همه گیر و سپیده دم از یک آسیایی قرن’

امریکا را شکست و, که برای ماده بریتانیا — ساخته شده بودند بیشتر از همه استارک با موفقیت در جاهای دیگر. “کره جنوبی نورد تست در ‘پیاده روی’ غرفه در سراسر کشور و سپس با استفاده از کارت اعتباری سوابق و اطلاعات محل از تلفن همراه برای ردیابی حرکات افراد آلوده — یک تاکتیک بریتانیا موفق به استاد پس از چند ماه تلاش” Pankaj Mishra نوشت: در مقاله لندن به نقد و بررسی کتاب است که excoriated آنگلو-آمریکایی دست زدن به بحران است. “دیگر کشورهای شرق آسیا مانند تایوان و سنگاپور نیز به مراتب بسیار بهتر است. ویتنام سریع روت ویروس.”

چین هم برای همه سوال برانگیز حکومت و رفتار در طول همه گیر موفق به جلوگیری از گسترش ویروس. رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن امریکا در مقابل هنوز برای پهن کردن منحنی موج اول به عنوان عفونت افزایش می یابد در سراسر کشور است. (روز پنج شنبه در فلوریدا و کالیفرنیا گزارش خود را به بالاترین مرگ روزانه عوارض نشده است.) تلاش خود را ممکن است به علامت تاریخی نقطه عطف: لحظه ای جهان را برجسته ابرقدرت مجبور به ترک برخی از چشم انداز خود را به عنوان اولویت کشورهای دیگر — به خصوص برخی از افزایش قدرت در آسیا — چراغ راه است.

“Covid-19 در معرض بزرگترین دموکراسی به عنوان قربانیان طولانی مدت خود آسیب” نوشت میشرا اشاره به هر دو ایالات متحده punitively گران سیستم مراقبت های بهداشتی و شناسایی از بریتانیا خدمات اجتماعی. “آن را نیز نشان داده است که کشورهایی با دولت قوی ظرفیت شده اند به مراتب موفق تر در جلوگیری از ویروس را گسترش و بهتر مجهز برای مقابله با اجتماعی و اقتصادی خرید اینترنتی.”

این عدم ظرفیت برخی از تحلیلگران ادعا شد طولانی در ساخت. “آمریکا و انگلیس را ضعیف پاسخ به Covid-19 می توان تا حدودی به پس از جنگ سرد خود-تبریک — اعتقاد به این که نه تا به حال خیلی به یادگیری از بقیه جهان” نوشته ادوارد لوس از بار مالی. “در چند ماه کوتاه یک میکروب در معرض زیرین به انگلیس و آمریکا غرور.”

و این غرور است که بدون کوچک ترین چیزی که — آن را در راه های بسیاری در قلب ایدئولوژیک پروژه که مجسمه پس از جنگ جهانی دوم بین المللی به منظور “آنگلوساکسون” اصول بی بند و مداخله لیبرال دموکراسی است که به نظر می رسید ناشدنی صعودی تا زمانی نه چندان طولانی پیش. “نیمی از یک هزاره از گلدانی تاریخ می گوید آنگلو-آمریکایی ها آنها را به مقصد همیشه در طرف برنده” Luce اضافه شده است. “این پرده هم به بقیه جهان به طور فزاینده views آنها را که با غم و اندوه و رشد مسخره.”

از اواخر قرن 20 — دوبله شده توسط مجله تایم به عنوان بنیانگذار “آمریکایی قرن” — شده است وجود دارد بحث در قرن 21 به عنوان آسیایی یکی. از آن زمان چند ژئوپولیتیک شوک برای چشم انداز “آمریکا” قرن را نگه دارید از جمله خونین ترین جنگ در تاریخ بشر است. همه گیر ممکن است یکی دیگر از دورهای تکان خوردن به سیستم تغییر شکل چگونه ما فکر می کنم در مورد این دوره از امور جهانی.

این فقط در مورد توقف نفوذ یک تقسیم ناکارآمد امریکا. برای سال سیاستگذاران ایالات متحده به رسمیت شناخته اند به سمت شرق تغییر جغرافیای سیاسی مرکز ثقل و به دنبال “pivot” استراتژیک خود را نگرانی نسبت به منطقه ای که دارای اکثریت جمعیت جهان و به زودی بزرگترین سهم اقتصادی آن خروجی است. اما در حال حاضر به جای تنظیم شرایط قریشی “پاکس آمریکانا” آنها پیدا کردن خود را تنظیم به واقعیت های جدید جعلی در جای دیگر.

بسیاری از این دوره است که با چین به طور خاص برای آن به طور فزاینده ای قاطعانه و اقدامات تهاجمی در خانه و خارج از کشور. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصمیم گرفتند برای مقابله, راه اندازی یک جنگ تجاری با پکن, اما آن را نیز به شدت دستپاچه متحدان سنتی خود در آسیا است. “برای اولین بار از رئیس جمهور ریچارد نیکسون به چین رفت در سال 1972 آمریکا روابط دو جانبه با چین است که هر دو خصمانه و غیر قابل پیش بینی و حتی به واشنگتن ارائه شده خود در منطقه با کمتر اطمینان بیش از هر زمان پس از جنگ کره 70 سال پیش” Robert D. Kaplan مشاهده شده در واشنگتن پست.

مقامات چینی اصرار دارند که چنین رقابت غیر ضروری است. “جهان مشاهده شود باید در دودویی تفکر و تفاوت در سیستم نباید منجر به یک بازی با حاصل جمع صفر,” وزیر امور خارجه وانگ یی گفت: در یک سخنرانی پنج شنبه به دنبال tamp پایین تنش با واشنگتن است. “چین نمی خواهد و نمی شود یکی دیگر از آمریکا”

اما رقابت بین دو کشور غیر قابل انکار است و کست بقیه آسیا در سایه آن. در اخیر مقاله سنگاپوری نخست وزیر Lee Hsien Loong ذکر معروف 1988 ارز بین چینی دنگ شیائوپنگ رهبر و نخست وزیر هند راجیو گاندی است که در آن سابق است گفت: به گفته دومی: “در سال های اخیر بوده است و گفت که در قرن آینده خواهد بود که قرن آسیا و اقیانوس آرام به عنوان اگر که مطمئن می شود مورد. من مخالف با این دیدگاه است.”

لی توافق با دنگ است که وجود دارد “هیچ چیز اجتناب ناپذیر و نه foreordained” در مورد یک “کودک قرن” هشدار در سال 2020 از خطرات ناشی از نفس بیش از حد. که ایده پان آسیایی وحدت اشاره در توسط دنگ چند دهه پیش در حال حاضر ممکن است محکوم است.

“در یک تاسف پارادوکس فوق العاده افزایش چین ممکن است ایجاد کرده اند بسیار شرایط را برای مرگ آسیایی قرن” نوشت: هند مفسر C. راجا موهان. “که در چین به مراتب قدرتمند تر از همه از آن آسیایی همسایگان به معنای پکن دیگر می بیند که نیاز به بیرون کشیدن, آسیایی, وحدت. آن را به عنوان به دنبال فراتر از ایالات متحده و ظهور به عنوان سگ بالا در جهان است که پکن تخیل است تبدیل به ساخت و ساز از یک قرن است.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de