اتحادیه اروپا پیشنهاد خود را برای رقابت با چین در جاده ابریشم به تعویق انداخت – POLITICO

[ad_1]

برای شنیدن این مقاله بازی را فشار دهید

بیش از 3000 روز پس از آنکه رئیس جمهور شی جین پینگ در سال 2013 طرحی را برای سرمایه گذاری هنگفت در زیرساخت های حیاتی مانند راه آهن و بنادری که چین را به سایر نقاط جهان متصل می کند ارائه کرد، مقامات اتحادیه اروپا سرانجام طرحی جایگزین ارائه کردند.

رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، روز چهارشنبه از مخالفت اروپا با طرح یک کمربند یک جاده (BRI) رونمایی خواهد کرد و توضیح خواهد داد که اتحادیه اروپا چگونه تلاش خواهد کرد تا بر نسخه قرن بیست و یکم جاده ابریشم تأثیر بگذارد.

ایده بزرگ پشت استراتژی دروازه جهانی اروپا، بسیج حداکثر 300 میلیارد یورو از بودجه عمومی و خصوصی تا سال 2027 برای تامین مالی پروژه های زیرساختی اتحادیه اروپا در خارج از کشور است. این به معنای ساخت زیرساخت های نسل بعدی مانند کابل های فیبر نوری، شبکه های 5G و نیروگاه های انرژی سبز در کشورهای در حال توسعه است، در حالی که تلاش برای رقابت با چین از نظر امکانات حمل و نقل مانند بزرگراه ها و فرودگاه ها است.

وقتی صحبت از بازی‌های پیشرو به میان می‌آید، این بلندمدت است.

حتی اگر سرمایه‌گذاران خصوصی درگیر شوند، طرح هزینه‌های اتحادیه اروپا بسیار پایین‌تر از آن چیزی است که چین تصور می‌کند سرفه می‌کند، و پکن راه خود را برای نفوذ در کشورهایی از یونان تا سریلانکا خریداری کرده است. اتحادیه اروپا می تواند به خود ببالد که نقطه فروش اصلی آن شفافیت بیشتر و استانداردهای زیست محیطی بالاتر نسبت به چین است، اگرچه این همیشه به خوبی بر بسیاری از شرکای بالقوه ای که معاملات غیرشفاف چین را ترجیح می دهند منعکس نمی کند.

طرح کمیسیون، که پیش‌نویس آن در کتاب بروکسل POLITICO مشاهده شد، شامل فهرستی از پروژه‌هایی نیست که باید فوراً انجام شوند، که انتقاد برخی از مقامات اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را برانگیخت که خواستار پاسخ مشخص‌تر به ابتکار چین از بیش از 13000 پروژه هستند. در 165 کشور

یک مقام اتحادیه اروپا گفت: «این چیزی بیش از یک نامه قصد، یک بیانیه سیاسی نیست. «این پیامی قوی به چین ارسال می‌کند که بر دموکراسی و ارزش‌ها تأکید دارد، اما برای اجرای آن‌ها باید کارهای بیشتری انجام شود.

سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها یا اتصال به یک میدان جنگ کلیدی برای نفوذ ژئوپلیتیکی تبدیل شده است زیرا چین دامنه استراتژیک خود را به بخش‌هایی از آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و اروپا گسترش داده است. با این حال، منتقدان می گویند پکن وابستگی بدهی را در کشورهای مختلف از پاکستان تا مونته نگرو ایجاد کرده است و بسیاری از پروژه ها نیز از نظر پایداری شکست خورده اند. کارشناسان اطلاعاتی مانند ریچارد مور، رئیس MI6 بریتانیا، هشدار می‌دهند که «کمربند و جاده» نیز با جمع‌آوری داده‌های حیاتی از جوامع سراسر جهان، «تله‌های داده» ایجاد می‌کند.

اقدام اخیر اتحادیه اروپا بخشی از یک دفع گسترده تر بین المللی است. جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و دیگر رهبران گروه اقتصادهای پیشرو G7 در سال جاری متعهد به چشم‌انداز دیگری برای پروژه‌های زیرساختی بزرگ به نام «دنیای بهتر بسازید» هستند.

طرح فون در لاین شامل سرمایه گذاری به ارزش 135 میلیارد یورو تحت یک صندوق توسعه پایدار موجود، و همچنین تا 18 میلیارد یورو کمک های بلاعوض از سایر برنامه های کمک خارجی اتحادیه اروپا است. همچنین 145 میلیارد یورو “حجم سرمایه گذاری برنامه ریزی شده” از دیگر موسسات مالی توسعه اروپایی را اعلام خواهد کرد.

پیش‌نویس طرح اتحادیه اروپا در حفاری‌ها در پکن می‌گوید: «بدون شفافیت مناسب، پروژه‌های حکمرانی خوب و استانداردهای بالا را می‌توان به‌طور نادرست انتخاب یا طراحی کرد، ناتمام گذاشت یا برای دامن زدن به فساد استفاده کرد.»

ارزش های اتحادیه اروپا در زنجیره ارزش

چشم انداز استراتژیک جدید اروپا همچنان با هزینه های چینی ها مسدود است. به گفته مورگان استنلی، مجموع هزینه‌های BRI پکن می‌تواند تا سال 2027 به 1.2 تریلیون دلار تا 1.3 تریلیون دلار افزایش یابد، اگرچه اخیراً پیشنهاداتی مبنی بر اینکه طرح چینی به دلیل ترس از فساد و ارزش‌گذاری بیش از حد ممکن است شتاب خود را از دست بدهد، وجود دارد.

برای اتحادیه اروپا، موضوع اصلی این است که آیا سیاستمداران می توانند کسب و کار خصوصی را متقاعد کنند که به روشی موثر مانند مقامات چینی که با پشتوانه سخاوت و قدرت یک مدل دولتی انجام داده اند، به پیوستن و سرمایه گذاری استراتژیک بپردازند.

موفقیت پکن با BRI تا حدی به دلیل این واقعیت است که بانک های تجاری دولتی بخشی از بازی هستند و به شرکت ها اجازه می دهند حتی سرمایه گذاری های سیاسی یا تجاری انجام دهند.

راینهارد بوتیکوفر، نماینده پیشرو اتحادیه اروپا در امور چین، گفت که اتحادیه اروپا باید جامعه تجاری را درگیر کند. او گفت: «بر خلاف چین، ما به مشاغل سفارش نمی دهیم، بلکه با آنها شریک می شویم. «تا پایان سال آینده، پروژه‌ها باید در مناطق مختلف جهان آغاز شود.

اتحادیه اروپا بر لزوم پیروی کشورهای شریک از قوانینی مانند حکمرانی خوب و شفافیت تأکید خواهد کرد – همان الزاماتی که بسیاری از این کشورهای در حال توسعه را در وهله اول به سرمایه گذاری بی قید و شرط چین سوق داده است.

برخی امیدوارند این بار نتیجه متفاوتی حاصل شود، زیرا الگوی تله بدهی “یک کمربند، یک جاده” اکنون بهتر درک شده است. اتحادیه اروپا به‌جای ارائه پیشنهادی به کشورها که نمی‌توانند آن را رد کنند، به آنها پیشنهادی می‌دهد که نخواهند رد کنند. Bernd Lange، رئیس کمیته تجارت بین‌الملل پارلمان اروپا، گفت: این بزرگترین تفاوت بین دروازه جهانی و کمربند است.

اصرار بر اروپا جاناتان هیلمن، یکی از همکاران مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی و نویسنده دو کتاب در مورد ابتکار یک کمربند، یک جاده، گفت که هزینه های اتحادیه اروپا می تواند با تعهد مالی پکن “مقایسه” شود، وعده 300 میلیارد یورویی را نباید بویید. وی افزود: طرح اتحادیه اروپا می تواند به دلایل زیست محیطی جذاب باشد.

هیلمن گفت: «برخی از مزایای نسبی در اینجا برای گلوبال گیت وی شامل داشتن استانداردهای زیست محیطی بالاتر است. ما مواردی را دیده‌ایم که گروه‌های محلی، مانند کنیا… علیه پروژه‌های چینی بسیج شده‌اند، زیرا استانداردهای زیست‌محیطی یکسانی ندارند.»

در همین حال، لابی های تجاری اصرار دارند که طرح اتحادیه اروپا نباید به معنای دفع چین باشد. در پاسخ به پیش نویس استراتژی دروازه جهانی، گروه لابی BusinessEurope گفت اتحادیه اروپا باید به “همکاری با چین برای شناسایی کریدورهای اولویت دار برای جلوگیری از تنگناها و محدودیت های حمل و نقل احتمالی” ادامه دهد.

لوئیزا سانتوس، معاون مدیر این گروه گفت: «زمینه سیاسی اتحادیه اروپا و چین در حال حاضر بهترین نیست، اما ما باید گفت‌وگو و همکاری را در زمینه‌هایی که از منظر اقتصادی و همچنین از منظر ژئوپلیتیک منطقی است حفظ کنیم». عمومی.

پارتیشن های داخل

برای یافتن حامیان طرح سرمایه گذاری چینی، لازم نیست خیلی دور سفر کنید. در واقع، برخی از طرفداران قسم خورده در اتحادیه اروپا وجود دارند.

بندر یونانی پیرئوس، یکی از شلوغ‌ترین پایانه‌های کانتینری در دریای مدیترانه، شرکت دولتی چینی COSCO را به عنوان سهامدار اصلی دارد و پکن دائماً از آن به عنوان فرزندان Belt One Road استقبال می‌کند.

سی چین در گفتگو با نیکوس آناستاسیادیس رئیس جمهور قبرس در روز سه شنبه گفت: از نظر اقتصادی، [China and Cyprus] همکاری موثری در زمینه انرژی و مخابرات داشته اند و در کمربند و جاده شریک هستند. «این کشور برای یک قرارداد 290 میلیون یورویی با پکن برای ساخت پروژه پایانه گاز طبیعی مایع شریک است.

در همین حال، ابتکار دروازه جهانی اتحادیه اروپا همچنین شامل اشاره ای به “سیستم های ارتباطی ایمن مبتنی بر فضا” است – یک طرح جنینی که توسط کمیسر بازار داخلی، تیری برتون ترویج شده است، که یک صورت فلکی ماهواره ای مخابراتی را به اتحادیه اروپا باز می گرداند تا رقیب Starlink’s SpaceX و OneWeb در انگلستان.

برتون پیشتر توضیح داد که ایده این است که چنین شبکه ای می تواند برای از بین بردن جوش های سر سیاه در اینترنت در سراسر اروپا استفاده شود، در حالی که همین کار را برای بخش هایی از آفریقا انجام می دهد.

این طرح ماهواره ای در میان غول های بزرگ هوافضای فرانسه محبوبیت دارد، اما برخی کشورها – از جمله آلمان – در مورد این طرح تردید دارند.

توماس یارزومبک، قانونگذار آلمانی که سیاست فضایی دولت فعلی در برلین را رهبری می کند، گفت: “هیچ استراتژی وجود ندارد.” “آیا می خواهیم به بازارهای تجاری برویم و سودآور باشیم یا به ابزار ارتباطی دولت ها نیاز داریم که تا حد امکان امن باشد؟”

یارزومبک گفت: “شما نمی توانید به همه چیز برسید، باید تصمیم بگیرید.”

چنین انتقاداتی و کمبود بودجه برای این پروژه ماهواره ای، بعید است که یک طرح فضایی بزرگ بروکسل به زودی راه اندازی شود.

مایکل کلاوس، سفیر آلمان در اتحادیه اروپا، با کنار گذاشتن چنین سردردهایی در مورد وفاداری تقسیم شده و اولویت های نامشخص، اصرار داشت که اروپا برای ماندن در صحنه بین المللی باید سرمایه گذاری کند.

“دروازه جهانی این پتانسیل را دارد که اتحادیه اروپا را به بازیگر ژئوپلیتیکی موثرتری تبدیل کند.” گفت کلاوس. برای بسیاری از کشورهای شریک، پیشنهاد همکاری مبتنی بر قوانین و ارزش‌ها… جایگزینی جذاب برای طرح یک کمربند، یک جاده چین خواهد بود.

یاکوب هانکه ولا در این گزارش ها مشارکت داشت.

تجزیه و تحلیل بیشتری از سیاست? سیاست Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای حرفه ای ها است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت، فناوری، امنیت سایبری و موارد دیگر، Pro اطلاعات بی‌درنگ، بینش عمیق و اطلاعات مهمی را که برای یک قدم جلوتر بودن به آن نیاز دارید، ارائه می‌کند. پست الکترونیک [email protected] برای درخواست آزمایشی رایگان[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izleMobil Ödeme Bozdurma 1xbetElexbetMobilbahisCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvoleMobil Ödeme bozdurma