فروش کتاب پزشکی

طبق دبیرخانه جایزه فروش کتاب پزشکی، در حاشیه مشکلات ناشی از فوران تاج ، که طی ماه های اخیر بسیاری از برنامه های فرهنگی اجتماعی و فرهنگی را تحت الشعاع قرار داده است ، تمام مراحل برنامه کتاب سال (از اعلام اخبار و اطلاعات گرفته تا دریافت کتاب و تصمیمات دادگاه و غیره) به تأخیر افتاده است.

متأسفانه ، بعد از این مشکلات ، تعدادی از کتاب های دریافتی فروش کتاب پزشکی دیرتر از موعد مقرر به داوران مرحله اول رسیدند. از آنجا که خود را مسئول حقوق همه شرکت کنندگان می دانیم ، علی رغم اعلام لیست نامزدها ، این پنج عنوان منتخب را به منظور احترام به همه جنبه های اخلاقی و حفظ شأن و منزلت این جایزه ، به لیست نام ها اضافه کرده ایم.

با افزودن نام این پنج عنوان ، لیست کتاب هایی که به مرحله نهایی فروش کتاب پزشکی رسیده اند به شرح زیر است:
1. مرتضی عصر 2020 / سیده شیدا آیت اللهی / انتشارات فصل 5
۲. دهندره / علی ارجمند / نشریه باریک تر
3. راوی / علی اکبریان میمند / انتشارات فصل پنجم
4. بی نظمی / انتشارات احسان انصاری / سوره مهر
5. رویاهای افتاده / مصطفی بخش / انتشارات فصل پنجم
6. دختر تک / پانیذ حیدارگووی / پست نزدیکتر
7. روشنایی در آهنگ باران / مارال دلدار فروش کتاب پزشکی / انتشارات از فصل پنجم
8. زاویه انتشارات / رحمت الله رسولی مقدم / ایهام
9. این موسیقی قطعی نیست / شکوفه رضایی / نشر شانی
10. چند سال بعد / سید سعید صاحب علم / انتشارات فصل 5
۱۱. این کوه همیشه زیر برف است / انتشارات محمد علیزاده / سوره مهر
۱۲ سفارش کرکس های مرده / محمدقلی نسب / انتشارات فصل پنجم
13. قار / اکبر قنبرزاده / م Houseسسه انتشارات ایهام
14 افراد غایب / نوید کاواری زاده / انتشارات سیب سرخ
15 Blansbet / بهنام کیانی / انتشار نزدیک تر فروش کتاب پزشکی

این جایزه به منظور شناخت استعدادهای جوان و تشویق و آشنایی آنها با جامعه ادبی فروش کتاب پزشکی برگزار می شود.

انتشار چاپ اول کتاب در سال قبل (قبل از هر دوره) و سن شاعر زیر 30 سال (هنگام انتشار) از جمله شرایط صلاحیت این کتاب ها برای این جایزه فروش کتاب پزشکی است.

جایزه کتاب جوان شعر از سال 1985 آغاز شد و در 1987 با نام خانوادگی و به یاد قیصر امین پور (1338-1386) ادامه یافت ، اما یک سال بعد به دلیل جایگزینی مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان (محمدرضا عبدالملکیان) این کار متوقف شد و از سال 1996 با مدیریت جدید ادامه دارد.

شاعران متولد 1968 و 1968 كه در سال 1998 كتاب منتشر فروش کتاب پزشکی كردند ، از روز پنجشنبه (20 آگوست 1999) تا اول اكتبر 1999 وقت داشتند كه آثار خود را (چهار جلد از هر كتاب) به دفتر ارائه دهند. برای شعر جوان در: تهران ، خیابان شریعتی ، خیابان شهید کلاهدوز ، نبش خیابان نعمتی ، خانه شاعران ایران ، دفتر شعر جوان برای شرکت در این جایزه. داوران این دوره از اعطای جوایز در مرحله اول خانم های سامانه کهرابایان و خانم رازی بهرامی و در مرحله دوم فروش کتاب پزشکی آقایان محمد بیکر کلاهی اهاری ، آقایان سید علی میرفضلی و خانم فاطمه سالاروند هستند.

کایسار امین پور یکی از مشهورترین شاعران معاصر است که در بیش از سه دهه فعالیت شاعرانه آثار بسیاری مانند آینه های ناگهانی ، نفس کشیدن صبح ، دستور زبان عشق ، گل ها آفتابگردان است. وی علاوه بر فروش کتاب پزشکی سرودن شعر و نویسندگی ، استاد دانشگاه نیز بود و از همان ابتدا جلسات مختلف ادبی را در زمینه هنر و سپس شعر جوان ترتیب و اداره می کرد. توجه به شاعران جوان و نوجوانان علاقه مند به شعر و کارگردانی آثار آنها از عمده فعالیت های امین پور بود.

هدف دفتر شعر جوان از اجرای این جایزه معرفی شعر خوب و شاعر خوب در جامعه است و آثار ارسالی از نظر موضوع و قالب شعری محدود نیستند. در این تصمیم به کلیه کتابهای شعر ، چه قدیمی و چه جدید فروش کتاب پزشکی پرداخته شده است.

ایندکسر