Hagia Sofia – یک بنای تاریخی از تاریخ آشفته

Sruthi Vibhavari

استانبول: ایاصوفیه – یک بنای تاریخی که نماد رقابت امپراتوری سرنوشت و مذاهب در طول قرن ها ایستاده بود در مقابل یک دادگاه در روز جمعه (10 ژوئن) که معکوس سرنوشت آن هنوز دوباره. ترکیه شورای دولتی این کشور بالاترین دادگاه اداری لغو موزه وضعیت ارائه شده توسط یک فرمان در سال 1934 reconverting از فرهنگی میراث جهانی یونسکو به مسجد است.

فکر پشت 1934 حکم ریاست جمهوری ساخته شده توسط بنیانگذار جمهوری ترکیه مصطفی کمال آتاتورک بود که قرن ها بنای تاریخی سکولار.

ساخته شده در 537 آگهی های مسیحی بیزانس امپراتوری ایاصوفیه بود یک کلیسای جامع که تاج افسانه شهر قسطنطنیه. ساخته شده است به عنوان یک یونانی ارتدوکس کلیسای مسیحی آن را بینظیر برای آن عظمت و عظیم گنبد. زمانی که Sultan Mehmed دوم از امپراتوری عثمانی فتح قسطنطنیه در 1453 او تبدیل کلیسای جامع به مسجد است. بنابراین به عنوان بزرگوار صندلی برای هر دو مسیحی و امپراتوری اسلامی.

پس از جمهوری ترکیه تشکیل شد آن تشکیل یک centrepiece از گردشگری کشور و مشخصه آن هویت سکولار. در طول قرن ها آن را نیز تحمل غارت و آتش سوزی و زلزله.

در حال حاضر رئیس جمهور رجب طیب اردوغان با استفاده از این بنای تاریخی به صورت سیاسی خود را تحکیم. او نه صحبت از کلیسای جامع-تبدیل-مسجد تا همین اواخر. او موضع خود را قوی تر از خود حزب عدالت و توسعه از دست Instanbul انتخابات محلی و در حال حاضر به عنوان COVID-19 همچنان به تاخت و تاز اقتصاد است. این موضوع به تبدیل مجدد آن به مسجد آورده است تا در زمان سیاسی و بحران اقتصادی به وحدت خود را محافظه کار ملی پایه.

پیشتر در ماه مه به مناسبت 567th سالگرد پیروزی عثمانیها سابق بیزانس پایتخت معابر از قرآن خوانده شد داخل Hagia Sofia. رئیس جمهور اردوغان همچنین به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش برای ارائه مجازی بیان.

از سوی دیگر یونان مخالف گمراهی. این کشور اتصال به سابق-کلیسای جامع قدمت آن به امپراتوری بیزانس. رئیس جمهور اردوغان و APK پایین آمد به شدت در یونان مداخله در سیاست داخلی تصمیم ترکیه است. “ساخت چنین اتهامات علیه کشور ما در مورد ایاصوفیه به مثابه یک حمله مستقیم به حاکمیت ملی ما” اردوغان نقل قول. کلیسای ارتدکس روسیه بیش از حد منتشر شد بیانیه پشیمان از تصمیم دادگاه بالا.

در ضمن یونسکو خواهد بررسی وضعیت میراث فرهنگی و گواه به Hagia Sofia با یک تغییر در وضعیت آن است. “دولت باید مطمئن شوید که هیچ اصلاح تضعیف ارزش برجسته جهانی از سایت ذکر شده در قلمرو آن است. هر گونه تغییر باید از قبل اطلاع داده شده توسط دولت به یونسکو و بررسی شود و اگر نیاز بود توسط “کمیته میراث جهانی” یونسکو گفت:

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de