ایاصوفیه: شورای جهانی کلیساها می خواهد تصمیم گیری معکوس

استانبول: شورای جهانی کلیساها به نام در انتخابات ریاست جمهوری رجب طیب اردوغان برای معکوس تصمیم خود را به نوبه خود به موزه ایاصوفیه به مسجد است.

در نامه ای به اردوغان این شورا که تعداد 350 کلیساها به عنوان اعضای گفت که این حرکت را ایجاد بخش های مختلف گزارش شده است.

میراث جهانی یونسکو در استانبول شده است یک موزه از سال 1934.

رئیس جمهور اعلام کرد تصمیم خود را در روز جمعه پس از حکم دادگاه که لغو آن موزه ،

ایاصوفیه

ایاصوفیه ساخته شده بود از 1500 سال پیش به عنوان یک مسیحی ارتدوکس کلیسای اما تبدیل شد به یک مسجد پس از پیروزی عثمانیها در 1453.

آن را تبدیل به یک موزه به دستور مصطفی کمال آتاتورک موسس پدر مدرن سکولار ترکیه است.

از آن به بعد مذهبی خدمات ممنوع شده است, در سایت, اما مؤمن مسلمانان به مدت طولانی مبارزه برای عبادت به آن اجازه داده شود.

تجدید نظر و معکوس

ژنو-بر اساس شورای جهانی کلیساها می گوید این نشان دهنده بیش از 500 میلیون مسیحیان است.

نامه ای است که از Ioan Sauca موقت دبیر کلی که می گوید: شورای احساس “اندوه و ترس”.

“تصمیم گیری برای تبدیل ایاصوفیه به مسجد شما را معکوس که علامت مثبت از ترکیه باز بودن و تغییر آن را به نشانه ای از خروج و بدست آورد.”

او می نویسد که این تصمیم “به ناچار ایجاد ابهامات سوء ظن و بی اعتمادی و تضعیف همه تلاش های ما برای آوردن مردم از ادیان مختلف با هم در جدول از گفت و گو و همکاری”.

“در جهت منافع ترویج درک متقابل و احترام و گفت و گو و همکاری و اجتناب از کشت پیر animosities و بخش ما به فوریت از شما درخواست برای تجدید نظر و معکوس تصمیم خود را” در این نامه به عنوان خوانده شده.

در این مورد تصمیم گرفته شد توسط شورای امور خارجه ترکیه بالاترین اداری بدن زیر یک درخواست از یک NGO – انجمن برای حفاظت از بناهای تاریخی و محیط زیست است.

مالکیت خصوصی از سلطان عثمانی

این استدلال که ساختمان بوده و مالکیت خصوصی از سلطان عثمانی Mehmed مسئول برای تبدیل کلیسا به مسجد است.

موضوع برجسته است برخورد بین کسانی که می خواهند ترکیه را به باقی می ماند سکولار و رئیس جمهور اردوغان محافظه کار مذهبی پایه.

او در دفاع از تصمیم خود در روز جمعه با تاکید بر این که کشور در حال اعمال آن حق حاکمیت در تبدیل ساختمان به یک مسجد. اولین نماز برگزار خواهد شد در 24 جولای.

“مثل همه ما مساجد درهای ایاصوفیه خواهد شد باز به مردم محلی و خارجی مسلمانان و غیر مسلمانان” او گفت:.

امروز ترکیه “435 کلیساها و کنیسه برای عبادت” در حالی که “چند ساختمان اجداد ما ساخته شده است در شرق اروپا و بالکان امروز ایستاده است.”

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de