چگونه بنیانگذار Wechat نرم افزار پیام ایستاد به کرملین — و برنده

مانوئل Blondeau — Corbis Corbis/گتی ایماژ

تلگرام بنیانگذار Pavel Durov استفاده cyber-dodging تاکتیک و برنامه پیام رسانی را در رسیدن به outmaneuver روسیه دولت ارتباطات از راه دور تنظیم کننده.

مسکو — مردی که در زمان کرملین و برنده است و به ندرت شنیده می شود از: یک تکنولوژی nomad در تبعید با درجا هاله و امضای همه لباس سیاه به عنوان اشاره به “ماتریکس”.

دو سال پیش Pavel Durov حاضر به اعطای خدمات امنیتی روسیه دسترسی به کاربران پیام های رمزگذاری شده خود را محبوب Wechat نرم افزار پیام و سپس مورد علاقه روسیه و گروه های مخالف. پاسخ از مقامات یا ارسال کنید و یا تبدیل به محو این کشور از نقشه های دیجیتال.

نه اتفاق افتاده است. با استفاده از ترکیبی از زیرک cyber-dodging تاکتیک و نیروی تلگرام رو به رشد برسد 35-سال-روسی-متولد کارآفرین و outmaneuvered روسیه دولت ارتباطات از راه دور تنظیم کننده Roskomnadzor.

نمرات از وب سایت های نامربوط بودند درهم به عنوان وثیقه آسیب در تلگرام را پنهان و به دنبال با روسیه اینترنتی مراقبین. اما در تمام آن تلگراف ادامه داد: — خیلی خوب است که حتی سازمان های دولتی و مقامات دولتی از جمله سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov ادامه استفاده از آن.

پس از دو سال از آنچه به مبلغ یک بلوک به نام تنها, روسیه تسلیم در ژوئن 18. آن را بی سر و صدا بسته کتاب در تلاش خود را برای جلوگیری از تلگراف است که گزارش ها به 400 میلیون کاربر در سراسر جهان از جمله حدود 30 میلیون کاربر فعال ماهانه در روسیه است.

تجلیل و نقد

پیروزی تنها اضافه شده به افسانه هاو روایات قومی-ساخت اطراف Durov به عنوان یک دیجیتال-حریم خصوصی جنگجو داد و دیگری افزایش به تلگرام و آن دو نقش. توابع برنامه به عنوان یک رمزگذاری مبتنی بر ابر خصوصی مسنجر و یک خانه برای کانال های است که اجازه می دهد مدیران به فورا رله اطلاعات به پیروان خود ،

Durov و تلگراف کرده اند که اغلب برای انتقاد بیش از حد کمی نظارت. نرم افزار استفاده شده توسط دولت اسلامی و سفید-برتری شدند. اما Durov را ایستاده در روسیه مجموعه ای می تواند یک الگو برای دیگر شرکت های فن آوری با توجه به مقابله با دولت های دیجیتال clampdowns.

[نظر: Telegram است در پایین ترک خورده + تصاویر. آنچه در مورد راست?]

Durov در حال حاضر اعلام کرد که تلگرام را ضد سانسور منابع در روسیه به نام شرکت دیجیتال مقاومت ابتکار عمل را هدایت به ایران و چین که در آن تلگراف نیز مسدود شده همراه با سایت های دیگر که در زمان حاضر شامل Instagram و Facebook.

اولگا Maltseva

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

تظاهرکنندگان در اعتراض به مسدود کردن تلگرام در سنت پترزبورگ در تاریخ 1 مه 2018.

تلگراف “می گویند در ارزش اسمی است که به نظر می رسد که برنده مسابقه خیره با [رئیس جمهور] پوتین و امنیت وزارت امور خارجه” گفت: فیلیپ M. Howard, مدیر آکسفورد اینترنتی موسسه.

“این خواهید بود برای کسب و کار خوب, و من فکر می کنم آن را رسم مردم از کشورهای دیگر که در حال سختی مواجه دیکتاتورها,” او اضافه شده است.

روسیه زوکربرگ

این مبارزه ممکن است شخصی برای Durov. در سال 2006 او تاسیس روسیه موفق ترین شبکه اجتماعی Vkontakte — بسیار شبیه به Facebook که Durov شد به طور منظم به عنوان کشور معادل مارک زوکربرگ.

با وجود اینکه روسیه جوان tech داستان موفقیت او به سرعت فرود آمد در کرملین تیررس. در سال 2011 دولت او خواستار تعطیل Vkontakte صفحه از سیاستمداران مخالف پس از انتخابات پارلمانی است که دادگاه اروپایی حقوق بشر بعد محکوم به “ناعادلانه” و “به خطر بیافتد.”

Durov پاسخ ارسال در توییتر یک عکس از یک سگ با زبان خود. پلیس نشان داد تا در سن پترزبورگ آپارتمان به زودی پس از, اما او نمی خواهد جواب درب و آنها به خانه رفت و پس از یک ساعت.

[نظر: دولت روسیه فقط موفق به هک خود را]

سپس در طول موج از مخالفان پوتین که گریبانگیر روسیه در اوایل سال 2012 Durov حاضر به شاتر گروه در سایت اختصاص داده شده به سازماندهی تظاهرات.

سال بعد Durov شد در پی توسط پلیس روسیه برای نقش خود در مورد مناقشه hit-and-run که Durov و همکارانش مدعی شد بخشی از یک حمله سیاسی. این اتهامات بعد از آن کاهش داد اما Durov در حال حاضر روسیه فرار کرد. او در حال حاضر یک شهروند از جزیره کارائیب کشور سنت کیتس و نویس هر چند او شناخته شده برای حرکت در اطراف.

توماس سفید

ایسنا

Durov متعهد به فروش هرگز تلگرام به یک غول تکنولوژی.

آن را در اطراف این زمان Durov خود را آغاز اصطلاح تبعید از کشور خود را که او آموخته است که نزدیک به نیمی از VKontakte فروخته شده بود به کرملین پسند صاحبان. او در نهایت در سمت چپ این شرکت آغاز کرد و با برادرش ادعا آن را “سخت تر و سخت تر باقی می ماند با این اصول است که ما شبکه های اجتماعی مبتنی است.”

برای حفظ تلگراف از درد و رنج به همان سرنوشت, Vkontakte, Durov خود را بر اساس شرکت جدید در برلین و کفن آن در پراکنده جهانی پوسته شرکت ها برای محافظت از آن را از هر یک از دولت احضاریه. او همچنین متعهد هرگز به فروش آن به یکی دیگر از فن آوری های غول پیکر, با وجود شایعات از چند میلیارد دلاری را ارائه می دهد. او به ندرت مصاحبه می ترجیح می دهند برای برقراری ارتباط به طور مستقیم به تلگرام کاربران از طریق خود کانال در نرم افزار.

“من فکر می کنم یکی از دلایلی که او تاسیس و نگهداری تلگراف است که به نظر میرسد تولید می کند که قابل مشاهده سود برای او بود چرا که او می خواست برای به دست آوردن وضعیت ایالات متحده tech کارآفرین” گفت: Aliaksandr Herasimenka یک محقق در محاسباتی تبلیغات پروژه در آکسفورد اینترنتی موسسه.

“بودن یک تکنولوژی کارآفرین را به او می دهد یک وضعیت ویژه در کشورهای غربی که در آن او اساسا به عنوان یک پناهنده سیاسی,” Herasimenka اضافه شده است. “اما در حال حاضر او را تبدیل به یک انجمن جهانی افراد مشهور — یک وضعیت است که او می توانید استفاده کنید برای جذب پول از سرمایه گذاران برای پروژه های دیگر.”

دیجیتال cloaking

Roskomnadzor, روسیه, اینترنت, سانسور, تا به حال با موفقیت ممنوع LinkedIn در سال 2016 و پس از آن پیام های نرم افزار Zello در سال 2017. نه شرکت قرار داده تا بیش از حد از یک مبارزه شاید به دلیل محدود پروفایل در روسیه است.

اما Durov و تلگرام حفر شده در. برنامه پیدا کردن یک راهحل هوشمندانه در Roskomnadzor را فایروال — اساسا پنهان شده در پشت گوگل و آمازون خدمات میزبانی با لباس مبدل به منبع ترافیک گفت: آندره Soldatov همکاری نویسنده “قرمز وب سایت: مبارزه بین روسیه دیجیتال دیکتاتورها و جدید آنلاین انقلابیون.”

تلگرام نگه داشته و آن تغییر آدرس های خالص پس Roskomnadzor مسدود شده و همه آنهایی که تلگرام به حال استفاده ensnaring میلیون ها نفر از آدرس های IP. نتیجه این بود که تلگرام به کار ادامه داد اما سایت های دیگر از جمله Twitter, Facebook و Vkontakte رنج می برد کوتاه قطع.

“تلگراف به طور موثر ساخته شده بزرگ سیستم عامل با بسیاری از کاربران شرکت های میزبانی در آنها — گروگان” Soldatov گفت که دیجیتال اختلال مطرح آگاهی از کاربران عادی که ممکن است حتی شده در تلگرام.

“نظرات تقسیم شدند بیش اخلاق این تاکتیک” Soldatov گفت. “در حالی که کنشگران دیجیتال ستایش از آن — آن را ساخته تلگرام موضوع ملی و حتی بین المللی یکی از شرکت های روسی میزبانی در آمازون رو مسدود به دلیل بی کفایتی از Roskomnadzor. و آنها را سرزنش تلگرام نه مقامات روسی.”

Soldatov توصیف روسیه را مسدود ساز به عنوان “بدوی” و گفت: همان تاکتیک بعید است به کار در ایران و یا چین هر دو با پیچیده تر و زنجیرها سانسور اینترنت.

“من با استفاده از نگه داشتن آن’

Arseh Sevom یک محقق در آکسفورد اینترنتی موسسه و سازمان حقوق بشر ماده 19 گفت: Telegram شد مرکزی ایران و پلت فرم های ارتباطی برای ارتباطات و رسانه های اجتماعی با کاربران بیشتر از روسیه است.

مسکو را به تلاش برای ممنوعیت تلگرام به حال بسیار جالب و تاب — آن را بارها و بارها تضعیف دولت ادامه داد که با استفاده از آن. این برنامه در نهایت بدل به یکی دیگر از انتشار ابزار دولت برای حمایت, اخبار و تبلیغات.

شاید گویاترین بود که مارگاریتا Simonyan سردبیر در رئیس دولت-بودجه تلویزیون کانال RT بود و یک مدافع. او sarcastically کنایه آمیز در توییتر پس از بلوک به طور رسمی برداشته: “معلوم تلگرام مسدود شده است همه از این زمان است.”

Roskomnadzor گفت: تصمیم خود برای لغو ممنوعیت برنامه بود چرا که Durov گفته تلگرام بهبود یافته بود تلاش خود را به نسیم و حذف “تبلیغات افراطی.”

در طول یک پنل این هفته در والدای بحث باشگاه مسکو بر اساس اتاق فکر آلکسی Volin معاون رئیس جمهوری روسیه وزارت ارتباطات خواسته شده بود که آیا دولت از نظر تلگرام تغییر کرده است و یا اینکه آیا آن را در نهایت فقط غیر ممکن است برای خلاص شدن از شر.

“من با استفاده از تلگراف” Volin در پاسخ با یک شانه را بالا انداختن. “من استفاده می شود به استفاده از آن و من با استفاده از نگه داشتن آن است.”

کرملین بدنام است برای جهانی دخالت آنلاین. اما کنترل فضای مجازی در خانه بوده است و سختتر است.

روسیه دولت-حمایت رسانه ای با استفاده از همه گیر به چرخش ضد غربی views. آنها به تنهایی نیست.

Coronavirus است تست محدودیت های روسیه نظارت دولت

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de