شیو سنا به دنبال PM مداخله برای جلوگیری از کشاورزان خودکشی

بمبئی: با به طور متوسط از 5 زمین های کشاورزی خودکشی گزارش شده در ماهاراشترا روزانه ارشد شیو سنا رهبر در روز جمعه در پی نخست وزیر نارندرا فوری مداخله شخصی به شلاق و هدایت بخش دولتی و بانک های تجاری به بلافاصله گسترش محصول وام به کشاورزان است.

در یک نمایندگی به بعد Vasantrao Naik Sheti Swavlamban ماموریت (VNSSM) رئیس جمهور Kishore Tiwari گفت که موسمی است در نوسان کامل و مضطرب کشاورزان در نیاز مبرم به محصول وام برای اطمینان از بقای خود تا سال آینده.

“تکان دهنده, مرکز هنوز صادر سفارشات به بخش عمومی بانک ها از طریق بانک مرکزی هند یا NABARD به تحریم وام از آن دسته از کشاورزان که رقم در دولت لیست چشم پوشی وام ذینفع” Tiwari گفت: سرپرستان.

“در حالی که وزیر Uddhav Thackeray بارها به دادگاه تجدید نظر برای بانک های سرمایه گذاری به همه کشاورزان و همه در مکان های خصوصی و دیگر بانک های تجاری همچنان به چشم پوشی از درخواست. از این رو امروز بیشتر کشاورزان اقدام به خودکشی از Covid-19 مرگ و میر در مناطق روستایی ایالت” Tiwari گفت.

CM نیز رئیس دولت در سطح بانکداران کمیته (SLBC) است که صلاحیت رسیدگی به زمین های کشاورزی بحران اما متاسفانه از ماه مارس وجود داشته است 1,860 کشاورزان خودکشی در مقایسه با 1,100 Covid-19 مرگ و میر در (rural), Maharashtra, او گفت:.

Tiwari خواست PM و وزیر دارایی Nirmala Sitharaman بلافاصله به دستور RBI و NABARD به سفارش همه بانک ها را به بازسازی در انتظار محصول وام و شروع disbursing تازه وام به خصوص برای مرگ کشاورزان در بدترین ضربه Vidarbha و Marathwada مناطق.

“همانطور که در اتحادیه بودجه سهم دولت است Rs 1.20 لاخ کرور به عنوان کشاورزی-خروجی هدف اما در زمان رای دادن و سرعت disbursals تنها 25 درصد از این (هدف) خواهد بود زمانی برای 2020-2021” گفت: Tiwari.

با استناد به دیگر مسائل گفت: قبلا در این منطقه همکاری بانک ها در مجموع وام پرداخت شد تا 70 درصد است که در حال حاضر شده است به کاهش تنها 30 درصد در حالی که مسئولیت 70 درصد داده شده به بخش عمومی بانک توسط مرکز.

از حدود 80 درصد از کل مبلغ وام از 40,000 تومان کرور روپیه بود که با توجه به توان پرداخت جولای (2020) به صورت فعلی موسمی به سختی 4000 تومان کرور روپیه یا حدود 10 درصد بوده است در واقع داده است.

تحت دولت را بلند پروازانه مهاتما Jyotirao Phule Shetkari Karj Mukti Yojana (MJPSKMY) وجود دارد برنامه به حدود 30 لاخ کشاورزان کاملا بدهی رایگان در این سال گفت: Tiwari, که همچنین مشاور وزیر.

اگر یک لیست از 19 لاخ کشاورز ذینفع اعلام شد در ماه مارس تا کنون به سختی حدود 9 لاخ کشاورزان بهره مند شده اند. بعد, توجه, منحرف شد و با توجه به Covid-19 بیماری همه گیر.

“تحت MJPSKMY تنها 19,000 تومان کرور روپیه بود و انتظار می رود به پرداخت اما با توجه به بانک های محض عدم همکاری به سختی 11,000 تومان کرور روپیه در واقع به 9 لاخ کشاورزان تا تاریخ. در حال حاضر موسمی آغاز شده است بیش از همه” او گفت:.

به جای دادن تازه وام در حال حاضر این بانک ها با توسل به اتهام illegalities مانند کسر محصول مبلغ وام از محصول غرامت بیمه به کشاورزان است که می تواند جذب جنایی اکشن حق را به بانک ها مدیر شعبه سطوح Tiwari هشدار داد.

“ما می خواهیم این مرکز به سفارش بانک ها به پیروی از دولت درخواست در اولویت, عدم, که, جنایی, اکشن, باید گرفته علیه بانک ها و افسران خود را با RBI-NABARD موظف برای اقدام بیشتر.

هر گونه تاخیر بیشتر و کشاورزان ایستاده به از دست دادن فرصت خوبی موسمی انتظار می رود در این سال” Tiwari اشاره کرد.

از آنجا که شکایت مشابه از کشورهای دیگر مانند Chhattisgarh, Jharkhand, West Bengal, Telangana, آندرا پرادش VNSSM سر گفت که بعد از ظهر و یا FM باید اجازه CM از کشورهای مربوطه را به وظیفه همه از جمله سیار بانک ها و افسران خود را.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de