میلگرد (استیل) یا تقویت کننده فولاد ، قیمت میلگرد نمایه سایت آهن آلات با سطح مقطع دایره ای که بیشتر از جنس استیل است. متداول ترین کاربرد میلگرد در صنعت راه و ساختمان و بخش بتن ریزی تقویت و جبران مقاومت کششی بتن است. همچنین در توری ، تقویت کننده ، نگهدارنده و حتی لوازم جانبی تزئینی استفاده می شود.
ملاک نامگذاری میلگردها اندازه قطر آنها است. به عنوان مثال قیمت میلگرد ، میلگرد با قطر 16 میلی متر میلگرد درجه 16 نامیده می شود. بسته به محل یا کشور مورد استفاده ، میلگردها از نظر ساختار داخلی (آنالیز داخلی) متفاوت هستند. طبق استاندارد استال ، قطر میلگردها از 8 تا 250 میلی متر است. قیمت میلگرد در ایران اکثر میلگردهای تولیدی مطابق با استاندارد روسیه مطابقت دارند و بر این اساس عمدتا میلگردهایی با قطر 8 تا 40 میلی متر ساخته می شوند.
میلگردها به دلیل ترکیبات شیمیایی و مواد مورد استفاده قیمت میلگرد در ساخت آنها از خواص مکانیکی بی نظیری برخوردار خواهند بود. بر این اساس ، میلگردها به چهار گروه A1 ، A2 ، A3 و A4 تقسیم می شوند.
استفاده از چنین نامگذاری ها هنوز در جامعه مرسوم است. قیمت میلگرد در حال حاضر ، به جای میلگرد A1 ، با لقب “S240” به جای میلگرد A2 ، لقب “Tread 340” داده شده است ، به جای میلگرد A3 ، لقب “Tread 400” را گرفته و به جای میلگرد A4 ، لقب “Tread 340” گرفته است. 500 “استفاده شده است.
میلگردها با توجه به شکل ظاهری به دو نوع قیمت میلگرد ساده (نوار ساده) و میلگرد روبان (میلگرد) تقسیم می شوند. میلگردهای دنده ای به شکل آج مارپیچ ، آج شیروانی و آج کامپوزیت تولید می شوند.
میلگردهایی به شکل سیم پیچ یا شاخه 12 متری یا 6 متری وجود دارد که به شاخه های طبیعی آنها در زیر 12 متر گفته می شود. بسته بندی میلگرد در کارخانجات تولیدی ایران باندیل نام دارد قیمت میلگرد که معمولاً در کارخانه های تولیدی متفاوت است و 2 تن تا 5.5 تن باندیل وجود دارد.
در این فعالیت ، میلگردهای ساده و دنده ای با نمره 8 تا 40 با روش نورد گرم تولید می شوند. در روش نورد گرم ، ابتدا شمش های فولادی (بیل) با سطح مقطع و طول مشخص در کوره های گرمایی قیمت میلگرد نورد ریخته می شوند و پس از رسیدن به دمای مطلوب ، برای کار با چرخش به خط تولید هدایت می شوند. . در پایان میلگردهای تولیدی ، بسته بندی های رشدی زیر باری به طول 6 و 12 متر بریده شده و بسته های بسته بندی مورد نظر بسته بندی می شوند.
Billet محصولی از جنس استیل متوسط ​​با سطح مقطع کمتر قیمت میلگرد از 230 cm2 و دایره یا مربع با عرض کمتر از 15 سانتی متر است. بیلت ها بیشتر برای تولید میلگردها و سیم ها استفاده می شوند.