کوزوو رهبر متهم در جنایات جنگی جلوتر از کاخ سفید اجلاس

Armend Nimani خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کوزوو رئیس جمهور هاشم Thaci حضور در یک کنفرانس خبری با E. U. نماینده ویژه برای پریشتینا-بلگراد گفت و گو در طول یک جلسه در پریشتینا در ژوئن 16.

بروکسل — رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci مجرم شناخته شد در طیف وسیعی از جنایات جنگی از جمله نزدیک به 100 قتل ویژه دادستان در لاهه اعلام کرد روز شنبه تنها سه روز قبل از رهبر توجه بود و در کاخ سفید به صورت ویژه اجلاس سران با صربستان.

اعلام 10-تعداد کیفرخواست انداخت اجلاس به درهم و برهمی است. Thaci که در حال حاضر سمت چپ کوزوو در مسیر به ایالات متحده برنامه ریزی شده به نوبه خود در اطراف و بازگشت به خانه خود کرد. ایالات متحده فرستاده ویژه ریچارد Grenell گفت در توییتر که این مذاکرات ادامه خواهد داد به هر حال با کوزوو نخست وزیر Avdullah هوتی پیشرو هیئت از پریشتینا.

رهبران نمی شد انتظار می رود به دیدار با رئیس جمهور تهمت خود را در روز شنبه در هر صورت هر چند مغلوب ساختن پیشی جستن حال افتتاح این روند در سال گذشته توسط اویزان امکان کاخ سفید صلح نشست.

لاهه-بر اساس ویژه دادستانی شده است بررسی جنایت علیه قومی صرب متصل به کوزوو را 1998-1999 جنگ استقلال.

بسیاری از کوزوو پیشرو سیاستمداران در زمان جنگ که ادعا بیش از 10000 زندگی به پایان رسید و پس از 78 روز بمباران ناتو کمپین در حمایت از تجزیه طلبان.

Thaci شد یکی از فرماندهان ارشد ارتش آزادی بخش کوزوو و محروم قبلی اتهامات جنایات جنگی است.

اما دادستان ویژه میگوید که بر اساس یک “بررسی طولانی مدت” این می تواند به اثبات “ورای شک معقول” که Thaci و دیگران تا به حال مرتکب “قتل و ناپدید شدن اجباری افراد آزار و اذیت و شکنجه.” آن اضافه شده است که “جرم ادعایی در کیفرخواست شامل صدها نفر از قربانیان شناخته شده در کوزوو, Albanian, صرب, رم و دیگر اقوام و شامل مخالفان سیاسی.”

کیفرخواست هنوز هم باید تایید شده توسط یک قاضی قبل از هر گونه روند قانونی به جلو می رود.

Thaci را بلافاصله اظهار نظر در این ماده از اتهامات فراتر از اعلام این خبر که او را به بازگشت به کوزوو است. سخنگوی نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز به نظر نمی در این ماده از کیفرخواست را فراتر از Grenell را صدای جیر جیر.

Thaci انتظار بود برای بازدید از کاخ سفید همراه با صربستان جمهور Aleksandar Vucic در روز شنبه. صربستان هرگز به رسمیت شناخته کوزوو را در سال 2008 اعلام استقلال و اجلاس در نظر گرفته شده بود به سعی کنید به حل و فصل خود را بست. نیروهای حافظ صلح ناتو هنوز مستقر در کوزوو.

اگر این مذاکرات را رو به جلو Thaci عدم وجود احساس خواهد شد. هوتی نخست وزیر شده است در دفتر تنها سه هفته در حالی که Thaci منجر شده است کوزوو به عنوان نخست وزیر و یا رئیس جمهور برای بسیاری از وجود مستقل است.

Grenell که به تازگی پا به پایین به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان و سرپرست و مدیر اطلاعات ملی کمک کارگزار کاخ سفید دیدار بین صربستان و کوزوو مقامات.

تحت مغلوب ساختن پیشی جستن, ایالات متحده بیان کرده است باز بودن به حل و فصل اختلاف از طریق زمین معاوضه بین کوزوو و صربستان — هر چند بسیاری از رهبران اروپایی از ترس است که می تواند دوباره درگیری با بازگشایی برخی از مسائل هسته ای که باعث 1998 جنگ در وهله اول.

اتحادیه اروپا به مدت طولانی سرب در تلاش برای حل و فصل وضعیت که در آن می گوید: اولین گام مهم برای هر دو کشور صربستان و کوزوو پتانسیل ورود به وبلاگ. و رهبران اروپایی شکایت کرده است که Grenell به حال مشورت با آنها در هنگام راه اندازی کاخ سفید نشست.

Grenell را رد کرده است که ایالات متحده و اروپا در جنگ است. او گفت: آمریکا گفتگو خواهد تمرکز بر مسائل اقتصادی در حالی که E. U. ادامه داد: به دنبال مسائل سیاسی. او گفت: زمین معاوضه می شود مورد بحث در جلسه روز شنبه.

دفتر دادستان گفت: کیفرخواست واصل شد مارس 24 برای تصویب توسط یک قاضی پیش از محاکمه که قرار بود ظرف شش ماه. معمولا اتهامات را مخفی باقی مانده برای زمان حال را گفت که انتشار آنها در حال حاضر به دلیل تلاش های مکرر توسط Thaci و دیگران “به مانع و تضعیف کار” از دادگاه ویژه.

کادری Veseli یکی دیگر از سابق کوزوو آزادی فرمانده ارتش و رئیس سابق پارلمان کوزوو همچنین نامگذاری شد در اعلام کیفرخواست.

دادگاه حکومت کوزوو قانون است اما کارکنان و بودجه توسط E. U. سال گذشته کوزوو نخست وزیر Ramush Haradinaj استعفا داد و به طور ناگهانی پس از اینکه نام برای بازجویی توسط همان دادگاه است.

محققان در گذشته متهم کوزوو ارتش آزادی با نیروهای برداشت اعضای بدن از زندانیان و قتل صرب و قومی آلبانی مظنون به همکاری با صربستان دولت است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de