“شکه، حیرت زده و وحشت زده”: جو بایدن چگونه 6 ژانویه را اداره کرد

[ad_1]

«آنچه در روز ششم از او بیرون آمد، چیزی بود که او برای مدت طولانی در مورد آن صحبت کرد. مایک دونیلون، مشاور ارشد رئیس جمهور در مصاحبه با پولتیکو گفت: دور هم جمع شدن کار سختی نبود. “من معتقدم – فکر می کنم او معتقد است – که یک خط انتقال وجود داشت و تهدیدی که او در آن زمان اعلام کرد مشاهده کرد – هر کاری که آمریکا انجام می دهد در خطر است.

او افزود: «آنچه ما به آن اعتقاد داریم، چیزی که برای آن دفاع می کنیم، دموکراسی ما، همه در خطر بود.

در حالی که بیشتر تمرکز بر نحوه گذراندن روز توسط کاخ سفید ترامپ و اعضای کنگره بوده است، اطلاعات کمی در مورد چگونگی اداره بایدن و تیمش در زمان واقعی شورش وجود دارد. آن روز، همانقدر که در دوران گذار، قرار بود برای بایدن کاملاً آرام باشد، با برگزاری رویدادی در مقابل مخاطبان امن کووید از روزنامه نگاران در تالار موسیقی کوئین، در فاصله کوتاهی از خانه او در ویلمینگتون، دل.

بایدن صبح را در خانه سپری کرد تا در مورد اقتصاد صحبت کند، سخنرانی که در نهایت لغو می شود و بحران کنگره جایگزین آن می شود. او با همسرش، بانوی اول آینده، جیل بایدن بود. آنها تلویزیون را در پس زمینه قرار دادند تا روند صدور گواهینامه در کنگره را تماشا کنند.

هنگامی که این اقدام آغاز شد، با تجمعی با حضور ترامپ، که به زودی به پایتخت نقل مکان کرد، شروع شد، مشاوران ارشد بایدن آنچه را که دیدند باور نکردند: موانع شکسته شده و شورشیان از میان انبوه افسران پلیس راه می‌افتند. اما در آن زمان، یکی گفت که آن‌ها نیز مصمم بودند که رئیس‌جمهور منتخب را به تماس تلفنی با کارکنان ارشد برسانند تا مطمئن شوند که هر گوشه و کنار این اختلال را دنبال می‌کند. همه مطابق با مقیاس روز بودند.

در نزدیکی خانه رئیس جمهور تازه منتخب، گروه کوچکی از خبرنگاران که وظیفه پوشش رویداد انتقال بایدن در مرکز شهر ویلمینگتون را داشتند، در یک اتوبوس خالی منتظر بودند. آنها یکی یکی ویدیوهای درگیری بین شورشیان و پلیس را بیرون کشیدند. خون بود؟یکی یادش آمد از بقیه بپرسد.

اطرافیان خود بایدن تصمیم گرفتند به سادگی ماشین ها را بردارند و به نزد ملکه بروند، زیرا می دانستند که او باید با وقایع دست و پنجه نرم کند. هنگامی که اتوبوس مطبوعات وارد شد، آنها ویدیو و تصاویر نمادین افسر یوجین گودمن را دیدند که جمعیت خشمگینی را از ورودی طبقه سنا فریب می داد. اما باز هم پوشش کامل آنچه در واشنگتن اتفاق می افتاد دشوار بود.

کیت بدینگفیلد، مدیر وقت ارتباطات و معاون مدیر کمپین انتخاباتی بایدن، پس از اینکه بیشتر صبح در خانه‌اش در واشنگتن دی سی احساس انزوا کرد، با سایر مقامات ارشد و رئیس‌جمهور منتخب تماس گرفت. در طول این گفتگو، بایدن به آنها گفت که فکر می کند برای مردم مهم است که درباره رئیس جمهور جدید بشنوند. بدینگفیلد، که اکنون مدیر ارتباطات در کاخ سفید است، گفت: او می‌خواست بگوید “این ما نیستیم و دفاع از دموکراسی واقعاً در تار و پود کشور ما تنیده شده است.”

بدینگفیلد گفت: «به یاد می‌آورم که رئیس‌جمهور از تصاویری که در کاپیتول دیدیم شوکه، مبهوت و وحشت زده شد، اما همچنین بسیار واضح و مصمم بود که بخواهد در مورد آن صحبت کند. بایدن و تیمش درباره ساختاربندی موضوعات سخنرانی که در آن روز ایراد خواهد کرد، پیرامون پیام اصلی کمپین ریاست جمهوری خود – “نبرد برای روح ملت” بحث کردند.

بدینگفیلد افزود: «آن روز ما آن را به شیوه ای تقریبا غیرقابل تصور روی صفحه نمایش مقابلمان دیدیم. او واقعاً می خواست با او تماس بگیرد و مستقیماً با او صحبت کند. و او احساس کرد که در خلأ رهبری ریاست جمهوری که آن روز از سلف او دیدیم، برای او بسیار مهم است که در مورد آنچه در حال رخ دادن است با کشور صحبت کند.”

بایدن در ابتدا از سوی ران کلاین، مشاور قدیمی او برای ریاست دفترش در کاخ سفید، مطلع شد. او حدود ساعت 2:20 بعد از ظهر از خانه خود خارج شد و دقایقی بعد به ملکه رسید. در آن زمان اوضاع به شدت بالا گرفت و او برای ادامه تماشا مستقیماً به سمت انبار رفت. سپس تاریک می شود.

او با مشاورانش جمع شد و جزئیات او از سرویس مخفی ایالات متحده صحنه کوچک را احاطه کرد. او را آنی توماسینی، رئیس ستاد مسافرتی که اکنون مدیر عملیات دفتر بیضی است، همراهی می کرد. بروس رید، مشاور قدیمی و استاد برجسته سیاسی در کاخ سفید؛ دستیار شخصی استفن گوفرت؛ و اشلی ویلیامز، که اکنون معاون مدیر عملیات در دفتر بیضی است. بعداً کلاین شخصاً به او پیوست و بایدن با دیگران از جمله دونیلون، بدینگفیلد و سدریک ریچموند، یکی دیگر از اعضای ارشد شورای که در آن زمان هنوز عضو کنگره بود و بعداً به کاخ سفید پیوست، تلفنی صحبت کرد.

تا ساعت 16 نگذشته بود که او بالاخره برای مردم سخنرانی کرد و دستیارانش اطلاعات لحظه آخری را در اختیار مطبوعات قرار دادند و رئیس جمهور به سخنان او توجه کرد.

«همیشه بحث و جدل وجود داشته است [that the 2020 election] بیشتر در مورد یک پرونده اقتصادی، یا یک مورد بهداشتی، یا موردی از افراد ثروتمندی بود که کلمات زیادی دارند. دونیلون گفت: یک بحث کلی در حزب و کشور وجود داشت. و بسیاری از مردم فکر نمی کردند که بحث در مورد روح آمریکا واقعاً در مرکز بحث باشد.

زمانی که بایدن حاضر شد، کت و شلوار و کراوات آبی پوشیده بود. او آرام آرام به سمت تریبون رفت و نقاب سیاهش را برداشت و نه تنها بابت تاخیر بلکه به دلیل تاخیرش هم عذرخواهی کرد. او در مجموع حدود هشت دقیقه صحبت خواهد کرد و می گوید که دموکراسی آمریکایی تحت حمله بی سابقه ای قرار گرفته است – «بر خلاف هر چیزی که در دوران مدرن دیده ایم».

بایدن با نگاهی به صحنه‌هایی در کاپیتول که آن را «ارگ آزادی» می‌خواند، گفت که سخنانی از سخنرانی سالانه آبراهام لینکلن، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کنگره در سال 1862 در طول جنگ داخلی به او یادآوری شد: «ما یک بازنده نجیب یا شریر را نجات خواهیم داد. “، آخرین بهترین امید روی زمین.”

وی افزود: کار لحظه ای و کار چهار سال آینده باید احیای دموکراسی، نجابت، عزت، احترام، حاکمیت قانون باشد. “فقط ساده، فقط نجابت.”

بایدن قبل از ساعت 5 بعدازظهر به خانه بازگشت، زیرا مجتمع کاپیتول هنوز در حال پاکسازی بود. او همچنان وقایع را با بانوی اول آینده دنبال می کرد. گروهبان اسلحه کمی بعد از ساعت 5:30 بعد از ظهر ساختمان را امن اعلام کرد و بایدن به صحبت تلفنی با طیف وسیعی از مردم از جمله مشاوران و مقامات منتخب ادامه داد.

دستیاران می گویند هرگز نگران نبوده اند که رای تایید نشود و به نقل از قانونگذاران، قانونگذاران کنگره و پلیس که به سرعت برای انجام این کار تلاش می کنند، اشاره می کنند. کنگره سرانجام انتخابات را در ساعات اولیه صبح روز 7 ژانویه تایید کرد.

دو هفته پس از قیام، بایدن سخنرانی خود در 6 ژانویه را بسط خواهد داد و در سخنان افتتاحیه خود گفت که اوباش آمده اند تا دموکراسی را سرنگون کنند، اما آن روز شکست می خورند و هر بار که تکرار شود شکست خواهد خورد.

بعداً در روند تنظیم سخنرانی مقدماتی خود، اعضای شورا گفتند که وی دستور اضافه کرد که کشور در زمانی است که شهروندان وظیفه دارند از حقیقت دفاع کنند و اطمینان حاصل کنند که تاریخ نادرست و خطرناک رویزیونیستی بر وقایع واقعی غلبه نمی کند.

دونیلون می گوید: «ما به عنوان یک کشور موظف بودیم از حقیقت دفاع کنیم.

مقامات کاخ سفید می گویند که کار بایدن تا کنون از رویدادهای 6 ژانویه مطلع شده است – که برای نشان دادن به آمریکایی ها و جهان طراحی شده است که دموکراسی هنوز هم می تواند موفق باشد و به طور موثر عمل کند. اما قانونگذاران دموکرات می گویند که آزمون نهایی این خواهد بود که آیا بایدن و کنگره می توانند از صندوق رای عبور کنند و دفاع از انتخابات که در آن روز تهدید شد.

با نزدیک شدن به سالگرد شورش ها، بایدن گام های ملموس تری به سوی این هدف برداشته است. در ماه دسامبر، پس از نزدیک به یک سال فشار از سوی مدافعان حقوق مدنی و برخی از رهبران ارشد مجلس نمایندگان، او از جدایی فیلی‌بوستی حمایت کرد تا به قانون اجازه دهد حق رای و انتخابات را بازگرداند که از مقامات محافظت کند و دسترسی به خبرنامه‌ها را افزایش دهد.

فعالان همچنان بیشتر می خواهند. کشیش الشارپتون، رئیس شبکه ملی اقدام، در سخنرانی خود به رئیس جمهور بایدن در 6 ژانویه گفت: “باید بگویم که همان روحیه ای که مردم را به قیام فیزیکی در کاپیتول سوق داد، اکنون در حال وقوع است. 19 ایالت که قوانین انتخابات را بر اساس یک دروغ بزرگ تغییر دادند، زیرا نیازی به تغییر قوانین انتخابات در آن کشورها نبود.»

شارپتون افزود: «او باید روح مردمی را که به کاپیتول هجوم بردند با افرادی که برای نابودی اتحادیه به حقوق ایالت ها باز خواهند گشت، پیوند دهد.

مقامات کاخ سفید می گویند بایدن می داند که دفاع از حفاظت از آرا و روند انتخابات برای حفظ این دموکراسی اساسی است. به گفته مقامات، بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس روز سه شنبه در آتلانتا سخنرانی خواهند کرد تا بر نیاز فوری به قانون در مورد حقوق رای تاکید کنند و از تضعیف کارمندان دولت در روند شمارش آرا جلوگیری کنند. و دونیلون در این مصاحبه قول داد که رئیس جمهور “این کار را انجام خواهد داد.”

سناتور تیم کین (D-Va.)، که قبل از تعطیلات تعطیلات گفتگوی طولانی با بایدن داشت، گفت که انتظار دارد سخنرانی رئیس جمهور در 6 ژانویه چهره عمومی چیزی باشد که سپس به یک “کمپین یک به یک” تبدیل خواهد شد. و سایرین در کاخ سفید این کار را انجام خواهند داد تا «پیش از رأی گیری در اواسط ژانویه به سناتورهای دموکرات برسند.

کین با اشاره به دروغ های ترامپ در مورد دزدیدن انتخابات 2020 گفت: “او باید دروغ بزرگ را بشکند، اما پادزهر دروغ بزرگ را نیز ارائه دهد.” و من فکر می کنم پادزهر این است. [to] اطمینان حاصل کنید که افراد بیشتری می توانند به راحتی در آن شرکت کنند، از سیستم های انتخاباتی دفاع کنند، و سپس انتخابات را بشمارند تا مطمئن شوید که مردم می توانند به آنها اعتماد کنند.”

کین گفت: “این به اندازه رای در مورد قانون حقوق رای 1965 خواهد بود.” و من فکر می کنم جو بایدن این را می داند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagrasweet bonanzaaviator sinyal hilesiMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerbahis siteleriBağlama büyüsü