‘COVID’ است در سال 2020 را بالا کلمه

دهلی نو: اصطلاح “COVID’ – معمولا استفاده می شود مختصر برای Covid-19 یا Coronavirus بیماری ناشی از سارس CoV-2 ویروس – بالا کلمه از سال 2020 می یابد نظارت بر زبان جهانی (GLM).

در اواسط سال به روز رسانی داده های پژوهش شرکت که اسناد و تجزیه و تحلیل و آهنگ های روند در استفاده از زبان در سراسر جهان اعلام کرده است که Covid-19 رتبه در نقطه دوم. ده واژه از سال 2020 شامل COVID, Covid-19, کروناویروس, تاج, ماسک صورت, پیشرفت, حقیقت, اجتماعی, فاصله, تجارت, جنگ و پایداری.

“این جای تعجب نیست که “COVID’ افزایش یافته است به بالای رتبه بندی. ‘COVID’ دریافت کرده است که بیشترین تعداد استنادها تا کنون ثبت شده در نظرسنجی جهانی. در واقع ‘COVID’ است outranked تمام کلمات قبلی از سال در قرن 21 توسط یک عامل از 100 یا بیشتر گفت:” پل JJ Payack رئیس جمهور و رئیس کلمه تحلیلگر GLM.

دیگر بالا کلمات یا عبارات شامل صاف منحنی’ (توانایی مدیریت تعداد موارد بنابراین به عنوان به نه پایمال کردن سیستم بیمارستان در طول یک بیماری همه گیر), مستند (محدود کردن جنبش های خارج از خانه برای مناطق و یا مناطق جغرافیایی) هویت سیاست (سیاست مبتنی بر عناصر خاصی از آرایش مانند رنگ پوست و یا پس زمینه های قومی یا جنسیتی).

ترقی خواهان زوم جلسه قرنطینه مهاجران دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن علائم و شیوع بودند دیگر بالا کلمات در لیست.

زبان جهانی نظارت آغاز شده بود ضبط بالا کلمات از سال 2000 به سند تاریخ قرن 21 از طریق زبان انگلیسی است.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de