گوجه فرنگی قیمت موشک وار رفتن به 70 تومان در هر کیلوگرم در دهلی شورای ملی مقاومت

دهلی نو: با شروع باران های موسمی قیمت گوجه فرنگی افزایش یافت و به 70 تومان در هر کیلوگرم در دهلی و نواحی اطراف آن در روز جمعه است.

شکست محصول در فصل بارانی و دیر رسیدن گوجه فرنگی در mandis (بازارهای عمده فروشی) منجر به افزایش قیمت می باشد. این قیمت انتظار می رود پس از ورود محصول جدید از هیماچال پرادش در هفته آینده.

یک ماه پیش قیمت گوجه فرنگی در دهلی Azadpur مندی بين Rs 1.25 و Rs 4.75 به ازای هر کیلوگرم در حالی که قیمت عمده فروشی در روز جمعه شد Rs 6.44 در هر کیلوگرم است.

مدل نرخ گوجه فرنگی شد Rs 3 به ازای هر کیلوگرم در Azadpur مندی در ژوئن 3 که 10 برابر افزایش یافته به تومان 29 در هر کیلوگرم است. در جولای 2, عمده فروشی قیمت گوجه فرنگی افزایش یافت و به 52 تومان به ازای هر کیلوگرم در مندی که بدان معنی است که شده است وجود دارد افزایش در حدود 995% در یکی از آخرین ماه است. با توجه به افزایش قیمت عمده گوجه فرنگی فروخته شد در 80 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز پنج شنبه در دهلی شورای ملی مقاومت و Rs 50.70 به ازای هر کیلوگرم در گریتر نیدا.

Azadpur تولید کشاورزی کمیته بازاریابی (APMC) رئیس Adil احمد خان گفت: قیمت ها بالا رفته به علت دیر رسیدن گوجه فرنگی. مقدار گوجه فرنگی دریافت در Azadpur مندی بود 528.2 تن در ژوئن 3 در حالی که در جولای 3 آن 281.6 تن. کمیت شده است تا به این ترتیب با کاهش نزدیک به 50 درصد در یک ماه. تنها 241.9 تن دریافت کرده بودند در جولای 2 که به دلیل قیمت عمده فروشی شد Rs 6.52 به ازای هر کیلوگرم در حالی که مدل نرخ تومان 32 به ازای هر کیلوگرم خان اضافه شده است.

او نسبت به افزایش قیمت تمام میوه ها و سبزیجات نه تنها در گوجه فرنگی با توجه به افزایش دیزل قیمت که منجر به افزایش هزینه حمل و نقل از سبزیجات است.

از هفته آینده, ورود محصول جدید از هیماچال پرادش منجر به کاهش قیمت گوجه فرنگی. او گفت: در حال حاضر 90 درصد از گوجه فرنگی در دهلی نو وارد از هیماچال پرادش در حالی که تنها 10 درصد در حال دریافت از هاریانا و کارناتاکا.

مصرف همه سبز, سبزیجات, گوجه فرنگی و پیاز کاهش یافته است در طول چند ماه گذشته به دلیل خاموش شدن از هتل ها و رستوران ها و محیط های اغذیه فروشی و dhabas زیر را در سراسر کشور مستند در پی کرونا بیماری همه گیر. این منجر به مشخص سقوط در قیمت ها. عمده فروشی قیمت گوجه فرنگی تا به حال پایین آمدن به کمتر از یک روپیه در هر کیلوگرم است.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de