دهلی نو باختری ‘برنامه ریزی’ ‘سازمان یافته” و “هدفمند” علیه مسلمانان

دهلی نو — دهلی اقلیت کمیسیون (DMC) منتشر شده در پنج شنبه حقیقت یابی گزارش در دهلی نو تظاهرات فوریه سال 2020 است. 10-عضو کمیته حقیقت یاب تشکیل شده بود توسط DMC در ماه مارس به دنبال به خشونت که در مناطق مختلف شمال شرق دهلی بین فوریه 23 و 27, 2020.

کمیته تلاش برای دعوت از قربانیان خشونت به جلو آمده با اطلاعات مستند فرد قربانی شهادت در سایت های مختلف از شمال شرق دهلی نو و فیزیکی انجام نظرسنجی از آسیب به اماکن مذهبی. این کمیته همچنین بارها و بارها به دنبال اطلاعات از پلیس دهلی اما هر پاسخ.

Violence against Muslims
مردم در حمایت از تابعیت اصلاح قانون ضرب و شتم یک مرد در هنگام برخورد با کسانی که به مخالفت با این قانون در دهلی نو 24 فوریه سال 2020 است. (Reuters/Danish صدیقی)

زیر یافته های کلیدی گزارش:

تکرار تحریک به خشونت

در سراسر دهلی مجمع انتخابات از دسامبر تا مارس وجود دارد تعدادی از سخنرانی های BJP رهبران تحریک مردم به خشونت در برابر ضد کا معترضان. جزئیات این سخنرانی های ثبت شده در ظهر در گزارش.

خشونت را در جیب های مختلف در شمال شرق دهلی تقریبا بلافاصله پس از کوتاه تحریک سخنرانی Kapil Mishra در فوریه 23, 2020 در Maujpur که او در آن آشکارا به نام برای با زور و اجبار از بین بردن معترضان در Jafrabad در شمال شرق دهلی نو. این تهدیدات به معترضان و مردم داده شد در حضور معاون کمیسر پلیس Ved Prakash Surya.

برنامه ریزی سازمان یافته و هدفمند خشونت

مسلح اوباش را به مناطق مختلف شمال شرق دهلی نو حمله افراد غارت شده و سوخته ملک و کسب و کار. اوباش که در آن شعار و با استفاده از شعارهایی مانند ‘Jai Shri Ram” و حتی “هار هار مودی”, “Modiji, kaat آیا در Mullo ko”, “خرداد tumhe aazadi denge” در حالی که آنها به طور انتخابی مورد حمله افراد مسلمان, خانه ها و مغازه ها و وسایل نقلیه مساجد و اموال دیگر. خاطرات بازگو کرد که اراذل و اوباش شامل تعداد زیادی از خارجی ها بلکه شامل مردم محلی آنها را می دانیم. اوباش مسلح بودند با lathis آهن و میله های گاز اشک آور پوسته سیلندر و سلاح گرم است.

در مناطق مختلف شمال شرق دهلی خواص متعلق به مسلمانان را غارت کردند سوخته و به طور کامل نابود شده است. این حمله هدف قرار گرفت به حدی که در موارد که در آن صاحبان شدند هندوها اما ملک بوده است اجاره به مسلمانان این ساختمان آسیب دیده نمی شد اما اموال منقول و غارت کردند و یا سوخته در خارج از محل.

شهادت قربانیان نشان می دهد که خشونت نمی شد خود به خود مانند یک شورش. آن را برنامه ریزی شده و سازمان یافته و هدفمند.

https://clarionindia.net/portal/wp-content/uploads/2020/03/farooqia-new.pngA نمای کلی از داخل burn-out Farooqia مسجد حمله کردند در فوریه 24 و 25 در Brijpuri منطقه شمال شرق دهلی نو است. — AFP

هدف قرار دادن اماکن مذهبی

Ashok-Nagar-Chand-Bagh

گزارش اسناد 11 مساجد, پنج, مدارس, یک حرم و یک قبرستان که مورد حمله قرار گرفتند و آسیب دیده و در معرض خشونت ، اوباش به طور خاص تخریب و سوزانده مسلمان اماکن عبادت یعنی مساجد و مدارس و همچنین به عنوان نمادهای مذهبی مانند نسخه هایی از قرآن. غیر مسلمان مکان عبادت در اکثریت مسلمان مناطق دست نخورده باقی مانده است.

تعداد زیادی از مسلمانان آواره شده اند از این منطقه است. با توجه به ملی مستند مسلمانان نیز آواره از امداد اردوگاه.

نقش پلیس

چند خاطرات جمع آوری شده توسط این کمیته بازشماری گزارش پلیس انفعال و حتی به عنوان خشونت گشوده قبل از آنها و یا از پلیس نیست و پس از رسیدن با وجود اینکه نام بسیاری از بار. شهادت نیز نشان می دهد که چگونه پلیس گشت زنی در منطقه, اما هنگامی که خواست برای کمک به آنها خودداری کرد و گفت که آنها تا به حال هیچ دستور به عمل می کنند. پلیس همچنین ورزش نمی قدرت برای متفرق کردن غیر قانونی مجامع و یا اقدامات لازم برای دستگیری, دستگیری و بازداشت کسانی که مرتکب خشونت.

چند شهادت قربانیان خشونت را گزارش کرده اند که دپو یا به تاخیر افتاده است و یا نشده اند پس از عمل است. بیشتر به رغم ماهیت جدی از شکایت به پلیس نمی عمل بر دپو ظ. در برخی از موارد پلیس حاضر به ثبت نام FIR مگر اینکه شاکی حذف نام متهم کرده است.

شهادت نیز نشان می دهد که پلیس بودند همدستی و یاری این حملات است. حتی در جایی که مقامات پلیس را تلاش برای عمل به منظور متفرق کردن جمعیت قربانیان دولت که پلیس متوقف همکاران خود را به عنوان آنها در تلاش برای متفرق کردن جمعیت. (“آیا آنها را متوقف کند”). در برخی از آنها صرفا ایستاده بود به عنوان تماشاچیان در حالی که اوباش درگیر در خشونت است. در آنها به صراحت به متهور به عاملان ادامه با داد و بیداد (“آیا آنچه شما می خواهید”). چند حساب دولت چگونه پلیس و شبه نظامی مقامات حتی همراهی عاملان با خیال راحت از این منطقه پس از این حمله بود.

در برخی از خاطرات روشن اتهامات از درگیر شدن مستقیم با خشونت از جمله ضرب و شتم و سوء استفاده ساخته شده اند در برابر مقامات پلیس.

در برخی از موارد قربانیان خود را دستگیر شده اند به خصوص که در آن آنها ثبت شده و یا اقدام به شکایت علیه نام افراد است. مسلمان شاکیان تمایلی به بازدید از ایستگاه های پلیس به دنبال شکایت خود را به دلیل ترس از دروغ دخیل بوده است.

تاثیر در زنان

خاطرات نشان می دهد که زنان مسلمان مورد حمله قرار گرفتند بر اساس هویت مذهبی خود حجاب و burqas کشیده شد ، روایت از زنان نشان می دهد که پلیس و خشونت اوباش حمله اعتراض سایت; زنان بودند مورد ضرب و شتم شدید مرد افسران پلیس و حمله اوباش. زنان نیز بازگو موارد حمله با اسید و تهدید خشونت جنسی توسط اوباش.

Delhi limping back after 46 deaths
دهلی نو: زنان ایستاده در کنار سوخته باقی مانده از وسایل نقلیه و تخریب خواص در Shiv Vihar در شمال شرقی دهلی نو پنج شنبه, آوریل 2 سال 2020 است. شورش در مناطق مانند Jaffrabad, Maujpur, Gokalpuri, Khajuri Khas Bhajanpur و چند نفر دیگر را ترک کرده اند بیش از 40 نفر کشته و بیش از 200 مجروح شدند. (PTI عکس)

پلیس با استفاده از شعارهای “Azaadi” به آزار و اذیت جنسی زنان و حمله به آنها از جمله حداقل یک حادثه یک افسر پلیس فلاش آلت تناسلی خود را در مقابل زنان معترض. ماهیت کلامی سوء استفاده شد و همچنین جنسی و جمعی در طبیعت است. روشن است که پلیس نمی آمد به جلو برای کمک به, و به عنوان اظهار داشت: در چندین موارد متوسل به خشونت نسبت به زنان است.

جبران

این کمیته حقیقت یاب بررسی حدود 250 جبران خسارت برنامه های کاربردی گرفته شده از اسناد موجود در دولت دهلی نو سایت. علاوه بر این 450 فرم های درخواست داده شده به این کمیته نیز قرار گرفت. که در آن تایید آسیب دیده سایت کامل است یا ناچیز موقت پرداخت شده است و یا در برخی موارد حتی که شده است انجام می شود. موارد وجود دارد که در آن فرایند تایید نشده است هنوز.

بلافاصله پس از خشونت بسیاری از قربانیان را ترک کرده بود دهلی نو است. به همین دلیل بسیاری از برنامه های کاربردی برای جبران نمی شد ثبت contemporaneously و نه بودند دپو تسلیم شود.

این کمیته همچنین دریافتند که وجود اختلاف در مقدار پرداخت: عمومی افسران که جان خود را در خشونت شده اند پرداخت می شود Rs 1 کرور در حالی که شهروندان/شهروندان که جان خود را از دست پرداخت شده است تنها 10 تومان lakhs.

با وجود این واقعیت است که قانون و نظم در دهلی می آید در کنترل دولت مرکزی کمیته یافت که هیچ طرح و یا کمک های دولت مرکزی برای کمک به قربانیان یا با یک بار پرداخت غرامت و یا با گسترش هر گونه حمایت در توانبخشی روند.

دهلی نو: مردم انجام باقی مانده از خانه های خود را زیر سایه پلیس پس از شورش در شمال شرق دهلی شیو Vihar, در فوریه 29, 2020. (عکس: IANS)

توصیه های

این گزارش توصیه می شود تشکیل پنج عضو مستقل کمیته به ریاست یک بازنشسته بالا قاضی دادگاه با یک دستور به:

(من) اطمینان از مناسب و سریع ثبت نام از دپو در تمام مواردی که شکایت نشده است تبدیل به دپو;

(ب) اطمینان از ضبط از قربانیان اظهارات در بخش 164 از CrPC;

(iii) اطمینان از شاهد و قربانی حفاظت مطابق با دهلی نو شاهد طرح حفاظت از;

(iv) بررسی هزینه-ورق ظ توسط پلیس در نور از سمت چپ کردن حقایق برای ارائه به دادگاه مربوطه;

(v) ایجاد حد کامل از همدستی و کناره گیری از وظیفه توسط پلیس دهلی در اجازه دادن به خشونت را از جمله فرماندهی مسئولیت و همچنین به عنوان مجرمیت برای درگیر شدن مستقیم در اعمال خشونت از جمله خشونت جنسی از طریق یک گزارش کتبی پشتیبانی شده توسط عکس فیلم ها و شواهد دیگر به عنوان ممکن است به دادگاه ارائه;

(vi) اطمینان حاصل شود که غرامت پرداخت شده است به همه قربانیان عادلانه و در یک زمان محدود به شیوه ای;

(vii) نقد و بررسی دولت دهلی نو را طرح کمک به قربانیان برای دسترسی به, آیا جبران مقدار تحت هر گروه متناسب کوانتومی از آسیب و از دست دادن رنج می برد و ارائه فرمولاسیون جدید اگر هر کدام در یک گزارش کتبی.

این گزارش همچنین توصیه می شود که دهلی نو اقلیت کمیسیون باید:

  1. تعیین یک تیم از 2-3 کارشناسان برای کمک به ادعای کمیسیون به نمایندگی از اموال افراد است که ممکن است نیاز به کمک.
  2. ایجاد یک تیم از 5-10 تجربه دادگاه طرفداران صالح در عمل از قانون کیفری در همکاری با دهلی دولت خدمات حقوقی سازمان به ارائه خدمات حقوقی به قربانیان; اطمینان از تعادل جنسیتی در این تیم و مطمئن ویژه اقدامات صورت گرفته برای کمک به زنان و کودکان قربانی از جمله برای شکایت از خشونت جنسی علیه خصوصی افراد و/یا مقامات دولتی. اطمینان از زنان قربانیان موثر نمایندگی حقوقی به دنبال موارد خشونت جنسی مطابق با حق خود را برای تعامل با یک مدافع از انتخاب خود را برای کمک به دادستان.
  3. به دنبال یک نظر حقوقی از یک بازنشسته دادگاه عالی یا دادگاه قاضی برای کمک به دادگاه عالی در آن تعيين مستقيم و تقریبی nexus سخنرانی ها و شعارهای مطرح شده توسط سران رهبران سیاسی که منجر به عبور از خشونت است.

برای دولت دهلی نو گزارش شده است توصیه می شود که آنها باید:

  1. نگاهی به اقدامات ویژه برای اطمینان حاصل شود که هیچ کسی است که به نمایش گذاشته تعصب در برابر هر گروه منصوب شده است به عنوان دادستان عمومی در این موارد.
  2. همه اقدامات برای اطمینان حاصل شود که دادستان عمل عادلانه و بی طرفانه به شیوه ای و به نفع عدالت است.
  3. با استفاده از این گزارش يافته به عنوان مبنایی برای تعیین و تحمل هزینه خسارت به اماکن مذهبی ،

منبع: clarionindia.net

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

مرکز

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*