Harish Tyagi

سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/REX/شاتر

زنان هندی در حال مشاهده از طریق شیشه ای با قطره های باران پس از بارش ناگهانی در حومه دهلی نو در روز پنج شنبه.

دهلی نو — صاعقه کشته شدن بیش از 100 نفر در روز پنج شنبه به عنوان قدرتمند رعد و برق به شدت انتقاد کرد شمال هند در طول سالانه باران های موسمی.

بیهار هند یکی از فقیرترین کشورهای, بدترین ضربه است. حداقل 90 نفر کشته شدند توسط رعد و برق با توجه به Avinash کومار, ارشد, مدیریت بحران, رسمی در دولت است.

مرده شامل چندین کودکان و کشاورزان بودند که رسیدگی به آنها در زمینه های, رسانه های محلی گزارش. بسیاری از قربانیان رفته بود برای خوراک دام و یا محصولات تازه گیاه.

رعد و برق کشته شدن بیش از 2000 نفر در سال در هند اما پنج شنبه هر روز تلفات بود مرگبارترین در حافظه اخیر است.

حملات رعد و برق در شمال هند تمایل را بین آوریل و ژوئیه یک دوره که سابقه ورود به باران های موسمی.

در سال گذشته 1,333 نفر در حملات رعد و برق در طول این چهار سال با توجه به یک گزارش توسط یک گروه غیر دولتی است که با هدف کاهش اين تلفات. بسیاری از کسانی که کشته شدند به زندگی در مناطق روستایی این گفت و پناه گرفتن زیر درختان هنگامی که رعد و برق ضربه.

در برخی از مناطق مقامات محلی را آغاز کرده اند که با استفاده از پیام های متنی و یا برنامه های تلفن همراه برای هشدار دادن به ساکنان بالقوه رعد و برق فعالیت بر اساس داده های حسگر و پیش بینی.

اما این ابزار به طور گسترده ای استفاده می شود به خصوص در مکان هایی مانند بحار حالت مرز نپال است که خانه را به بیش از 100 میلیون نفر است.

در دولت مدهوبنی منطقه سه نفر از اعضای یک خانواده — 65-ساله کشاورز همراه با پسر و دختر خود را-در-قانون — کشته شدند فورا زمانی که آنها توسط رعد و برق زده در حالی که کاشت نهال را برای محصول برنج گفت: Anil Kumar Bhindwar رئیس شورای روستا.

دولت دریافت کرده فراوان در زمان موسمی باران Bhindwar گفت و کشاورزان در حال عجله برای ایجاد محصولات خود را به استفاده از مطلوب کاشت شرایط. اما این بار عجله “ثابت فاجعه آمیز گفت:” Bhindwar.

در ماه ژوئن یک بار موسمی در ضربات زیادی از این منطقه می توانید شاهد یک پا از بارش باران — یا بیشتر — در هر ماه. رطوبت جریان شمال از خلیج بنگال افزایش deluges در حالی که افزایش شانس تند و رعد و برق.

رعد و برق می تواند تولید صدها نفر از حملات رعد و برق که برخی از آنها باقی می ماند در ابرها در حالی که دیگران به زمین برخورد.

دولت اوتار پرادش, هند پرجمعیت ترین دولت فقط در غرب بیهار روز پنجشنبه گفت که 24 نفر کشته شدند توسط رعد و برق.

در روز جمعه آب و مقامات صادر تازه هشدار برای قدرتمند تر رعد و برق بارش باران و رعد و برق در سراسر نوار زیادی از بیهار. این وضعیت به احتمال زیاد به باقی بماند برای مدت سه روز گفت: Vivek سینها, مدیر, هندی, هواشناسی بخش در پتنا دولت سرمایه است.

مقامات خواست مردم توجه به هشدارهای آب و هوا و باقی می ماند در داخل خانه. مشاوره چاپ در تمام روزنامه های محلی گفت: مردم باید دور ماندن از بدن از آب و جلوگیری از پناه گرفتن زیر درختان.

“ما با فروتنی درخواست تجدید نظر به کشاورزان به اقدامات احتیاطی اضافی و ماندن در خانه در طول خشن, آب و هوا برای فرار از فاجعه” گفت: Nitish کومار وزیر Bihar, در بیانیه ای.

Manoj Chaurasia در پتنه هند و متی Cappucci در واشنگتن باعث شد گزارش.

20 سربازان هندی کشته شده در درگیری با نیروهای نظامی در 45 سال

یک کوره جستجو برای کمیاب تخت بیمارستان به عنوان با شدت گرفتن بیماری همه گیر در هند

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de