کتاب های تاریخ چگونه سال 2021 را به یاد خواهند آورد؟

[ad_1]

با وجود بیهودگی رقت انگیز آن، یورش کاپیتول عمق بیگانگی را که ده ها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داد، برجسته کرد. به میزان قابل توجهی، آمریکایی ها به افراد بی اعتمادی تبدیل شده اند، با اعتماد کمی به نهادهای خود و کاهش اعتماد به یکدیگر. از آنجایی که این مردم ناراضی شدیداً ناراضی همچنان در رنجش ها، توهمات و ناامیدی های خود خفه می شدند، به دنبال چالش های فزاینده ای برای هنجارها، ارزش ها و نهادهایی بودند که جمهوری را برای بیش از دو قرن حفظ کرده بودند. فرهنگ سیاسی قبیله ای ظهور کرد که رأی دهندگان را قطبی کرد و نظام سیاسی را فلج کرد.

و حتی زمانی که ترویج موفقیت آمیز توسعه سریع بی سابقه واکسن توسط دولت فدرال به طرز چشمگیری نشان دهنده ظرفیت عالی دولت مدرن برای مدیریت منابع مالی، انسانی و علمی در مقیاس و سرعت غیرقابل تصور است – زمانی که اراده سیاسی جمع آوری و متمرکز شد – امتناع واکسن ها انجام شد. نه، این به طرز چشمگیری نشان می دهد که تا چه حد غیرمنطقی معمولی قدیمی می تواند حتی خوش شانس ترین سیاست های روشنگرانه را اژدر کند.

در همین حال، در حالی که آمریکایی ها به هدر دادن ذخایر رو به کاهش سرمایه اجتماعی خود ادامه می دادند و برای حفظ یک دولت مؤثر از و برای مردم آن سوی کره زمین تلاش می کردند، چین در حال ظهور، سرکوبگر اما به طرز قابل توجهی انعطاف پذیر، بی وقفه نشان داد که اثربخشی رادیکال انواع مختلف نظم اجتماعی و سیاسی

دو جامعه، دو نظام حکومتی، دو چشم انداز برای جهان پیش رو. وقتی قرن بیست و یکم حرکت نمی کرد چه چیزی غالب می شد، سوالی بود که به طرز ناخوشایندی و فوری در دامان آینده بود.

سالی که یاد گرفتیم آموزش زیرساخت است

کلر باند پاتر، استاد تحقیقات تاریخی در مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی و سردبیر همکار در سمینار عمومی است.

در سال 2021، آمریکایی ها آموختند که مدارس برای زیرساخت های اقتصادی ایالات متحده، که برای یک بحران ملی آماده و آماده نیستند، حیاتی هستند. هر مدرسه – در محل یا آنلاین – هم به یک پروژه بهداشت عمومی و هم به یک هدف سیاسی تبدیل شده است. جلسات هیئت مدیره مدارس سیاسی و عصبانی شد و انتخابات این نهادها ناگهان به رقابت های داغ تبدیل شد. در حالی که مربیان ملی، دانش‌آموزان، والدین و مدیران مدارس شخصاً وارد پروتکل‌های کووید-19 و آموزش آنلاین اضطراری شدند، هیئت‌های مدرسه، کتابداران، مدیران و معلمان با درخواست‌های تازه‌ای که اغلب توسط عوامل سیاسی رهبری می‌شد، بمباران شدند که مواد آموزشی ویرانگر برای نژاد، جنسیت و جنسیت از کلاس درس پاک شود.

آمریکایی ها چه آموختند؟ زمانی که والدین به عنوان کارمند از راه دور یا ابتدایی درآمدند، از آنها انتظار می رفت که دستیاران معلمان نیز باشند، که نشان می دهد مدارس کم بودجه جزء مهمی از سیستم مراقبت از کودکان در ایالات متحده هستند که به همان اندازه کم بودجه و توسعه نیافته است. وقتی دانش‌آموزان به‌طور آشفته و اغلب با تلفن‌های همراه در کلاس ظاهر می‌شدند، کشور متوجه شد که «بیابان‌های اینترنتی» عظیمی وجود دارد که بر توانایی میلیون‌ها آمریکایی برای مشارکت کامل در جامعه تأثیر می‌گذارد. معلوم شد که بسیاری از دانش‌آموزان مدارس دولتی و احتمالاً والدین آن‌ها چنان به سیستم آموزشی وابسته بودند که تقریباً 3 میلیون نفر به سادگی ناپدید شدند. زمانی که معلمان که تا سال 2020 خسته شده بودند، با تعداد بی سابقه ای ترک کردند یا بازنشسته شدند (فلوریدا، ایالتی که هم تحت تأثیر کووید-19 و هم از جنگ های فرهنگی متاثر شد، شاهد افزایش بیش از 67 درصدی مشاغل خالی بود)، ملت متوجه شد که کارکنان مدرسه در جلو هستند. کارگران خط نیز در سال 2021، آمریکایی ها دریافتند که زمانی بهترین سیستم مدرسه در جهان بود که در یک بحران بهداشتی فرهنگی و اجتماعی منحرف و شکسته شد – و این یک زیرساخت مهم است که باید به طور سیستماتیک بازسازی شود.

آمریکایی های آسیایی با بیماری و تبعیض روبرو هستند

کاترین سنیزا چوی نویسنده آخرین کتاب آینده است تاریخ آسیایی-آمریکایی ایالات متحده (2022) و استاد مطالعات قومی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی.

قربانی نژادی و پزشکی مهاجران و آمریکایی های آسیایی-آمریکایی متولد ایالات متحده، گروهی که سریع ترین رشد را از بین همه گروه های نژادی و قومی در اوایل قرن بیست و یکم داشتند، در نتیجه همه گیری کووید-19 تا سال 2021 ادامه یافت. بر اساس گزارش Stop AAPI Hate مرکز، بین 19 مارس 2020 تا 30 سپتامبر 2021، تقریباً از هر 5 آمریکایی آسیایی-آمریکایی و ساکن جزایر اقیانوس آرام، 1 نفر مورد آزار و اذیت کلامی، اجتناب، تجاوز فیزیکی و/یا نقض حقوق مدنی بوده است. اگرچه پرستاران فیلیپینی تنها 4 درصد از پرستاران را در ایالات متحده تشکیل می دهند، اما تقریباً 25 درصد از موارد کووید-19 و مرگ و میر در میان پرستاران را تشکیل می دهند. به طور غم انگیز، کمک های آسیایی-آمریکایی ها به مراقبت های بهداشتی آنها را از آزار و خشونت مرتبط با ویروس کرونا مصون نگذاشته است. کلیشه‌های قرن‌ها در مورد آسیایی‌ها به‌عنوان ناقلان بیماری، بیگانگان دائمی و اشیاء عجیب و غریب، سرسختانه و کشنده بوده‌اند. این نفرت و تیراندازی در آبگرم آتلانتا در 16 مارس 2021، که منجر به کشته شدن هشت نفر شد که شش نفر از آنها زن آسیایی آمریکایی بودند، تصورات پرهزینه از رویای آمریکایی و وعده آن برای برابری و افزایش تحرک اجتماعی را به چالش کشید. آسیایی‌آمریکایی‌ها با سازماندهی برای افزایش آگاهی از حضور بیش از 150 ساله و مشارکت ناشناخته آن، با خشونت مدرن ضدآسیایی و تاریخ طولانی آن سازگار شده‌اند. فعالان به سازمان‌های فعلی مدافع آسیایی آمریکایی تکیه کردند و سازمان‌های جدیدی ایجاد کردند. هنرمندان و دانشمندان از دست دادن، غم و بقا را مستند کرده اند تا هرگز فراموش نکنیم.

ملت متلاشی شد و هشدارها را نادیده گرفت

دیوید دبلیو بلیت، استاد تاریخ استرلینگ ییل و نویسنده کتاب برنده جایزه پولیتزر است. فردریک داگلاس: پیامبر آزادی.

«اینجا، من حرف هایم را در دهان تو می گذارم… برای ربودن و شکستن
نابود کردن و خراب کردن، ساختن و کاشت.»
ارمیا 1: 9-10

سال 2021 با اولین ماه آن که در آن رئیس جمهور فعلی و متحدانش، از جمله در کنگره، تلاش کردند تا علیه دولت ایالات متحده کودتا کنند تا انتخابات را باطل کنند و دونالد ج. ترامپ به جای جوزف آر. بایدن منتخب منتخب. قیام خشونت‌آمیز و بی‌سابقه در 6 ژانویه باعث استیضاح دوم و در نهایت تبرئه چریکی ترامپ شد. با این حال، در دراز مدت، کودتا شروع به شکست کرد و تبدیل به ایدئولوژی قدرتمندی از آرمان از دست رفته شد، که میلیون ها نفر به عنوان داستان پیروزی – پیروزی بر لیبرالیسم و ​​کثرت گرایی – به آن چسبیدند. اقتدارگرایی جناح راست که به طور فزاینده ای مستعد خشونت است، آرزوی آرمان شهر ناامیدکننده بدون چندفرهنگی و ریشه محکمی در کنترل محلی یا دولتی داشت.

سال 2021 به‌عنوان سال ریاست‌جمهوری اطمینان‌بخش اما مسدود شده بایدن، که به دلیل همه‌گیری کووید، عقب‌نشینی از افغانستان و اختلافات در حزب او با مشکل مواجه شده بود، به یاد می‌آید، که توسط جو مانچین، سناتور ویرجینیای غربی، که میهن‌پرستی خود را برای کشور خود حفظ کرد، تجسم یافت. ریاست جمهوری بایدن نیز توسط یک نئوفاشیسم شدید جدید که در یک حزب جمهوری خواه تعبیه شده بود، خنثی شد که آشکارا متعهد به سرکوب رأی دهندگان، نژادپرستی، حقوق دولتی، کاهش مالیات، بهبود سبد سرمایه گذاری و یکی از رقت انگیزترین اما موفق ترین «دروغ های بزرگ» در تاریخ مدرن بود. “انتخابات دزدیده شده” 2020، قدرتمندترین دروغ ترامپیسم، با صدای محض اظهارات مکرر او در فاکس نیوز رشد می کند. «قطب‌بندی» سیاسی بین سیستم‌های اطلاعاتی کاملاً مجزا که در امتداد خطوط ایدئولوژیک سازمان‌دهی شده‌اند، تا پایان سال ۲۰۲۱ به چیزی تبدیل خواهد شد که بسیاری از مفسران شروع به تعریف آن‌ها به عنوان نوع جدیدی از «جنگ داخلی» کرده‌اند. آمریکایی‌ها دائماً معنای «ملت» را از دست می‌دهند، ترکیبی از بسیاری از ملت‌ها، فرهنگ‌ها و مناطقی که همگی از چیزی پرهزینه برای ساختن و حفظ کل دست می‌کشند.

سال 2021 تنها لحظه فروپاشی آخرالزمانی آزمایش آمریکا برای دموکراسی در قرن بیست و یکم نبود، بلکه مقدمه ای برای کودتاهای کمتر مشهود اما معمولی علیه جمهوری مشروطه بود. سال 2021 عناصر ناکارآمد سیستم قانون اساسی ایالات متحده، به ویژه سنای غیر دموکراتیک ایالات متحده، متمم دوم متمم، هیئت انتخاباتی پوچ و دادگاه عالی که به طور سرنوشت سازی سیاسی شده بود، را آشکار کرد، که مادام العمر خدمت می کند و توسط ایدئولوژی های راست راست هدایت می شود. این واقعیت که جمهوری خواهان به طور آشکار سرکوب رای دهندگان را انجام دادند، منجر به درگیری های خشونت آمیز در طول انتخابات شد. مدافعان حق رای همگانی برای مبارزه با محدودیت های رأی دهندگان، از زندان و سایر نافرمانی های مدنی استقبال کردند.

چپ ها پس از سال 2021 با ابزارهایی که در اختیار داشتند، پاسخ دادند. تحقیقات 6 ژانویه توسط مجلس نمایندگان جنایات علیه ایالت و قانون اساسی توسط رئیس جمهور سابق ترامپ و متحدانش را کشف کرد، اگرچه تنها تعداد انگشت شماری پس از بازپس گیری کنترل کنگره توسط جناح راست در سال 2022 مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و زندانی شدند.

سال به سال، جوایز کتاب و جوایز هنری و روزنامه‌نگاری به کسانی تعلق می‌گیرد که به عنوان ارمیا خدمت کرده‌اند و آینده «جمهوری» خود را به مردم نشان می‌دهند، که همیشه در آستانه فروپاشی سیاسی و زیست‌محیطی تعادل دارند. دوران پس از ترامپ تاریخ، درام، هنر و ادبیات بزرگی را خلق خواهد کرد، زیرا ملت در خیابان ها منفجر می شود. تیراندازی های دسته جمعی به طور فزاینده ای به «تراژدی» کلاسیک معنای جدیدی آمریکایی می بخشد. در جهانی پرتلاطم که توسط همه‌گیری‌ها و تغییرات آب‌وهوایی ویران شده بود، آمریکا به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یک دموکراسی شکست‌خورده تلقی می‌شد و اغلب در کشورهایی که لیبرال دموکراسی در آن‌ها زنده مانده بود، ایالات متحده اسلحه نامیده می‌شد. هدف گمشده ترامپ بناهای یادبود خود را در قوانین و داستان ها و شبکه های ارتباطی با بودجه مناسب ساخته است، در حالی که لیبرالیسم با عقل و منطق با دشمنی با سلاح های بسیار می جنگد.

نژادپرستی اپیدمی دیگر است

برندا ای استیونسون اولین رئیس هیلاری رادهام کلینتون در تاریخ زنان در کالج سنت جان، دانشگاه آکسفورد بود.

سال 2021 سالی پر از امید برای بازگشت به سبک زندگی “عادی” بود، که با یک بیماری همه گیر جهانی که حداقل سه میلیون نفر را تا سال جدید 2021 کشته بود، آشکار شد، یعنی بیش از یک دهم از این تعداد جان باختگان. ایالات متحده تنها چند هفته مانده به پایان سال 2020، اولین آمریکایی که واکسن کووید-19 را دریافت کرد. نور کمی در انتهای یک تونل طولانی و تاریک وجود داشت (یا به نظر می رسید) به لطف توسعه سریع تعدادی از واکسن ها، که ثابت شد تا حد زیادی در کاهش مرگ و میر افراد آلوده موثر است. تا آوریل، حدود 200 میلیون واکسن تزریق شده بود، و آمریکایی ها نسبت به بازگشت به کار، مدرسه، معابد و غیره خوش بین بودند. اقتصاد نیز بهبود یافت و بیکاری در طول سال به کمی بیش از 4 درصد کاهش یافت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24MariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetHovardahttps://gelsincicek.com/BetvoleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmachicken slaughterhouseVodafone Mobil Ödeme NovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma