بایدن به شدت با پوتین صحبت می کند، اما متحدان اروپایی آمادگی کمتری برای نبرد دارند

[ad_1]

با خواندن همین سناریو، آنالنا بوربوک، وزیر امور خارجه آلمان، روز چهارشنبه در جریان سفر به واشنگتن گفت که روسیه متحمل «عواقب اقتصادی عظیم» برای اقدام نظامی خواهد شد، اگرچه روسیه، مانند دیگر مقامات غربی، از ارائه جزئیات خودداری کرد یا قول کمک نظامی بیشتر به کی‌یف را داد. .

حتی کشورهای غیر عضو ناتو مانند فنلاند و سوئد نیز به شدت علیه روسیه صحبت می کنند. با توجه به روابط تجاری کشورهای اروپایی با روسیه، واکنش متحد این قاره می تواند آسیب بیشتری به اقتصاد روسیه و شاید حتی وضعیت سیاسی پوتین وارد کند تا تحریم های آمریکا.

اما نگاهی دقیق‌تر نشان می‌دهد که در مورد اینکه تا کجا باید رفت، اختلاف نظر وجود دارد، که می‌تواند تلاش‌های بایدن برای طراحی یک تصمیم واحد را پیچیده کند.

در حالی که بسیاری از اروپای شرقی – به ویژه لهستان و کشورهای بالتیک – در حالت آماده‌باش هستند، این موضوع در بیشتر بخش‌های دیگر قاره که مبارزه با همه‌گیری و پیامدهای اقتصادی آن همچنان در صدر دستور کار سیاسی قرار دارد. اولویت. در بروکسل، مقامات اتحادیه اروپا بیشتر بر این تمرکز دارند که چرا در میز مذاکره 10 ژانویه بین مقامات ایالات متحده و روسیه در ژنو جایی وجود ندارد تا آنچه در مرز روسیه و اوکراین اتفاق می افتد. برخی کشورها تمایلی به تضعیف روابط تجاری خود با روسیه ندارند. این شامل آلمان نیز می شود که به گاز طبیعی روسیه متکی است و از ساخت خط لوله گازی بحث برانگیز نورد استریم 2 حمایت کرده است.

در حال حاضر، مقامات دولت بایدن ترجیح می دهند به جنبه های مثبت نگاه کنند.

یک مقام ارشد دولت گفت: «اروپایی‌ها تقسیم‌بندی شده‌اند، اما ما از موضع آنها تاکنون تأثیر مثبتی گرفته‌ایم». «اثبات در پودینگ خواهد بود، اما در صورت تهاجم، هیچکس نباید در تحریم های جدی شک کند.

نماینده آمریکا افزود: هر چه تصمیم بگیریم – با توافق با متحدان و شرکای خود – مسیر درستی برای منافع و امنیت جمعی ما است، ما آماده ایم هزینه های جدی را برای اقتصاد روسیه وارد کنیم و در عین حال سرریزهای ناخواسته را به حداقل برسانیم. تمام هزینه‌هایی که ما متحمل می‌شویم در مقایسه با تأثیری که بر اقتصاد و سیستم مالی روسیه ایجاد می‌کنیم کمرنگ خواهد شد.

مقامات سابق ایالات متحده گفته اند، اما مواضع اروپا در مورد چگونگی واکنش به بحران ممکن است به آنچه پوتین در واقع انجام می دهد بستگی داشته باشد.

در ماه‌های اخیر، پوتین ده‌ها هزار نیرو در امتداد مرز روسیه با اوکراین جمع آوری کرده است. اگر او به نیروهای نظامی خود دستور دهد تا تهاجم زمینی دیگری را سازماندهی کنند، درمان آسان برای اکثر کشورهای اروپایی دشوار خواهد شد. اما اگر او اقداماتی را انجام دهد که اوکراین را تضعیف کند، به استثنای تهاجم – برای مثال حملات سایبری یا تهاجمات مزدور – می تواند مذاکرات بین اروپا و ایالات متحده را در مورد چگونگی واکنش پیچیده کند.

در سال 2014، پوتین در ابتدا تکذیب کرد که دولت او در پشت حمله مسلحانه به منطقه کریمه اوکراین بوده است، حتی ادعا کرد که این نیروها افراد محلی خودسازماندهی هستند که نگران تهدیدهایی برای جمعیت روسی زبان منطقه هستند. طولی نکشید که «مردان سبز کوچک» قدرت را به دست گرفتند و کریمه را به کنترل روسیه سپردند.

جولیا فریدلندر، یکی از مقامات سابق شورای امنیت ملی با تجربه در روسیه و اوکراین گفت: پوتین در یافتن راه هایی برای کشتن ما بسیار حیله گر است.

یکی دیگر از عوامل پیچیده برای اروپایی ها عدم اطمینان در مورد اینکه مواضع قاطع آمریکا در قبال روسیه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، به خصوص اگر دونالد ترامپ پس از سال 2024 به کاخ سفید بازگردد. اگرچه دولت ترامپ تحریم های زیادی را علیه روسیه اعمال کرده است، اما خود ترامپ مرتباً به دنبال روابط بهتر بوده است. با پوتین بسیاری از مقامات اروپایی حتی تردید دارند که در صورت حمله روسیه به متحد ناتو، یکی از کشورهای بالتیک، ترامپ به کمک اروپا خواهد آمد یا خیر.

یک مقام اروپایی گفت: اگر ترامپ در انتخابات بعدی پیروز شود، ما تنها هستیم. “و پس از آن چه؟”

با کنار گذاشتن چنین ترس هایی، برخی از رهبران اروپایی گاهی اوقات با سوء ظن از پوتین حمایت می کنند. پس از تجاوز روسیه به اوکراین در سال 2014، نیروهای اروپایی به رهبری آلمان ماه ها از تسلیم شدن در برابر فشارهای آمریکا برای تصویب تحریم ها علیه مسکو خودداری کردند. آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان به ویژه در مورد تأثیر چنین اقدامی بر روابط تجاری قابل توجه آلمان با روسیه نگران بود.

مرکل ماه‌هاست که از زمان الحاق کریمه توسط کرملین به گفت‌وگوی بی‌ثمر با پوتین، حتی در شرایطی که جدایی‌طلبان مورد حمایت مسکو جنگ در شرق اوکراین را تشدید کرده‌اند، اصرار داشته است. باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، زمانی که مرکل در ماه مه 2014 از کاخ سفید بازدید کرد، تلاش کرد تا نظر او را جلب کند – اما موفق نشد. چند هفته بعد، سقوط هواپیمای MH17 خطوط هوایی مالزی با 298 سرنشین، برلین را به موافقت با درخواست های آمریکا برای تحریم رساند.

مقامات سابق آمریکا می گویند هنوز جا برای مجازات روسیه با تحریم ها وجود دارد.

ایالات متحده ممکن است تحریم های جدید یا اضافی را علیه بانک ها و شرکت های انرژی روسیه اعمال کند. به گفته مقامات تحریمی سابق، اهداف بالقوه ای برای معادن، فلزات و کشتیرانی روسیه نیز وجود دارد. گزینه دیگر جدا کردن روسیه از جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که یک شبکه جهانی مهم برای تبادل اطلاعات مالی است. این اقدام به ویژه در برابر بخش مالی روسیه بسیار دشوار خواهد بود، اگرچه تحلیلگران روسی و دیگران این جدیت را کم اهمیت جلوه داده اند و خاطرنشان کردند که این کشور در حال توسعه یک جایگزین است.

ترفند این است که تحریم ها را به گونه ای تنظیم کنیم که تأثیر شدیدی بر اقتصاد اروپا یا در درازمدت بر اقتصاد ایالات متحده نداشته باشد.

در حال حاضر، به نظر می رسد رهبران اروپایی قصد کاهش تنش با روسیه را دارند، حتی اگر این به معنای تسهیل پوتین با امتیاز دادن باشد. به عنوان مثال، درست قبل از کریسمس، کارل نچامر، صدراعظم اتریش گفت که “اشتباه است که رفتار روسیه در درگیری با اوکراین را به بهره برداری از خط لوله گاز نورد استریم 2 مرتبط کنیم.” این به عنوان سیگنالی در نظر گرفته شد که اتریش از هیچ اقدام جنایی علیه روسیه به جز لوازم آرایشی حمایت نخواهد کرد.

یک دیپلمات اروپایی گفته است که ایالات متحده تاکنون در مورد نحوه برنامه ریزی برای مقابله با هرگونه تجاوز جدید روسیه شفاف بوده است، اما در ائتلاف ناتو نیز اجماع برای رد پیش نویس معاهده با ایالات متحده وجود دارد که مسکو ماه گذشته از آن رونمایی کرد.

توافقنامه پیشنهادی کرملین خواستار خروج نیروهای ناتو از هر کشوری است که قبل از سال 1997 در آن حضور نداشتند – عملاً لتونی، لیتوانی و استونی، همه اعضای ائتلافی که پس از آن تاریخ به آن پیوستند، منجمد شدند.

این دیپلمات گفت: این خواسته ها «در قرن بیست و یکم قابل قبول نیست و تلاش روسیه برای وتو کردن استقرار در داخل ناتو غیرقابل قبول است».

یکی دیگر از مقامات دفاعی اروپایی گفت که پیش نویس معاهده «در اصل است [an attempt] برای نابودی ناتو هیچ کس در غرب به کل بسته آری نخواهد گفت. منظورم این است که خیلی واضح است.”

روسیه همچنین می‌گوید با خواندن توافق‌نامه‌هایی که در اواخر دهه 1990 منعقد شد و ناتو ادعا می‌کند مسکو آن‌ها را نادرست معرفی می‌کند و توقف ساخت سامانه‌های تسلیحاتی در نزدیکی مرزهایش، تضمین‌های قانونی می‌خواهد که اتحاد ناتو بیشتر به شرق گسترش نخواهد یافت.

دولت بایدن گفت هرگونه تهاجم جدید روسیه به اوکراین دقیقا برعکس خواسته پوتین خواهد بود و قول داد نیروهای جدید آمریکایی را برای محافظت از متحدان در منطقه بالتیک به مرز نزدیکتر کند.

جان کربی، سخنگوی نیروهای متفقین روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «اگر تهاجم دیگری وجود داشته باشد و اگر درخواستی برای توانایی‌های اضافی وجود داشته باشد، ما برای بررسی این درخواست‌ها روحیه مثبتی خواهیم داشت».

کربی گفت، هزاران نیرو در چهار گروه جنگی از ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، کانادا، فرانسه و جاهای دیگر نزدیک مرز روسیه سازماندهی شده‌اند، و کربی گفت: «در صورت صدور دستور، برخی از این قابلیت‌ها می‌توانند جابجا شوند.

تعدادی از رهبران اروپایی علاوه بر گفتگوهای بین ایالات متحده و روسیه که برای 10 ژانویه برنامه ریزی شده است، به دنبال گفتگو با کرملین هستند. (مقامات ناتو و روسیه قرار است اواخر این هفته با یکدیگر دیدار کنند.)

انتظار می رود مقامات ارشد فرانسوی و آلمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با مقامات روسیه و اوکراین در مسکو برای حل مناقشه تلاش کنند. بر اساس گزارش روزنامه آلمانی بیلد، اولاف شولز، صدراعظم آلمان به طور جداگانه در تلاش است تا پس از مذاکرات ژنو دیداری با پوتین ترتیب دهد. سخنگوی دولت از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرد.

دو کشور همچنین با آمادگی بسیار بالا، تقریباً 3500 سرباز، اکثر نیروها را برای نیروی ویژه مشترک ناتو فراهم می کنند که می تواند برای استقرار سریع آماده باشد. این واحد که در سال 2014 در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین تشکیل شد، اخیرا ظرفیت استقرار خود را از 7 روز به 5 روز افزایش داده است. فرانسه در اوایل سال جاری کنترل گروه ضربت را از ترکیه به دست گرفت.

سیاست داخلی عامل مهمی در رویکرد رهبران اروپایی به بحران است.

در روزهای اخیر، شولز مسئولیت مدیریت بحران را به دور از وزارت خارجه، که توسط یکی از شرکای کوچکتر ائتلافی او، سبزها اداره می شود، بر عهده گرفته است. در حالی که سبزها یک خط سخت در برابر مسکو را ترجیح می دهند و می خواهند نورد استریم 2 را متوقف کنند، سوسیال دموکرات های شولتز رویکرد ملایم تری را ترجیح می دهند.

اگرچه شولز اغلب در مورد روسیه تند صحبت می کند، اما با فشار شدید حزب خود برای اتخاذ رویکردی محتاطانه مواجه است. این اعتقاد که تعامل و گفتگو تنها راه مقابله با روسیه است، برای هویت سوسیال دموکرات ها اساسی است. این سیاست تخلیه بار در دهه 1970، معروف به Ostpolitik بود که سوسیال دموکرات ها گفتند که در جنگ سرد پیروز شدند و راه را برای اتحاد مجدد آلمان هموار کردند.

برعکس، بسیاری از حزب – و جمعیت آلمان در کل – بر این باورند که ناتو تا حدودی در بحران کنونی با گسترش اتحاد به آنچه روسیه به عنوان حوزه نفوذ خود می بیند، مقصر است. بررسی ها نشان می دهد که آنها همچنین اوکراین را به تشدید بحران با موضع تهاجمی نسبت به روسیه متهم می کنند.

رولف موتزینیچ، رهبر گروه پارلمانی سوسیال دموکرات، اخیراً با بیان اینکه هر دو طرف مقصر هستند، گفت: “ما باید هر کاری که می توانیم برای کاهش خطر جنگ با شکستن مارپیچ تهدیدها و ضد تهدیدها انجام دهیم.”

در دنیای واقعی، این بدان معنی است که بعید است آلمان امتناع خود از ارسال سلاح به اوکراین را لغو کند یا اقدامات دیگری را انجام دهد که مسکو ممکن است آن را تحریک آمیز تلقی کند.

بایدن و دستیارانش تاکید کردند که متحدان اروپایی و اوکراین را در حالی که ایالات متحده با روسیه گفتگو می کند در تله نگه می دارند. مقامات ارشد بایدن، از جمله آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، با تعدادی از مقامات خارجی برای گفتگو در مورد بحران اوکراین در تماس بوده‌اند و مقامات آمریکایی هفته آینده برای یک سری جلسات در مقر فرماندهی در بروکسل خواهند بود. ناتو، از جمله نشست شورای ناتو-روسیه در 12 ژانویه

با این حال، در این مرحله، دولت، مانند متحدان اروپایی خود، از ذکر جزئیات احتمال تحریم ها یا عرضه تسلیحات جدید که به گفته خود مذاکرات آزاد هستند، اجتناب می کند.

وی گفت: “ما جزئیات را به صورت علنی تلگراف نخواهیم کرد، اما توافق گسترده ای بین واشنگتن و متحدان و شرکای کلیدی در اروپا در مورد نیاز به پاسخ قدرتمند و سریع به تجاوز روسیه وجود دارد.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme