انتخابات اروپا برای تماشا در سال 2022 – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

از امانوئل ماکرون، اصلاح‌طلب اتحادیه اروپا تا ویکتور اوربان، ناقض اتحادیه اروپا، برخی از سرسخت‌ترین حامیان و منتقدان اتحادیه در سال 2022 با چالش‌های انتخاباتی دشواری در داخل کشور مواجه هستند که به نوبه خود می‌تواند پویایی‌های سیاسی در سراسر قاره را متزلزل کند.

امیدهای اروپایی ها برای همکاری نزدیک تر با واشنگتن نیز احتمالاً با ورود ایالات متحده به انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر، محو خواهد شد، آزمون بزرگی برای جو بایدن، که می تواند ببیند که یک یا هر دو مجلس کنگره توسط حزب دموکرات خود تغییر خواهند کرد. ضربه ای به توانایی رئیس جمهور در تصویب قانون.

POLITICO راهنمای مختصری برای برخی از انتخابات کلیدی اروپا برای تماشا در سال 2022 گردآوری کرده است.

انتخابات پارلمانی پرتغال – 30 ژانویه

آنچه در خطر است: آنتونیو کاستا، نخست وزیر سوسیالیست، امیدوار است که در این انتخابات زودهنگام که پس از شکست دولت اقلیت وی در رای گیری بودجه کلیدی برگزار شد، قدرت را حفظ کند.

چه کسی را تماشا کنیم: جدی ترین رقیب کاستا، روی ریو، رئیس حزب راست میانه اصلی اپوزیسیون سوسیال دموکرات پرتغال (PSD) است. حزب سوسیالیست کاستا (PS) همچنان در نظرسنجی‌ها با حدود 37 درصد در مقابل 30 درصد از سوسیال دموکرات‌ها جلوتر است، اما این شکاف در ماه‌های اخیر به آرامی در حال کاهش بوده است و چنین نتایجی به این معنی است که هر دو حزب باید با دیگران متحد شوند. برای تشکیل ائتلاف اکثریت در جریان رای گیری بودجه که جرقه انتخابات را زد، کاستا حمایت دو حزب چپ را که به دولت او اجازه می داد در قدرت بماند، حزب کمونیست و بلوک چپ، از دست داد. ریو برای تشکیل دولتی به رهبری سوسیالیست ها پس از انتخابات ابراز آمادگی کرد، اما کاستا مذاکره با راست میانه را رد کرد.

در همین حال، حزب راست افراطی چگا (به معنی “به اندازه کافی”) که قبلا تنها یک کرسی در پارلمان داشت، می تواند با حدود 7 درصد به سومین حزب بزرگ در آنجا تبدیل شود.

نظرسنجی انتخابات پارلمان ملی پرتغال

برای اطلاعات بیشتر نظرسنجی از سراسر اروپا، به این سایت مراجعه کنید سیاست نظرسنجی از نظرسنجی ها

انتخابات عمومی در صربستان – 3 آوریل

آنچه در خطر است: الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان، برجسته ترین چهره سیاسی صربستان در دهه گذشته بوده است، اما منتقدان چه در داخل و چه در خارج از این کشور او را بیش از حد مسلط می دانند. دانشگاهیان، فعالان حقوق بشر، دیپلمات های غربی و سیاستمداران مخالف می گویند که او عقب نشینی جدی از دموکراسی، آزادی و حاکمیت قانون را رهبری کرده است. انتخابات پارلمانی در سال 2020 برگزار شد، اما ووچیچ گفت که انتخابات جدید زودتر از موعد مقرر برگزار خواهد شد – حتی قبل از اینکه دولت جدید از زمان آخرین رای گیری نهایی شود. تحلیلگران می گویند که به نظر می رسد درخواست برای انتخابات زودهنگام حرکت استراتژیک ووچیچ برای تقویت مشروعیت پس از تحریم رأی قبلی توسط مخالفان باشد. همچنین قرار است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.

انتخابات در فرانسه – انتخابات ریاست جمهوری در 10 و 24 آوریل، پارلمانی در 12 و 19 ژوئن

آنچه در خطر است: امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری در ماه آوریل، قبل از تصمیم گیری در مورد پارلمان جدید در ماه ژوئن، برای انتخاب مجدد نامزد خواهد شد. حتی اگر مکرون برای دومین بار پیروز شود، رای گیری در پارلمان برای اجرای تغییراتی که او به دنبال آن است، بسیار مهم خواهد بود، اما شکست هایی که از حزب میانه رو او La République En Marche در انتخابات محلی از زمان روی کار آمدن او متحمل شد، نویدبخش خوبی برای آنها نیست. ژوئن.

چه کسی را تماشا کنیم: نظرسنجی ها پیش بینی می کنند که مکرون که به طور رسمی نامزدی خود را اعلام نکرده است، اما انتظار می رود در اوایل سال جدید این کار را انجام دهد، در دور اول رای گیری خواهد رفت. سوال این است که او در دور دوم با چه کسی روبرو خواهد شد. مارین لوپن از راست افراطی رالی ملی مدت‌هاست که قرار است در سال 2017 دوباره به رقیب اصلی او تبدیل شود، اما محبوبیت او با ظهور یکی دیگر از چهره‌های راست افراطی، کارشناس تلویزیونی اریک زمور و نامزد محافظه‌کار، به خطر افتاده است. والری پکرس از Les Républicains، که در نظرسنجی ها بالا رفت و برخی حتی او را در مقابل لوپن قرار دادند. ماکرون چه با لوپن یا پکرس روبرو شود، همچنان انتظار می رود که او پیروز شود، اما با برتری بسیار کمتری نسبت به اولین انتخابات خود: 57 درصد به 43 درصد در مقابل لوپن، و 53 درصد به 47 درصد در برابر پکرس. به پیروزی 32.2 درصدی که در سال 2017 به دست آورد.

انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه نظرسنجی ها

برای اطلاعات بیشتر نظرسنجی از سراسر اروپا، به این سایت مراجعه کنید سیاست نظرسنجی از نظرسنجی ها

انتظار می رود انتخابات پارلمانی مجارستان در ماه آوریل برگزار شود

آنچه در خطر است: ویکتور اوربان، رهبر دیرینه پوپولیست راست‌گرای مجارستان، با سخت‌ترین انتخابات خود از زمان بازگشت برای دومین بار به عنوان نخست‌وزیر در سال 2010 مواجه است.

پیروزی اپوزیسیون دمای سیاسی بوداپست را تغییر می‌دهد، اما همچنین پویایی نشست‌های اتحادیه اروپا با سایر کشورهای عضو را تغییر می‌دهد، جایی که مجارستان اغلب نقش یک شورش را بازی می‌کند. با توجه به روابط اوربان با پکن و مسکو، این امر پیامدهای ژئوپلیتیکی نیز خواهد داشت. دولت جدید احتمالاً با اتحادیه اروپا، ایالات متحده و ناتو هماهنگی بیشتری خواهد داشت. با این حال، پیروزی اوربان قدرت او را تقویت می کند و به او اجازه می دهد تا به ایجاد اتحادی از نیروهای راست افراطی و اروپا شکاک در سراسر قاره ادامه دهد.

چه کسی را تماشا کنیم: حزب اوربان فیدز با ائتلاف متنوعی که اپوزیسیون متحد را تشکیل می دهد، به رهبری پیتر مارکی-زی، شهردار محافظه کار شهر جنوبی هودمسواسارهی، روبرو خواهد شد. نظرسنجی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که رقابتی بین گردن و گردن وجود داشته باشد و فیدز با حدود 48 درصد حمایت در اواسط دسامبر، درست جلوتر از اپوزیسیون متحد با 46 درصد پیش‌بینی می‌شود. برای پیروزی، مارکی زی باید تا حد زیادی ائتلاف چپ خود را در حاشیه نگه دارد، بدون اینکه رای دهندگان محافظه کار بیشتری را که ممکن است توسط فیدز وسوسه شوند، دور نگه دارد. در واقع، دولت او را ملزم می‌کند تا با منافع و جهان‌بینی‌های رقیب اتحادیه‌اش دستکاری کند.

نظرسنجی انتخابات پارلمان ملی مجارستان

برای اطلاعات بیشتر نظرسنجی از سراسر اروپا، به این سایت مراجعه کنید سیاست نظرسنجی از نظرسنجی ها

انتخابات در اسلوونی – انتخابات پارلمانی در 24 آوریل، ریاست جمهوری تا اکتبر

آنچه در خطر است: یانز جانسا، یکی از متحدان نزدیک اوربان، نیز در بهار با چالش انتخاباتی روبرو شد، قبل از اینکه کشور بعداً رئیس جمهور جدیدی را انتخاب کند. رئیس جمهور فعلی بوروت پاهور به دلیل محدودیت های دوره نمی تواند دوباره انتخاب شود.

چه کسی را تماشا کنیم: جانسا پس از تشکیل یک اتحاد چهار حزبی پس از فروپاشی دولت چپ میانه قبلی، در مارس 2020 و در بحبوحه موج اول همه گیری ویروس کرونا وارد سومین دوره ریاست جمهوری خود شد. اما ائتلاف خود او به زودی با خروج حزب بازنشستگان (DeSUS) در دسامبر گذشته شروع به فروپاشی کرد و دلیل آن واکنش دولت به همه‌گیری و همچنین نگرانی در مورد محدودیت‌های رسانه‌ای و سایر مسائل مربوط به حاکمیت قانون بود. نگرانی های مشابه سوالاتی را در مورد آینده سیاسی نخست وزیر ایجاد کرده است.

رقیب اصلی جانشا تانیا فاجون، رهبر سوسیال دموکرات های اسلوونی (SD) و در حال حاضر عضو پارلمان اروپا است. SD در نظرسنجی ها از حزب راست پوپولیست اسلوونیایی (UDF) عقب تر است، اما مخالفان جانشا امیدوارند که با متحد کردن احزاب بتوانند او را شکست دهند.

نظرسنجی های انتخاباتی پارلمان ملی اسلوونی

برای اطلاعات بیشتر نظرسنجی از سراسر اروپا، به این سایت مراجعه کنید سیاست نظرسنجی از نظرسنجی ها

انتخابات در ایرلند شمالی – 5 می یا زودتر

آنچه در خطر است: این رای ممکن است زودتر از حد انتظار بیاید: جفری دونالدسون، رهبر حزب اتحاد دموکراتیک (DUP) تهدید کرده است که از دولت منطقه کناره‌گیری می‌کند و به دلیل اختلافات جاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر توافق‌های تجاری برگزیت در ایرلند شمالی، جرقه برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد داد. پروتکل موسوم به ایرلند شمالی با هدف حفظ یکپارچگی بازار واحد اتحادیه اروپا پس از برگزیت و در عین حال اجتناب از یک خط سخت سیاسی حساس بین ایرلند شمالی، بخشی از بریتانیا، و جمهوری ایرلند، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، است. لندن و بروکسل در میان جنجال‌های سیاسی در ایرلند شمالی و شکایات بازرگانان در بریتانیا در مورد قوانین آن، بر سر عملکرد این پروتکل به بحث و جدل ادامه می‌دهند. دوبلین ابراز نگرانی کرده است که رای گیری آتی در ایرلند شمالی می تواند اساساً به همه پرسی در مورد پروتکل تبدیل شود.

انتظار می رود که حزب ملی گرای ایرلندی شین فین در انتخابات پارلمانی ایرلند شمالی عملکرد خوبی داشته باشد و به طور بالقوه جایگزین DUP به عنوان بزرگترین حزب شود و در نتیجه باعث ایجاد ناآرامی در بین اتحادیه گرایان شود. از آنجایی که محبوبیت حزب در جنوب مرزهای جمهوری نیز افزایش می یابد، برخی تحلیلگران می گویند که دورنمای ایرلند متحد مدت هاست توسط تبلیغ می شود. Sinn Fein دیگر خیلی قوی به نظر نمی رسد.

انتخابات عمومی در سوئد – 11 سپتامبر

آنچه در خطر است: ماگدالنا اندرسون، که به تازگی سوگند یاد کرده است، اولین نخست وزیر زن سوئد، امیدوار است که سوسیال دموکرات های خود را در انتخابات سپتامبر به پیروزی برساند، اما با یک تهدید بزرگ از سمت راست روبرو است. سلف او، استفان لوفن، نوامبر گذشته استعفا داد، به این امید که انتصاب رهبر جدید حزب چند ماه قبل از رای گیری بتواند راه را برای رای دهندگان حزبش هموار کند و بن بست اخیر در پارلمان را بشکند. اما اکنون اندرسون برای تحقق آن با یک سری چالش های دشوار مواجه است.

چه کسی را تماشا کنیم: رقیب اصلی اندرسون، رهبر راست میانه حزب میانه رو، اولف کریسترسون است و حزب راست افراطی دموکرات سوئد (SD) به رهبری جیمی اوکسون مصمم است که آن را به نفع کریسترسون جایگزین کند. سوسیال دموکرات ها تا اواسط دسامبر با حدود 30 درصد حمایت در نظرسنجی پیشتاز بودند، اما برخی از متحدان سنتی آنها، مانند سبزها، کمتر از آستانه 4 درصد برای تصاحب کرسی ها رای دادند. کریسترسون گفت که گروه آزاد که او رهبری می کند – سه حزب راست میانه به اضافه SD – تنها به یک کرسی پارلمانی بیشتر از آنچه در حال حاضر برای به دست گرفتن قدرت در سپتامبر نیاز دارد نیاز دارد. کریسترسون اخیرا گفت: “من مشتاقانه منتظر روز انتخابات هستم.”

نظرسنجی انتخابات پارلمان ملی سوئد

برای اطلاعات بیشتر نظرسنجی از سراسر اروپا، به این سایت مراجعه کنید سیاست نظرسنجی از نظرسنجی ها

انتخاب های دیگر برای تماشا

انتخابات عمومی در مالتا – تاریخ تعیین نشده است

انتخابات ریاست جمهوری در اتریش – تاریخ تعیین نشده است

انتخابات پارلمانی لتونی – اکتبر 1

انتخابات عمومی بوسنی – 2 اکتبر

انتخابات میان دوره ای ایالات متحده – 8 نوامبر[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izleMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetMobilbahisCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma