کتاب دانشگاهی

هر ساله ، هنگامی که سال نو نزدیک می شود ، کتاب دانشگاهی مجلات و کتابفروشی ها آثار را به عنوان بهترین سال معرفی می کنند. در این مقاله ، بهترین آثار سال 2020 را از دیدگاه گاردین بررسی خواهیم کرد.
بهترین رمان های سال 2020 ، انتخاب شده توسط گاردین
با شروع سال 2020 و اوج بیماری عروق کرونر قلب ، فروش آثاری مانند “طاعون” ساخته آلبر کامو و “خاطرات سال طاعون” ساخته دانیل دوفو افزایش یافت.

البته در سال 2020 آثاری با مضامین مشابه وجود دارد که مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت. همانت کتاب دانشگاهی، برنده جایزه داستان زنان بریتانیا ، عشق و زندگی را در سایه مرگ چهار قرن پیش به تصویر می کشد. داستانی درباره زندگی ویلیام شکسپیر ، پسر نمایشنامه نویس انگلیسی که بر اثر طاعون درگذشت. البته همسرش به جای نویسنده انگلیسی ، زندگی آن هاتاوی را مورد توجه قرار داده است.

کتاب نقاشی ستارگان اما دن هیو یکی دیگر از خرید کتاب درسی کتاب های منتخب نگهبان است که در سال 1918 در طی همه گیری کتاب دانشگاهی آنفلوانزا انتخاب شده و نشان می دهد واکنش مردم نسبت به موضوع تغییر چندانی نکرده است.

دن دلیلو داستان “سکوت” را قبل از شیوع تاج نوشت ، اما کتاب الکترونیکی داستان در حالی اتفاق می افتد که کتاب دانشگاهی قهرمان داستان در یک اتاق حبس شده و دوربین ها همه چیز را ضبط می کنند.

فاجعه های کشف نشده موضوع اصلی نیمی از دیگر رمان های منتشر شده در سال 2020 است. “هوا” جنی اوفیل داستان هایی را روایت می کند که منجر به خلق ترامپ در آمریکا شد.

“تابستان” ساخته علی اسمیت ، که هر ساله نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات می شود ، در لیست بهترین آثار گاردین قرار دارد. در ابتدای کتاب از نگاه یکی از قهرمانان اصلی رویدادهای جهان به نام ساشا گرینلا ، پسری 16 ساله ، وارد داستان می شویم. این دختر با مادرش گریس و برادرش رابرت زندگی می کند. پدر ساشا با دوست دختر اشلی در همسایگی آنها زندگی می کند. اشلی در حال نوشتن کتابی درباره قدرت کلمات است و دیگر صحبت نکرده است. ماه فوریه است و آتش سوزی ها در سراسر استرالیا گسترده است و کوئید 19 در حال گسترش کتاب دانشگاهی در سراسر جهان است.

چراغ ها و آینه های هیلاری مانتل در راس بیشتر مجلات و کتابفروشی ها قرار داشت. سومین کتاب در سه گانه Wolf Hall بر خلاف دو کتاب اول برنده جایزه بوکر نشد ، اما در لیست پرفروش ترین ها قرار گرفت. اولین کتاب این مجموعه مربوط به روی کار آمدن توماس کرامول و اعدام توماس مور است و در سال 2009 منتشر شد و برنده جایزه بوکر برای نویسندگی شد. در سال 2012 ، کتاب دوم از مجموعه Bring the Bodies منتشر شد و دوباره برنده جایزه بوکر شد. داستان چگونگی سقوط آن بولین ، همسر دوم هنری هشتم. “آینه و لامپ” پس از اعدام بولی ، زمانی که دشمنان توماس کرامول دور هم جمع شدند ، ظهور کرد. انتظار می رفت که مانتل برای سومین بار کتاب دانشگاهی با این کتاب برنده بوکر شود اما حتی در لیست نهایی نامزدهای بوکر قرار نگرفت.

مریلین رابینسون با نوشتن جک سه گانه Gilead خود را به چهار گروه تبدیل كرد. یک داستان عاشقانه از تفکیک نژادی در اواسط تک بوک دوران نژادپرستی آمریکایی ، که نشان می دهد عشق و ایمان چقدر مقام انسان را بالا می برد.

بریت بنت همچنین به مسئله تفاوت نژادی با تاریخ نیمه مفقودین می پردازد. زندگی کتاب دانشگاهی دوقلوهای رنگارنگ که در 16 سالگی تصمیم می گیرند جامعه کوچک سیاه پوستان را ترک کنند و زندگی جدیدی برای خود بسازند. اندکی بعد ، هنگامی که با مشکلات جدیدی روبرو می شوید ، یکی از دوقلوها به خانه برمی گردد و دیگری هویت جدیدی برای خود به عنوان یک فرد رنگی ایجاد می کند. با توجه به پرسش از هویت ، که در حال حاضر مهمترین موضوع در زمینه ادبیات است ، البته مجله تایم جایگاه ویژه ای به این رمان داده و کتاب های 2020 را “نیمه گمشده” نامیده است.

Shaggy Bean از داگلاس استوارت برنده جایزه معتبر بوکر نویسنده شد و در سال 2020 توسط کتابناک چندین مجله یکی کتاب دانشگاهی از مجلات گاردین لقب گرفت. استوارت در اولین رمان خود داستان خانواده ای از گلاسگو در دهه 1980 را روایت می کند. این نویسنده داستان پسری به نام شاگی و مادرش را در طول سالها تعریف می کند و سعی دارد مفهوم هویت ، اعتیاد و آزادی را دوباره تعریف کند.

بسیاری از آثار دیگر کتاب دانشگاهی در لیست بهترین داستان های سال 2020 قرار دارند ، از جمله کتاب دانشگاهی “چه دوران جالبی” از کایلی رید ، “یک دروغ برای زندگی بزرگسالان” از النا فرانتا ، “شهروندان خوب نباید ترسند” از مارا ریوا ، ” King of the Shadows »نوشته شده توسط مازا منگیستف و ….. نشان داده شده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*