درهم روزنامه نگار و منتقد دولت به نام در برای بازجویی

فانی Hedenmo

این جزوه عکس نشان می دهد برنده جایزه درهم روزنامه نگار و مدافع حقوق بشر عمر رادی در سال 2018 است.

یک درهم روزنامه نگار به اتهام جاسوسی توسط مقامات اسرائیل با استفاده از ساخته شده در نرم افزارهای جاسوسی به نام پگاسوس (Pegasus) بازداشت شد و مورد سوال توسط پلیس پنج شنبه پس از یک دوجین انتشارات نوشت: در مورد پرونده اش در این هفته است.

عمر رادی بود در بازداشت به مدت شش ساعت در ملی پلیس قضایی ستاد تیپ در کازابلانکا و گفت: پس از آن که به او گفته شد انتظار می رود بیشتر سوال.

رادی گفت مقامات به او گفت که او تحت سوء ظن برای دریافت بودجه از سازمان های اطلاعاتی خارجی. در متن پیام او به نام اتهام “نه تنها بی اساس اما مسخره … برای من این مورد نگرانی نزول به جهنم برای روزنامه نگاران به طور کلی کسانی که خود را کار اساسی جرم.”

رادی به تازگی در خواست سازمان عفو بین الملل پزشکی قانونی فن به بازرسی تلفن خود را پس از او مشکوک او در حال نظارت.

عفو منتشر شده خود را پیدا یکشنبه به نشریات از جمله پست کار با ممنوع داستان یک کنسرسیوم متشکل از خبرنگاران بررسی تهدیدات و خشونت علیه روزنامه نگاران. عفو بین الملل گزارش گفت: فن مشخص بود Pegasus نرم افزار مورد استفاده قرار گرفت به ربودن رادی تلفن زمانی که او اقدام به اتصال به وب سایت.

[نرم افزارهای جاسوسی تکنولوژی موجود در گوشی از درهم روزنامه نگار گزارش می گوید]

پگاسوس (Pegasus) است که تحت بررسی در سراسر جهان به اتهام فروش آن نرم افزارهای جاسوسی به حداقل شش کشور که پس از آن استفاده از آن برای شکار کردن روزنامه نگاران مستقل و فعالان حقوق بشر.

یک سخنگوی این شرکت که صاحب اسب بالدار سازمان خدمات ملی گروه را رد کرده است این نرم افزار استفاده شده در برابر گروه های جامعه مدنی و روزنامه نگاران و می گوید آن را به فروش می رساند متحده تنها به مبارزه با جرم و جنایت و تروریسم است. این شرکت می گوید آن را انجام علت سعی و کوشش قبل از تصمیم به فروش محصول خود به یک کشور اما پس از آن ندارد کنترل بیش از آن.

درام از رادی وضعیت گشوده صبح روز پنجشنبه هنگامی که یک دولت-دوستانه ایستگاه تلویزیونی نشان داد او در حرکت آهسته راه رفتن به بازداشت پلیس با یک کوله پشتی پرتاب بیش از شانه خود را به عنوان موسیقی دراماتیک blared در طول فیلم.

رادی گفته بود خانواده و روزنامه نگاران است که اگر او بودند منتشر شد 5 p. m., آنها باید تبدیل به نگران.

در سال 2019 رادی دستگیر شد و با توجه به چهار ماه به حالت تعلیق در حبس به اتهام “توهین به یک کارمند” در یک صدای جیر جیر که در آن او انتقاد یک قاضی برای صدور حکم معترضان به تا 20 سال در زندان است.

به عنوان ساعت 5 ساعت نزدیک پنج شنبه شب, پیام های متنی, پرواز از مراکش به اروپا و آمریکای لاتین و ایالات متحده است.

“این بسیار نگران کننده نشانه” گفت: Sherif منصور خاورمیانه هماهنگ کننده برنامه برای کمیته حمایت از روزنامه نگاران. “دولت باید در بررسی اتهامات او ساخته شده به جای. درهم روزنامه نگاران شده اند بالا بردن سطح هشدار در مورد حفظ حریم خصوصی خود را در این سال است.”

مراکش سلطنت با انتخاب قوه مقننه در سال های اخیر بیشتر در پایین ترک خورده مخالف و رسانه های مستقل.

شهروند آزمایشگاه در دانشگاه تورنتو مدرسه مانک گزارش کرده است که شش کشور بحرین و قزاقستان و مکزیک مراکش و عربستان سعودی و امارات متحده عربی استفاده کرده اند پگاسوس در برابر گروه های جامعه مدنی از جمله, گفته, عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi قبل از او به قتل رسید و تجزیه عربستان مقامات.

مراکش سخنگوی سفارت در واشنگتن میا Bensaid گفت: در یک ایمیل: “متاسفانه با توجه به کوتاه مدت متوجه ما قادر به اظهار نظر دیگر از به تاکید است که ما حق به دنبال اقدام قانونی در مورد هر گونه تایید نشده و یا اطلاعات نادرست منتشر شده است در این مورد خاص است.”

محکومیت ماریا Ressa تند فیلیپین روزنامه نگار آمریکایی جرقه محکومیت

مصر بازداشت روزنامه نگار در طول مصاحبه در آخرین حمله در رسانه های مستقل

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de