مذاکرات با روسیه برای اوکراین زمان می برد، اما اختلافات جدی نشان از بن بست دارد – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

ژنو – یک روز دیپلماسی بین ایالات متحده و روسیه مانع از تهاجم دیگر یا کودتای نظامی قریب الوقوع علیه اوکراین شد – حداقل برای این هفته، و شاید حتی برای ماه ها.

اما در کنفرانس‌های مطبوعاتی دوئل در پایان حدود هشت ساعت گفتگو در ژنو در روز دوشنبه، مذاکره‌کنندگان برجسته، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده، اختلافات غیرقابل حلی را در مورد مسائل کلیدی امنیتی بیان کردند. درگیری آینده بر سر اروپا

در شاید قوی ترین تقسیم، ریابکوف دوباره خواستار تضمین های قاطع شد مبنی بر اینکه اوکراین و گرجستان «هرگز» به ناتو نخواهند پیوست، و شرمن صراحتاً این ایده را رد کرد و آن را یکی از چندین «غیر پرتاب کننده برای ایالات متحده» خواند.

این اختلافات وضعیت عجیبی را ایجاد کرد که در آن به نظر می رسید هر دو طرف اعتراف کردند که مذاکرات در نهایت، حداقل در برخی از نکات کلیدی، شکست خورده است، و در عین حال ابراز تمایل به تعهد طولانی و آشکار، بدون تعیین ضرب الاجل از سوی هیچ یک از طرفین، داشتند.

شرمن با اشاره به اینکه برخی از خواسته های روسیه به طور بالقوه شامل معاهدات جدید کنترل تسلیحات می شود، تلاش کرد تا برنامه ای طولانی را برای گفتگوها تعیین کند، که برای مذاکره ماه ها، اگر نه بیشتر، طول می کشد. ریابکوف به نوبه خود گفت که باید نتایج سریع تری حاصل شود.

او گفت: “ما ماه ها یا هفته ها صحبت نمی کنیم، ما نیاز به یک پاسخ سریع داریم.” “ما باید بریم.” اما حتی با توجه به درخواست اصلی خود برای چشم انداز اوکراین برای عضویت در ناتو، ریابکوف به طور ضمنی تقویم بالقوه طولانی را تصدیق کرد و گفت که مسکو امیدوار است در نشست سران ناتو که قرار است در پایان ژوئن در مادرید برگزار شود، اعلامیه ای صادر شود.

شاید سریع‌ترین کمک برای کیف و حامیان غربی آن، ریابکوف این ایده را که مسکو قصد دارد تهاجم جدیدی به اوکراین را آغاز کند، جایی که کریمه را با زور در سال 2014 تصرف و ضمیمه کرد و جنگ جدایی‌طلبان را در شرق منطقه دونباس مسلح و تأمین مالی کرد را رد کرد. که بیش از 14000 نفر را کشت.

ریابکوف گفت: «در اصل، گفته می‌شود که روسیه می‌خواهد تهدید خود علیه اوکراین را با انعطاف‌پذیری بیشتر از سوی ایالات متحده و غرب مبادله کند». این به این دلیل نیست که ما قصد نداریم به اوکراین حمله کنیم. و به این ترتیب چیزی برای معامله وجود ندارد.”

ریابکوف به طرق مختلف و با استفاده از زبان های مختلف به موضوع بازگشت. او در یک نقطه گفت: “هیچ قصدی برای حمله به اوکراین از روسیه وجود ندارد.” “هیچ یک.” وی در نقطه‌ای دیگر گفت: هیچ دلیل واحدی برای ترس از سناریوی تشدید وجود ندارد.

اما او همچنین گفت که روسیه قصدی برای خروج 100000 یا بیشتر سرباز به اضافه تانک ها و سایر سلاح های سنگینی که در مرز اوکراین انباشته کرده است ندارد و ادعای رئیس جمهور ولادیمیر پوتین مبنی بر اینکه اوکراین و قدرت های غربی از جمله اوکراین – و بدون دلیل – را تکرار کرد. ایالات متحده ممکن است در حال برنامه ریزی یک “تحریک” باشد.

روسیه تاکید کرده است که بسیج نیروها بخشی از تمرینات نظامی است. وی گفت: «تمام رزمایش ها برای آموزش نیروها و نیروها در داخل کشور ما در داخل مرزهای ما انجام می شود.

وی افزود: «فعالیت‌های آموزشی و تحرکی در روسیه ادامه خواهد یافت، زیرا حفظ سطح لازم از آمادگی عملیاتی نیروهای مسلح ما در شرایطی که محیط امنیتی روسیه در زمان‌های اخیر به شدت تغییر کرده است، کاملاً ضروری است. “، سعید ریابکوف.

ادعاهای مستمر مسکو در مورد تحریکات احتمالی – مانند وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو، که اخیراً بدون هیچ مدرکی مبنی بر تامین سلاح های شیمیایی توسط مزدوران آمریکایی به شرق اوکراین متهم شد – امکان حمله نظامی پوتین را در هر لحظه باز می گذارد.

شکایت پوتین

برخی از مقامات و دیپلمات‌های اروپایی حدس می‌زنند که پوتین هرگز قصد حمله به اوکراین را نداشته است، که این امر منجر به هزینه‌های هنگفتی برای ده‌ها هزار قربانی و از نظر اقتصادی در نتیجه تحریم‌های غرب خواهد شد که در پاسخ به یک حمله اعمال خواهند کرد.

در عوض، آنها می گویند پوتین از شرایط بسیار مطلوب استفاده کرده است – تمایل جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای تمرکز سیاست خارجی خود بر چین، یک ائتلاف حاکم جدید و کم تجربه در آلمان، بریتانیا، غرق در مشکلات طولانی برگزیت و دولت های غربی. هنوز تا حد زیادی تحت تأثیر همه گیری کووید و پیامدهای اقتصادی آن قرار دارند.

با همه اینها به عنوان پوشش، پوتین از تهدید تهاجم برای بازنگری در چندین دهه شکایت در مورد گسترش ناتو به شرق و همچنین ابراز خشم واقعی از وضعیت اوکراین استفاده می کند که علیرغم جنگ جاری در دونباس به رشد خود ادامه می دهد. ادغام اتحادیه اروپا است و هیچ نشانه ای از بازگشت به روسیه نشان نمی دهد.

خشم شدید کرملین از حضور ناتو در مرزهایش – پوتین اصرار دارد که غرب با اجازه دادن به کشورهای بلوک شرق سابق مانند لهستان برای پیوستن به این ائتلاف، وعده خود را زیر پا گذاشته است – در سخنرانی ریابکوف در ژنو در روز دوشنبه مشهود بود.

او گفت: «ما تأکید می کنیم که برای ما کاملاً ضروری است که مطمئن شویم اوکراین هرگز، هرگز عضو ناتو نخواهد شد. بنابراین، ما ترجیح می دهیم فرمول بخارست 2008 جایگزین رسمی – احتمالاً در نشست آتی ناتو در مادرید – شود، که بیان می کند اوکراین به عضویت ناتو در می آید، دقیقاً با عبارتی که من قبلاً ذکر کردم: اوکراین و گرجستان هرگز نخواهند رسید. عضو ناتو شوند.»

وی ادامه داد: ما از صحبت های آزاد، وعده های نیمه کاره، تفسیر نادرست از آنچه در اشکال مختلف مذاکرات پشت درهای بسته رخ داده به ستوه آمده ایم. ما به طرف مقابل اعتماد نداریم. هرگز، هرگز عضو ناتو نشوید. این موضوع مربوط به امنیت ملی روسیه است.

شرمن به همان اندازه در رد این درخواست قاطعانه بود. او گفت که ایالات متحده آماده مذاکره با روسیه در مورد استقرار موشکی و کنترل تسلیحات هسته ای و همچنین بحث در مورد محدود کردن دامنه و مقیاس رزمایش های نظامی است، مشروط بر اینکه این حرکت ها متقابل باشد.

اما او گفت: «با این حال، ما در رد پیشنهادهای امنیتی که به سادگی برای ایالات متحده اولیه نیستند، قاطعانه عمل کرده ایم. ما به کسی اجازه نخواهیم داد از سیاست درهای باز بسته ناتو انتقاد کند، سیاستی که همیشه در ائتلاف ناتو نقش اساسی داشته است. ما از همکاری دوجانبه با کشورهای مستقلی که خواهان همکاری با ایالات متحده هستند، دست نخواهیم کشید. و ما برای اوکراین بدون اوکراین، برای اروپا بدون اروپا، برای ناتو بدون ناتو تصمیم نخواهیم گرفت. همانطور که به متحدان و شرکای خود می گوییم، بدون شما هیچ چیز برای شما نیست.

اصرار واشنگتن مبنی بر اینکه نه از طرف متحدان ناتو و نه از طرف اوکراین مذاکره نمی کند، تا حدی به دلیل فشار پایتخت های اروپایی و همچنین اتحادیه اروپا است که بر نقش بزرگتر فشار می آورد و دیگر نمی خواهد به ایالات متحده اعتماد کند. امور امنیتی خود را مدیریت کنند.

اما موضع مذاکره مفیدی را نیز به اثبات رسانده است و به ایالات متحده اجازه می دهد تا برخی از خواسته های روسیه را در جلسات گسترده تر، جایی که احتمال دارد با گروهی از اختلاف نظرها روبرو شود، بر روی میز تحمیل کند. مسکو مدت‌هاست که به دنبال بازگرداندن وضعیت خود به عنوان یک ابرقدرت جنگ سرد بوده و بیشتر ترجیح می‌دهد در گفتگوی مستقیم با واشنگتن باشد. و پوتین به طور کلی بر این باور است که ایالات متحده می تواند سیاست های متحدان خود در ناتو را دیکته کند.

ریابکوف در کنفرانس های مطبوعاتی خود شکایات دیگری از جمله اتهامات مربوط به ترک معاهده هسته ای میان برد را که ایالات متحده به دلیل نقض مکرر مفاد آن توسط روسیه از سوی روسیه می خواهد از بین ببرد، ابراز کرد.

مذاکره کننده روسیه به حمایت از احتمال درگیری مسلحانه ادامه داده و بر نیاز بالقوه روسیه برای دفاع از خود در برابر حملات اوکراین یا غرب تاکید کرده است، بیانیه ای که شرمن صریحا آن را رد کرد.

“ما نگران هستیم.” [about] تحریکات احتمالی اوکراین، تحریکات عمدی به تنهایی یا به صورت هماهنگ، با همکاری افراد همفکر در غرب، مانند ایالات متحده و سایرین، از جمله بریتانیا، که می تواند شرایطی ایجاد کند که احتمال بروز برخی درگیری ها بیشتر باشد. ریابکوف گفت. ما باید از این امر اجتناب کنیم و دیپلماسی باید اولویت داشته باشد. این تمام هدف تدریس ما در دیشب و امروز در ژنو بود.

شرمن گفت روسیه باید تصمیم بگیرد که آیا واقعاً خواهان راه حل دیپلماتیک است یا خیر، اما او از کرملین خواست تا حملات قبلی خود به اوکراین را انجام دهد.

او گفت: “یک کشور نمی تواند مرزهای کشور دیگر را به زور تغییر دهد، یا شرایط سیاست خارجی کشور دیگر را دیکته کند، یا کشور دیگری را از انتخاب اتحاد خود منع کند.” اینها اصول اساسی نظام بین الملل هستند و اینها اصولی هستند که روسیه قبلاً – بارها در طول سالها – با آنها موافقت کرده است.

شرمن گفت که ایالات متحده می خواهد این خروج را گامی به سوی توافقات آینده ببیند.

وی گفت: «ما واضح بودیم و امروز هم روشن بودیم که ایالات متحده از پیشرفت واقعی از طریق دیپلماسی استقبال خواهد کرد. پیش رفتن.” اما اگر روسیه از مسیر دیپلماتیک منحرف شود، ممکن است کاملاً واضح باشد که آنها اصلاً در مورد دیپلماسی جدی نبوده اند.

یاکوپو باریگاتسی و کریستینا گونزالس در این گزارش ها مشارکت داشتند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum birthday gift