ی دستور غذاها: سوخته در پخت ؟ این بار کوکی ها تحویل شیرینی بدون هیچ زحمتی

اقامت در خانه نانوا خبر خوب دارم. برای کسانی که رنج می برند ممکن است از یک دوز از پخت burn-out, قرنطینه آشپزی انقلاب می تواند در آغوش ساده-to-make indulgences بیش از حد. Brioche و نان خمیر ترش و خوشمزه هستند اما نوار کوکی ها نیز می تواند خوش آمدید آشپزی نامزدها. آنها گرد هم می آیند به سرعت و با ارائه طعم خوشمزه و بافت. بر خلاف یکی در یک زمان رها کردن کوکی ها و یا برش کوکی ها پخت این-در-یک-پان شگفتی هستند زمان واقعی محافظ.

گرفتن آنها را از تابه به دنبال زیبا می تواند یک چالش. کوچک افست کفگیر است که فوق العاده مفید برای کنجکاو کردن آنها را اما شاخص تابه با کاغذ با “دسته” می توانید حذف حتی آسان تر است.

“برای حذف آسان پس از پخت خط تابه با کاغذ, روم برآمدگی به اندازه کافی در دو طرف مخالف برای استفاده به عنوان دسته” نوشتن نویسندگان این نسخه جدید از “لذت آشپزی” (Scribner, $40). “هنگامی که میله های سرد به طور کامل کل دال می تواند برداشته شده از ظرف به یک هیئت مدیره برای برش ساخت پاکسازی آسان نیز هست.”

اغلب این نوع از پان دبستان است که به عنوان یک “رسن.” فویل آلومینیوم را می توان جایگزین برای کاغذ ، اغلب زنجیر ساخته شده است با دو ورق فویل یا کاغذ پوست; ورق های قرار داده عمود به یکدیگر به طوری که وجود دارد این است که “مشرف” در هر چهار طرف.

حرفه ای نانوا استدلال می کنند که یک ظرف فلزی با طرف راست است باید برای ساخت نوار کوکی ها است که برای 9-توسط-13-inch, پخت ماهی تابه یا 8 اینچ مربع یا 9 اینچ مربع پخت ماهی تابه. پیرکس تابه اما با توجه به گوشه های گرد این عملکرد را می توان کوچکتر است. چرا ؟ چون جوانب آن و اصلاح لبه های مربع به آنها را خاموش. خانواده من نمی تواند مراقبت کمتر در مورد اینکه آیا برخی از نوار کوکی ها را شیب دار طرف. در هر صورت آنها دلپذیر هستند.

Tomgirl را در فلورانس میله

Tomgirl را در فلورانس میله ویژگی های یک ترکیب بزرگ از طعم و بافت به عنوان عسل مشخصی کارامل رقص بین آجیل و میوه های خشک. (عکس توسط Curt نوریس)

یکی از من تمام زمان های مورد علاقه نوار کوکی ها فلورانس میله ها از در حال حاضر-توقیف Tomgirl پخت شرکت در هانتینگتون بیچ. خوشبختانه Wonyee تام اجرایی بیکر و شرکت صاحب نانوایی به من نشان داد که چگونه به آنها را قبل از آنها بیش از یک سال پیش. میله سرشار از متضاد بافت و طعم خود را از پوسته روغنی حمایت از گنج پر شکوه. خامه و عسل مشخصی کارامل رقص بین آجیل و میوه های خشک اغلب سخاوتمندانه مخلوط بادام خرد شده به همراه تکه زغال اخته و زردآلو. سرد و برش را به میله های آنها شبیه جعبه جواهر: ترد, جویدنی, شیرین و ترش دیوانه گنجینه های.

عملکرد: حدود 9 میله (که می توان به برش کوچکتر میله در صورت دلخواه)

مواد تشکیل دهنده

خمیر شیرین پوسته:

1 چوب (4 اونس) کره در دمای اتاق

1/2 فنجان (3 اونس) شکر دانه ریز

1 تخم مرغ بزرگ

1 1/3 فنجان به اضافه 2 قاشق غذا خوری (7 1/2 اونس) آرد همه منظوره

آرد همه منظوره برای گرد کاغذ

شکوه:

1 1/2 فنجان (5 اونس) بادام خرد شده (نه تست)

1/3 فنجان (1 اونس) تکه, زردآلو خشک

1 فنجان (2 اونس) درشت خرد شده خشک زغال اخته

1/4 فنجان (1 اونس) آرد همه منظوره

3 1/2 اونس (7 قاشق غذاخوری) کره در دمای اتاق

3/4 پیمانه (5 گرم) شکر دانه ریز

3 قاشق غذا خوری (1 1/2 اونس) عسل

1/4 فنجان (2 اونس) heavy whipping cream

نچسب اسپری

روش

1. در همزن برقی خامه کره و شکر را با هم با استفاده از دست و پا زدن دلبستگی با سرعت متوسط تا زمانی که کاملا مخلوط و خامه. اضافه کردن تخم مرغ و مخلوط کنید تا به خوبی ترکیب شده است. آرد را اضافه و مخلوط کنید تا خمیر با هم می آید. شکل به مستطیل محصور و در بسته بندی های پلاستیکی; لرز شبانه و یا حداقل 2 ساعت.

2. پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. خط 9-توسط-12-inch rimmed ورق پخت با کاغذ زنجیر را پوست کمی بزرگتر از ورق پخت بنابراین شما باید دسته بعد آن را به جلو و سست را از تابه. رول کردن خمیر به جا ورق بر یک به آرامی floured تکه کاغذ; جای خمیر آماده پخت ورق (اگر آن را بیش از حد سرد به رول اجازه آن نشستن 10 دقیقه در دمای اتاق). پخت تا زمانی که طلایی قهوه ای در فر قبل گرم کردید بگذارید در حدود 15-25 دقیقه است. حذف از اجاق را روشن فر ،

3. با هم مخلوط بادام و میوه های خشک و آرد; را کنار بگذارند. در یک رسانه-ماهی تابه بزرگ با سنگین پایین ترکیب کره و شکر و عسل و خامه. کوک روی حرارت متوسط تکان دهنده به طور مداوم با یک قاشق فلزی تا زمانی که شما رسیدن به یک نور زرد رنگ (گرم به حدود 234 درجه). حذف از گرما به سرعت هم بزنید در مهره مخلوط به ترکیب بریزید و پخته پوسته. فلزی با استفاده از یک کفگیر است که با اسپری نچسب پخت و پز اسپری گسترش شکوه به طور مساوی بیش از پوسته است.

4. پخت در فر تفت دهید تا شامپانی کارامل اشکال 15-20 دقیقه. از فر خارج کرده و اجازه دهید سرد به لمس (آن را هنوز هم باید کمی گرم). آسانسور از حرکت و برش را به میله های مستطیلی.

منبع: Wonyee تام قنادی سرآشپز و مالک مشترک شرکت-بسته Tomgirl پخت شرکت در هانتینگتون بیچ

شکننده بادام زمینی میله

شکننده بادام زمینی میله آسان را با شور بادام زمینی و چیپس شکلات و فروشگاه-خرید سس کارامل مخلوط با کمی آرد. (عکس از کتی توماس)

من عاشق این بحران و شور و شیرین عطر در نت از این آسان برای ایجاد نوار کوکی ها. کوکی پوسته ترد و روغنی خوب است. با شکوه می رود در بالای داغ پوسته; آن سه نفر از شور بادام زمینی و چیپس شکلات و فروشگاه-خرید سس کارامل مخلوط با کمی آرد. پخته تا طلایی رنگ قهوه ای و سرد برای حدود یک ساعت آنها آماده هستند برای برش به میله. من می خواهم برای خدمت به آنها را برش را به مثلث و همراهی آنها با رسیده به صورت محلی رشد توت فرنگی. اگر شما احساس بلند پروازانه شکلات غوطه توت فرنگی.

عملکرد: حدود 48 میله

مواد تشکیل دهنده

کره برای لیز کننده تابه

پایه:

1 1/2 فنجان آرد همه منظوره

1/2 فنجان آرد گندم کامل

1 فنجان بصورتی پایدار و محکم بسته بندی شده, نور, شکر قهوه ای

1 قاشق چای خوری جوش شیرین

1/4 قاشق چای خوری نمک

1 فنجان (2 چوب) کره سرد, برش را به حدود 16 قطعه

شکوه:

2 فنجان شور بادام زمینی بو داده (نه خشک بو داده)

1 فنجان شیر شکلات یا semisweet chocolate chips

1 (12.5-اونس) شیشه بستنی کارامل با شکوه

3 قاشق غذا خوری آرد همه منظوره

روش

1. تنظیم دندانه دار کردن فر به موقعیت وسط; قبلا گرم به 350 درجه می باشد. گریس 15-توسط-10-توسط-1 اینچ پخت پن (jellyroll pan) با کره.

2. در کاسه بزرگ ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده پایه به جز کره. هم بزنید و به مخلوط. اضافه کردن کره; با استفاده از یک قنادی برش یا بزرگ چنگال برش در کره تا crumbly (شما همچنین می توانید پالس روشن/خاموش در یک پردازنده مواد غذایی, اما مطمئن شوید که برای جلوگیری از هنگامی که آن را crumbly نمی روند تا زمانی که آن را به شکل خمیر). فشار به طور مساوی به ظرف آماده. پخت در فر تفت دهید تا طلایی رنگ قهوه ای در حدود 12 تا 14 ساعت.

3. نم نم بادام زمینی و شکلات تراشه های بیش از گرم پایه. در کاسه کوچک ترکیب با شکوه کارامل و 3 قاشق غذا خوری آرد; ترکیب خوبی است. نم نم باران به طور مساوی بیش از تراشه های شکلات و بادام زمینی است. پخت در 350 درجه برای اضافی 15 تا 17 دقیقه و یا تا زمانی که با شکوه است که مجموعه ای طلایی و قهوه ای. سرد 1 ساعت. اجرای یک چاقو در اطراف لبه. برش را به میله های زندان.

آماده سازی پیش: میله آماده می شوند تا سه روز در پیش است. فروشگاه در دمای اتاق آزادانه پوشش داده شده است.

منبع: اقتباس از “Pillsbury بهترین کوکی ها آشپزی” (Clarkson پاتر $19.95)

میله پنیر

میله پنیر واقعا کوکی, اما آنها خیلی آسان تر برای آماده سازی به طور منظم از کیک پنیر. (حسن نیت ارائه میدهد از امریکا آشپزخانه تست)

در حال میله پنیر واقعا کوکی ها ؟ اما من از جمله دستور العمل در اینجا به دلیل کیک پنیر بسیار خوشمزه در نوار فرم — و آن است که بسیار ساده تر از ساخت آن به عنوان یک کیک. بدون حمام آب لازم است و هیچ مشکلی با یک چکه کن springform پان. گراهام ترقه پوسته تقويت شده با آرد را به آن محکم.

عملکرد: 16 bars

مواد تشکیل دهنده

7 کل کراکر گراهام شکسته را به قطعات 1 اینچ

6 قاشق غذا خوری کره ذوب شده و سرد می شود

3 قاشق غذا خوری بسته بندی شده, نور, شکر قهوه ای

2 قاشق غذا خوری آرد همه منظوره

1/8 قاشق چای خوری نمک در صورت استفاده از کره بدون نمک

پر:

1 پوند پنیر خامه ای نرم شده

2/3 فنجان (4 2/3 اونس) شکر دانه ریز

2 تخم مرغ بزرگ

1/4 فنجان خامه ترش

2 قاشق چای خوری آب لیمو تازه

1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

روش

1. تنظیم دندانه دار کردن فر به موقعیت وسط و پیش گرم کردن فر به 325 درجه است. یک فویل زنجیر به 8 اینچ مربع پخت تابه تاشو دو ورق فویل آلومینیوم پس از هر 8 اینچ گسترده. ذخیره کردن ورقه های فویل را در تابه عمود به یکدیگر با فویل دار لبه های تابه. فشار فویل به گوشه ها و کناره های تابه صاف فویل خیط و پیت کردن به ماهی تابه.

2. برای پوسته: روند کراکر گراهام در پردازنده مواد غذایی به خوب حتی خرده حدود 30 ثانیه است. اضافه کردن کره ذوب شده و شکر و آرد و نمک (در صورت استفاده); پالس به ترکیب حدود 10 پالس. نم نم مخلوط را به ظرف آماده و دکمه بصورتی پایدار و محکم به حتی لایه. پخت تا پوسته معطر است و شروع به قهوه ای 12 تا 15 دقیقه چرخش pan در نیمه راه از طریق پخت. اجازه دهید کاملا خنک در ظرف در یک سیم دندانه دار کردن.

3. با استفاده از یک مخلوط کن ایستاده نصب شده با دست و پا زدن و دلبستگی و ضرب و شتم پنیر خامه ای با سرعت متوسط تا زمانی که صاف و 1 تا 3 دقیقه انصراف پایین کاسه و دست و پا زدن دلبستگی به عنوان مورد نیاز است. به تدریج شکر را اضافه کنید و ضرب و شتم تا گنجانیده شده حدود 1 دقیقه. خراش به پایین طرف. اضافه کردن تخم مرغ ها در یک زمان و ضرب و شتم تا به خوبی ترکیب شده حدود 30 ثانیه است. اضافه کردن خامه ترش, آب لیمو و وانیل. مخلوط کنید تا گنجانیده شده است در حدود 30 ثانیه است.

4. پور پر کردن بیش از پوسته و گسترش حتی به لایه. پخت تا زمانی که لبه های تنظیم شده اما مرکز هنوز تا, 35 تا 40 دقیقه چرخش pan در نیمه راه از طریق پخت. سرد به طور کامل در سخت بازپرسی کردن از سیم حدود 2 ساعت است. یخچال تا کاملا سرد حداقل 3 ساعت یا تا 24 ساعت. با استفاده از فویل زنجیر, حذف پنیر از ماهی تابه. برش را به 16 میله های قبل از خدمت. (بدون میله را می توان منجمد تا 1 ماه اجازه پیچیده میله گرم شدن در دمای اتاق به مدت 4 ساعت قبل از خدمت.)

منبع: “کامل کوکی” توسط امریکا تست آشپزخانه (ویراستاران در امریکا, آزمون, آشپزخانه $35)

یک پخت و پز سوال ؟

تماس با کتی توماس در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*