مطالعه گسترده نشان می دهد که کوسه ها ‘عملکرد منقرض شده’

سیدنی: در یک مطالعه جهانی در جهان, صخره های دانشمندان دریافته اند که اقیانوس بالا درنده کوسه ها ‘عملکرد منقرض شده’ در نزدیک به یک پنجم از صخره های مورد بررسی.

برای مطالعه در مجله Nature منتشر شده این تیم تحقیقاتی از دانشگاه جیمز کوک (JCU) در استرالیا مورد بررسی 371 صخره در 58 کشور جهان است.

محققان دریافتند که کوسه ها بودند به ندرت دیده می شود نزدیک به 20 درصد از کسانی که صخره.

“این به این معنا نیست هرگز وجود دارد هر گونه کوسه در این صخره, اما آنچه به این معنی است که آنها “عملکرد منقرض شده’ – آنها بازی عادی خود نقش مهمی در اکوسیستم” گفت: مطالعه محقق کالین Simpfendorfer از JCU.

نتايج نشان داد که تقریبا هیچ کوسه بودند شناسایی شده در هر یک از 69 صخره از شش کشور: جمهوری دومینیکن, فرانسه غرب هند و کنیا و ویتنام بادگیر آنتیل هلند و قطر.

“در این کشورها تنها سه کوسه ها مشاهده شد در طول بیش از 800 نظرسنجی ساعت” گفت: Simpfendorfer اضافه شده است.

به گفته این تیم تحقیقاتی آن را روشن مرکزی مشکل تقاطع بین جمعیت انسانی تراکم مخرب ماهیگیری شیوه و حکومت ضعیف است.

“ما دریافتیم که قوی کوسه جمعیت می تواند وجود داشته باشد در کنار مردم هنگامی که کسانی که مردم را به این معنی برنامه ریزی برای حفاظت از محیط زیست عمل” گفت: مطالعه همکاری نویسنده دکتر دمیان چپمن از دانشگاه بین المللی فلوریدا.

این تیم تحقیقاتی گفت: این تشویق شد که استرالیا در میان بهترین سازمان ملل در حفاظت از کوسه جمعیت و تضمین آنها ایفا مناسب خود نقش مهمی در محیط زیست است.

“ما تا وجود چنین سازمان ملل به عنوان federated States of Micronesia پولینزیای فرانسه و آمریکا” چپمن گفت.

“این کشورها منعکس کننده ویژگی های کلیدی است که به ترتيب در ارتباط با جمعیت بالاتر از کوسه ها: به طور کلی به خوبی اداره می شود و یا ممنوعیت تمام کوسه ماهیگیری و یا داشتن قوی و مبتنی بر علم با مدیریت محدود کردن چگونه بسیاری از کوسه ها می تواند گرفتار شود” او اضافه شده است.

جودی آلن گفت: این مطالعه بخشی از یک پروژه به نام جهانی FinePrint و نتایج در معرض از دست رفتن غم انگیز از کوسه ها از بسیاری از جهان صخره بلکه به برخی از امید است.

“داده های جمع آوری شده از اولین بررسی در سراسر جهان از کوسه ها در صخره های مرجانی می تواند راهنمای معنی دار حفاظت طولانی مدت برنامه ریزی برای حفاظت از کوسه صخره که باقی می ماند,” او گفت:.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*