وجود دارد یک واکسن موثر. شیوع زده به هر حال.

اما در سال گذشته مشخص شد که حتی در یک کشور کوچک مانند ساموآ ریشه کنی یک بیماری قابل پیشگیری مانند سرخک بود ساده نیست در همه. در کمتر از چهار ماه هزاران نفر از نوزادان رشد بیمار از سرخک و بیش از 80 نفر کشته شدند و بسیاری از آنها بسیار جوان است.

سلامت کشور زیرساخت های غرق شد. “این اتفاق افتاد خیلی سریع گفت:” Fonoifafo مک فارلند-Seumanu یک پرستار بهداشت عمومی که پیوست ضد سرخک کمپین پس از برنده شدن خانم Samoa مراسم مجلل.

آرایه ای از عوامل محلی منجر به ساموآ است شیوع. آن بود, اما منحصر به فرد است. در سراسر جهان مردم می میرند هر سال از شیوع بیماری که واکسن می تواند نقض از فلج اطفال در پاکستان به عفونت ویروس پاپیلومای انسانی در ژاپن است.

به عنوان جهان چنگ زدن با رمان coronavirus همه گیر و نژادها به منظور توسعه یک واکسن برای مبارزه با این بیماری برگزار درس برای چه چیزی نهفته است ، دور از انتهای خط, کشف یک واکسن را آغاز مجموعه ای جدید از چالش ها در عصر سرعت گسترش اطلاعات غلط و شایع بهداشت عمومی سیاست های اشتباه.

“واکسن نمی صرفه جویی در زندگی” گفت: Walter Orenstein یک دانشیار مدیر اموری واکسن مرکز. “واکسن صرفه جویی در زندگی می کند. یک دوز واکسن باقی می ماند که در یک ویال است که صفر درصد موثر است.”

جزیره شیوع

Measlesspreads زمانی که یک فرد آلوده سرفه یا عطسه. در میان کسانی که تایید آلوده میزان مرگ و میر است 1.46 درصد مرگبارتر از ترین تخمین برای covid-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. قبل از واکسن شد به طور گسترده ای در دسترس در دهه 1960 آن را ناشی از میلیون ها نفر از مرگ و میر در سراسر جهان سالانه است.

ساموآ است که تجویز واکسن سرخک پس از سال 1982 با توجه به سوابق ملی, اما آن را به حال به حال شیوع در سال است. “وجود دارد یک از امنیت کاذب” گفت: Sheldon Yetts های یونیسف و نماینده کشورهای جزیره ای اقیانوس آرام.

در ماه جولای سال 2018 دو نوزاد مرده پس از دریافت واکسن. این ساموآیی دولت خود را متوقف MMR برنامه برای نه ماه به بررسی. دادگاه بعد از آن دو پرستار به جرم قتل نفس کردند و مخلوط واکسن با شل کننده عضلانی به جای آن از آب — و آنها را محکوم به پنج سال زندان است.

“همه از دست رفته اعتماد به نفس” مک فارلند-Seumanu گفت. حتی برخی از مراقبت های بهداشتی حرفه ای تردید داشت.”

ضد واکسیناسیون فعالان دامن زده یک واکنش از جمله ادوین Tamasese یک نارگیل کشاورز با هیچ رسمی آموزش پزشکی و همچنین تیلور Winterstein از استرالیا بازیکن راگبی.

رابرت اف کندی جونیور برادرزاده رئیس جمهور جان اف کندی و بحث برانگیز ضد واکسیناسیون فعال در بازدید از این جزایر در ژوئن 2019; او عکس گرفته شده با Winterstein.

واکسیناسیون نرخ در حال حاضر پایین تر از حدود 95 درصد مورد نیاز برای گله ایمنی میزان به 31 درصد است. کارشناسان در ذکر دلایل مختلف از جمله پزشکی ضعیف سواد و انفعال دولت است.

سپس شیوع آغاز شد.

ساموآ تایید اولین مورد ابتلا به سرخک در ماه سپتامبر احتمالا وارداتی از نیوزلند. در هفته شیوع بیماری از کنترل خارج شد. در نوامبر. 15 دولت اعلام وضعیت اضطراری است. بيمارستان شد تا آنجا که 300 درصد گذشته ظرفیت.

مادر از فرزند اول به مرگ 14-ماه-پیر پیتر فون Heiderbrandt خواهش کرد که خانواده ها برای واکسینه کنید. “این بچه ها ما در حال مرگ,” او گفت: یک خبرنگار. اما واقعیت عملی بسیار زیاد شد.

“اکثر Samoans استفاده از سنتی به عنوان به خوبی به عنوان علمی پزشکی و به دلیل اشتباه پاسخ دولت به سرخک بیماری بسیاری از آنها از رفتن به و وپیش در هر دو سیستم” گفت: پنه لوپه Schoeffel یک جامعه شناس در دانشگاه ملی ساموآ.

دولت تعطیل کل کشور در دسامبر. 5 و 6 به صورت گسترده درب-به-درب واکسیناسیون مبارزه است. واکسینه نشده خانواده ها خواسته شد به چسبیدن به پرچم قرمز در خارج از خانه های خود. جودیت Esmay Ah Leong, یک پزشک عمومی در آپیا Samoa پایتخت گفت: پزشکان شوکه شده بودند به کشف “هنوز هم وجود دارد زندگی مردم خارج از شبکه بود و هیچ دسترسی به حمل و نقل است.”

Tamasese دستگیر شد Dec. 5 پس از گفته شکستن یک قانون جدید در مورد پخش كردن, ضد واکسیناسیون views. مکفارلاند-Seumanu گفت که حتی به عنوان مرگ و میر متصلب او صحبت کرد و به پدر و مادر بودند که ترس از واکسن با استناد به شایعاتی که در خواندن Facebook.

تنها پس از 95 درصد از افراد واجد شرایط واکسینه شدند در دسامبر. 29 آیا دولت لغو وضعیت اضطراری. “وجود ندارد ایجاد کرد که تحت تاثیر یک راه یا دیگری توسط شیوع” Yetts گفت.

فراتر از ساموآ

به عنوان یک کشور جزیره ساموآ ممکن است به نظر می رسد یک مورد منحصر به فرد. اما بسیاری از کشورهای ضد واکسن فعالان از جمله ایالات متحده است. چنین نمایش ها تمایل می توانید ریشه های عمیق در جوامع که در آن بی اعتمادی از قدرت گسترده است.

یک واکسن فلج اطفال برای اولین بار کشف شد 70 سال پیش. آن را تا حد زیادی موفق بوده اند: از موارد در سراسر جهان کاهش یافته است بیش از 99 درصد از سال 1988. در عین حال وحشی انتقال هنوز هم رخ می دهد در پاکستان و افغانستان و نیجریه. و در سال گذشته تعداد موارد در پاکستان رسید به 147 — پنج سال اخیر است که احساس خطر ،

کارشناسان می گویند که مشکلات مرکزی در پاکستان بی اعتمادی و سوء مدیریت. در میان پشتون های قومی جامعه ضد واکسن احساسات بود به خصوص مملو پس از سیا با استفاده از یک درب-به-درب واکسیناسیون تلاش یک دهه پیش به شکار برای القاعده به رهبری اسامه بن لادن است.

زمانی که شایعات از واکسینه کردن کودکان در حال سقوط بیمار در یک مدرسه روستایی گسترش بهار گذشته آن باعث موجی از خشونت در برابر پزشکی کارگران و نگهبانان خود را. واکسیناسیون نرخ کاهش یافت.

اما واکسن تردید است و نه فقط استان پردازان توطئه. واکسن می تواند ناخوشایند. این واکسن خوراکی است که شایع است در پاکستان (تا حدودی به دلیل آن هزینه های کمتر) باید تجویز چند بار. تیم رفتن درب به درب خروج مردم خسته و تردید از یک فرمول که شامل یک ویروس زنده.

“به عنوان یک پدر و مادر شما مریض و خسته از آن به عنوان یک vaccinator شما مریض و خسته از آن گفت:” بابر بن عطا کشور بالا ضد فلج اطفال رسمی تا سال گذشته است.

مستقل نظارت بر هیئت مدیره جهانی ریشه کنی فلج اطفال ابتکار نیز مقصر می داند ارشد مقامات پاکستانی استدلال در سال 2018 است که وجود داشته است “تفرقه و ناکارآمد روابط کاری” در پاکستان ضد فلج اطفال و U. N. تیم است.

اختلال در عملکرد و تقسیم نه محدود به کشورهای در حال توسعه. وجود دارد یک واکسن موثر برای ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) اما دولت ژاپن اجتناب ترویج استفاده از آن برای سال, قرار دادن زندگی هزاران نفر از زنان در معرض خطر.

HPV است که در گذشته از طریق تماس جنسی است که قابل ملاحظه ای گسترده است. برخی از گونه های HPV می تواند در نهایت منجر به سرطان دهانه رحم — آن را ناشی از برآورد 266,000 مرگ و میر در سطح جهان در سال 2012.

ژاپن multidose واکسیناسیون HPV رای شد و پس از حدود 70 درصد است. اما فقط چند ماه پس از آن اضافه شده به این کشور رسمی برنامه واکسیناسیون در سال 2013, گزارش های رسانه ها ادعا تکان دهنده عوارض جانبی و دولت کشیده پشتوانه آن.

شواهدی از عوارض جانبی باریک است. پزشکان هشدار داد که تنها بخش کوچکی از دریافت کنندگان گزارش علائم. اما دولت تردید در بخشی به دلیل ترس از پیامدهای قانونی و واکسیناسیون رای کمتر از 1 درصد است.

پس از طولانی سیاسی نبرد واکسن HPV است که انتظار می رود به بازگشت به کشور را ایمن سازی برنامه های این سال است. اما هزینه از هفت سال توقف بالا: یک مطالعه منتشر شده توسط لانست این سال برآورد شده که این بحران می تواند منجر به مرگ و میر ناشی از 5700 مگر اینکه پوشش را افزایش می دهد.

این به چه معنی برای یک پتانسیل coronavirus واکسن?

در سطح جهان بیش از یک دوجین covid-19 واکسن رسیده اند ارزشيابی بالينی در حال حاضر با بیش از 100 نفر دیگر در آثار. رئیس جمهور تهمت است bragged از یک “پیچ و تاب سرعت” ایالات متحده در فرایند توسعه یک واکسن در حالی که کشورهای دیگر در حال مسابقه رو به جلو با برنامه های خود را.

برخی از کارشناسان امید covid-19 می تواند راه را از آبله بود که ریشه کن در سال 1980. “این یک زمان سخت به یک ضد واکسیناسیون فعال در حال حاضر,” گفت: Riko Muranaka یک دکتر و روزنامه نگار که آهنگ واکسن HPV اطلاعات غلط.

اما واکسیناسیون کل یک سیاره عظیم وظیفه. از آن زمان چندین دهه کار برای ریشه کن کردن آبله. مشابه تلاش برای سرکوب سرخک و فلج اطفال هنوز به موفقیت است. و coronavirus همه گیر اخلال واکسیناسیون تلاش نه کمک به آنها. یونیسف هشدار می دهد که روال خدمات ایمن سازی شده اند مانع در حداقل 68 کشور جهان است.

برخی از طرفداران نگران هستند که گسترش coronavirus اطلاعات غلط می تواند سوخت ضد واکسیناسیون شدند. “جهانی را روایت واکسن توسعه برای covid-19 ممکن است منجر به یک قیام ضد vax پیام از جمله در پاکستان گفت:” رعنا محمد صفدر هماهنگ کننده پاکستان را فلج اطفال برنامه.

“اگر و هنگامی که ما یک covid-19 واکسن خواهیم ادعا می کند در مورد واکسن بودن خطرناک و بی اثر پیوستن این داستان صرف نظر از آنچه شواهد می گوید” گفت: Julie Leask یک استاد در دانشگاه سیدنی و متخصص در واکسیناسیون.

در ساموآ است که ممکن است به نظر می رسد بعید است. این کشور با داشتن یاد گرفتم که چقدر سخت است برای جلوگیری از شیوع پس از آن آغاز می شود رفت به مستند اوایل این زمان در اطراف. آن گزارش نشده تنها تایید coronavirus مورد.

اما ضد واکسیناسیون احساسات مردد است.

Tamasese تاجر بازداشت شده در سال گذشته بیش از اتهامات که او گسترش اطلاعات غلط گفت: در یک ایمیل که نه سرخک و نه بیماری همه گیر کوروناویروس باید ذهن خود را تغییر. “موضع من در واکسیناسیون واقع شده است مجددا” او نوشت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de