قاضی بررسی می کند که آیا سکوت 6 ژانویه ترامپ می تواند “توافق” با شورشیان باشد یا خیر

[ad_1]

بازجویی مهتا باعث شد وکیل ترامپ، جسی بینال، با این استدلال که ترامپ برای اقداماتی که انجام نداده با عواقب قانونی مواجه شود، رد کرد.

بینال گفت: «رئیس‌جمهور به خاطر انجام ندادن کاری نمی‌تواند برای هیچ خسارتی شکایت کند.

این مبادله به طور بالقوه در یک استماع انفجاری – و طولانی – در سه شکایتی که علیه ترامپ به دلیل اقدامات وی که منجر به و در 6 ژانویه شد، بسیار مهم بود. دو افسر پلیس کاپیتول در درگیری 6 ژانویه مجروح شدند. این پرونده ها بیش از 9 ماه است که در جریان بوده است، اما جلسه روز دوشنبه اولین جلسه از نوع خود در مورد موضوعات مطرح شده بود.

یکی از دعاوی مدنی که در روز دوشنبه مورد بحث قرار گرفت، توسط نماینده بنی تامپسون (D-Miss.) در فوریه گذشته ثبت شد. ده دموکرات دیگر در ماه آوریل به این پرونده پیوستند و تامپسون پس از اینکه نانسی پلوسی، رئیس کمیته انتخابات در 6 ژانویه، او را به عنوان رئیس کمیته انتخابات منصوب کرد، کناره گیری کرد. از آن زمان، جمهوری خواهان از نقش او در دعاوی مدنی برای به چالش کشیدن بی طرفی او در سمت جدیدش به عنوان رئیس کمیته مجلس نمایندگان استفاده کردند.

پانل تامپسون به شدت روی اقدام دقیقه 6 ژانویه ترامپ متمرکز شد، به ویژه در دو ساعتی که از زمان شکست کنگره و ترامپ تقریباً سکوت کرد، و توئیت هایی را منتشر کرد که ممکن است باعث تحریک بیشتر جمعیت شود، بدون توجه به درخواست های فوری متعدد از او برای مداخله علنی. تصمیم مهتا برای ادامه بحث در مورد این موضوع، تیم حقوقی ترامپ را مجبور کرد برای اولین بار به طور علنی با او مبارزه کنند.

مهتا با تعجب گفت: «اگر سخنان من اشتباه تعبیر می‌شد… و منجر به خشونت می‌شد، آیا یک فرد معقول بیرون نمی‌آمد و می‌گفت یک دقیقه صبر کن، بس کن؟» او سپس به صراحت به شواهدی که کمیسیون در 6 ژانویه فاش کرد اشاره کرد و خاطرنشان کرد که پسر ترامپ، دونالد ترامپ جونیور دقیقاً این کار را انجام داده است و از مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید، التماس می‌کند که پدرش را وادار کند که خشونت عمومی را به طور مداوم محکوم کند. اما ترامپ پس از اینکه پلیس کنترل ساختمان کنگره را از دست داد، به مدت دو ساعت از شورشیان درخواستی برای بازگشت به خانه نکرد.

مهتا عمدتاً بر روی ادامه دادخواهی ها علیه ترامپ متمرکز است و او تا حد زیادی در این مرحله تعیین می کند که آیا شکایات علیه رئیس جمهور سابق معتبر و قانونی است یا خیر.

در جریان بحث‌ها، وکلای ترامپ دیدگاه بسیار گسترده‌ای درباره مصونیت ترامپ از پرونده‌های مدنی برای اقدامات وی به عنوان رئیس‌جمهور ارائه کردند و استدلال کردند که تقریباً هر اظهاراتی که ترامپ بیان می‌کند «مصونیت دارد».

بینال گفت: «این مصونیت مطلق ریاست جمهوری بسیار مهم است.

مهتا بارها بینال را تحت فشار قرار داد تا از هر آنچه رئیس جمهور می تواند در مقام خود بگوید که می تواند منجر به مسئولیت مدنی شود، نمونه ای باشد. بینال پاسخ داد: «نمی‌توانم مثالی بیاورم. «مسئولیت های رئیس جمهور جامع است.

بینال گفت که تنها راه محافظت از دموکرات ها در برابر اقدامات ترامپ در 6 ژانویه، استیضاح بود که شکست خورد.

مهتا از نزدیک با پیگرد کیفری در جریان حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه آشنا است. او بر بزرگترین پرونده جنایی (از نظر تعداد متهمان) ناشی از این رویدادها نظارت دارد: تعقیب قضایی 19 نفر از اعضای شبکه پلیس پاسداران سوگند.

در هفته های اخیر، مهتا نشان داده است که نقش بازیگران قدرتمند – از جمله ترامپ – را به عنوان محرک مهم حمله به ساختمان کنگره می داند. مهتا در طول محکومیت 6 ژانویه یکی از متهمان، جان لولوس، گفت که او متهمان سطح پایین 6 ژانویه را به عنوان “پیاده” می بیند که بهای دروغ های سایر بازیکنان قدرتمندتر را می پردازد.

مهتا در آن زمان گفت: «به افرادی مانند آقای لولوس دروغ گفته اند، دروغ گفته اند، گفته اند که انتخابات ما دزدیده شده است، در حالی که مشخص است که اینطور نیست. ما امروز اینجا هستیم تا تصمیم بگیریم که آیا آقای لولوس باید 30 روز را در زندان بگذراند، در حالی که کسانی که شرایطی را که منجر به رفتار آقای لولوس شد منجر به حوادث 6 ژانویه شد، ایجاد کردند. [haven’t been] برای اعمال و گفته خود پاسخگو هستند.»

در طول جلسه استماع، به نظر می رسد بینال در حال ایجاد زمینه دفاع رئیس جمهور سابق در برابر یک پرونده جنایی احتمالی در مورد یک قسمت دیگر است: یک تماس تلفنی در 2 ژانویه 2021 که در آن ترامپ براد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه گرجستان را تحت فشار قرار داد تا آرای کافی برای تغییر دادن را پیدا کند. شکست ترامپ در این ایالت وکلای شهرستان فولتون در حال بررسی این تماس و بررسی اتهامات جنایی احتمالی هستند.

اما وقتی مهتا از او پرسید که آیا ترامپ برای گفتگوی خود در گرجستان مصونیت قانونی دارد، بینال پاسخ داد: “بله، قربان، وجود دارد.”

بینال افزود: “مسئولیت اصلی رئیس جمهور در قانون اساسی این است که مطمئن شود قوانین به درستی اجرا می شوند.” «بخشی از وظیفه عمومی رئیس جمهور این است که آزادانه و آشکار در مورد موضوعات مورد علاقه عمومی صحبت کند.

مهتا بعداً خاطرنشان کرد که موضوعات پیش روی دادگاه شامل مصونیت کیفری نمی شود، بلکه دامنه مصونیت رئیس جمهور از پرونده های مدنی را شامل می شود. با این حال، به نظر می رسید که همه شرکت کنندگان در جلسه از افزایش ضربات طبل در برخی محافل برای محاکمه رئیس جمهور سابق آگاه بودند.

مهتا که توسط رئیس جمهور باراک اوباما منصوب شده بود، نسبت به گسترده ترین استدلال های بینال برای مصونیت مطلق در برابر اقدامات ترامپ در مقام ریاست جمهوری تردید داشت. با این حال، به نظر می رسید که قاضی در برابر استدلال های اردوگاه ترامپ مبنی بر اینکه اظهارات 6 ژانویه او سیاسی بوده و حداقل ارتباطی با وظایف رسمی او دارد، بازتر به نظر می رسد.

مهتا از جوزف سلرز، وکیلی که به نمایندگی از نمایندگان دموکرات که برای این پرونده فشار می آورند، می پرسد: “از کجا می خواهید دادگاهی را برای تعیین خط بخرید؟”

فروشندگان اصرار داشتند که در حالی که برخی از موارد اظهارات ریاست جمهوری قابل بحث است، درخواست های نهایی رئیس جمهور برای اقدامات غیرقانونی علیه دولت باید خارج از محدوده حمایت ویژه دادگاه از رئیس اجرائیه باشد.

«طبق استدلال آقای بینال، رئیس جمهور می تواند خیانت را در یک تریبون عمومی ترویج کند و دادگاه در قضاوت در مورد اینکه آیا رفتار او… مصونیت داده شده است یا خیر، ناتوان خواهد بود. این ساده است – غیرقابل تصور است، “فروشندگان گفتند.

فروشندگان گفتند مصونیت ترامپ باید به اقدامات یا اظهارات مربوط به اختیارات رسمی او به عنوان رئیس جمهور محدود شود، اما وکیل ترامپ خاطرنشان کرد که برخی از موضوعاتی که روسای جمهور اغلب به آن می پردازند – مانند قانون سنا – نقش مستقیمی ندارند که رئیس جمهور باید ایفا کند.

سلرز همچنین مدعی است که اظهارات ترامپ در 6 ژانویه کاملاً با رفتارهای مرتبط با انتخابات مطابقت دارد که مدت هاست خارج از وظایف رسمی رئیس جمهور در نظر گرفته شده است.

سلرز گفت: «این کمپین هرگز به عنوان بخشی از عملکرد عادی رئیس جمهور تلقی نشده است. “من متوجه هستم که دادگاه می خواهد استانداردی را تدوین کند که به راحتی قابل اجرا باشد، و فکر می کنم از دادگاه می خواهم این را در نظر بگیرد که هرجا استاندارد تکمیل باشد، بسیار فراتر از آن است.”

پاتریک مالون، وکیل دو افسر پلیس کنگره آمریکا که ترامپ را تحت تعقیب قرار می‌دهند، گفت: مصونیت‌سازی اظهاراتی مانند اظهاراتی که ترامپ در 6 ژانویه در بیضی بیان کرد، اختلاف عجیبی با دیگر نامزدهای ریاست‌جمهوری ایجاد می‌کند.

«آیا ما واقعاً می گوییم که اگر شما مستقر باشید، مصون هستید… رئیس فعلی مصونیت می یابد، اما حریف او، حریف او، مصونیت نمی یابد؟ گفت مالون. “من نمی دانم چگونه می تواند باشد.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر