حکومت افغانستان از تعلیق آزادی زندانیان طالبان

کابل: دولت افغانستان به حالت تعلیق در آزادی آخرین دسته از زندانیان طالبان در طول مشارکت خود را در جرائم جدی این کمیسیون خبر داد.

دولت افغانستان روز دوشنبه بار دیگر اعلام کرد آن موضع شرکت از انتشار نزدیک به 600 طالبان زندانی است که بنا به گزارش جرم از جرائم جدی فراتر از عضویت در طالبان, طلوع نیوز گفت: در یک گزارش.

دولت به نام در این گروه به درخواست افراد خاص برای انتشار است.

روز یکشنبه دولت افغانستان نشان داد که یکی از دلایل اصلی تاخیر در داخل افغانستان مذاکرات آن امتناع انتشار 597 زندانیان خارج از 5000 نفر از زندانیان که به طور آزاد به عنوان بخشی از طالبان و توافق امضا شده در ماه فوریه ،

این افراد متهم به جدی “جرایم اخلاقی” و در لیستی که داده شد به دولت با طالبان گفت: احمد رشید Totakhil, که سر تا آزادی زندانیان روند.

در اوایل ماه مارس رییس جمهور محمد اشرف غنی با صدور حکمی به انتشار 5,000 طالبان زندانی در آزادی مشروط و طالبان توافق برای آزادی 1,000 سربازان اما تبادل زندانیان شد و بارها و بارها به تاخیر افتاد.

صحبت با خبرنگاران در روز دوشنبه سخنگوی ریاست جمهوری صدیق صدیقی گفت: “ما موافقت کرده است که با طالبان در مورد آزادی 5000 زندانی… ما انتظار نداریم که طالبان به ما بگویید که باید منتشر شود.”

تا کنون بیش از 4000 طالبان زندانی و بیش از 500 نیروهای افغان منتشر شد.

با توجه به دولت افغانستان این روند را ادامه خواهد داد این هفته است.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de