عربستان سعودی, تماس با ما برای توسعه سازمان ملل متحد تحریم تسلیحاتی ایران

ریاض: رسمی از عربستان سعودی و ایالات متحده باید از جامعه بین المللی برای گسترش یک سازمان ملل متحد تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد که انقضای اجازه می دهد تهران برای بی ثبات کردن منطقه است.

عربستان وزیر دولت در امور خارجه عادل الجبیر اما ما و نماینده ویژه برای ایران برایان قلاب در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در اینجا در روز دوشنبه که در آن تسلیحات از جمله هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های که مورد استفاده قرار گرفت در سال های اخیر حوثی ها در حملات عربستان شهرستانها نمایش داده شد به گزارش شین هوا اخبار آژانس.

تحریم تسلیحاتی ایران

Al-اما گفت که عربستان در حال مشاوره با تمام کشورها در شورای امنیت سازمان ملل در مورد خطرات ناشی از اجازه دادن به تحریم تسلیحاتی ایران پایان می رسد.

قلاب هشدار داد اگر تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران برداشته تهران قادر خواهد بود به توسعه بیشتر آن قابلیت های نظامی و جدید برای به دست آوردن فن آوری های حساس و صادرات مجدد آن به پروکسی در منطقه است.

“سلاح هایی که ما می بینیم امروز در اینجا هستند همه شواهد ما نیاز داریم که تحریم تسلیحاتی ایران باید برداشته شود” قلاب افزود: مشخص است که ایران هرگز اجازه داده می شود به منظور توسعه یک سلاح هسته ای است.

قلاب وارد ریاض پس از سفر خود به امارات متحده عربی که در آن او به بحث در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد در ایران است که منقضی خواهد شد در اکتبر 18.

مایک Pompeo بیانیه

توسعه پس از وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo گفت: در ماه گذشته که واشنگتن با توجه به “هر امکان” برای تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران

در پاسخ به حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته بود که کشورش نمی خواهد قبول تجدید سلاح بان کی مون “تحت هر شرایطی”.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *