‌های روسیه و اوکراین مرتبط شود، دفاع کرده‌اند. این سؤالی را در مورد جدی بودن هشدارهای مکرر آلمان و اتحادیه اروپا به مسکو مبنی بر اینکه هرگونه تجاوز بیشتر به اوکراین “عواقب جدی” خواهد داشت، ایجاد می کند.

خود شولز نیز موضع ملایمی اتخاذ کرد و حتی ماه گذشته گفت که این خط لوله صرفاً یک “پروژه اقتصادی خصوصی” است و نشان می دهد که فاقد بعد سیاسی است – نظری که به شدت توسط کیف و کشورهای اتحادیه اروپا شرقی از جمله لهستان و کشورهای دریای بالتیک مورد اعتراض قرار گرفت. .

شولتز روز دوشنبه در جریان بازدید از مادرید از سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا همچنان این دیدگاه را دارد اجتناب کرد و در عوض گفت که مسکو “بهای گزافی” را برای حمله اوکراین خواهد پرداخت.

شولز گفت: «وضعیت بسیار جدی است. “حرکت از [Russian] سربازان در مرز اوکراین را نمی توان نادیده گرفت. این عظیم است و تهدیدی برای حاکمیت اوکراین است. به همین دلیل است که باید همه چیز برای جلوگیری از تشدید نظامی انجام شود.»

PSD سابقه طولانی در رفتار ملایم‌تر با روسیه دارد، به ویژه از طریق Ostpolitik به صدراعظم سابق ویلی برانت، که در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 به دنبال تعامل دیپلماتیک با اتحاد جماهیر شوروی و کشورهای کمونیستی اروپای شرقی بود. اخیرا، یکی دیگر از صدراعظم سابق SPD، گرهارد شرودر، به عنوان رئیس کمیته سهامداران نورد استریم به نماد روابط نزدیک اقتصادی با مسکو تبدیل شده است.

با این حال، برخی از سوسیال دموکرات ها اکنون برای یک خط محکم تر فشار می آورند. مایکل راث، وزیر سابق اروپا و اکنون رئیس کمیته اروپا، به سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: “باید برای همه کشورها روشن باشد که در صورت تشدید تنش نظامی بیشتر علیه اوکراین، ما نمی توانیم به سادگی به کار عادی خود بازگردیم.” بوندستاگ .

اتحادیه اروپا باید همه گزینه ها از جمله نورد استریم 2 را روی میز بگذارد. راث افزود: ما نمی توانیم مانند گذشته ادامه دهیم. این قطعاً فقط مربوط به آلمان نیست. باید با مشورت اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گیرد.

معمای صادرات اسلحه

به نظر می رسد مواضع نابرابر آلمان در مورد نورد استریم به چالش های بوربوک در تماس با لاوروف که یکی از مخوف ترین دیپلمات های جهان است، کمک کند.

قبل از سفر به پایتخت روسیه، وزیر امور خارجه پیش از این در جریان سفر به اوکراین در روز دوشنبه تحت فشار قرار گرفته بود، جایی که وی به دلیل امتناع آلمان از ارسال تسلیحات به ویژه تسلیحات دفاع هوایی به کیف مورد انتقاد قرار گرفت.

بوربوک تاکید کرد که می‌خواهد “تاکید کند که ما برای اوکراین بدون احتساب اوکراین مذاکره نمی‌کنیم” و روسیه حق ندارد به اوکراین بگوید به دنبال عضویت در ناتو نیست، اما این اظهارات برای تسکین خشم کافی نیست.

در آخر هفته، آندری ملنیک، سفیر کی‌یف در برلین، گفت که مردم اوکراین از موضع آلمان «بسیار ناامید» هستند و دیمیترو کوله‌با، وزیر امور خارجه اوکراین در کنفرانسی خبری با بارباک در روز دوشنبه گفت که هرگونه سلاح تحویلی تنها برای محافظت استفاده خواهد شد. سرزمین اوکراین در برابر حمله احتمالی روسیه.

با این حال، بوربوک بار دیگر بر امتناع برلین از اجرای این درخواست تاکید کرد و تاکید کرد که آلمان به دلیل “مسئولیت تاریخی” نمی تواند هیچ سلاحی به مناطق بحران زده ارائه کند. او گفت: «کمک آلمان به حمایت از اوکراین، به امنیت اوکراین… بسیار چندوجهی است.

شولز روز دوشنبه از وزیر امور خارجه حمایت کرد و گفت که دولت قبلی آنگلا مرکل به رهبری محافظه‌کاران نیز از صادرات تسلیحات به کیف خودداری کرده است. وی گفت: «دولت در مورد این موضوع کاملاً یکپارچه عمل می‌کند و این شامل احترام گذاشتن به کارهایی است که دولت‌های آلمان در گذشته عاقلانه در این زمینه انجام داده‌اند».

“بهبود روابط”

برای بسیاری از قدرت‌های غربی، سفر بوربوک و نگرانی‌های ائتلاف آلمانی به این معناست که مسکو ممکن است فرصتی برای ایجاد اختلاف بین آلمان، بزرگترین و ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا، و سایر متحدان ناتو ببیند، زیرا به دنبال حفظ وحدت تهدیدات روسیه است.

حضور بارباک در پایتخت روسیه خطر ارسال این پیام را دارد که برلین بیشتر به روابط دوجانبه خود از جمله روابط اقتصادی علاقه مند است تا انباشته شدن ارتش روسیه در مرز با اوکراین. افزایش نیروها ادامه دارد و نیروهای روسی روز دوشنبه گزارش دادند که ورود آنها به بلاروس برای مانورهای نظامی مشترک آغاز شده است.

روسیه همیشه به دنبال ایجاد تفرقه در متحدان غربی بوده است و روز دوشنبه وزارت امور خارجه روسیه بیانیه طولانی درباره سفر بوربوک صادر کرد و به صراحت اعلام کرد که دیدارش با لاوروف برای نشان دادن روابط با آلمان به‌رغم تنش‌های کنونی و امنیتی استفاده می‌شود. این وزارتخانه حتی آنقدر جسور بود که ادعا کرد “تقاضای بهبود روابط با روسیه در جامعه آلمان وجود دارد.”

وی افزود: در جریان گفت‌وگوهای وزیران، قرار است وضعیت و چشم‌انداز روابط روسیه و آلمان، شکل‌گیری برنامه‌ای از تماس‌های سیاسی، جنبه‌های عملی ایجاد همکاری در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی، بشردوستانه و تاریخی-تاریخی بررسی شود. آنها گفتند. از وزارت.

این بیانیه مطبوعاتی افزود: تبادل نظر عمیقی در مورد مبرم ترین موضوعات بین المللی به ویژه در مورد اجرای پیشنهادهای روسیه برای تضمین امنیت جامع در اروپا انجام خواهد شد.

این بیانیه همچنین به دنبال تملق برلین بود و گفت که مسکو “آلمان را به عنوان یک بازیگر تأثیرگذار در عرصه بین المللی، یک همسایه مهم برای ما می داند که روابط روسیه با او همیشه خاص بوده است.”

راث از حزب سوسیال دموکرات گفت که امیدوار است دیدار بوربوک مقدمه ای برای گفتگوهای بیشتر برای کاهش تنش در مرز اوکراین باشد.

اما راث همچنین اذعان داشت که این ماموریت دشوار خواهد بود و به معنای برخورد «فرهنگ‌های مختلف دیپلماسی» است.

تجزیه و تحلیل بیشتری از سیاست? سیاست Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای حرفه ای ها است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت، فناوری، امنیت سایبری و موارد دیگر، Pro اطلاعات بی‌درنگ، بینش عمیق و داده‌های حیاتی را ارائه می‌کند که باید یک قدم جلوتر باشید. پست الکترونیک [email protected] برای درخواست آزمایشی رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagrasweet bonanzaaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü