ایالات متحده کمی پیدا می کند پشتیبانی برای گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران

وزیر امور خارجه مایک Pompeo خواست شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه شنبه به گسترش یک تحریم تسلیحاتی علیه ایران با توجه به پایان می رسد در چهار ماه اما او در مواجهه با مقاومت از چین و روسیه و حتی آمریکا که به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود را در مورد موشکی ایران و فعالیت های هسته ای ایران.

در یک نشست مجازی از شورای امنیت Pompeo برچسب ایران “ترین در جهان شنیع تروریستی رژیم” و هشدار داد که این امر توسعه و صادرات سلاح ها که تهدیدی برای خاورمیانه و پایتخت های اروپایی.

“ایران برگزار خواهد شد شمشیر از Damocles بیش ثبات اقتصادی خاورمیانه به خطر انداختن کشورها مانند روسیه و چین که با تکیه بر ثبات قیمت انرژی” Pompeo گفت: اعضا از طریق ویدئو کنفرانس با توجه به کروناویروس بیماری همه گیر.

او گفت: لغو ممنوعیت تجارت سلاح های متعارف خواهد تبدیل ایران به یک “rogue سلاح فروشنده” تهیه سلاح های پیشرفته به گروه هایی مانند حماس و حزب الله و دامن زدن به درگیری ها در ونزوئلا و سوریه و افغانستان است.

جلسه نامیده می شد به بحث در مورد U. N. گزارش در تحریم است که با توجه به پایان می رسد به عنوان بخشی از 2015 هسته ای با ایران است. ایالات متحده ابزاری در مذاکره توافق اما رئیس جمهور تهمت و انصراف از آن را در سال 2018 آغاز شد و reimposing ایالات متحده تحریم هایی که برداشته شده بود به عنوان بخشی از معامله است. با استفاده از یک راه گریز قانونی را مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را تهدید به “ضربه محکم و ناگهانی به” U. N. تحریم, اگر تحریم, تمدید نمی شود, حتی اگر ایالات متحده است و دیگر یک حزب به توافق است.

اما بحث به سرعت تبدیل به یک پروکسی برای ارزش معامله هسته ای خود و استراتژی آمریکا در استفاده از “حداکثر فشار” مبارزات انتخاباتی در ایران از طریق تحریم های طراحی شده برای متقاعد کردن ایران به مذاکره مجدد.

روسیه U. N. سفیر واسیلی Nebenzia به نام استراتژی “حداکثر خفگی سیاست.”

“این کار برای رسیدن به تغییر رژیم و یا ایجاد یک وضعیت که در آن ایران به معنای واقعی کلمه نمی خواهد بود قادر به نفس کشیدن. این مثل این است که با قرار دادن زانو به گردن” Nebenzia گفت: با اشاره به کشتار جورج فلوید در مینیاپولیس پس از یک افسر پلیس به زانو در گردن او برای حداقل هشت دقیقه است.

روسیه و چین که به عنوان دائم شورای امنیت به اعضای دارای حق وتو قدرت مخالفت با آمریکا مانور.

“پس از ترک JCPOA ایالات متحده است و دیگر شرکت کنندگان و حق ندارد به ماشه یک snapback در شورای امنیت گفت:” چین U. N. سفیر ژانگ ژوئن با استفاده از مخفف ایران نام رسمی این طرح جامع اقدام مشترک.

Pompeo گفت که ایالات متحده یک “قریب به اتفاق اولویت” برای کار با شورای امنیت به گسترش ایران تحریم تسلیحاتی.

اما تقریبا هر سفیر ابراز “تاسف” بیش از ایالات متحده تصمیم به ترک ایران و خواست ایالات متحده برای استفاده از محدودیت در اقدامات خود و شعارهای آنها خواست ایران برای بازگشت به انطباق با تعهدات خود تحت قرارداد.

حتی متحدان اروپایی ایالات متحده آمریکا است که حمایت از گسترش تحریم گفت: آنها نمی خواهد همراه با وضع تحریم های جدید در ایران.

یک طرفه طرح منجر به بازگشت تحریم “تنها تعمیق اختلافات در شورای امنیت و فراتر از آن و می شود به احتمال زیاد به بهبود وضعیت در زمین منع گسترش هسته ای” گفت: فرانسه U. N. سفیر Nicolas de la ریویر.

Pompeo دیگر گوش دادن به بحث در زمانی که وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف به نظر می رسد در پایان. ظریف تیز آغاز شده و به پایان رسید سخنان خود به نقل از محمد مصدق منتخب ایرانی نخست وزیر که سرنگون شد و در سال 1953 سازمان سیا به کودتا.

وی گفت: از پایان تحریم تسلیحاتی بود که بخشی جدایی ناپذیر از 2015 ایران خواستار ایالات متحده را جبران کند ایران برای خسارت آن تحریم تحمیل کرده اند در اقتصاد است.

“جامعه بین المللی به طور کلی — و شورای امنیت سازمان ملل به طور خاص — در حال مواجهه با یک تصمیم مهم است,” او گفت:. “آیا ما با حفظ احترام به حاکمیت قانون و یا آیا ما بازگشت به قانون جنگل را با تسلیم شدن به هوی و هوس یک یاغی پهلوان”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de