سیبری بحران آلارم دانشمندان

Kirill Shipitsin Tass/گتی ایماژ

آتش سوزی در روستای Melnichnaya پد در روسیه ایرکوتسک منطقه دیده می شود در مه 27, 2019; داوطلبان موفق به جلوگیری از آتش سوزی از گسترش به یک اردوگاه تابستانی برای کودکان.

الکساندر Deyev هنوز هم می تواند طعم دود از سال گذشته آتش سوزی که پوشانده شهرهای نزدیک خانه اش در جنوب شرقی سیبری و او هراس خود بازگشت.

“این فقط احساس مانند شما نمی تواند نفس کشیدن در همه,” گفت: Deyev, 32 زندگی می کند که در ایرکوتسک سیبری منطقه در امتداد دریاچه بایکال فقط در شمال مغولستان مرز.

اما در حال حاضر این سال, آتش سوزی در بهار وارد شده اند زودتر و با شدت بیشتر مقامات دولتی گفته اند. در قلمرو که در آن Deyev زندگی, آتش سوزی شد و سه بار به عنوان بزرگ این مه به عنوان سال قبل از. و تابستان گرم و خشک در پیش روست.

بسیاری از جهان باقی می ماند و با مصرف مرگبار رمان coronavirus. ایالات متحده را فلج با این بیماری همه گیر است که در تلاطم یک تفرقه انتخابات ریاست جمهوری و اعتراض به نابرابری نژادی. اما در بالای جهان در قطب شمال است پایدار خود را در تابستان از نارضایتی است.

آتش سوزی مواج در میان شکستن رکورد درجه حرارت. پرمافراست ذوب زیرساخت های فاسد و یخ دریا است که به طور چشمگیری محو.

[رادیکال شدن کره زمین در سیبری برگ میلیون ها نفر در ناپایدار زمین]

در سیبری و در سراسر بسیاری از قطب شمال, تغییرات عمیق اتفاق می افتند با سرعت بیشتری از دانشمندان پیش بینی شده تنها چند سال پیش. شیفت که یک بار به نظر می رسید در دهه های دور اتفاق می افتد در حال حاضر به طور بالقوه پیامدهای جهانی.

آندره Sorokin

اسپوتنیک/AP

یک نمایش هوایی نشان می دهد سیلاب پس از یخ-خفه لنا رودخانه ریخته آن بانک در شهرک راه دور در Sakha جمهوری (Yakutia) روسیه در مارس 13.

“ما همیشه انتظار می رود قطب شمال به تغییر سریع تر از بقیه جهان” گفت: والت مایر ارشد تحقیقات دانشمند در ملی برف و یخ مرکز داده در دانشگاه کلرادو در بولدر. “اما من فکر نمی کنم هر کسی انتظار می رود این تغییرات اتفاق می افتد به همان سرعتی که ما در حال دیدن آنها اتفاق می افتد.”

ولادیمیر Romanovsky یک محقق در دانشگاه آلاسکا در فربنکس, گفت, سرعت, شدت و میزان این تغییرات در حال تعجب آور حتی برای بسیاری از محققان که مطالعه منطقه برای زندگی. پیش بینی برای چگونه به سرعت به قطب شمال می گرم که یک بار به نظر می رسید افراطی “دست کم گرفتن آنچه در جریان است در واقع,” او گفت:. درجه حرارت رخ می دهد در بالای قطب شمال در طول 15 سال گذشته نمی شد پیش بینی رخ می دهد برای 70 سال بیشتر است.

نه دالاس و هوستون آمار 100 درجه و در عین حال در این سال, اما در یکی از سردترین مناطق جهان سیبری “قطب سرد” جیوه صعود به 100.4 درجه فارنهایت (38 درجه سلسیوس) در ژوئن 20.

اگر تایید شد, رکورد شکن در از راه دور سیبری شهر Verkhoyansk حدود 3,000 مایلی شرق مسکو که بالاترین درجه حرارت در قطب شمال پس از رکورد نگه داشتن آغاز شد و در سال 1885.

سه گانه رقمی ثبت نشده بود دمدمی مزاجی, رویداد, یا, اما به جای بخشی از موج گرمای سوزاننده. Verkhoyansk دیدم 11 روز مستقیم با دمای 86 درجه فارنهایت (30 درجه سلسیوس) یا بالاتر با توجه به ریک Thoman یک آب و هوا دانشمند در دانشگاه آلاسکا در فربنکس. متوسط ژوئن بالا در آن محل فقط 68 درجه فارنهایت (20 سانتیگراد).

این هفته Ust’-النک روسیه حدود 450 مایلی شمال دایره قطب شمال ثبت دمای 93.7 درجه (34.3 سانتی گراد) حدود 40 درجه بالاتر از حد متوسط برای تاریخ. در 22 مه سیبری شهر Khatanga واقع به خوبی شمال دایره قطب شمال ثبت دمای 78 درجه فارنهایت — حدود 46 درجه بالاتر از حد نرمال است.

خیلی از سیبری تجربه فوق العاده خفیف زمستان به دنبال گرمتر از میانگین در بهار و از آن شده است در میان بسیاری غیر منتظره مناطق گرم جهان در سال 2020 است. در طول ممکن است بخش هایی از سیبری دیدم به طور متوسط ماهانه دما که گیج بود و 18 درجه فارنهایت (10 سانتیگراد) بالاتر از میانگین ماه با توجه به اتحادیه اروپا کوپرنیک آب و هوا تغییر سرویس.

اولگا Burtseva

AP

در میان موج گرمای بی سابقه کودکان, بازی در Krugloe دریاچه خارج Verkhoyansk در روسیه Sakha جمهوری در ژوئن 21.

ایرینا Yarinskaya

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کارکنان از روسیه دولتی خط لوله نفت در انحصار متصدی بخشی از یک عملیات پاکسازی در 10 ژوئن پس از یک نشت نفت در Ambarnaya رودخانه خارج نوریلسک.

“به نظر من این نوع از مواد تشکیل دهنده کلیدی از چیزهایی که شما انتظار می رود در گرم شدن آب و هوای” Freja Vamborg یک دانشمند ارشد در کوپرنیک گفت: اخیر گرما سوابق طولانی مدت همراه با ماه های بالاتر از درجه حرارت متوسط.

[خطرناک داغ جدید مناطق در حال گسترش در سراسر جهان]

مداوم گرما کمک به سوخت wildfires eviscerate دریا یخ و بی ثبات کردن خانه ها و دیگر ساختمان های ساخته شده در ذوب پرمافراست. این گفته حتی کمک به یک سوخت نشت در نوریلسک در اواخر ماه مه که باعث شد رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین به اعلام یک وضعیت اضطراری در محیط زیست حساس منطقه است.

در حال حاضر یخ دریا در مجاورت سیبری در حال اجرا است در رکورد سطوح پایین برای هر سال پس از قابل اعتماد نظارت ماهواره ای آغاز شد و در سال 1979.

دانشمندان به مدت طولانی نگهداری می شود که قطب شمال گرم دو بار به عنوان سریع به عنوان نقاط جهان است. اما در واقعیت منطقه است و در حال حاضر گرم شدن کره زمین در حدود سه برابر متوسط جهانی است. داده ها از ناسا نشان می دهد که از سال 1970 قطب شمال گرم است به طور متوسط 5.3 درجه (2.94 سانتیگراد) در مقایسه با میانگین جهانی 1.71 درجه (0.95 سانتیگراد) در طول همان دوره است. دانشمندان با اشاره به این پدیده به عنوان “قطب شمال تقویت.”

ذوب برف و یخ در اوایل بهار در معرض تیره تر سطوح زمین و آبهای اقیانوس. این سوئیچ این مناطق از خالص منعکس کننده ورودی تابش خورشیدی به گرما گیر است که افزایش بیشتر زمین و دریا و درجه حرارت. این بدان معناست که بیشتر گرما در هوا بیشتر از ذوب برف و یخ و خشک شدن پوشش گیاهی در راه است که باعث بیشتر شدن سوخت برای آتش سوزی.

چه اتفاقی می افتد در قطب شمال مسائل برای بقیه جهان است. گرینلند ذوب یخ است که در حال حاضر بزرگترین کمک کننده به افزایش سطح آب در سراسر جهان مطالعات نشان می دهد. از دست دادن یخ های دریای قطب است همچنین تصور می شود که منجر به بیشتر
شدید الگوهای آب و هوایی به مراتب در خارج از قطب شمال در یک سری پیچیده از اثرات موج دار شدن است که ممکن است تا حدی مسئول برای گرمای شدید و بارش اتفاقاتی که جان هزاران نفر ادعا در سال های اخیر است.

آتش که گرفت در سیبری در تابستان امسال بوده است عظیم و ارسال plumes دود که باید تحت پوشش یک راه باریک از زمین پوشا حدود 1000 مایل در زمان. در حالی که بسیاری از آتش فعالیت های رخ داده در Sakha, جمهوری, شناخته شده برای چنین blazes دانشمندان در حال مشاهده بیشتر آتش سوزی های دورتر در شمال, در بالای دایره قطب شمال در peatlands و تندرا.

Kirill Kukhmar

Tass/گتی ایماژ

یک نمایش هوایی در آوریل 23 از خرابه های یک خانه در تابستان با یک آتش سوزی در ویلایی در جامعه Moshkovo منطقه در نووسیبیرسک در جنوب سیبری. منطقه در حال تجربه صدها نفر از آتش سوزی در نظر گرفته شده که ناشی از سوزاندن, پیر, چمن.

یوگنی Sofroneyev

Tass/گتی ایماژ

آتش سوزی جنگل در مرکزی Sakha جمهوری در ژوئن 2.

“این به نظر می رسد یک الگوی جدید گفت:” جسیکا مک کارتی یک محقق در دانشگاه میامی در اوهایو. در سال های گذشته آتش سوزی “پراکنده بودند اگر نه بی سابقه در این مناطق است.”

یکی از نگرانی های است که چنین آتش سوزی می تواند بی ثبات peatlands و پرمافراست — کربن غنی از خاک یخ زده را پوشش می دهد که تقریبا یک چهارم از نیمکره شمالی زمین کشش در سراسر بخش های بزرگی از آلاسکا و کانادا و سیبری و گرینلند.

مریت Turetsky مدیر موسسه قطب شمال و باغچه پژوهش در دانشگاه کلرادو در بولدر گفت: آتش سوزی در سیبری در حال سوختن “در مناطق که در آن ما انتظار داریم پرمافراست به بیشتر آسیب پذیر است.” به طور معمول, این آتش سوزی خواهد شکستن در ماه های ژوئیه و اوت اما در این سال آنها مشخصی در ماه مه نشانه ای از غیر معمول گرما و اوایل برف ذوب می شود.

Turetsky گفت: این آتش سوزی در حال برداشتن پتو از پوشش گیاهی را پوشش می دهد که پرمافراست ساخت آن را بیشتر در معرض m
elting.

ماهواره ای از قطب شمال آتش سوزی در ماه ژوئن نیز نشان داد که آتش سوزی در این سال در حال انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای از رکورد قطب شمال, آتش سوزی در 2019 با توجه به علامت Parrington که آهنگ آتش سوزی در سراسر جهان با کوپرنیک فضای نظارت بر خدمات.

برخی از این blazes به نظر می رسد آنچه شناخته شده به عنوان “زامبی آتش” که برای زنده ماندن از زمستان فصل سوختن زیرزمینی تنها به فوران دوباره یک بار برف و یخ ذوب می شود بعد بهار. شبیه آتش سوزی مشاهده شده در آلاسکا در این تابستان.

تد Schuur یک استاد در دانشگاه آریزونای شمالی که تحقیقات پرمافراست تولید گازهای گلخانه ای گفت: گرم شدن سریع در حال تبدیل قطب شمال به یک شبکه تولید کننده گازهای گلخانه ای — یک نگرانکننده shift را تهدید می کند که به طور چشمگیری تسریع گرمایش جهانی. غیر منتظره خفیف شرایط در سیبری به ویژه نگران کننده به عنوان منطقه است خانه را به بزرگترین منطقه پیوسته پرمافراست در جهان است.

مایکل رابینسون چاوز

واشنگتن پست

پرمافراست دیده می شود در بالای یک صخره ذوب به Kolyma رودخانه در شرق سیبری در جولای 6, 2019.

طولانی شده است نگرانی در سراسر جامعه علمی که حدود 1,460 میلیارد دلار به 1600 میلیارد تن کربن آلی ذخیره شده در یخ زده قطب شمال خاک های از روسیه به آلاسکا و کانادا منتشر می تواند به عنوان ذوب پرمافراست. که تقریبا دو برابر میزان گازهای گلخانه ای به دام افتاده در جو است. تحقیقات اخیر توسط Schuur و دیگران نشان می دهد که درجه حرارت گرمتر اجازه می دهد میکروب در داخل خاک تبدیل به پرمافراست کربن به دی اکسید کربن و متان.

یک گزارش در اواخر سال گذشته که Schuur همكاري یافت که پرمافراست اکوسیستم می تواند آزاد تا آنجا که 1.1 میلیارد دلار به 2.2 میلیارد تن دی اکسید کربن در هر سال — تقریبا تا آنجا که سالانه تولید گازهای گلخانه ای از ژاپن و روسیه در سال 2018 بود.

“یک دهه پیش ما فکر بیشتر از پرمافراست خواهد بود مقاوم در برابر تغییر” گفت: Schuur. بیشتر دانشمندان به دنبال بی ثبات کردن پرمافراست و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای بیشتر آنها از جمله شواهد.

گرم شدن سریع تا به تغییر محاسبات خود را. “ما اساسا رکورد در قطب شمال سال پس از سال” Schuur گفت. “این تولید گازهای گلخانه ای در حال حاضر با اضافه کردن به آب و هوای ما تغییر مشکل است. چه اتفاقی می افتد در سیبری در حال رفتن به تحت تاثیر قرار همه چیز را از طریق سیستم آب و هوایی جهانی.”

محققان تماشا به عنوان تغییرات گسترده در قطب شمال را تهدید عمده زیرساخت ها از جمله خانه ها و شهرهای منطقه است.

“به جاده ها و ساختمان خطوط لوله نفت و گاز قادر به زنده ماندن بدون اضطراری [مداخلات] با توجه به پرمافراست تخریب?” الکساندر Fedorov معاون مدیر Melnikov پرمافراست موسسه در پایتخت های منطقه ای از یاکوتسک گفت: در یک ایمیل. “یکی باید در زندگی پایدار سرزمین. در سیبری و قطب شمال بسیاری از شهرک ها و زیرساخت های ساخته شده قبل از گرم شدن کره زمین قبل از مشکلات وجود دارد. نکته اصلی این است که نمی شود در اواخر با راه حل, چرا که بسیاری از روستاهای واقع در خطرناک و آسیب پذیر مناطق است.”

مایکل رابینسون چاوز

واشنگتن پست

جرثقیل برج بیش از یک زغال سنگ ایستگاه در سیبری شهر Zyryanka در Kolyma رودخانه در جولای 9, 2019.

برای همه نگرانکننده سیگنال های آینده از قطب شمال در حال حاضر پتانسیل نگران حوادث باقی مانده است در ماه های آینده مایر گفت.

یخ دریا به طور معمول می رسد و حداقل آن در ماه سپتامبر او اشاره کرد. یخ ذوب تسریع در گرینلند در طول ماه های ژوئن و ژوئیه. آتش سوزی پتانسیل بدتر به عنوان تابستان میکشد ، شدید طوفان تابستان می تواند باعث پرمافراست تخریب و بدتر فرسایش ساحلی.

“قطعا 2020 عجیب سال تمام در اطراف برای بسیاری از دلایل فراتر از آب و هوا” مایر گفت. “اما آن را قطعا راه اندازی به یک سال در قطب شمال.”

که ممکن است به نظر می رسد مانند یک دور مشکل به بقیه جهان. اما کسانی که به مطالعه قطب شمال اصرار بقیه ما باید پرداخت توجه است.

“هنگامی که ما دچار تب, این یک نشانه است. این یک علامت هشدار دهنده است که چیزی اشتباه است و ما را متوقف و ما را به توجه داشته باشید” Turetsky گفت. “به معنای واقعی قطب شمال در آتش است. آن را به یک تب در حال حاضر و پس از آن یک علامت هشدار دهنده است که ما نیاز به توقف, توجه داشته باشید و بفهمند که چه خبر است.”

Khurshudyan گزارش از مسکو. اولگا Massov در واشنگتن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de