نظر کیفرخواست جدید وزارت دادگستری برای قیام 15 دی برای ترامپ چه معنایی دارد؟

[ad_1]

هشدارهای معمول اعمال می شود: علاوه بر آنچه در اسناد دادگاه فاش می شود، مکانیک و کار تحقیقاتی تحقیقات بخش تا حد زیادی مخفی است و پیش بینی ها همیشه یک تلاش مخاطره آمیز هستند. اتهام توطئه به طور منطقی می تواند به عنوان بخشی از سرنخ بالقوه ای تلقی شود که می تواند منجر به پیگرد احتمالی ترامپ شود. اما دلایل خوبی برای شک وجود دارد که وزارتخانه واقعاً در حال نزدیک شدن به متهم کردن ترامپ به نقش او در رویدادهای 6 ژانویه یا رفتار او تا به امروز است.

چیزی که واضح است این است که کیفرخواست نوعی پیشرفت رو به رشد اما قابل توجه است که دادستان کل مریک گارلند در سخنرانی خود در 6 ژانویه اوایل این ماه وعده داده بود. نه نفر از 10 نفری که به همراه استوارت رودز، بنیانگذار سوگند کیپرز متهم شده اند، قبلاً متهم شده اند، اما آنها و رودز اکنون علاوه بر اتهامات قبلی، با اتهامات شورش نیز روبرو هستند. خطوط کلی توطئه متهم در اسناد کیفرخواست قبلی تشریح شده است، اما آخرین کیفرخواست گزارش جامع تر و مفصل تری ارائه می دهد که شامل بسیاری از ارتباطات مربوط به خود رودز است – مجموعه ای به خصوص مفید برای کسانی از ما که قادر به دنبال کردن تمام نکات ظریف روزانه نیستیم. این دادرسی که اکنون بیش از 700 متهم را شامل می شود.

اتهام توطئه شورشیان به درستی توجه زیادی را در پرتو گفتمان عمومی در ماه های اخیر به خود جلب کرده است. بر اساس گزارشات تابستان گذشته، گارلند خود مایل نبود کسی را به شورش متهم کند – بر اساس برخی ملاحظات صحیح سیاسی، قانونی و عملی – بنابراین دولت از اتهامات قانونی قابل مقایسه در مورد ممانعت از روندهای رسمی استفاده کرده است و ممکن است به این کار ادامه دهد. جدی ترین موارد

علاوه بر این واقعیت که آژانس از آن زمان به بعد شواهد جدیدی را جمع آوری کرده است، این سوال که آیا کسی را متهم به شورش کنیم یا خیر از نظر سیاسی در ماه های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برخی از ناظران چپ از این وزارتخانه به دلیل عدم استناد به اتهاماتی مانند شورش یا تحریک قیام انتقاد کرده اند که به گفته آنها به اهمیت سیاسی و حقوقی 6 ژانویه نزدیک تر است. با این حال، شاید مهمتر از آن، بسیاری از افراد راست فقدان این اتهامات را یادآوری کردند و مانند روبیو، تحقیقات و جدیت وقایع آن روز را تحقیر کردند. این کمپین عمومی ممکن است این وزارتخانه را بر آن داشته باشد تا کاری انجام دهد تا اهمیت کار خود را مجدداً تأیید کند و رویدادهای روز را در چارچوب مناسب قرار دهد.

آیا آخرین کیفرخواست برای سوگند دهندگان دلیل بیشتری برای این باور است که ترامپ می تواند به شورش یا توطئه برای جلوگیری از صدور گواهی متهم شود؟ از این گذشته، در 6 ژانویه، سوگند خواران امنیت راجر استون، عامل جمهوری خواه و مشاور قدیمی ترامپ را فراهم کردند و دادستان ها در نهایت توانستند شواهدی را کشف کنند که نشان می دهد استون با دنیای ترامپ، کاخ سفید یا خود ترامپ درباره طرح خشونت آمیز دولت در ارتباط بوده است. ادعاها.

اگر ترامپ توطئه ادعایی را می‌دانست، تسهیل می‌کرد یا تشویق می‌کرد، می‌توان گفت که به آن ملحق شده است، که باعث می‌شود او از نظر جنایی در خود توطئه و سایر اعمال مجرمانه قابل پیش‌بینی دیگری که در حمایت از توطئه انجام شده است، مجرم شناخته شود – از جمله، مثلاً، ممانعت از صدور گواهینامه، تخریب اموال ایالتی یا حمله به مقامات فدرال که همچنین متهم هستند. اگر این امر از طریق استون اتفاق بیفتد – چه استون از طریق یک میانجی در دنیای ترامپ یا کاخ سفید با ترامپ ارتباط برقرار کند یا مستقیماً با شخص ترامپ ارتباط برقرار کند – ممکن است کافی باشد. آنچه “پیوستن” به یک توطئه در نظر گرفته می شود، معمولاً واقعی و با زمینه خاص است و در نهایت به تصمیم هیئت منصفه بستگی دارد. اما توافق بین توطئه گران نیازی به صریح بودن ندارد و شما نیازی به دانستن همه عوامل یا تمام جزئیات طرح ندارید تا مسئولیت کیفری داشته باشید.

در نتیجه، به نظر می‌رسد که این واقعیت که دولت اکنون حتی از سلسله‌مراتب سوگند‌دهندگان حتی بالاتر رفته است، این نظریه را تغذیه می‌کند که وزارت دادگستری به سادگی طبق معمول در تحقیقات جنایی بزرگ و پیچیده، از پایین به بالا عمل می‌کند. انتقاد از گارلند و وزارتخانه به دلیل عدم تحقیقات تهاجمی تر از ترامپ، نامناسب است. این نظریه ای است که به طور فزاینده ای توسط برخی بیان می شود خشمگین گلدسته مدافعاناو همچنین ادعا می کند که وزارتخانه می تواند در نهایت از طریق شخصی مانند الکس جونز – که دست راست او اوون شرویر قبلاً متهم شده است، که به سازماندهی تجمع قبلی در آن روز کمک کرد و گفت که به مقامات کاخ سفید گفته شده بود که او را رهبری کند، به ترامپ برسد. مردم به کاپیتول

این ادعاها در مورد چگونگی انجام تحقیقات معمولاً بیهوده نیستند، اما آنطور که طرفداران آنها ادعا می کنند واضح نیستند. از یک طرف، دولت همیشه به این روش کار نمی کند، زیرا من می توانم به طور محدود بر اساس تجربه خود در پیگرد تقلب مالی بین المللی، که قربانیان را تا حدود 150 میلیون دلار فریب داده است، شهادت دهم. اولین تعقیب قضایی در این پرونده علیه مدیر عامل یک شرکت جنایی شرکتی بود – تا حدی به دلیل تحولات این تحقیقات، و همچنین به این دلیل که نمی خواستم درگیر پیگردهای غیرضروری و طولانی مدت باشم. گشایش و راه متهم کردن مدیرعامل در ابتدا. سایر دادستان ها می توانم بگویم داستان های مشابه

همانطور که در 6 ژانویه، تلاش‌ها و رویدادهای جنایی بزرگ همیشه شامل خطوط روشن قدرت یا نمودارهای سازمانی نمی‌شود که همه افراد درگیر در راه را نشان می‌دهد که اگر در حال بررسی تخلفات در یک موسسه مالی بزرگ هستید، ممکن است ببینید. آنها همچنین ممکن است شامل توطئه های متعدد، شاید همپوشانی، با سطوح مختلف پیچیدگی و قدرت باشند، نه ساختار هرمی فرضی که در آن همه یک هدف واحد دارند. آنچه که دادستان‌های مصمم معمولاً به دنبال آن هستند، نقاط اهرمی و فرصت‌ها هستند – به طور ایده‌آل شامل مهم‌ترین بازیگران ممکن و در اولین فرصت ممکن در تحقیقات می‌شود.

هیچ یک از ما در نهایت نمی دانیم که گارلند و تیم دادستان او در نهایت به چه چیزی در ذهن دارند یا امیدوارند به آن برسند. من تمایل دارم بر این باورم که اگر آنها به طور جدی افشاگری های جنایتکارانه ترامپ در مورد رفتار او پس از انتخابات را بررسی کنند، نشانه های معناداری را مشاهده خواهیم کرد که نشان می دهد آنها خطوط مستقیم تری از تحقیقات را دنبال می کنند – مانند تحقیقات فدرال در مورد گفتگوی رسوایی ترامپ با وزیر امور خارجه جورجیا. براد رافنسپرگر (که به نظر می رسد به دادستان های محلی در جورجیا سپرده شده است)، یا تحقیقاتی در مورد آنچه در 6 ژانویه در کاخ سفید رخ داده است (که به نظر می رسد حداقل در حال حاضر به یک کمیته ویژه در مجلس سپرده شده است) .

دادستان ها همیشه از افراد بدجنس به عنوان همکار استفاده می کنند، اما اگر شما این پتانسیل را داشتید که از فردی مانند مارک میدوز به عنوان همدست علیه ترامپ استفاده کنید – که این کار را می کنند – خیلی بهتر از این بود که از طریق محافظان راه خود را به سمت ترامپ برگردانید. سوگند و افرادی مانند استون یا جونز که سابقه کاملاً مستند دروغگویی دارند.

زمان نیز به نفع وزارت دادگستری نیست، که دلیل دیگری برای تردید نسبت به این ایده است که دادستان‌ها به شدت ترامپ را از طریق پیگرد قانونی 6 ژانویه تحت تعقیب قرار می‌دهند – خیلی کمتر از اینکه او هرگز متهم شود. اگر جمهوری‌خواهان یک یا هر دو مجلس کنگره را برگردانند، احتمالاً تحقیقات وزارتخانه را از طریق جلسات نظارت و حضور در رسانه‌ها تا حد امکان دشوار خواهند کرد. و اگر ترامپ پیشنهاد انتخاب مجدد خود را در سال 2024 اعلام کند، تصور اینکه وزارت تحت رهبری گارلند هرگز به طور جدی به اتهام متهم کردن او فکر کند، دشوار است، زیرا به نظر می رسد تلاشی برای هدایت انتخابات به سمت بایدن باشد.

هیچ‌کدام از این‌ها برای نادیده گرفتن اهمیت آخرین اتهام نیست، اما اگر به معنای این موضوع برای ترامپ علاقه‌مندید، مانند همه چیزهای انسانی، احتیاط و شک و تردید باقی می‌ماند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Novagrasu tesisatçısısweet bonanzaAyırma Büyüsü