“ما عقب هستیم”: 2022 به عنوان یک تور کلیدی در مسابقه فضایی با چین تلقی می شود

[ad_1]

وی در مصاحبه ای افزود: «من معتقدم از این فضا استفاده خواهیم کرد تا نه تنها برای ایالات متحده بلکه برای جهان مفید باشیم. اما من برای انجام این کار به دیگران اعتماد ندارم.»

مقامات و کارشناسان فضایی فعلی و سابق می گویند چین هیچ نشانه ای از کاهش سرعت برای پیشی گرفتن از ایالات متحده و سایر نیروها در حمل و نقل و تحقیقات فضایی نشان نمی دهد.

استیو کواست، ژنرال بازنشسته و استراتژیست فضایی می گوید: «به طور فزاینده ای آشکار می شود که چین می خواهد از نظر فضا و اقتصاد فضایی چقدر مسلط باشد. آنها حاشیه سود را می بینند، جریان اقتصادی درآمد را می بینند و عواقب آن را برای امنیت ملی می بینند.

این مسابقات در سال 2022 به روش های بی شماری برگزار می شود که در نهایت می تواند تعیین کند که کدام کشور پیروز خواهد شد.

چه کسی پلیس راهنمایی و رانندگی خواهد بود؟

سوال بزرگ این است که اگر هماهنگی بهتری نداشته باشند، چه کسی صنعت فضایی جهانی را در مدیریت رشد تاریخی ماهواره‌هایی که به طور فزاینده‌ای توسط برخورد با زباله‌های مداری – یا با یکدیگر – تهدید می‌شوند، رهبری خواهد کرد.

دن دامباچر، رئیس مؤسسه هوانوردی و فضانوردی آمریکا، می‌گوید: «حصارکشی سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود، و اهمیت آن همچنان به سرعت رشد می‌کند و رشد می‌کند. “ایالات متحده یک رهبر در این عرصه است و ما می خواهیم جلوتر از این گفتگو بمانیم تا مطمئن شویم که در مسیر درست پیش می رود.

اما قبل از اینکه نقش بزرگ‌تری را در سرتاسر جهان به عهده بگیرد، واشنگتن در نهایت باید بفهمد که کدام آژانس آمریکایی مسئول است، وزارت بازرگانی یا اداره هوانوردی فدرال که مجوز پرتاب‌های فضایی را صادر می‌کند.

این یکی از مواردی است که در دستور کار قرار دارد، معاون رئیس جمهور کامالا هریس، که ریاست شورای ملی فضایی را بر عهده دارد، که اولین جلسه خود را در اوایل ماه جاری برگزار کرد.

رابرت واکر، رئیس سابق کمیته علمی مجلس نمایندگان، گفت: «من تمایل زیادی از سوی این دولت برای برداشتن گام‌های مهم لازم برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام آژانس مسئول این امر خواهد بود و سپس تأمین مالی مناسب آن را انجام دهد، ندیدم». نمایندگان

او افزود: «بخشی از این مشکل در کاپیتول هیل است. “این یک اختلاف بر سر صلاحیت قضایی بین دو رئیس جمهور کاپیتول هیل است.

اما خطرات زیاد است. واکر که اکنون رئیس شرکت مشاوره فضایی moonWalker Associates است، می‌گوید: «ما عقب هستیم. “خطر این است که شخصی مانند چین سیستم خود را برای این کار اختراع کند و جهان حول آن متحد شود.”

سلاح در فضا

آزمایش اخیر روسیه از تسلیحات ضد ماهواره یادآور عواقب ناپایدار مدار پایین زمین بود.

رند سیمبرگ، تحلیلگر سیاست فضایی، پیش بینی می کند: «این مشکلی است که بدتر و بدتر خواهد شد». “ما نمی توانیم به انفجار عمدی چیزها ادامه دهیم. این آزمایش روسی باعث آشفتگی جهنمی شد.”

واکر همچنین “تداوم چالش های چین و احتمالاً افزایش حملات چین و روسیه به زیرساخت های فضایی ما” از جمله حملات ماهواره ای الکترونیکی را پیش بینی کرد.

او نشانه‌ای شوم از شکایت بی‌اساس چین به سازمان ملل در این ماه می‌داند که ماهواره ارتباطی استارلینک اسپیس‌ایکس برای تهدید ایستگاه فضایی چین در نزدیکی طراحی شده است.

واکر می‌گوید: «من فکر می‌کنم این بدان معناست که آنها قصد دارند برخی از دارایی‌های فضایی ما، چه تجاری و چه نظامی را دنبال کنند. “ما باید برای جلوگیری از این چالش، تحقیقاتی را که در حال انجام روی سلاح های مدرن انجام می دهیم، تامین کنیم.

آزمایش چین در سال جاری از یک موشک مافوق صوت که به دور زمین می چرخد ​​نیز به طور گسترده به عنوان نمایشی از قدرت رو به رشد تکنولوژیکی آن در گروگان گرفتن دارایی های فضایی ایالات متحده تلقی شد.

پل استیمرز، لابیست فضایی، گفت: «به نظر می‌رسد که نیروهای فضایی هر روز بهتر و بهتر می‌شوند و نیاز به حضور فردی در آنجا برای تضمین آزادی عملیات… و همچنین تمیز نگه داشتن مراکز خرید در صورت تمایل.» گیتس K&L.

نژاد قمری

بسیاری از پیشرفت‌های فناوری که توسط هر دو طرف دنبال می‌شوند، با هدف شرط‌بندی روی ماه برای هموار کردن راه برای حضور بلندمدت است که می‌تواند از سرمایه‌گذاری‌های تجاری حمایت کند.

چین اولین فضاپیمای روباتیک را در سمت دور ماه اجرا می کند و همچنین در حال کار بر روی فضاپیمای سرنشین دار خود برای فرود بر سطح ماه است.

مهلت برنامه آرتمیس ناسا برای بازگرداندن فضانوردان به سطح ماه حداقل یک سال یعنی تا سال 2025 به تعویق افتاده است.

یکی از عناصر کلیدی تلاش‌های ناسا برای رسیدن به ماه، سیستم پرتاب فضایی است، یک موشک بزرگ که توسط بوئینگ ساخته شد و سال‌ها با تاخیر و هزینه‌های بیش از حد مواجه بود و سرانجام اولین پرواز آزمایشی خود را در سال 2022 انجام خواهد داد.

واکر گفت: “اینکه آیا ما یک پرواز SLS موفق انجام دهیم یا نه، نیاز به توجه دارد.”

وی افزود: چالش‌های موتورها و سایر قطعات این سوال را مطرح می‌کند که آیا ما حتی زیرساخت‌هایی برای ساخت پروازهای دوم و سوم داریم یا خیر. من این را مشکلی می بینم که در سال 2022 به منصه ظهور خواهد رسید.

بسیاری نیز سوار موشک استارشیپ اسپیس ایکس خواهند شد که قرار است اولین موشک تجاری باشد که به ماه سفر می کند و برمی گردد. قرار است اولین پرواز آزمایشی مداری خود را در اوایل سال 2022 انجام دهد.

برنامه ماه ایالات متحده در حال جذب شرکای بین المللی در قالب موافقت نامه های آرتمیس است که اکنون بیش از ده کشور را شامل می شود. اما روسیه و چین که به دنبال یک ایستگاه تحقیقاتی ماه هستند نیز به دنبال شریک هستند.

استیمرز می گوید که آیا فضا به طور فزاینده ای دموکراتیک خواهد شد تا حد زیادی به این بستگی دارد که چه کسی مسیر را ترسیم می کند.

او گفت: “من فکر می کنم اینجا جایی بود که توافقات آرتمیس وارد عمل شد.” “در حالی که ما با شرکای مختلف بین المللی خود برای ایجاد مجموعه ای از هنجارها و انتظارات برای رفتار، چه در ماه و چه در خارج از ماه کار می کنیم، در تلاش هستیم رژیمی را ایجاد کنیم که بر عدالت و صراحت تمرکز کند.

وی افزود: «در سطح بین‌المللی، مردم باید انتخاب‌های بسیار روشنی داشته باشند. «به همین دلیل است [the Artemis Accords] یک معامله مربع یا توافقی است که بیشتر از سایر شرکت کنندگان به نفع ایالات متحده است. و آنها همچنین می توانند ببینند که چین چه کار می کند و چه کرده است، و اینکه آیا این یک معامله واقعی است یا خیر. من کاملاً انتظار دارم که این یکی از داستان های عالی سال 2022 باشد.

آیا دیپلماسی می تواند کارساز باشد؟

تعداد کمی از ناظران نزدیک چشم‌اندازی برای معاهدات رسمی جدید برای ایجاد قوانین بین‌المللی برای فضا می‌بینند.

اما سال 2022 ممکن است تعیین کند که آیا پیشرفت در آنچه که بسیاری آن را بهترین چیز بعدی می‌دانند امکان‌پذیر است: «قواعد رفتاری» توافق شده بین قدرت‌های فضایی پیشرو که احتمال درگیری در مدار را کاهش می‌دهد و به اطمینان از انعطاف‌پذیری فضا در سال‌های بعد کمک می‌کند.

تمرکز جدید بر روند دیپلماتیک نوپای در سازمان ملل است. در شب کریسمس مجمع عمومی قطعنامه ای اتخاذ کرد با موضوع «کاهش تهدیدات فضایی از طریق هنجارها، قوانین و اصول رفتار مسئولانه».

ویکتوریا سامسون، مدیر دفتر واشنگتن، گفت: “آنها چهار بار – دو بار در بهار امسال و سپس دو بار در سال 2023 – با این ایده که به سندی بر اساس اجماع در مورد هنجارهای رفتاری دست خواهند یافت.” متخصص امنیت

به گفته سامسون، این واقعیت که این فرآیند به جای فناوری بر رفتار متمرکز است – به عنوان تلاشی برای ممنوعیت کلاس های خاصی از تسلیحات، که مدت هاست شروع نشده تلقی می شود – نشانه ای است که ممکن است برخی از منافع همپوشانی وجود داشته باشد.

او گفت: “من فکر می کنم این واقعاً دلگرم کننده است زیرا نشان می دهد که علاقه به حرکت رو به جلو و مقابله با تهدیدات امنیت فضایی وجود دارد.”

موران، که همچنین عضو کمیته تخصیص دفاعی است، می گوید امیدوار است روند دیپلماتیک بتواند وارد سال 2022 شود.

وی گفت: این یکی از دلایلی است که ما نیاز به برخورد سریع در فضا داریم، زیرا انگیزه دستیابی به این توافقات در حال افزایش است. «اگر فناوری‌های ما بهتر باشد – یا حداقل به خوبی فناوری‌های چین، روسیه یا هر کس دیگری باشد – انگیزه بیشتری برای این کشورها وجود دارد که سعی کنند آن استانداردها را رعایت کنند.

جین ملکوس اسمیت، محقق فضایی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی و استاد آکادمی نظامی ایالات متحده در وست پوینت، هشدار می دهد که موانع بزرگ هستند.

او اشاره کرد که در حال حاضر چندین “مکانیسم چند جانبه” برای تنظیم رفتار مداری وجود دارد، از جمله دستورالعمل‌هایی برای کاهش زباله‌های فضایی که توسط کمیته سازمان ملل در مورد استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو تهیه شده است.

او گفت: «با این حال، علی‌رغم این تلاش‌های جمعی، کشورها همچنان در حال انجام آزمایش‌های مخرب برای سلاح‌های ضد ماهواره هستند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme