دادگاه ترکیه تخلیه مسیر برای ایاصوفیه به موزه تبدیل شدن به یک مسجد دوباره

حکم ترکیه دادگاه اداری روز شنبه اجازه خواهد داد که ایاصوفیه سابق بیزانس کلیسای جامع و عثمانی مسجد شده است که در یک موزه برای بیش از 80 سال به عقب تبدیل به یک مسجد در پیروزی رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و متحدان اسلامگرای.

اردوغان یک مومن مسلمان و پوپولیستی رهبر با صدور حکمی پس از حکم دادگاه انتقال دولت از ایاصوفیه به مدیرکل امور دینی ترکیه و سفارش آن را باز کرد برای عبادت.

نزدیک به 1500 سال ایاصوفیه که همانند گنبد, مناره و زنگ زدگی-رنگ دیوار تعریف استانبول, افق, تساوی میلیون ها بازدید کننده در سال است. در حالی که گردشگران را ادامه خواهد داد برای دسترسی به سایت, اگر آن را تبدیل به یک مسجد منتقدان استدلال کرده اند که این طبقه بندی این است که تفرقه مذهبی و ایاصوفیه درخواست تجدید نظر به عنوان یک مقصد برای بازدید کنندگان بدون در نظر گرفتن ایمان می تواند کاهش یافته است. برخی از بلندترین انتقاد از خارج از کشور از جمله از ایالات متحده و یونان است که تا حد زیادی مسیحی ارتدکس.

مسلمان محافظه کاران مذهبی و ملی گرایان در ترکیه باید برای سال ها تحت فشار قرار دادند برای طبقه بندی از ایاصوفیه. اردوغان پا تا برای حمایت از تلاش های خود را در این زمان است که بسته به تمایل خود را به شلاق تا حمایت سیاسی خود را به عنوان داخلی محبوبیت wanes گفته تحلیلگران.

“ایالات متحده انداز یک تغییر در وضعیت ایاصوفیه به عنوان کاهش میراث قابل توجهی از این ساختمان و آن بینظیر توانایی چندان نادر در جهان مدرن — برای خدمت به بشریت به عنوان یک بسیار مورد نیاز پل بین آن متفاوت از سنت های دینی و فرهنگ” وزیر امور خارجه مایک Pompeo در بیانیه ای گفت این ماه است.

“ما مصرانه از دولت ترکیه به ادامه حفظ ایاصوفیه به عنوان یک موزه به عنوان یک نمونه از آن تعهد به احترام به سنت های دینی و متنوع تاریخ است که کمک به جمهوری ترکیه و به اطمینان حاصل شود آن را در دسترس برای همه” او گفت:.

Stelios Petsas سخنگوی دولت یونان گفت: در این ماه که تبدیل ایاصوفیه را ایجاد “یک شکاف عاطفی بین مسیحیان جهان و ترکیه” به گزارش رویترز،.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de