چین تحریم لاکهید مارتین بیش از تایوان فروش اسلحه اما تاثیر بسیار ناچیز است

استفانی رینولدز بلومبرگ

F-35 Lightning II جنگنده ساخته شده توسط لاکهید مارتین پرواز بیش کاخ سفید طی یک سلام به امریکا رویداد در واشنگتن در ژوئیه 4.

پکن — چین روز سه شنبه گفت که این امر تحمیل نامشخص تحریم لاکهید مارتین عظیم الجثه آمریکایی دفاع پیمانکار در اقدامی تلافی جویانه برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصمیم به ادامه عرضه سلاح به تایوان است.

پکن نمی طلسم چه این اقدامات مستلزم و لاکهید مارتین بسیار کمی قرار گرفتن در معرض به چین است. اما اعلام, آینده فقط یک روز پس از چین تحریم چهار مقامات آمریکایی نشان دهنده یکی دیگر از سالوو در جنگ میان پکن و واشنگتن است.

“چین به شدت مخالف ایالات متحده در فروش سلاح به تایوان” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian به خبرنگاران گفت: روز سه شنبه. “ما مصرانه از ایالات متحده را صادقانه رعایت یک-چین اصل و مفاد زیر سه چین-ایالات متحده مشترک communiques توقف فروش سلاح به تایوان و قطع روابط نظامی با تایوان برای جلوگیری از بیشتر تضعیف چین-روابط ایالات متحده و همچنین صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان.”

پکن در نظر تایوان است که هرگز بخشی از کمونیست به رهبری جمهوری خلق چین, به یک جدایی طلب استان است. چین views واشنگتن تلاش به بازوی تایوان به عنوان تلاش برای تضعیف چینی حاکمیت و امنیت ملی است.

در حالی که واشنگتن به رسمیت می شناسد که پکن “یک چین” سیاست آن را همچنان به حمایت دموکراتیک تایوان و برای کمک به این جزیره دفاع از خود در برابر چین است که بسیار بزرگتر و بهتر مجهز شده است.

وزارت امور خارجه هفته گذشته در گفت و گو با تصویب $620 میلیون معامله به طوری که تایوان می تواند بازسازی آن Patriot سطح به هوا یا PAC-3 و موشک و گسترش خود را عملیاتی زندگی به 30 سال است.

“این پیشنهادی فروش در خدمت ملی آمریکا, اقتصادی و منافع امنیتی با حمایت از گیرنده را به ادامه تلاش ها برای نوسازی نیروهای مسلح خود را و برای حفظ معتبر دفاعی قابلیت” بخش گفت.

این باعث شد روز سه شنبه خبر از پکن است. “ما را به اعمال تحریم بر پیمانکار اصلی این اسلحه فروش: لاکهید مارتین” ژائو گفت.

[تهمت نشانه اویغوری تحریم لایحه در میان بولتون انتقاد نقشه کشی خشم از چین]

روشن نیست که چه نوع از تاثیر اگر هر چین اقدام را در لاکهید مارتین.

ایالات متحده تا به حال یک تحریم تسلیحاتی چین از سال 1989 زمانی که نظامی چینی بود که در وحشیانه سرکوب مردم خواستار دموکراسی است. از آن زمان به بعد ارتش آمریکا تولید شده اند به شدت محدود و در چه کسب و کار آنها می توانید با چین است.

لاکهید مارتین به نظر نمی رسد که بسیار در راه انجام عملیات در چین است. این شرکت با تولید 9.7 درصد از درآمد خود را در منطقه آسیا و اقیانوس آرام در سال گذشته با توجه به اطلاعات وارد شده توسط بلومبرگ, تقریبا همه از آن ایالات متحده با متحدان و شرکای مانند ژاپن و کره جنوبی و سنگاپور.

برخی از تحلیلگران برآورد کرده اند که چین نشان دهنده 2 درصد از درآمد این شرکت. لاکهید مارتین تابعه Sikorsky است که در یک سرمایه گذاری مشترک به نام شانگهای Sikorsky Aircraft Co یک شرکت هلیکوپتر غیر نظامی.

این شرکت بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

در وب سایت خود لاکهید مارتین می گوید که تایوان نیروی هوایی “اتحاد در دفاع از آن آسمان با لاکهید مارتین محصولات” برای 30 سال گذشته. این شامل رادار و تجهیزات fly-by-wire پیشرفته جنگندهها و هواپیماهای نظامی است.

[چین enacts هنگ کنگ, قانون تامین, افزایش رویارویی با ایالات متحده]

چین در سال گذشته تهدید به تحریم آمریکا شرکت های درگیر در فروش سلاح به تایوان از جمله لاکهید مارتین زمانی که برگ برنده دولت اعلام کرد که برنامه ای برای فروش 8 میلیارد دلار به ارزش 66 F-16V جت های جنگنده به تایوان است.

اما در یک گسترده آب و هوایی شدید خصومت بیش از مسائل اعم از تجارت و تکنولوژی به حقوق بشر و ریشه های coronavirus چین است که با استفاده از آن ابزار در دسترس به سیگنال آن نارضایتی.

فقط یک روز قبل از آن وزارت امور خارجه اعلام کرد تحریم ها در چهار مقامات ایالات متحده برای “دخالت چین در امور داخلی” خود را از طریق محکومیت پکن نقض حقوق بشر در این کشور سین کیانگ منطقه است.

چهار هستند جمهوریخواه سنسور. مارکو روبیو (فلوریدا.) و تد کروز (Tex.); سام براون بک از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت سفیر بین المللی آزادی مذهبی و Rep. Christopher H. Smith (R-N. J.).

هیچ جزئیات فاش شد در چه تحریم شامل, اما این حرکت در می آید روز پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممنوع سه مقامات چینی از سفر به ایالات متحده و مسدود هر گونه دارایی های ایالات متحده آنها ممکن است.

استرالیا تعلیق هنگ کنگ استرداد پیمان دعوت مهاجران از شهر

چین ادعا می زو Zhangrun منجر منتقد رئیس جمهور چین

چین پرس جلوتر با امنیت قانون برای جلوگیری از هنگ کنگ آزادی های سیاسی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de