کسری دموکراتیک در اتریش – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

وین – فروید استدلال می کند که توهم یک بیماری نیست، بلکه بخشی از یک فرآیند شفا است. پدر میهن روانکاوی تمام تلاش خود را می کند تا به او ثابت کند اشتباه می کند.

از زمان سقوط ناگهانی به رحمت صدراعظم سابق سباستین کورتز – معجزه سیاسی که تبدیل به شخص غیر ارادی شده است – اتریش خود را در یک جنون جمعی در بحبوحه رسوایی مداوم، تحولات سیاسی و بحث های سمی در مورد همه گیری و گذشته نزدیک این کشور پیدا کرده است.

و با این حال، به نظر می رسد کشور به جای پاکسازی نظام با انتخابات جدید، مصمم به ادامه کار است، گویی همه چیز خوب است.

نیست.

بر اساس یک نظرسنجی مفصل که ماه گذشته منتشر شد، حدود 60 درصد از مردم فکر نمی کنند دموکراسی اتریش به درستی کار می کند و 90 درصد معتقدند که سیستم سیاسی فاسد است.

حزب حاکم اتریش خلق (ÖVP) که زمانی سنگر ثبات بود، در بحبوحه بی اعتمادی فزاینده به دولت، در تلاش برای حفظ مشروعیت خود است. تنها در شش هفته پاییز گذشته، حزب راست میانه ÖVP، که در ائتلاف با سبزها اداره می شود، دو صدراعظم، کورتس و الکساندر شالنبرگ (که اخیراً به پست خود به عنوان وزیر خارجه بازگشته است) را سوزاند.

در کمتر از یک ماه، کارل نچامر، صدراعظم جدید، در کانون توجه قرار گرفته است. نهامر، یک افسر سابق ارتش که به عنوان وزیر کشور در کابینه کورتز خدمت می کرد، در طول تعطیلات اظهار داشت که حزب او “هیچ مشکلی با فساد” ندارد.

نهامر همچنین با انتخاب خود به عنوان جانشین وزارت کشور، گرهارد کارنر، شهردار یک شهر کوچک در استان اتریش پایین، سر و صدایی به پا کرد. کارنر در طول یک مبارزات انتخاباتی منطقه ای در سال 2008، تصاویری ضدیهودی منتشر کرد و اپوزیسیون را متهم کرد که برای “مسموم کردن فضا” به “آقایان آمریکایی و اسرائیلی” تکیه می کنند. (بعد از انتصاب اخیر خود، کارنر با استفاده از عذرخواهی عجیبی که 14 سال پیش در سن 40 سالگی انجام داد، به دلیل اظهار نظر عذرخواهی کرد.)

کارنر همچنین از طرفداران سرسخت انگلبرت دولفوس است که دموکراسی اتریش را در سال 1933 نابود کرد و دیکتاتوری فاشیستی را بر اساس مدل ایتالیایی بنیتو موسولینی معرفی کرد. دولفوس که حزب سوسیال مسیحی او پیشرو ÖVP پس از جنگ بود، توسط نازی ها در یک کودتای نافرجام در سال 1934 ترور شد و از آن زمان مورد احترام برخی محافظه کاران اتریشی قرار گرفت.

با این حال، کارنر ارتباط عمیق تری با Dolfus دارد. زادگاه او Texingtal زادگاه Dolfus است. کارنر به‌عنوان شهردار، موزه‌ای را اداره می‌کرد که در خانه کوچکی که دولفوس در آن به دنیا آمده بود قرار داشت. پلاکی در ورودی، دیکتاتور فاشیست را که مخالفان را ممنوع کرده و مخالفان سیاسی را به اعدام هدایت کرده است، به عنوان “صدر اعظم اتریش و تجدید نظر” توصیف می کند.

ادعای دیگر کارنر برای شهرت این است که او به عنوان دستیار نزدیک وزیر کشور سابق ارنست استراسر کار می کرد. در حالی که اشتراسر یک نماینده پارلمان اروپا بود، در یک ویدیوی ساندی تایمز در حال موافقت با تغییر قانون در ازای دریافت رشوه از لابی‌های ادعایی دستگیر شد. او در سال 2014 به سه سال زندان محکوم شد. خارج از این انجمن، اصلاً مشخص نیست که کارنر، که دارای مدرک تجارت است، واجد شرایط نظارت بر پلیس اتریش و کل دستگاه امنیت داخلی است.

جنجال کنسرت

در حالی که کارنر سعی می‌کند جهان را متقاعد کند که ضد یهود (یا طرفدار فاشیسم) نیست، نهامر مشغول خاموش کردن آتش‌هایی است که او برپا می‌کند.

صدراعظم اتریش به طور سنتی در کنسرت سال نو فیلارمونیک وین در 1 ژانویه شرکت می کنند. این رویداد که در سراسر جهان پخش می شود و ماه ها طول می کشد تا آماده شود، یکی از برجسته ترین رویدادهای فرهنگی در تقویم اتریشی محسوب می شود و نخبگان سیاسی این کشور و شخصیت های مختلف دیگر از رئیس جمهور تا کنون در آن حضور دارند.

نهامر عذر خواهی کردن از کنسرت امسال، گفت: “این بیماری همه گیر نیازمند فداکاری همه ما از جمله من است.”

به هر حال صدراعظم COVID-19 را دریافت کرد. او روز جمعه اعلام کرد که از یکی از محافظانش به این ویروس مبتلا شده است. با این حال، روز بعد، عکسی ظاهر شد که نهامر را نشان می‌دهد که در یک کلبه اسکی شلوغ در شب سال نو نشسته است و سؤالاتی را در مورد چگونگی ابتلا او به کووید-19 و توضیح او مبنی بر اینکه در کنسرت شرکت نکرده است، ایجاد می‌کند.

سخنگوی او اصرار داشت که صدراعظم از یکی از اعضای تیم امنیتی خود به این ویروس مبتلا شده است، اما هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ادعا ارائه نکرد.

در اکثر دموکراسی های غربی – از جمله اتریش – انتخابات زودهنگام یک راه حل آزمایش شده در برابر زوال سیاسی است.

در اوایل سال 2019، تنها چند ساعت پس از انتشار ویدئویی که نشان می‌داد معاون صدراعظم وقت، هاینز-کریستین استراخه در حال توطئه برای فروش نفوذ بود، انتخابات جدید برگزار شد. فیلم رنگی که در آن اشتراخه پیشنهاد سازماندهی فروش بزرگترین روزنامه در اتریش و مدیریت قراردادهای پرسود دولتی برای زنی را که او فکر می کرد خواهرزاده یک الیگارشی روسی است، به طور مخفیانه در سال 2017 توسط یک کارآگاه خصوصی در یک شب پر از شلیک گلوله گرفته شد. الکل چند ماه قبل از روی کار آمدن استراخه در ایبیزا.

همان‌قدر که نوار شخصیت استراچه وحشتناک بود، مقامات هیچ مدرکی دال بر اجرای هر یک از نقشه‌هایی که در آن شب پیشنهاد کرده بود، پیدا نکردند. اما این مهم نبود.

کرتس صدراعظم وقت در حالی که احتمال ائتلاف خود با حزب راست افراطی آزادی پس از آزادی اشتراخ را رد کرد، گفت: «دیگر بس است». کورتس “نگرش شریک خود به سوء استفاده از قدرت، کار با پول مالیات دهندگان و رسانه ها در این کشور را محکوم کرد.”

با نگاهی به گذشته، به نظر می‌رسد که اظهارات کورتس منعکس‌کننده چیزی است که فروید آن را «طرح‌نمایی» می‌خواند.

در رسوایی که صدراعظم کورتس را سرنگون کرد، دادستان ها گفتند که شواهدی را کشف کرده اند که نشان می دهد او طرحی را برای استفاده از بودجه عمومی برای پرداخت هزینه های نظرسنجی های تقلبی و رشوه دادن به روزنامه نگاران در ازای پوشش مضحک اجرا کرده است. کورز و همکارانش ارتکاب اعمال مجرمانه را انکار می کنند.

با این حال، رد و بدل پیام های متنی کشف شده توسط بازرسان بین کورتس، حلقه نزدیک او، روزنامه نگاران و جامعه شناسان، تصویری ویرانگر از مجموعه سیاسی و رسانه ای اتریش ترسیم می کند.

توماس اشمید، یکی از معتمدان کورز در مرکز ماجرا، در یک گفتگو با اشاره به ادعای دستکاری رسانه‌ها گفت: «ما هرگز تا این حد پیش نرفته‌ایم. “شما چیزی را که برای آن هزینه می کنید دریافت می کنید. من آن را دوست دارم.”

مهم نیست که دادگاه ها در نهایت چه تصمیمی بگیرند، آسیبی که به دموکراسی اتریش وارد می شود کمتر از آسیب ناشی از ماجرای ایبیزا نیست.

می توان گفت بدتر از آن: اگرچه استراخه هرگز به خودستایی خود عمل نکرد، اما شکی وجود ندارد که کورز یک کمپین برنامه ریزی شده از حقه های کثیف را برای تضعیف رقبای سیاسی خود به راه انداخت. تنها سوال واقعی این است که آیا غیرقانونی بود یا خیر.

آینده اتریش دیگر دغدغه کورتز نیست. پس از هفته ها مقاومت، او استعفا داد و پس از استعفا از سمت صدراعظم، از رهبری ÖVP استعفا داد. او اخیرا اعلام کرد که به عنوان مشاور پیتر تیل، میلیاردر آلمانی الاصل دره سیلیکون، به کار خواهد رفت.

با این حال، سیستمی که توسط کورتز، حزب او و وزرای منتخب او (از جمله دو جانشین او) معرفی شده است، همچنان پابرجاست. ÖVP که در سال 2019 38 درصد آرا را به دست آورد، اکنون حدود 25 درصد آرا را به خود اختصاص داده است و پس از سوسیال دموکرات ها در رتبه دوم قرار دارد.

انتخابات جدید آخرین چیزی است که حزب می خواهد.

اما بزرگترین مانع بر سر راه انتخابات جدید، حزب سبزها، یکی از شرکای کوچک ÖVP است. اگرچه مبارزه با فساد در قلب برنامه حزب قرار دارد، به نظر می رسد رهبری سبزها بیشتر نگران چشم انداز آن در مقابل صندوق های رای هستند.

اتریشی ها با وجود ترس از فساد سیاسی (یا شاید در نتیجه)، در مورد برگزاری انتخابات زودهنگام اختلاف نظر دارند. در یک نظرسنجی که در ماه دسامبر منتشر شد، 47 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که دولت باید بر سر کار بماند، در حالی که 41 درصد خواستار برگزاری انتخابات فوری بودند و 12 درصد مطمئن نبودند.

الکساندر ون در بلن، رئیس‌جمهور اتریش، که در مرکز حفاظت از کشور در برابر فروپاشی در میان سیل رسوایی‌ها قرار دارد، در هفته‌های اخیر تمام تلاش خود را انجام داده است. او در تلاش برای اطمینان دادن به مردم، در شب سال نو گفت که “اتریش همچنان از شهرت خوبی در جهان برخوردار است.”

به لطف همه گیری، اکثر اتریشی ها به این زودی نمی توانند این ادعا را آزمایش کنند. کسانی که این کار را انجام می دهند، متوجه خواهند شد که هذیان با چه سرعتی می تواند به حالت دیگری تبدیل شود که توسط فروید تعریف شده است – افسردگی.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagrasweet bonanzajoybetMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü