عمران خان افتتاح جهان بلندترین غلتک جمع و جور سد بتنی

اسلام آباد: پاکستان نخست وزیر Imran Khan دهکدهای افتتاح Diamer Bhasha سد است گفت: به بلندترین غلتک جمع و جور سد بتنی جهان با ظرفیت نصب شده از 4,500 مگاواتی تولید برق در رودخانه سند در خیبر پختونخوا گفت: بیانیه رسمی است.

سد برنامه ریزی شده به پایان خواهد رسید 2028 است 272-متر بالا دارای یک 8.1 میلیون هکتار فوت مخزن و 14 سرریز گیتس, گزارش, Xinhua news agency.

این چند منظوره سد این کشور کمک خواهد کرد برای ذخیره سازی آب و سیل و کاهش انحراف آب برای آبیاری و تولید برق.

این Diamer Bhasha سد است که این کشور سومین سد پس از Terbela و مجگلا سدهای ساخته شده در رودخانه ایندوس.

دولت پاکستان امضا قرارداد با یک سرمایه گذاری مشترک از قدرت چین و مرزی آثار سازمان (FWO) برای ساخت این سد که گزارش افزایش کشور ظرفیت ذخیره سازی آب از 30 به 48 روز.

پرداختن به مراسم روز چهارشنبه خان گفت که این سد به نفع هر دو کشور از لحاظ اقتصادی و سازگار با محیط زیست به ویژه مردم محلی با ایجاد اشتغال و حمایت از کسب و کار خود را.

او اعلام کرد که دولت در حال حاضر حرکت به سمت ساختن سد بر روی رودخانه ها به دلیل این که کاهش فشار بر ذخایر ارزی کشور با واردات نفت کوره برای تولید برق.

در بیانیه ای جداگانه ویژه, معاون نخست وزیر اطلاعات Asim Saleem Bajwa گفت: پس از نیروگاه آب مخزن اضافه خواهد شد 1.2 میلیون هکتار برای کشاورزی و تولید ارزان تر و سبزتر و آبی و ایجاد خواهد شد 16,000 شغل با تقویت بخش های مختلف است.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*