دهلی شورش های منحصر به فرد: RSS اعضای دستگیر و به قتل شورش

دهلی نو: “من می ترسم که این افراد را بکشند من و خانواده ام مانند آنها پدر مرا کشته. من گرد آوردن تمام قدرت من برای ثبت این شکایت است. من درخواست شما که اقدام قانونی گرفته شده علیه متهم و من و خانواده ام داده و حفاظت” Sahil Parvez نوشت: بر 19 مارس در شکایت در Idgah امداد کمپ راه اندازی پس از شمال شرقی دهلی شورش.

در زمان مرگ پدرش در 25 فوریه صنوبر تنها بخش 302 از قانون مجازات اسلامی (قتل) متصل شده با این حال پس از Sahil دقیق شکایت که او ادعا می کند پرداخت نمی توجه به قبل از آن مربوط به بخش اضافه شد به موجود صنوبر. در نتیجه بیش از بیست مرد مورد بازجویی قرار گرفتند و 16 نفر دستگیر و از شمال Ghonda.

از پنجم تایید کرده است این شانزده متهم بودند یا از اعضای فعال Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) پست-دارندگان (zimmedaar) بود و یا در حال بازدید از محلی shakha روشن و خاموش.

Parvez پدر (در سمت چپ) با اعضای محله است. پسرش Sahil می گوید پدرش مشغول به کار بود با سازمان های غیر دولتی.
(عکس: پنجم)

همه آنها دستگیر و به اتهام قتل (بخش 302), شورش (بخش 147), شورش مسلح با سلاح مرگبار (بخش 148) بخشی از یک غیر قانونی مجمع (بخش 149) و توطئه جنایی (بخش 120 ب) در 9 مارس از بستگان متهم و وکیل قربانی را تایید کرد به aamna. اتهام ورق در این مورد نیز ثبت شده است.

این خبرنگار خطاب به قربانی و ارزیابی شکایات به عنوان به خوبی به عنوان شاه. ما نیز به خارج از RSS برای سمت خود را از داستان. این Sangh ادعا کرده آنها را هدف قرار داده و پلیس کاوشگر نشان می دهد که نه آنها را در تلاش برای تعیین حقایق و نه آنها را از هر گونه اقدام علیه مسلمانان درگیر در شورش.’ دقیق بیانیه ای از RSS طرف نیز بخشی از این داستان است.

24 و 25 فوریه: بنزین بمب و گلوله و سوء استفاده

در شکایت از 19 مارس که bares این Bhajanpura ایستگاه پلیس در مهر رسید Parvez دقیق در دو روز خشونت در محل در شمال شرق دهلی نو در 24 و 25 فوریه است. او می گوید که خشونت آغاز شده در 24 فوریه در حدود 12:00 ظهر زمانی که مردم در این منطقه آغاز شد و با فریاد شعارهایی مانند ‘Mulle, ka**e murdabaad, Kapil Mishra zindabaad, ‘desh ke gaddaro ko گلی maaro saalon ko’.

بعد از شنیدن این همه پرویز را دیدم برخی از متهمان در خارج از خیابان مسلح با lathis چوب اسلحه و آهن و میله شمشیر و بنزین بمب.

او در ادامه می گویند: تا اواخر شب این افراد به طور مداوم حمله به خانه های مسلمانان با بنزین بمب سنگ و گلوله. آنها همچنین نگهداری سوء استفاده از ما را همه شب. کسانی که در تلاش بودند به بیرون بروید به همین دلیل با آنها را کنید و سعی کنید برای آوردن صلح به منطقه, این مردان نیز به آنها حمله.

(عکس: تصویر از خشونت در شمال Ghonda منطقه در 24 و 25 فوریه شب)

Sahil شاهد پدرش کشته شدن

نوشتن در مورد شب که در آن پدر خود را به ضرب گلوله کشته شد Sahil می گوید:

در شب در حدود 7:00 بعد از ظهر (روز بعد در فوریه 25) هنگامی که من و پدر من رفتم به نماز در خیابان جلوتر از ما خارج Sushil, Jaiveer, Devesh میشرا (گلی 8) و Naresh Tyagi ایستاده بودند با شمشیر و چماق در دست خود را. هنگامی که او را دیدم پدر من Sushil شات گلوله به سمت ما. پدر من بر روی زمین افتاد و من برای صرفه جویی در زندگی من است.

او ادعا می کند که از دور او را دیدم Devesh و Jaiveer نزدیک به پدرش پا زدن او را و همه چیز را از جیب خود. ‘نگهداری آنها فریاد که امروز آنها را نمی خواهد اجازه دهید ما زنده بماند” او نوشت.

RSS کاربران می گویند: “هدفمند برای خود ایدئولوژی’

پس از یک روز طولانی بازجویی در 9 آوریل 22 نفر بودند به نام به نشستن جرم شعبه در دورکا که 16 شد و در نهایت دستگیر شد.

Devesh میشرا که نام برده شده توسط Parvez در شکایت خود است نه دستگیر شده و یا شارژ ورقه ورقه است. او کار کرده است با Sangh از سال 1996 و برای هشت سال گذشته بوده است Yamuna Vihar منطقه-شارژ RSS. به تازگی او بود نقل مکان کرد به Vishwa هندو Parishad و در حال حاضر در منطقه خود معاون رئیس جمهور.

او گفت: از پنجم “مردم هستند هدف در اینجا. همه کسانی که هدف قرار گرفتند متصل همان ایدئولوژی.” توضیح داد که چرا او دستگیر شده و با وجود اینکه نام Mishra گفت که او در دهلی نو از 23 تا 27 فوریه “من در اتاوا با خانواده من و من می تواند آن را اثبات کند” او گفت:.

زمانی که این خبرنگار به Sahil در این باره گفت: “من تو را دیدم این مرد (Devesh Mishra) با چشم خود من و من نوشته اند آنچه که من دیدم. من معتقدم در قانون است. با وجود اینکه دلسرد توسط مردم گفت: که هیچ چیز اتفاق خواهد افتاد من نوشته همه چیز در این شکایت در یک شخصی در خطر است.”

فرد دیگری به نام شکایت, اما بازداشت نشده است Subhash Tyagi. وقتی پرسیده شد که اگر متهم شد مربوط به Sangh او گفت: “ما در تماس با مردم از جامعه هندو به عنوان که در آن اقامت ما وجود دارد که در آن یک طرف جامعه مسلمان زندگی می کند و از طرف دیگر جامعه هندو زندگی می کند. آیا اشتباه است که به مربوط به Sangh? آنها مجرم نیستند. آنها خوب کار می کنند و فکر می کنم در مورد توسعه کشور است.”

وقتی پرسید که چگونه Devesh و Subhash شد مربوط به Sangh, Devesh توضیح داد: “VHP که در آن من در حال حاضر بخشی از آر اس اس. پس از سال 1996 برای Sangh و سپس بعد از من خواسته شد تا مسئولیت از VHP در منطقه است. درست مثل Subhash Tyagi فرستاده شد به هندو منچ بعد از مدتی.”

در حالی که Devesh نمی شد بازداشت دو تن از Subhash برادران در میان شانزده که بازداشت شده اند. “برادران من Uttam Tyagi و Naresh Tyagi بودند توسط پلیس دستگیر شد در 9 آوریل. ما در حال تلاش برای دیدن در حال حاضر آنچه که ما می توانید انجام دهید مردم از یک ایدئولوژی خاص هستند هدف” او گفت:.

16 متهم است که اعضای Sangh

“همه گناه متهم هستند فعال کارگران RSS” آر اس اس بارگیری شده است گفت: از پنجم در یک پاسخ مفصل به این اتهامات ذکر شده در پایان این داستان است.

Devesh و Subhash نیز توضیح داد: به این خبرنگار چگونه شانزده متهم به ترتيب مربوط به آر اس اس.

با شروع از Subhash واقعی برادران Uttam Tyagi و Naresh Tyagi این خبرنگار گفته شد چگونه Uttam تا به حال مسئولیت در Sangh شده است مدت زمان طولانی pracharak و می دهد مقدار زیادی از وقت خود را به فعالیت های خود را در حالی که Naresh Tyagi دوم خود را برادر او نیز به طور منظم و یک عضو فعال.

یکی دیگر از متهمان Travis Mishra به حال این مسئولیت به انجام یک shakha هر روز صبح در شمال Ghonda. در حالی که چهارمین متهم Rajpal Tyagi, یک معلم ریاضی و با استفاده از به طور منظم بازدید از Shaheed Bhagat Singh پارک shakha هر روز صبح. “او داده نشده بود بیشتر مسئولیت های او به عنوان یک معلم و تنها تا به حال بسیار زمان” Devesh توضیح داد.

ما تحت پوشش چهار متهم تا حالا.

در حال حاضر در میان کسانی که فعال بودند و به طور منظم اعضای Sangh همراه با خانواده های خود هستند Pawan (پسر Mohanlal), Suresh Pandit, Sonu نام مستعار Amit Sharma (پسر Om Prakash شارما) و S Maheshwari (پسر چاندرا Maheshwari bijliwale). این ما به ارمغان می آورد به هشت.

دیگر از آن برادران Atul Chauhan و Virendra Chauhan, دیپاک کومار, Sushil و Uttam Mishra شد همه افرادی که در بازدید از RSS Shakha و خاموش و به خصوص کمک به کمپین بی جی پی در انتخابات Devesh تایید کرد. این تلقی سیزده.

سه باقی مانده شامل Jaiveer تومار و Chiranjeev. هر دو از حامیان Sangh و ایدئولوژی خود را در حالی که سوم Sandeep چاولا آنها گفته نشده بود به طور منظم در محافل Sangh. در بیانیه ای با توجه به aamnaیک RSS بارگیری تایید کرده است که تمام 16 عضو هستند آر اس اس.

Devesh شدت انتقاد کرد در RSS, VHP هندو Jagran منچ

(عکس: پنجم)

گرفتن خشمگین در انفعال دولت در سطح کارگران از RSS, VHP هندو منچ BJP MLAs نمایندگان مجلس, Mishra نوشته بود یک Facebook ارسال در 25 آوریل که در آن او گفت: “آن شده است که شانزده روز پس از گناه شانزده swayamsevaks که نمایندگان Sangh از خواب بیدار؟”

در یکی دیگر از پست های نوشته شده در حدود 20 مه Devesh گفت که 16 گناه هندوها بودند که زندانی و این کارگران و یا نمایندگان نمی مراقبت در مورد آنها.

این مردان اند زندانی شده است اما ” کسانی که ادعا می کنند برای حفاظت از منافع هندوها, RSS, VHP هندو Jagran منچ BJP رهبران چشم,’ پست بخوانید.

صحبت کردن در مورد او چگونه بوده است swayamsevak از سال 1996 Mishra گفت: “امروز با من بسیار غم انگیز به دنبال در راه RSS نمایندگان رفتار هستند.” او همچنین پرسید: “چگونه می تواند به اعضای Sangh که با ما تماس بگیرید و خانواده خود غذا خوردن یا خواب ؟ زمانی که در خانواده ما یک یا دو عجیب و غریب مردم در حال تسلیم در زندان است.”

در این پست آمده است: “اگر Sangh رهبری تلاش می کند و مذاکرات به آمیت شاه به طور مستقیم از 16 گناه مردان منتشر خواهد شد.”

تهدید از همه جا

در حالی که این تحقیقات به Parvez شکایت شد و هنوز هم در جریان بحث در شارژ هستند و در عین حال برگزار است. صحبت کردن به این خبرنگار از روستای مادری خود او می گوید: او است که تحت فشار به برداشت شکایت خود را.

در 19 مارس شکایت او تصریح کرد: همان ترس است. او نوشت: “آنها به من گفتند که اگر دهانم را باز و سپس با تمام خانواده ام را کشته بود با گلوله. آنها گفتند اگر من رفتن به پلیس آنها را می دانید در یک دقیقه. من می ترسم که این افراد را بکشند من و خانواده ام مانند آنها به پدر من. من درخواست شما که اقدام قانونی گرفته شده علیه متهم و من و خانواده ام داده می شود حمایت می کند.”

Sahil گفت: پدر او یک فرد شناخته شده در محل که اغلب کمک به مردم نیازمند.
(عکس: پنجم)

سپس دوباره در نامه مورخ 16 مارس نیز دیده aamna, پرویز نوشت که بسیاری از متهمان به نام او هنوز دستگیر نشده است.

“من به یک شکایت کتبی با نام های در مورد مرگ پدر. اما تا به حال بسیاری از مردم دستگیر شده است. آنها را تهدید به کشتن من. آنها می گویند که من باید بنویسم که من ساخته شده یک اشتباه در دادن این نام و این که من نمی توانم تشخیص متهم کرده است. آنها همچنین ادعا می کنند که نزدیکی با اداره پلیس و وزارت خانه,” او نوشت.

آر اس اس می گوید توطئه به درایو هندوها دور, VHP می گوید تمرکز بر مسلمانان

در حالی که 16 متهم از اعضای Sangh یک زمان VHP پست دارنده Devesh میشرا, نه بازداشت شده است عنوان نشده است.

به پنجم رسیده به ارشد RSS دهلی بارگیری که با ارسال سه-صفحه پاسخ به اتهامات. برخی از گزیده ای عبارتند از:

“این اقدام توسط, جرم, شعبه بازرس Richpal سینگ مینا و Bhajanpura شو تومان مینا یک توطئه علیه کارگران در ارتباط با ایدئولوژی Rashtriya Swayamsevak Sangh.”

آنها به روایت 16 امتیاز که برخی از آنها در حال اضافه شده در اینجا (خواندن پاسخ کامل و ترجمه آن در پایان مقاله):

 • در طول تحقیق, Sushil Nayan که احضار شد و به جرم شعبه ارائه شد Rs 2 لاخ توسط بازرس Richpal سینگ مینا به دادن شهادت علیه دیگر متهم کرده است.
 • یک توطئه بود و انقلابي به قاب Devesh Mishra در قتل پرویز علم حتی اگر او به دور از دهلی نو به همراه خانواده خود در اتاوا بین 23 و 27 فوریه. این ثابت می کند که 16 Swayamsevaks از Sangh هستند که در قاب این شیوه است.
 • همه بی گناه هندوها قاب در این مورد از برجسته و اجتماعی خانواده محترم. با توجه به این IO Richpal سینگ مینا دارای قاب آنها را پس از گرفتن پول از مسلمانان است.
 • همه بی گناه متهم هستند فعال کارگران از آر اس اس.
 • پشت هدف قرار دادن Sangh کارگران وجود دارد و از قبل برنامه ریزی شده توطئه توسط جامعه مسلمان به ایجاد یک فضای ترس در برابر جامعه هندو به طوری که آنها می تواند به دور محور به دلیل این است که اکثریت مسلمان منطقه است.
 • رفتار IO Richpal سینگ مینا و Bhajanpur شو تومان مینا ثابت می کند که آنها رنج می برند از تعصب در برابر RSS ایدئولوژی و Hindutva. چرا که نه آنها را در تلاش برای تعیین حقایق و نه آنها را از هر گونه اقدام علیه مسلمانان درگیر در شورش.

این خبرنگار رسیده است به ویژه کمیسر پلیس (جرم) Praveer Ranjan, Delhi Police PRO MS Randhawa و بازرس تومان مینا برای پاسخ. ما همچنین گفت: پس از آن ما می توانید آنها را ارسال یک کپی از این اتهامات برای پاسخ. این نسخه به روز خواهد شد به عنوان و هنگامی که آنها پاسخ دهند.

صحبت از پنجم مورد Mishra مورد Vishwa هندو Parishad بین المللی مشترک دبیر Surendra Kumar Jain گفت: “من احساس می کنم مثل شما در حال کشیدن Devesh نام بی ارزش در مورد. پلیس باید خود را مورد بازجویی قرار گرفت و به او اجازه دهید برود. اگر شاکی طول می کشد هر کسی نام و تا زمان فرد آویزان به مرگ تنها پس از آن خواهد سکولار مردم این کشور در تنفس آسان است. من برای پیدا کردن آن تکان دهنده است که زمانی که پلیس به او اجازه دهید برود پس چرا تنها بر اساس شکایت این اتفاق می افتد ؟ سپس شما همچنین فراموش نکنید طبیعت شورش است که اتفاق افتاده است. چگونه مسلمانان آورده بودند از دئوبند و غربی, Uttar Pradesh برای سوزاندن و کشتن مردم است. من احساس می کنم شما باید تمرکز بر این به جای.”

کامل بیانیه ی آر اس اس:

RSS بارگیری پاسخ

امتیاز که شده است در زیر سر در بالا ذکر شده است در این ترجمه در اینجا حصول اطمینان از پاسخ انجام شده است ،

آقا در مورد شمال شرقی دهلی شورش از 24-25 مارس, من می خواهم برای جلب توجه خود را به این اقدام پلیس علیه مسلمانان بی گناه به دلیل چشم پوشی از دورکا جرم شعبه بازرس Richpal سینگ و شو Bhajanpura ایستگاه پلیس. این عمل توسط, جرم, شعبه بازرس Richpal سینگ مینا و Bhajanpura شو Richpal سینگ مینا یک توطئه علیه کارگران در ارتباط با ایدئولوژی Rashtriya Swayamsevak Sangh.

به عنوان مثال:

 • جرم شعبه بازرس Richpal سینگ مینا و Bhajanpura شو Richpal سینگ مینا ساخته شده را تغییر دفتر جرم شعبه در محل اقامت از Anees ملک که متهم در سال 2008 شورش و 24-25 شورش فوریه و Pappu ملک. از آنجا که این, آنها بحیث یک توطئه علیه مردم از آر اس اس.
 • Subhash Tyagi جی ناخوش شد از 25 و 28 فوریه, او نیز مشکل در این زمینه است.
 • در آن روز 16 نفر که در حال قاب خانه های خود را در مغازه ها و اتومبیل های آتش توسط مسلمان تظاهر.
 • هویت مسلمان تظاهر است فاش شده به پلیس از طریق عکس ها و ویدئوها اما هیچ اقدام صورت گرفته علیه آنها عنوان نشده است. این ثابت می کند که بازرس Richpal سینگ مینا به اخاذی پول زیادی از تظاهر کنندگان مسلمان.
 • بازرس Richpal سینگ مینا احضار تعداد زیادی از مردم آمده برای استعلام اما اجازه دهید آنها را پس از گرفتن پول از آنها است.
 • وجود اختلاف در اتهام ورق (نام ارائه تسکین). از بسیاری از مردم از جمله Pawan پدر و Amit Sharma را پدر IO در زمان یک مقدار زیادی از پول.
 • با توجه به چشم پوشی از IO Richpal سینگ مینا و شو Bhajanpura یک شاه بود در برابر Sushil Nayan به او در حال حاضر به عنوان مجرم.
 • IO Richpal سینگ مینا استفاده کرده است تنها مکان تلفن به قاب 16 کارگران از آر اس اس. (همه از خانه های خود هستند در این نزدیکی هست).
 • نه یک بار انجام IO Richpal سینگ مینا سعی کنید به بررسی کنید که فقط به عنوان Devesh Mishra است که قاب, آیا این درست است که 16 RSS karyakartas نیز بی گناه است.
 • IO Richpal Singh, مینا با وجود نداشتن هر گونه شواهد (فیلم یا تصویری) دارای قاب مردم بی گناه است.
عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de