هند بزرگترین کارخانه مهد کودک در زندان می کشد ریشه در Telangana

حیدرآباد:هند بزرگترین زندان مهد کودک آلاینده بیش از 8 هکتار از زمین های در واراناگل زندان مرکزی در Telangana کمک در راه خود را به یک سیاره سبزتر به بیش از چهار ده یا زندانیان زحمت پشتکار هر روز به جمع آوری صدها نهال از گونه های مختلف.

40-50 زندانیان از فضای باز زندان است که کار در مهد کودک مطرح کرده اند حدود 14 لاخ نهال از 60 گونه در طول یک سال گذشته رییس زندان گفت.

مهد کودک و کمک به Haritha Haaram’ یک دولت گل سرسبد برنامه برای افزایش پوشش سبز در Telengana ارائه 6.5 لاخ نهال طی 5 مرحله از برنامه سال گذشته است.

این زندان در حال حاضر شناخته شده برای بسیاری از ابتکارات نوآورانه مانند عامل پمپ بنزین آیورودا مرکز سلامتی و اخیرا ساخت ماسک صورت برای ارائه اشتغال به زندانیان.

زندان سرپرست N. Murali ببو گفت: سرپرستان بیش از تلفن است که هیچ زندان در این کشور به مهد کودک. “معمولا کودکان در حال راه اندازی در حومه شهرستان اما ما این مهد کودک درون زندان محل در قلب شهر,” او گفت:.

او به یاد می آورد که آن را در طول یک جلسه به نام واراناگل شهری منطقه جمع آوری بیش از ‘Haritha Haaram’ در سال گذشته که به او ارائه شده برای توسعه مهد کودک در محل زندان.

“من درخواست او برای ما یک فرصت به عنوان زندان های گسترده ای زمین در اختیار دارد و همچنین نیروی انسانی لازم برای بالا بردن یک گیاه مهد کودک. آقای Prashant Jeevan Patil بود که پس از آن جمع آوری این پیشنهاد را پذیرفت,” او گفت:.

هر زندانی زندان که با این نسخهها کار در مهد کودک پرداخت می شود 100 تومان در هر روز است. “آنها همه کار مانند کاشت نهال به خاک و مخلوط کردن و آبیاری,” او گفت:.

مهد کودک 60 انواع نهال از جمله میوه و گل-تحمل درختان و گیاهان crotons وحشی گیاهان خیابان و گیاهان دارویی است.

این Kakatiya توسعه شهری سازمان (KUDA) در سال گذشته خریداری شده 6.5 لاخ نهال از زندان مهد کودک در نرخ از 5 روپیه در هر نهالی. آن را در حال حاضر 7.5 لاخ نهال خواهد شد و ارائه آنها را برای ‘Haritha Haaram’ برنامه که 6 فاز راه اندازی شد در روز پنج شنبه.

راه اندازی در سال 1886 در این زندان بیش از 65 هکتار از زمین از جمله بسته زندان منطقه و محله.

Murali ببو با اشاره به این که مهد کودک یکی از چندین طرح های راه اندازی شده توسط است.

این COVID-19 pandemic درخواست مقامات برای راه اندازی یک ابتکار جدید در ماه مارس — راه اندازی دو واحد را به دو لایه ماسک صورت. پنجاه زندانی از جمله 35 زندانیان زن, کار در این واحد تا کنون تولید 2.5 لاخ ماسک. آنها پرداخت تومان 2 برای دوخت هر ماسک.

این ماسک در حال عرضه به پلیس, سلامت, شهرداری و سایر ادارات دولتی.

این ماسک نیز به فروش می رسد در 20 تومان در هر قطعه در غرفه در محوطه زندان. “این ماسک با کیفیت ساخته شده از پنبه خالص. تقاضا آنقدر بزرگ است که ما قادر به تحقق آن” زندان سرپرست گفت.

این زندان در حال اجرا است دو پمپ بنزین, از جمله یکی در زندان و محوطه. در حالی که زندانیان کار در پمپ بنزین واقع در داخل زندان محل زندانیان در دیگر ایستگاه سوخت.

از زندان به مقامات همچنین اجرای آیورودا مرکز سلامتی در محل به تهیه کردن به خودی. “این طرح آغاز شده در مارس 2018 كاملا موفق بوده است. ما منصوب پزشکان بازنشسته استادان و استخدام خدمات کرالا درمانگران مرکز” Murali ببو گفت.

این مرکز همچنین فراهم می کند آموزش به زندانیان در زندان ‘Panchakarma’ درمان آیورودا.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News