چگونه فرانسه به راست چرخید – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

پاریس – فرانسه ممکن است کشوری با سیاست‌های سخاوتمندانه برای کمک‌های اجتماعی و حمایت قوی از نیروی کار باشد، اما هرکسی که مراحل اولیه مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری را دنبال کند، فکر می‌کند که این کشور کاملاً راست‌گرا است.

نامزدهای ریاست جمهوری که متعهد به سخت‌ترین مواضع در مورد مهاجرت و امنیت شده‌اند، از بزرگترین تقویت در هفته‌های اخیر بهره‌مند شده‌اند، در حالی که یک سوم بی‌سابقه رای‌دهندگان می‌گویند که قصد دارند به نامزد راست افراطی رای دهند.

ظهور اریک زمور، کارشناس تلویزیونی راست افراطی که می گوید اسلام یک تهدید وجودی برای فرانسه است و دو بار به دلیل تحریک به نفرت محکوم شده است، شاید بارزترین نشانه موج جناح راست باشد.

حزب دیگر، حزب محافظه‌کاران جمهوری‌های جمهوری‌خواه (LR)، حزب روسای جمهور سابق نیکلا سارکوزی و ژاک شیراک است. محافظه کاران که توسط لیبرالیسم اقتصادی ماکرون به چپ و با عادی سازی راست افراطی به سمت راست سوق داده شده اند، در تلاش برای حفظ پایگاه خود، مواضع خود را در مورد امنیت و مهاجرت مستحکم کرده اند.

اریک سیوتی، محافظه‌کار سرسخت که هفته گذشته به‌طور غیرمنتظره‌ای در دور اول انتخابات حزب پیروز شد، قول داد که گوانتاناموی فرانسه ایجاد کند و از نظریه راست افراطی حمایت کرد مبنی بر اینکه مردم فرانسه با خارجی‌ها – اعراب، سیاه‌پوستان، مسلمانان – مهاجران «جایگزین» شده‌اند. .

والری پکرس، رئیس‌جمهور منطقه پاریس که روز شنبه سیوتی را برای نامزدی LR شکست داد، از اولویت قانون فرانسه بر قوانین اروپا دفاع کرده و می‌خواهد زندانیان جهادی را خارج از مجازاتشان در زندان نگه دارد.

او در سخنرانی پیروزی خود در روز شنبه، به صراحت تماس گرفت حامیان مارین لوپن، رهبر راست افراطی و زمور به او ملحق شدند و گفتند که چیوتی نقش اصلی را در مبارزات انتخاباتی او ایفا خواهد کرد.

پکرس گفت: «این را به همه کسانی می‌گویم که از وعده‌های شکست‌خورده خسته شده‌اند، از ناتوانی مقامات دولتی عصبانی شده‌اند و مارین لوپن یا اریک زمور را وسوسه کرده‌اند… برخلاف افراط‌ها، ما صفحه را به ماکرون برمی‌گردانیم».

موفقیت نظرسنجی های انجام شده توسط سیاستمدارانی که دیدگاه های تاکیدی بیشتری در مورد مهاجرت، امنیت و هویت دارند، این موضوعات را در کمپین ریاست جمهوری تبدیل کرده است، حتی اگر جمعیت عمومی فرانسه همچنان قدرت خرید و مسائل زیست محیطی را مبرم تر ارزیابی کنند.

از آنجایی که فرانسه هنوز تحت تأثیر حملات تروریستی اسلامگرایان در سال 2015 است، این موفقیت ناشی از سه عامل است: کاهش درک فرانسه، فروپاشی جناح چپ و نرخ پرهیز بالاتر در میان جوانان و رای دهندگان چپ.

دست برداشتن از

علیرغم استاندارد بالای زندگی، کرسی دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و کشوری که همچنان مقصد شماره یک توریستی در جهان است، تصور فرانسوی ها از افول کشورشان تیز است.

“مهاجرت به عنوان یک مشکل بزرگ در حال ظهور است، زیرا مردم فرانسه عمیقا متقاعد شده اند که فرانسه در حال افول است. آنها معتقدند کشورشان یک قدرت بزرگ جهانی بود و اکنون کوچک است. جرارد گرونبرگ، تحلیلگر و محقق سیاسی می گوید: «وقتی کشوری احساس می کند که وضعیتش خوب است، در زمینه مهاجرت بهتر عمل می کند.

ویدئویی که نامزدی ریاست جمهوری سمور را اعلام می کند، به شدت به این تصور متمایل بود. او به مدت ده دقیقه روزهای خوش شهرت را بازگو می‌کند، با تصاویر آرشیوی مانند قهوه‌ای از سال‌های پس از جنگ جهانی دوم، رشته‌های تاریخ افسانه‌ای فرانسه را می‌کشد و نام‌های ژان دارک، ناپلئون و شارل دو شارل گل را بررسی می‌کند.

تنها 25 درصد از مردم فرانسه می گویند که فرانسه در حال انحطاط نیست، و اکثریت می گویند که آنها مانند قبل احساس نمی کنند که در خانه خود هستند (62 درصد). تعداد مهاجران بسیار زیاد است (64 درصد). بر اساس مطالعه ایپسوس، نیاز به یک رهبر قوی برای بازگرداندن نظم و قانون (79 درصد) وجود دارد.

این مدلی است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در تلاش است تا با آن کنار بیاید و بر موقعیت او قبل از انتخاب مجددش سنگینی می کند.

اگرچه ماکرون موفق شد جناح راست لیبرال اقتصادی را استخراج کند، اما در ابتدای ریاست جمهوری خود متهم شد که در مورد مسائل مربوط به جرم و جنایت و اسلام گرایی احساس ناراحتی می کند.

او به تدریج موضع خود را در قبال پناهجویان، اخراج مهاجران غیرقانونی به شمال آفریقا و افزایش بودجه اجرای قانون، محکم کرده است. او همچنین جرالد دارونین محافظه کار تندرو را به عنوان وزیر کشور منصوب کرد. دارونین زمانی لوپن را متهم به نرمش کرد و گفت که فکر نمی‌کند اسلام مشکلی است.

چالش ماکرون بهبود اختیارات خود در زمینه مهاجرت و قانون و نظم و در عین حال تلاش برای حفظ آرای چپ میانه است که او را به ریاست جمهوری در سال 2017 رساند.

برای دومی، وضعیت فعلی چپ می تواند به او کمک کند.

خاموش در سمت چپ

از آنجایی که هیچ نامزدی نمی تواند بیش از 10 درصد رای دهد، بر اساس نظرسنجی پولیتیکو، تعجبی ندارد که موضوعات جناح راست بر گفتگو غالب باشد.

سیاستمدارانی که معمولاً از موضوعاتی مانند قدرت خرید و اقدامات اقلیمی دفاع می کنند، جای خود را به بحث عمومی داده اند. محافظه کاران و راست افراطی جایگزین آنها شدند که موضوعات مورد علاقه خود را در اخبار کابلی و برنامه های گفتگو تحمیل کردند.

آنتوان بریستیل، مدیر دیده بان افکار عمومی بنیاد ژان ژورس، گفت: “یک چرخش به راست برای رای دهندگان وجود دارد – یعنی کسانی که رای می دهند – زیرا جوانان بسیار بیشتر چپ هستند، اما بیشترین رای ممتنع را دارند.” «رای دهندگان جناح چپ نیز در این مرحله از مبارزات انتخاباتی بسیار کمتر از رای دهندگان جناح راست بسیج شده اند.

با این حال، حمایت همزمان مردم فرانسه از رفاه اجتماعی سخاوتمندانه و خط محکمی در مورد مهاجرت، هویت و امنیت زمانی که در چارچوب شکوه گذشته فرانسه و نحوه ساخت دولت فرانسه در نظر گرفته شود، متناقض نیست.

در فرانسه یک بدبینی اجتماعی واقعی وجود دارد… ما عادت کرده ایم در جامعه ای باشیم که از یک دولت متمرکز قوی محافظت می شود. بریستیل گفت: “اما از دهه 1990، هم جهانی شدن و هم بحران متعاقب آن، ما این احساس را داریم که دفاع اجتماعی و فرهنگی ما در حال فروپاشی است و این ما را بیشتر از مردم کشورهایی که از نظر اقتصادی لیبرال هستند می ترساند.”

این توضیح می‌دهد که چرا نیمی از فرانسوی‌های شرکت‌کننده در نظرسنجی پس از اعلام کاندیداتوری زمور، گفتند که با اظهارات او موافق هستند که دیگر در کشوری که می‌شناسند زندگی نمی‌کنند و سیاستمداران میزان جایگزینی خود را در جامعه خود پنهان کرده‌اند.

با این حال، تنها 24 درصد معتقدند که زمور دارای ویژگی های یک رئیس دولت است.

سیاستمداران برجسته LR در تلاش هستند تا با اتخاذ مواضع نزدیک به او و در عین حال تأکید بر قدرت و رشد سیاسی خود از این فرصت استفاده کنند.

پکرس پس از دور اول انتخابات مقدماتی حزبش گفت: من تنها کسی هستم که می‌توانم امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور را شکست دهم.

اکنون باید حزب خود را متحد نگه دارد تا فرصتی برای رسیدن به دور دوم در آوریل 2022 داشته باشد، اما در حال حاضر تحت فشار جناح تندرو LR است.

چیوتی، که به حمایت او نیاز خواهد داشت و قبل از انتخابات مقدماتی LR گفته بود که در صورت دور دوم انتخابات بین این سیاستمدار و مکرون به زمور رای خواهد داد، روز یکشنبه به او اطلاع داد و گفت که “پیام درست” را ارسال نکرده است. زمانی که او پیشنهاد او برای گوانتاناموی فرانسه را رد کرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme