صادرات افغانستان به هند دو برابر شده پس از سال 2016: اتاقهای

کابل: افغانستان-صادرات به بازارهای هند دو برابر شده اند پس از سال 2016 مقامات مسوولان اتاق های تجارت و سرمایه گذاری (اتاقهای) گفت: در روز سه شنبه. صادرات افغانستان به پاکستان بازار افزایش یافته است فقط کمی در طول این دوره است.

جامعه کسب و کار نام دولت برای تعیین یک استراتژی موثر برای کمک به تجار و بازرگانان افغانستان افزایش صادرات خود را به بازارهای منطقه ای, Tolo news گزارش شده است.

درهمین حال شماری از بازرگانان گفت که افغانستان صادرات مواجه شده اند مشکلات جدی در این سال با توجه به بسته شدن گذرگاه های مرزی با پاکستان پس از وقوع COVID-19 بیماری همه گیر.

اتاقهای آمار نشان می دهد که در سال گذشته افغانستان صادر 460 میلیون دلار ارزش محصولات به بازارهای هند و هند باقی مانده است یکی از بزرگترین بازارهای افغانستان در طول این زمان. صادرات افغانستان به پاکستان بازار در طول سال گذشته به مبلغ حدود 298 میلیون.

“تجارت موجودی کسر شده است یک مسئله مهم و این روند هنوز هم غالب وجود دارد که لازم است برای برنامه های عملی برای غلبه بر این چالش گفت:” سید علی هاشمی سر نداشت.

وزارت تجارت و صنایع محاسبه حجم کلی افغانستان-صادرات به بازارهای جهانی به حدود 1 میلیارد دلار در سال 2019. اما افغانستان با جامعه کسب و کار اصرار دارد که تاجران افغان هنوز هم در مواجهه با مشکلات است.

وزیر اقتصاد مصطفی مستور گفت که این بیماری همه گیر را ترک کرده است یک تاثیر قابل توجهی در کسب و کار در کشور است.

او همچنین گفت که دولت افغانستان تلاش برای حل و فصل مشکلات این کشور در کسب و کار.

“ما نیاز به جمع آوری تمام نمایش ها وقتی که می آید برای دستیابی به رشد اقتصادی ما اهداف مبارزه با فقر و کاهش پیامدهای که نشات گرفته از کروناویروس گفت:” مستور.

پس از وقوع COVID-19 صادرات افغانستان به طور قابل توجهی کاهش یافته است و کارشناسان می گویند که آنها می تواند کمتر از رقم آن در سال گذشته بود. این دو برابر شدن افغانستان-صادرات به هند فرض اهمیت تلاش در این زمان اقتصادی که هر کشور در حال تلاش برای پایدار سرپا نگه داشتن اقتصاد خود را.

منبع: ANI

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de