M A سراج

بنگلور شهر ایستگاه راه آهن شاهد خروج از 231 Shramik بیان ممکن است بین 3 جولای 3 حمل حدود 350,000 کارگران مهاجر به زادگاه. این کارگران دیده شده است در پلت فرم توسط یک گروه از داوطلبان پوشیدن مد-pyjama و یک کلاه و یک لباس به طور معمول در ارتباط با علما. این داوطلب شده اند ثابت دید پس از این قطار اکسپرس شروع به رول کردن از KSR بنگلور ایستگاه است که پس از نام Krantiveera Sangoli Rayanna (KSR برای چند سال گذشته). این داوطلبان ورزشی هويت اسلامی وابسته به Rahmath ، آنها ارائه شده است مواد غذایی بسته به خروج کارگران همراه با فعالان از رحمت ماموریت و جامعه بین المللی برای کریشنا آگاهی (ISKCON).

يومان خدمات

این Rahmath گروه ارائه شده است يومان خدمات در طول Covid ناشی مستند از مارس 25. این گروه متشکل از پیروان مولانا سید تلها Naqshbandi که صندلی خود را (آستانه) در بیواندی. منظم و اختصاصی داوطلبان به ارمغان بیاورد cartloads از موز شیرین و آهك (mosambi), نان, rotis نکردم با ترشی برخی از کشک-برنج یک بسته حمل یک حوله و صابون و غیره—همه با هزینه حدود Rs. 300 چند ساعت قبل از قطار خروج و دست آنها را برای هر مسافر و اعضای خانواده خود را (در صورت وجود) به آنها خدمت می کنند در سفر به شهرستانها در اوتار پرادش, Haryana, بیهار و بنگال و شمال شرق.

ستایش از راه آهن

راه آهن مقامات که مشکوک خود را واجد fides در آغاز به کار در حال حاضر همه ستایش را منظم رفتار و خدمت فداکارانه در طول دو ماه گذشته. هنگامی که راه آهن جنوب غربی شروع خدمات خود را در مارس 3, قطار خواهد ترک در اوایل ساعت. Rahmath گروه داوطلبان خواهد رسید در 3 خواهد همین سبز مشبک جلیقه خود را بیش از حد معمول لباس و بسته بندی کیسه های هدیه با میوه و دیگر eatables. آنها نیز دست دو 2 لیتری بطری آب برای هر فرد برای زنده ماندن تا مقصد خود را. می گوید: راه آهن رسمی “آنها تقاضا هیچ امکانات رفاهی از راه آهن مقامات و خود را تیفین-جعبه برای خود.” در روزهای اولیه وجود خواهد داشت دو تا سه صد نفر از آنها را در ایستگاه در انتظار سالن. هفته گذشته زمانی که این کاتب در بازدید از این ایستگاه وجود دارد که بیست نفر از آنها را. راه آهن مقامات ارائه آنها را در یک فضا به ارائه نماز و ببینید که روب و رفتگران حفظ منطقه پاک و sanitised برای آنها به گسترش نماز خود را فرش.

2 لاخ کیت استعداد

با توجه به مولانا Suheb قاسمی گروه را هماهنگ بنگلور آنها تا کنون بیش از نزدیک به دو لاخ چنین کیت به خروج کارگران. برخی از دریافت کنندگان حتی صحبت کردن خدمات خود را در درخشان شرایط ویدئوها.

Suheb می گوید: مولانا تلها آموزش کشت از داوطلبان برای خدمات اجتماعی که او می گوید باید رندر برای همه صرف نظر از ایمان و جامعه کاست و رنگ. این گروه به شرح زیر شعار “Muhabbat ka عمیق jalao; Nafrat کی aag bujhao” (روشن شدن لامپ از عشق; خاموش کردن آتش نفرت).

پیش از این Rahmath گروه توزیع بیش از 15000 جیره کیت در میان خانواده های فقیر که از دست داده اند و امرار معاش خود را در طول مستند. هر کیت حمل نزدیک به 20 کیلوگرم از اقلام مواد غذایی و مواد غذایی توزیع شده در میان زاغه نشينان adivasis نجاران سفالگران پناه-کمتر مردم و روستاییان در اطراف شهرستان. در حال حاضر آن است که به کمک علما که ارائه شده است و بدون کار با توجه به بسته شدن مدارس maktabs و مساجد.

‘بازدید-a-مسجد’ برنامه

این گروه اخیرا به دعوت گروه از غیر مسلمانان (از جمله زنان) به برجسته مسجد در بنگلور به شخصا تجربه محیط مسجد و گوش دادن به بلند تلاوت قرآن. آنها را برای ناهار با استعداد چند کتاب و بطری های عطر. آنها گرفته شد به طبقه فوقانی در طول زهر نماز برای تماشای عملکرد namaz. این گروه به طور منظم بازدیدکننده داشته است بیمارستان و زندان و مدارس برای ارتباط برقرار کردن با زندانیان و دانشجویان. Suheb می گوید کل برنامه سازماندهی شده بود برای حذف سوء ظن در مورد فضای داخلی مساجد و حالت عبادت که اغلب ابرها درک خود را در مورد مسلمانان و اسلام است.

M. A. سراج ارشد روزنامه نگار مستقر در بنگلور

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de