بحث واکسن در حال آزمایش روابط تجاری جهانی است زیرا نشست WTO به تعویق افتاده است

[ad_1]

بن‌بست واکسن تنها نمونه‌ای از این است که چگونه قدرت سازمان تجارت جهانی در ایجاد قوانین و موافقت‌نامه‌های تجاری جدید به طور فزاینده‌ای مورد تردید است. دولت‌های مبتلا به بیماری همه‌گیر مطمئن نیستند که آیا بازارهای باز همچنان هدفی است که ارزش دنبال کردن دارد، در حالی که سیاست‌های تجاری حمایت‌گرایانه اغلب در داخل کشور بهتر عمل می‌کنند. تنش بین بازیگران کلیدی مانند ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا و هند نیز به دامن زدن به بحران وجودی در سازمان تجارت جهانی 26 ساله کمک می کند.

عدم دستیابی به توافق در مورد پتنت واکسن یا سایر اختلافات طولانی مدت، تردیدهای بیشتری را در مورد هدف WTO ایجاد می کند، زیرا کشورها به طور فزاینده ای وارد معاملات دو طرفه یا منطقه ای می شوند. این موضوع همچنین سؤالاتی را در مورد اینکه آیا وزیر دارایی سابق نیجریه، پس از تنها 9 ماه مسئولیت، فرد مناسبی برای خروج سازمان از باتلاق است، ایجاد می کند.

164 عضو سازمان تجارت جهانی همچنین نتوانستند دو دهه مذاکرات را با هدف کاهش یارانه های ماهیگیری که به کاهش ذخایر اقیانوس ها کمک کرده است، کامل کنند. و هنوز هیچ اتفاق نظری در مورد چگونگی بررسی سیستم حل و فصل اختلافات WTO وجود ندارد، موضوعی که ایالات متحده را وادار کرد تا با مسدود کردن انتصاب قضات جدید، بدنه استیناف این گروه را فلج کند.

آلن ولف، معاون سابق مدیرکل سابق سازمان تجارت جهانی، در این ماه گفت: «آینده سیستم تجاری چندجانبه، چه خدمات خود را به اقتصاد جهانی افزایش دهد یا نه، در خطر است». “اگر آنها توافقی نداشته باشند، این فقط یک نقطه سیاه دیگر است.”

از زمان تصدی ریاست سازمان تجارت جهانی در فوریه، Okonjo-Iveala بیشتر انرژی خود را بر حل و فصل اختلافات مربوط به اختراع متمرکز کرده است. این مبارزه گروهی متشکل از بیش از 100 کشور در حال توسعه به رهبری آفریقای جنوبی و هند را که از گسترده‌ترین رد ممکن حمایت می‌کنند، در مقابل اتحادیه اروپا، بریتانیا و سوئیس قرار می‌دهد که می‌گویند مشکلات لجستیکی به‌جای حمایت از حق ثبت اختراع، بزرگترین مانع هستند. افزایش در دسترس بودن واکسن

Okonjo-Iweala گفت که او قصد دارد با یک سری جلسات از پیش برنامه ریزی شده در آخر هفته ادامه دهد. آنها شامل سفرای سازمان تجارت جهانی مستقر در ژنو و مذاکره کنندگانی هستند که زودتر وارد شدند.

Okonjo-Iweala گفت: “هیئت های نمایندگی در ژنو باید به طور کامل برای پر کردن هرچه بیشتر شکاف های ممکن قدرت داشته باشند. این گزینه جدید یک بار دیگر فوریت کاری را که بر عهده داریم را به ما یادآوری می کند.”

پرزیدنت جو بایدن در اوایل سال جاری با حامیان خود ملاقات کرد و با حمایت از چشم پوشی از حفاظت IP برای واکسن ها موافقت کرد.

او روز جمعه در بیانیه ای این حمایت را تکرار کرد و گفت که گزینه جدید “اهمیت انجام سریع” برای افزایش تولید واکسن در سراسر جهان را نشان می دهد. اما هند و آفریقای جنوبی به بسته گسترده تری که برای اولین بار در اکتبر 2020 پیشنهاد کردند، پایبند هستند.

اوکونجو-یولا در سفر اخیر خود به واشنگتن دی سی اذعان کرد: «خیلی سخت است، من سعی می کنم شرایط هر دو طرف این معادله را کنار هم بیاورم».

برای Okonjo-Iweala، بعد دیگری وجود دارد که ثابت کند کسی که قبل از شروع به کار در قوانین WTO غوطه ور نبود، می تواند به طور مؤثر سازمان را اداره کند.

اگرچه او در میان هشت نامزدی که سال گذشته برای مقام برتر در سازمان تجارت جهانی مبارزه کردند محبوب‌ترین بود، رابرت لایتایمر، رئیس بازرگانی ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، بیش از سه ماه از انتخاب او جلوگیری کرد و شکایت کرد که «هیچ چیز» درباره سازمان تجارت جهانی نمی‌داند. . ماموریت اصلی

اما برای بسیاری دیگر، قدرت های Okonjo-Iweala، مسئولیت پذیری سازمان را در بحبوحه یک بیماری همه گیر مناسب می کند. او کارمند شماره 2 بانک جهانی بود و دکترا دارد. در توسعه منطقه ای و اقتصاد از موسسه فناوری ماساچوست.

از سال 2016 تا 2020، او ریاست هیئت مدیره Gavi را بر عهده داشت، ائتلافی از بخش های دولتی و خصوصی با هدف افزایش دسترسی به واکسن در کشورهای فقیر. Okonjo-Iuela، اولین زن و آفریقایی که ریاست سازمان تجارت جهانی را بر عهده گرفت، همچنین یکی از اقتصاددانان پیشرو در توسعه جهان است.

دولت بایدن در مورد توانایی های خود ابراز تردید نکرد. به سرعت و با اشتیاق وزن خود را پشت سر نامزدی او انداخت.

با این حال، جیمز لاو، مدیر دانش محیط زیست بین‌المللی، گروهی که از تسهیل حفاظت از حق ثبت اختراع حمایت می‌کند، گفت که اوکونجو-یولا با این نگرش به سازمان پیوست که «مدیر اجرایی WTO» است. در مواجهه با واقعیت های بسیار محدودتر نقش پس از شروع به کار، لاو معتقد است که “کمی شوک فرهنگی” را تجربه کرده است.

در یک نشست مطبوعاتی هفته گذشته، اوکونجو-یولا این پیشنهاد را رد کرد که او تجربه تجاری کافی برای رهبری سازمان تجارت جهانی را ندارد، و در مورد میزان قدرت او برای جلب موافقت طرفین به اشتباه قضاوت کرد.

او به خبرنگاران گفت: «من می‌دانستم که درگیر چه چیزی هستم. “من همیشه گفته ام که مدیر عامل، اگر می خواهید او را اینطور صدا کنید، یا مدیر عامل دارای قدرت نرم و توانایی استفاده از آن قدرت نرم است. و ما عاقلانه از آن استفاده کرده ایم.”

تاکنون، تلاش های Okonjo-Iweala برای کمک به کشورها برای دستیابی به مصالحه در مورد پتنت واکسن شکست خورده است. اما این به دلیل عدم تجربه نیست. دولت ها و توسعه دهندگان واکسن را گرد هم آورد تا نقش سازمان تجارت جهانی در عادلانه بودن واکسن ها را در اولین ماه پس از آغاز به کار مورد بحث قرار دهند.

یک دیپلمات از ژنو گفت که توانایی او در آوردن این بازیکنان به این سرعت به میز مذاکره، اولین دلیل بر “شبکه بسیار خوب” و تجربه او به عنوان یک اپراتور سیاسی بود. این دیپلمات افزود که او این کار را همراه با “پیام های هدفمند” به کشورهای خاص درباره نقشی که او در مذاکرات جاری ایفا می کند، ادامه داد.

Okonjo-Iweala همچنین در اوایل متوجه شد که اگر شرکت‌های بزرگ داروسازی وارد این امر شوند، می‌توان به هدف تولید واکسن‌های بیشتر بدون تسلیم شدن پرداخت.

Okonjo-Iuela گفت: “حتی اگر شما داروها را تجزیه کنید، در برخی مواقع باید با آنها کار کنید تا ببینید چگونه می توانید تولید را افزایش دهید.”

توماس کوئنی، مدیر کل این شرکت، گفت: این در پیشنهاد او برای به اصطلاح “راه سوم” منعکس شد، که در آن او “بسیار تلاش کرد تا برای انتقال فناوری، مجوزهای داوطلبانه، مشارکت، از جمله، البته با آفریقا، درخواست کند.” فدراسیون بین المللی تولیدکنندگان و انجمن های دارویی.

کوئنی گفت که Okonjo-Iweala برای برخی از پیشرفت ها در این زمینه شایسته تقدیر است. اگرچه سوالاتی در مورد جزئیات بسیاری از این طرح ها باقی مانده است، شرکت های بزرگ داروسازی تعدادی از معاملات را برای افزایش ظرفیت تولید واکسن اعلام کرده اند، از جمله طرح هایی برای ساخت کارخانه های mRNA در سنگال و رواندا.

لاو گفت، رئیس سازمان تجارت جهانی همچنین به دو قرارداد اخیر بین تولیدکنندگان دارو و گروه ثبت اختراع دارو برای به اشتراک گذاشتن مجوزها برای داروهای ضد ویروسی علیه ویروس کرونا کمک کرد.

یکی از اولین ماموریت های او از زمان تصدی مسئولیت، مقابله با موانع تجاری برای تحویل محصولات کرونا به افرادی بود که به آنها نیاز دارند. این امر منجر به انتشار فهرستی از موانع تجارت کالاهای حیاتی سازمان تجارت جهانی شده است که به طور مداوم به روز می شود.

کوئنی با اذعان به اوکونجو-یولا به دلیل اعمال فشار بر کشورها گفت: «وقتی 10 ماه پیش به آن نگاه می‌کنیم، فکر می‌کنم بسیاری از این موانع تجاری از بین رفته‌اند.

با این حال، کشورهای در حال توسعه می گویند که این نیاز به چشم پوشی از مالکیت معنوی را برطرف نمی کند.

سانگیتا شاشیکانت، مشاور حقوقی شبکه جهانی سوم، که از طرف کشورهای در حال توسعه حمایت می کند، گفت: «بدون امتناع معنی دار»، هیچ واکنش معناداری سازمان تجارت جهانی به همه گیری همه گیر وجود ندارد.

از سوی دیگر، شرکت‌های داروسازی با حمایت از توسعه سریع واکسن‌ها، به حمایت قوی از حق ثبت اختراع اعتبار می‌دهند. آنها همچنین می گویند که این امتناع به دلیل گسترش سریع تولید واکسن غیرضروری است.

جو دایموند، معاون اجرایی امور بین‌الملل سازمان نوآوری بیوتکنولوژی، که اعضای آن شامل سازنده واکسن فایزر و اعضای آن می‌شود، گفت: انتظار داریم تا پایان سال جاری ۱۲ میلیارد واکسن و در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ۱۶ میلیارد واکسن تولید شود. سایر شرکت های داروسازی “اکنون آنلاین است. بنابراین هیچ گونه چشم پوشی از IP زمان آن نخواهد بود که به طور قابل توجهی به آن اضافه شود.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesmobil ödeme bozdur 7/24Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme