دهلی نو: جنایی است که یک یادگیرنده سریع. او را نگه می دارد به روز رسانی مهارت های خود را در خط با تغییر محیط اطراف ساختن آن دشوار برای نهادهای مجری قانون برای حفظ سرعت. کسانی که درگیر در سفید-جرایم یقه حتی سخت تر برای ردیابی و دستگیری به عنوان بر خلاف دیگر جنایتکاران آنها می توانند ارتکاب جرم و بدون حضور فیزیکی در نزدیکی قربانی.

در حال حاضر به نظر می رسد که cybercriminals به سریع اقتباس شده به کشور است و دولت از مستند و تکامل تاکتیک های جدید برای گول زدن مردم است.

از جعل هویت یک هویت در سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook یا Instagram برای برگشتاندن مردم برای شغل در بخش دولتی; از باج گیری عاطفی به تظاهر به مقامات بانک آنها آن را تمام انجام. در طول مستند زمانی که بسیاری در حال کار از خانه و صرف زمان بیشتری را بر روی موبایل و کامپیوتر, سایبر تقلب به نظر می رسد به دست گرفته اند و این به عنوان یک فرصت.

به تازگی یک مرد دستگیر شد از ماتورا در اوتار پرادش برای جعل هویت هویت قربانی ارشد در Facebook و درخواست او برای 60,000 تومان برای درمان همسر خود را که او ادعا کرد در بیمارستان بستری شد. قربانی دهلی مقیم موظف و به پایان رسید تا انتقال 58,000 تومان به PayTm کیف پول متهم کرده است. این ماده به نور آمد زمانی که قربانی به نام ارشد خود را.

در یک مورد دیگر یک زن فریب خورده شد Rs 34 lakhs به عنوان یک انسان توسعه یافته که دوستی با او را در رسانه های اجتماعی تبدیل به یک تقلب است. او نه فقط احساسی تهدید او که با وعده ازدواج بلکه رفت و به له و لاداخ ، این مرد دستگیر شد و از ویجیاوادا.

مفسر سیاسی و تحلیلگر سیاست Sanjaya Baru شد فریب خورده تومان 24,000 به بهانه آنلاین تحویل مشروب در ماه ژوئن. بارو بود و همچنین مشاور رسانه ای نخست وزیر مانموهان سینگ.

“طنز این است که مردم نمی فاش کردن جزئیات به غریبه ها در دنیای واقعی بلکه در دنیای مجازی به آنها اعتماد به راحتی و با اطلاعات شخصی که بعد از سوء استفاده توسط مجرمان اینترنتی. کلید کلمه احتیاط است. یکی باید محتاط در حالی که تعامل در رسانه های اجتماعی گفت: Anyesh Roy, DCP Cyber crime.

در این مستند اطلاعات منتشر شده توسط پلیس دهلی نشان داد که 3,430 چنین شکایت دریافت شد در ماه مه این سال در مقایسه با فقط 1,260 در ماه ژانویه است. این به این معنی تعداد موارد تقریبا سه برابر طول مستند.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de